Страници: [1] 2 3 ... 21   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Как админа се справя с работата във форума и какво ви е мнението за него?  (Прочетена 11987 пъти)
0 Членове и 1 Гост преглежда(т) тази тема.
Неактивен admin
Administrator
Публикации: 537

« -: (Петък) 22 Август 2014, 12:02 »

Преди се канех да пусна някаква такава тема. Включете се, за да видя накъде съм с главата. Може да гласувате само с анкетата или да добавите и коментар със свободен текст.
Активен
Неактивен Psyhea
Restricted
*
Публикации: 3138
Дата на регистрация 2012-12-12!

« Отговор #1 -: (Петък) 22 Август 2014, 15:38 »

Повече"контрол"и по-често замитане на спама Kiss Kiss

п.п.И ако има начин,вземи оправи функцията"докладвай".Да можем да докладваме и собствените си постове.
Активен
Неактивен meander
Hero Member
Публикации: 1798
"Муха влиза само в отворена уста"

« Отговор #2 -: (Петък) 22 Август 2014, 19:00 »

Отношението към потребителите е правилно.Но отношението към темите не.Каква работа има политиката в езотеричен форум,или нечии военни действия, а технологии?
И друго,нека тези които отварят теми,след достигане на отговора да бъдат заключвани.Събират се един куп страници и всичко се размива.
Форума е отговорност на този който го е направил,и каквото става в него влияе на създателя му,личните конфликти са си за тези които са се сдърпали,но тематично излезе ли се от идеята за форума го яде админа.
 hi

П.п. И още нещо,тема отворена  и без да има написана причината за отварянето на темата директно в гюма.
Активен

Ако кажеш истината, не ти се налага да лъжеш.
Ако не знаеш какво да правиш, ела на себе си.

„Ползата от книгата за този, който няма собствен ум,
       е като ползата от огледало за слепия.”
Неактивен old4
Hero Member
Публикации: 1105

« Отговор #3 -: (Петък) 22 Август 2014, 19:30 »

Админа е пристрастен, в повечето случаи не мери с еднакъв аршин спрямо всички потребители.
Тъй като няма слабо, остава зъл админ  Grin.

« Последна редакция: (Петък) 22 Август 2014, 19:41 от old4 » Активен
Неактивен ARRI
Hero Member
Публикации: 1831

« Отговор #4 -: (Петък) 22 Август 2014, 21:04 »

Каква работа има политиката в езотеричен форум,или нечии военни действия, а технологии?

Форума се казва : Алтернативният форум за конспирации, мистика и езотерика

Според теб политиката, войните и технологиите не спадат ли към световната конспирация ?
Активен

Ако искате картина на бъдещето, представете си ботуш, който стъпва върху човешкото лице и остава там завинаги.Оруел
Неактивен peppone1
Hero Member
Публикации: 531

« Отговор #5 -: (Петък) 22 Август 2014, 23:20 »

Аз не знам какво точно правят администраторите и подчинените им модератори, някой плаща ли им или те си плащат за да съществува форума, какви са целите на един администратор? Но добре е админа също да се включва в темите, за да разберем какво е мнението на Създателя, иначе става като Биг Брадър, двама се карат, Биг Брадър винаги печели.
Активен

Умния човек не казва и половината от това което знае, а глупавия не разбира нищо от това което говори. Lao Tzu.
Професионалистът не е човек който не греши, а този който е направил всички възможни грешки в най-тясната област.
Неактивен форум
Hero Member
Публикации: 3754

« Отговор #6 -: (Събота) 23 Август 2014, 06:22 »

Как е възможно... да се иска отсъждане, оценяване... и да се подхожда толкова вредно елементарно? Слава богу, че никой тук няма аспирации да е съдебен заседател.

Каква е целта на един форум?
Ами форумът сам по себе си няма цел, никой ли не си дава сметка за това? Как може един инструмент да има цел? Целта на което и да е сечиво зависи единствено от хрумванията на този, който го държи в ръцете си.

Как може admin да бъде преценен доколко добре си изпълнява ролята, без ролята му да бъде съпоставена с целта на форума? Невъзможно.

Значи трябва да се зададе въпроса "В чии ръце е форума?".
Не вярвам някой да си прави илюзиите, че този форум е конкретно на самия admin, или че admin е сам в това отношение, в ролята си. 21ви век е - не живеем в детска приказка за царя и красивата принцеса, светът е доста по-сложен от това.

Не бързам да допускам, че admin е сам, че admin е само едно лице, или пък че admin няма повече от една регистрация и не участва в темите наравно с нас. Това може да се допусне само ако има неоспорими доказателства. А неоспорими доказателства, или каквито и да е доказателства за човека, стоящ зад admin, липсват.

И след като не може да се каже в чии ръце е форума... следователно и ролята на admin не може да бъде прозрачно определена... Как тогава да бъде оценена? Невъзможно.

П.П.
Отдавна съм любопитен да си поиграя с пейнт, и с Гугъл Изображения да се опитам да намеря от коя по-голяма картина е взет този огледално повтарящ се сегмент, който е в лого-лентата на интерфейса на форума. Но ме мързи, и си имам сумати други работи за сърфиране.
Активен

Неактивен mira
Hero Member
Публикации: 1507
живота е изумително приключение

« Отговор #7 -: (Събота) 23 Август 2014, 08:43 »

Админа е наистина свободомислещ човек, това е "проблема"....Дал ни е почти пълна свобода и някои не знаят какво да я правят....И се оакват....Викат си: "ДРЪЖ! Щом се оаквам и ми се разминава, значи мога да се оаквам ДВА ПЪТИ повече следващия път!"...И така....
Правя паралел със стария форум:
Там никой не можеше да си позволи да излиза от темата и да прехвърля разговора върху личността на опонента си. Защото следваше моментален "жълт картон" и БАН. Не си поплюваше Блек Адър.
И за това там нещата бяха по - събрани, по - стройни, по - възпитани!!!
Тука е слободия! Няма БАН, освен, ако вече някой не зацикли хептен и покаже, че не разбира от предупреждения...
Да пишеш в такъв форум, където ти е дадена свобода има и плюсове и минуси. Зависи от целите на самите пишещи.
Ако си тук за да обменяш опит и гледни точки с добронамерени хора, свободата е добре дошла за всички.
Ако си енергиен вампир и си тук за да се храниш /има точна информация какви са похватите, какви са ходовете, какви са схемите на вампира когато търси чужда енергия/...тогава предимствата на свободния форум се превръщат в недостатъци за НЕ вампирите. Защото като е "захапал", трудно сам ще се откаже един вампир, освен, ако всички, ама наистина всички не го игнорират истински. Докато има и един да го чете - вампи ще си е тука....
Та така...Рисковете на свободата....Като в обществото ни, всъщност: свободата не е за всеки, както всички виждаме. Понякога си трябва бой по кратуната! Sad

Никога не съм била администратор на форум, но предполагам, че не е лесна работа, защото се иска да умееш да се "раздвоиш" от себе си, да си някой друг, а не себе си, когато изпълняваш ролята си на администратор /или модератор/.

Не съм попълнила анкетата, защото наистина не знам кое е по - добро за форума - да е стегнат и по същество, без спам и вампирско присъствие, или да е свободен на максимум, дори и това да значи олигавяне на моменти....
А след като не знам кое е по - доброто за форума, няма как да определя и коя е правилната постановка за админа....

Просто свободата не е за всеки. Някои от нас не са дорасли за нея. От там идват проблемите и дрязгите, и вампирските прояви...Не случайно народа е казал: "Дай му свобода и му гледай акъла".../перефраза/...

Активен

Добрите решения идват с опита, а голяма част от опита идва с лошите решения...
Неактивен форум
Hero Member

« Отговор #8 -: (Събота) 23 Август 2014, 09:31 »

Там никой не можеше да си позволи да излиза от темата и да прехвърля разговора върху личността на опонента си. Защото следваше моментален "жълт картон" и БАН. Не си поплюваше Блек Адър.
И за това там нещата бяха по - събрани, по - стройни, по - възпитани!!!...

...По-импотентни и кравешки. Защото премахвайки хищниците, на стадото му бе отнет механизма за естествен контрол и подбор. И стана една подредена кочина, с крави наредени над общо корито с железа около главите.

Точно защото беше трудно да прехвърлиш въпроса в личността на другия, никоя тема не можеше да стигне до разковниче - никъде не можеше да се стигне до същината на проблема, защото човешкото не се обсъждаше. А проблема е в хората, в психологическия фон на българия, там се и поражда, и изкривява информацията. Логично, това беше насочено към "Философия", и после "Философия" беше затворена поради тази нетърпимост да се рови в личността и психологията на отделния индивид, повдигащ въпроси.

И знаеш ли защо? Защото самия Блек Адър е един некадърен и занемарен боклук, ако позволиш. За него няма значение на какъв форум ще бъде админ, той просто е админ.. и по-добре да бъде админ на форум, в който не се чувства застрашен заради това, че погледа се обръща към самите хора, а не към безсмислените неща.

Активен

Неактивен mira
Hero Member

« Отговор #9 -: (Събота) 23 Август 2014, 11:13 »

И за това там нещата бяха по - събрани, по - стройни, по - възпитани!!!...
...По-импотентни и кравешки. Защото премахвайки хищниците, на стадото му бе отнет механизма за естествен контрол и подбор. И стана една подредена кочина, с крави наредени над общо корито с железа около главите.
Точно защото беше трудно да прехвърлиш въпроса в личността на другия, никоя тема не можеше да стигне до разковниче - никъде не можеше да се стигне до същината на проблема, защото човешкото не се обсъждаше. А проблема е в хората, в психологическия фон на българия, там се и поражда, и изкривява информацията. Логично, това беше насочено към "Философия", и после "Философия" беше затворена поради тази нетърпимост да се рови в личността и психологията на отделния индивид, повдигащ въпроси.
И знаеш ли защо? Защото самия Блек Адър е един некадърен и занемарен боклук, ако позволиш. За него няма значение на какъв форум ще бъде админ, той просто е админ.. и по-добре да бъде админ на форум, в който не се чувства застрашен заради това, че погледа се обръща към самите хора, а не към безсмислените неща.
Позволи ми да не се съглася с теб, Форум! Правилата са нужни, дори и в такъв свободен форум като езотеричния. Защото поне аз бих искала да контактувам с хора по темите, а не да водя д*бати има ли такова нещо като езотерика изобщо....Ако искам да водя такива д*бати, просто се качвам в един претъпкан трамвай и...повдигам въпроса.... Grin...и ще се получи "общуването"... Grin
ЗА МЕН: темите и споровете трябва да са по същество, строго по същество.
За общуване - или се правят специални теми, в които да си общуват хората /виж "Общи дискусии" - това е точно такъв раздел/, или хората си общуват на лични, по скайп, по имейл, или в лична среща, ако щеш!
Има хора, които четат тук без да пишат, /все още/, и за които общуването помежду пишещите няма никаква стойност, а само пречи да се достига до същината на тезите.
 Пример: когато човек чете учебник по химия да речем, последното, което го интересува е, какви са били чувствата и преживяванията на автора на учебника, нали така?

И изобщо: когато в спор по някаква конкретна тема, вместо аргументи, опонента започне да търси начин да уязви егото на другия, това за мен си е чист СПАМ.

Темите са си теми. Общувам с тези, с които искам да общувам извън тях. Начини има безброй, само да иска човек!

Активен

Неактивен форум
Hero Member

« Отговор #10 -: (Събота) 23 Август 2014, 11:30 »

В такъв случай съм ти опонент до гроб в тези ти стремежи, mira. Защото това, което ти търсиш, е училище, образователна система и образователни институции. Които аз ненавиждам идеологически заради нефункционалността им. Мненията ни относно местоположението на същината на тезите се разминават.

На мнение съм също, че на входа за регистрация на форума трябва да има някакъв разширен механизъм за филтриране на регистрациите, за да няма никой, който да идва на такива места с предварителната позиция, че "езотерика няма".
За да се случи това обаче, трябва да е налице и общобразователна кампания, или поне някакъв наръчник, или заглавна страница с дефиниране на основните понятия, за да има широкото множество представа за какво става дума - за да е наясно един meander например с връзката между технологиите, политиката и езотериката и мистицизма.
Активен

Неактивен ladonnae
Sr. Member
Публикации: 319

« Отговор #11 -: (Събота) 23 Август 2014, 12:09 »

Оценките са излишни, възникващите ситуации, /не/възможния диалог, в съответствие с конкретната проблематика са неминуеми и естеството на този процес позволява развитието им по един или друг начин, запазващ правото на отношение и лично мнение. Още по-добре, ако се запази принципно уважение. Това което ми допада тук, извън тематиката, част от списващите и цветовото оформление, касаещо пряко администрацията, е ненатрапчивото присъствие.

Отдавна съм любопитен да си поиграя с пейнт, и с Гугъл Изображения да се опитам да намеря от коя по-голяма картина е взет този огледално повтарящ се сегмент, който е в лого-лентата на интерфейса на форума. Но ме мързи, и си имам сумати други работи за сърфиране.

Към админа:
Дали ще бъде възможно този наболял въпрос Smiley да открие логичното си продължение? Доста съм се нагледала на това изображение, правейки какви ли не асоциации...
Активен
Неактивен mira
Hero Member

« Отговор #12 -: (Събота) 23 Август 2014, 13:09 »

В такъв случай съм ти опонент до гроб в тези ти стремежи, mira. Защото това, което ти търсиш, е училище, образователна система и образователни институции. Които аз ненавиждам идеологически заради нефункционалността им. Мненията ни относно местоположението на същината на тезите се разминават.
Човече, съмнявам се да ми останеш за дълго опонент, след като ти кажа, че според мен целия живот е училище.  Wink Аз съм тук не само за да научавам по нещо, но и за да споделям от собствения си опит. Искаш или не искаш - учиш...така е устроен живота.
На мнение съм също, че на входа за регистрация на форума трябва да има някакъв разширен механизъм за филтриране на регистрациите, за да няма никой, който да идва на такива места с предварителната позиция, че "езотерика няма".

МНОГО ми харесва идеята ти! МНОГО! Защото да се забиеш в езотеричен форум, при положение, че отричаш постулатите на езотериката, автоматично те слага в категорията "енергиен вампир". Човек, дошъл да дразни, за да се храни.... Wink

Другият вариант е да се уточнят правилата за интелигентно водене на спор по същество. ...Ама това се учи в къщи и се учи първите няколко години, мисля....
И пак ще повторя: липсата на аргументи избива в пренасяне на разговора върху егото на опонента ти. Това е жалко и унизително, но е факт. От това полза няма за никого. Форума не е място за психоанализи, не си ли съгласен с мен?
Активен

Неактивен peppone1
Hero Member
Публикации: 531

« Отговор #13 -: (Събота) 23 Август 2014, 13:39 »

След като имало строги правила в съседния форум, мен защо ме изключиха от там, без да съм нарушил едно правило? Защото собственика поддържа и друг форум, в който споровете по същината на темата не бяха желани и бързо се отърваха от мен, а може би аз съм се отървал. Така, че такива комунистически правила неща и да чувам, филтриране на регистрации и друг вид тирания. Тук правилата са такива каквито трябва да бъдат, спама и простотията се изтриват, ако човек не се поправи, бива изключен. Налиш правиш аналогията с училище, когато един ученик го мързи да учи, трябва да го изключиш от училището ли, та после да стане престъпник и хулиган?
Активен

Умния човек не казва и половината от това което знае, а глупавия не разбира нищо от това което говори. Lao Tzu.
Професионалистът не е човек който не греши, а този който е направил всички възможни грешки в най-тясната област.
Неактивен Deus Romanorum
Restricted
*
Публикации: 136

« Отговор #14 -: (Събота) 23 Август 2014, 21:19 »

Цитат
Forbindden
You don`t have  permission to access/on this server .

Apache/ 2.2.3 (CentOS) Server at xcombg.net Port 80

Grin
Активен
Страници: [1] 2 3 ... 21   Нагоре
  Изпечатай  

Отиди на: