Страници: 1 ... 18 19 [20] 21   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Как админа се справя с работата във форума и какво ви е мнението за него?  (Прочетена 11471 пъти)
0 Членове и 1 Гост преглежда(т) тази тема.
Неактивен admin
Administrator
Публикации: 537

« Отговор #285 -: (Четвъртък) 29 Септември 2016, 00:04 »

Имам няколко въпроса към админа.

Какви са критериите му/на каква база праща коментари в Гюм и отстранява потребители? Защото го (е) прави(л). Макар да откривам логика и смисъл в някои от решенията му, то в други същата тя липсва. Искам да разбера дали съм права във впечатленията си, че той не проявява достатъчно безпристрастие или обективност (да не кажа справедливост) в отношението си към списващите, което само по себе си не е проблем - правото му на лично мнение и впечатления, пък и хората са все пак различни... та нека узная това от него вместо да си вадя заключения само на база лични наблюдения чрез изразяването му на позиция/решение, само че аргументирана/конкретизирана. Защото по този начин (каквото съм видяла до сега) се упражнява единствено правото на власт, което нерядко контрастира, при това почти абсурдно с проявата на безвластие. Разбирам чисто човешки стремежът му да не засегне когото и да било, както и го адмирирам, за съжаление в неговата позиция е невъзможно. Щеше да бъде, ако хората нямаха толкова разногласия помежду си. Единствения начин, ако за теб, Страшкоу, това е на първо място - да се стремиш да не засегнеш някого или угодиш на всички, е като се откажеш напълно от каквито и да било действия, различни от чисто техническата поддръжка. И го обявиш, разбира се. Отделно, че няма да успееш и винаги ще има несъгласни с твоята (липса на) позиция, аз също. Тогава може само да се надяваме (или пък не), че потребителите ще проявят достатъчно качества и сами си бъдат модератори - всеки поотделно и всички заедно - започвайки всеки от от себе си и стигайки до постинги във форума. Питам те - възможно ли е според теб?

Споделям мнението си, че атмосферата на целенасочен (и продължителен) спам (безсъдържателни/еднотипни коментари), заплахи, обиди, квалификации и агресия тук пречат на нормалния и ползотворен диалог, разговор, общуване и четене, дори и на обикновения читател (да речем като мен), както и на осъществяването на интересни, добронамерени д*бати от различните хора с техния опит, житейска мъдрост, гледни точки/системи от убеждения и туй нататък. Да, дори и писането/четенето в сегашния вид на форума и управлението му, имат своя смисъл и причини, но сега не става дума за това, а вече и се каза доста... Споделям също така, че агресията има много лица и не бива да се бърка със (само)защита. Разбирам и зная от лично (интервалът не е печатна грешка), че на никого не му е приятно да чува критика по свой адрес, но когато тя е оправдана и няма за цел унижаване на човешкото достойнство на когото и да било, както и когато е изразена по подходящ, аргументиран и човеколюбив начин, ако ще и по-директно, то човек може би и да я вземе предвид, обмисли и т.н., докато се стигне до подходящо решение, плод на лична и колективна дейност в името на всички онези идеали, които вярвам, че дълбоко в себе си, в ядрото и същността си (почти) всеки един от нас споделя и търси. Сам разбираш, admin, че определени неясноти, решения и понякога бездействия от твоя страна доведоха до това положението тук да ескалира и мнозина да изгубят търпение, което пък потенциално вреди и на тях самите. Съжалявам (донякъде) че аз съм тази, която пише това, тъй като не съм от най-активните списващи и зад това ми поведение стоят както лични, така и изложените по-горе причини. Но чета... може би не всичко и не с еднакво удовлетворение. Не го приемай като обвинение, а старая се към максимално обективна критика... дано прозреш, че се стремя да разбера цялостно "ситуацията" и вижданията, както на теб, така и на останалите, споделям своите и дори да е клише - няма безгрешни хора. За добро или лошо. Който не действа, само той не греши и както се убеждаваш, и това не е сигурно, нито е винаги оправдано.

Ето, и аз сгреших в постинга си от тази тема, пишейки че одобрявам ненатрапчивото присъствие на admin. Бих го одобрила само ако няма повод за намеса. Даже бих искала да няма подобни поводи и дори се старая Smiley... И искрено ти пожелавам това занапред, т.е. и ние като потребители, да не ти даваме основание за тежки решения, след като изложиш ясно и категорично вижданията си по определени въпроси и взизията си за бъдещето на форума, включително и посредством решения/действия/отговори на въпроси - дали зададени от мен, дали от другиго... и всеки сам си реши дали и как ще участва в бъдещето на тази платформа. Но ти сам попита преди време точно тук и то пръв. Това разкрива твоя несигурност, както и обаче желание за своеобразен brain storming. Оставяме оценките леееко настрана. Едва ли си очаквал точно тази дискусия, но това, че се случва, показва, че е необходима. Одобрявам всъщност човечността и мекотата ти, благия характер, одобрявам толерантността по принцип, но не всеки път и не на всяка цена, защото съществуват хора, които за съжаление се възползват и то в ущърб на себе си и останалите. Понякога се налага да се действа и по-твърдо/категорично, ръководейки се от същите тези принципи, за да успеят те да възтържествуват. Меката проява на свободата е толерантността, но тя е сестра на свободията. Въпросните действия е хубаво да са извършени без (натъртвам) да се унижава което и да било човешко достойнство, като само едно достойнство бих посочила, което като че ти убягва при вземането на (управленски) решения за без/действие. И това е простичкия факт, че тук има хора (сред които не бих казала, че съм) от двата пола, които с невероятно и заслужаващо най-искрени благодарности поведение, постоянство, усърдие, посвещение и осъзнаване споделят с останалите знанията (си), буквално ни подаряват от времето, опита си и осъзнаванията си, надявайки се да се случи положителна промяна и лично аз намирам за безценни. Дори само визуално, структурирано, подредено и грамотно писане ме радва неимоверно. Радва ме и доброто отношение между хората... когато не е лицемерно и подмолно. Срещу включванията на Страшкоу също нямам нищо против. Това срещу което съм против е просто да гледам как целия този труд не/съзнателно се неглижира, атакува, оспамва, осмива, злепоставя и т.н. Ей, така, за "спорта". Е, и каквото човек сам си направи, нали... Защото нечие его не може да понесе, че не знае всичко (и това е трудно за преглъщане, нали) и е тук на някакво смешно състезание. Извинявам се, но точно така (ще) изглежда отстрани. След време (или сега) някой ще прочете някои от нещата тук и ще си каже с право, егати езотериците, те и помежду си не успяха да се разберат, а искаха да променят света... дори себе си не разбраха. Вместо всеки да положи усилия някакви и се споделя кой каквото знае, защо го знае, как го разбира, как го е изживял, какво му прави впечатление и прочие. Критиката е насочена и към мен. Споделям само, че една от причините да не пиша публично е, че... понякога не ми стига мотивация, както и търпение, а на този етап признавам пред четящите, въпросителните ми по определени (нови за мен) въпроси и вълнуващи ме, надвишават критичния личен максимум и нямам намерение нито да подвеждам когото и да било, нито да постъпя неуважително към себе си, не извършвайки необходимите проучвания и лична (предварителна) работа, дори и със закъснение. Имам и други причини, разбира се и само се чудя кога ще заплашат да се превърнат в оправдание. Така че сама съм си модератор и това е една от отговорностите, които са ми по силите (в повечето случаи) или поне се сърдя само на себе си тогава. Но и не мога да стоя безучастно (макар че не е като да не ме интересува какво и защо се случва тук), когато всякакви граници отдавна са преминати, а и продължават да се прескачат. Нямам нищо против против хората Гласът на истината, galaxsis, Митко, meander, peppone1, който и да е ... Имам против тяхното поведение, на което достатъчно е обърнато внимание - кога с добро, кога не. Мен лично никой от тях не е нападал (или не съм разбрала), освен женското присъствие в групата, при това без да имам каквото и да било лошо отношение към въпросната, нито какво да деля с нея, без дори да я познавам всъщност... пропуснала съм миналите й превъплъщения/постинги и се "запознах" задочно със stella.

По този повод... и причина... за мултиакаунтите, защото за останалото се иска и грам възпитание (нямам предвид културно обуславяне и прочие формализми)... не намирам за коректно притежаването на подобни, освен в admin-ския случай. Още повече - добре, проблеми с логването и тъй нататък сфери на компетентност, надхвърлящи личните. Но... това, което се случва не е съвсем така, В подобни казуси е редно да се уведомят четящите за смяната на профила (дори и без изтъкване на мотив), право на всеки е, даже и да няма технически проблеми, но и да се закрият останалите (предни) акаунти... т.е. въпросното лице да няма достъп до тях и поискано съдействие от admin това да бъде сторено/осъществено. И не, никога не съм писала тук, логвайки се по различен начин от сегашния (дори и в анонимния раздел), нито съм създавала друг профил, galaxsis... Обиди непознато момиче в слепотата и агресията си към мен, която е също толкова необоснована. При това нямам повече акаунти не защото ми липсва въображение или комбинативност да сътворя няколко и то така, че никой да не разбере... Намирам го за коректно. И съм на мнение, че личността прави името, а не обратно.
Може би си искала да бъде обърнато повече внимание на информацията (ти), може би не си искала да се акцентира и свързва тя с личността ти и проявленията й... но няма как. Колкото и имена да си измисляш, човекът зад тях някак... е един и същ, при това не използвам положителна конотация.
За СЙ... предлагам на този етап да се оставят встрани от дис*урс.

Все пак намирам агитацията/пропагандатата за(д) която и да било религия/учение и т.н. за недопустима. Не вярата в Господ, който е Един за всички, нито в християнството само по себе си, да речем, като валиден път на развитие в търсенето на Истината. Недопустима е агитацията за всяко едно политическо формирование от сегашните със сигурност, за всяка една държава, групировка, божество някакво, демон и т.н. Но ще бъде повече от чудесно, ако пропагандата се остави настрана и се вземат ценните/интересни и смислени неща от всичко това. В този смисъл... бих се радвала ако демонстрираната ерудиция твоя по библейските, майнд-контрол, астрални и т.н. компетенции се увенчае с едно холистично присъствие или поне... надраснеш дребнавостта и заядливостта си, както и да приемаш всичко, което противоречи на определени парадигми "на нож". Защото остави какво аз искам, но замисли се, че има и други четящи, с които не си успяла да се конфронтираш по някакви си твои причини, които биха научили нещо полезно и ценно от теб, след като си толкова осведомена. Ако нямаш намерение да споделяш мъдростта си с простосмъртните публично, остави някакви контакти и по лична преценка ги информирай тет-а-тет или насочвай към резервата, но не пречи на останалите да пишат и споделят каквото искат/имат помежду си публично чрез истеричното и изключително неприятно поведение свое. Ако пък искаш да вземаш участие, то го прави, но така че дори и да имаш нещо на въпреки, то поне да бъде изразено с подходящото отношение, думи, аргументи, коректност, грижа/старание и прочие, вместо с агресия, подпитвания/изпитвания, злобни подмятания, хитрувания "на едро", грозни обиди, закани и неуважение... високомерие също демонстрираш, при това с цели "шепи" и не ти прави чест. Това виждам от теб най-кристализирало като поведение, но обръщението ми е към всички - четящи, пишещи, търсещи личности, които чувствам близки или познати почти всички тук и не го казвам от *уртоазия по никакъв начин. Имай предвид, че дори някой да не споделя религиозните ти убеждения... някакви други и конкретно тези на така наречените СЙ, то това не значи, че е против теб, против Библията и каквото там още се сетиш...

И отново към admin, конкретни предложения и препоръки, дали ще се съобрази е негова воля:

- визията на форума е АЛТЕРНАТИВЕН ФОРУМ ЗА КОНСПИРАЦИИ, МИСТИКА, ЕЗОТЕРИКА. Аз бих добавила и Култура на поведение. Това е своеобразната призма. Понякога в търсачката излиза и като Самосъзнание. Хубава дума.

- щателно подреждане на безбройните теми и групирането им в основни. Ето примерно за политическия раздел... който отиде на ремонт. Забрана за агитация към държави, партии, политически лидери и тям подобна сволоч, която допринася за статуквото в негативен смисъл. Едно е някой да симпатизира на определени аспекти от дадена политика, ок, да го изрази, да обясни защо и какво намира за удачно, съвсем друго е да се изтипоса някой като OnlyUSA и свободно/безпрепятствено окъка де що намери за "добре". bojinkata. според мен е необходимо да вади от информационните си източници или поне подчертава онова, което не е пропаганда за Русия и което заслужава внимание... , вместо да бъде своеобразна новинарска емисия в проруски интерес.

Да се създаде една голяма тема - От Любов към САЩ, омраза към Русия и обратно, където да се съберат всякакви подобни сценарии... който иска да чете и взема участие в различните под-теми там, но! в списъка с последни публикации да излиза примерното (и признавам, иронично) заглавие и евентуално последните няколко взели участие, стига да е възможно технически. Аналогично и останалите примерни под-раздели, като Държавите по света, Войните по света, България, Избори/протести, Анализи...

Плюс следните:

Политически убийства, Мозъчни тръстове, Псевдо фондации, асоциации и съюзи, Тайни служби, Идеологията - война срещу тероризма, I/II Световни войни и др.

В останалите раздели... има доста отворени теми, които са недостатъчни като обем и съдържание от пусналия ги най-вече (понякога и от и коментиращите, но това е по-маловажно в случая), които могат да бъдат прегрупирани в няколко на подобна тематика.

Само два примера, за да се знае какво имам предвид от следващия раздел - Здравни и природни:

Генно-модифицирани организми, Аерозолни пръскания, Масови заболявания и ваксинации, Опасни за здравето храни и добавки, Умишлени замърсявания на водата, почвата и въздуха и др.

Ето ги основните под-раздели и този постинг:

http://xcombg.net/index.php?topic=1374.0

Би могъл да отиде при Масови заболявания и ваксинации, а ето този... то не е тема, а е постинг именно:

http://xcombg.net/index.php?topic=1251.0

към Аерозолни пръскания.

Бих пренасочила всички постинги на г-н Апостолов и самия него към Личната му страница. Но без дискусиите под темите и включванията на съфорумци под тях... Smiley

Това са козметични, но необходими промени... които може да допринесат за благоприятното развитие на форума, т.е. на всички участници в него. И след като бъдат извършени, още няколко, за да не се омаже всичко отново... Като поне новорегистрирани да пишат на admin каква тема искат да пуснат и той да ги насочва към съответния раздел, под-раздел, ако тя няма необходимите реквизити да бъде окачествена като такава. Най-много до разбиранията ми за това какво би трябвало да представлява една тема, в това число и като (евентуално) последващо развитие/дискусия от страна на сътворилия я (евентуално и коментиращи) са повечето на Мила, форум, Ключарят. Нека никой не се чувства засегнат, то е очевидно. Освен това те са и по-приятно активни в отварянето на интересни и важни теми.

Никакъв толеранс към обиди от тук насетне... т.е. да наречеш някого нещо грозно. Едно е да се напише тук не си прав в това и това, мислиш грешно, действаш неправилно, това не го разбрах, друго е подобно окачествяване. В това число влизат "цитатник", "старец", "циганин", "сатанист", "християнин", "ню-ейджър"... всякакви и списъкът е дълъг. Позволила съм си откакто съм тук публично много малко волности в това отношение и всеки може да се убеди. Лично малко повече и не съм проявила каквото и да било лицемерие, нито неуважение. А на себе си съм казала неща, които и най-големия ми враг няма да изрече, така че... Ако имате лични (настоящи и минали) отношения/конфликти за разрешаване, моля пренесете ги строго помежду си или в себе си. Стига иска admina иначе може да направи раздел "Дуел" и раздел "Чат", ако това ви изглежда невъзможно. Никакъв толеранс към заплахи, независимо от естеството им. Никакъв толеранс към пишещи, които постоянно и тенденциозно омаломажават/неглижират/осмиват труда на останалите и дори да имат повод за забележка, дори не умеят да я направят.
Никакъв толеранс към зловредна пропаганда и никаква търговия. Ако някой има нужда от средства за нещо, то да изложи мотивите си на лична страница, искайки съдействие/материална подкрепа и помощ.  
Мисля че за galaksis, Митко и meander (тъй като техните имена са дискутирани), всъщност за всички ни, има надежда и поведението им е по-скоро... неосъзнато. форум бе първия тук, който определи стандарт и прави всичко по силите си, за да вдигне нивото... понякога по-драстично, но това е въпрос на характер, а не е лошо отношение към когото и да било. Ако се замислите, ще осъзнаете, че е точно обратното в същността си. Единствено като му писне си е позволявал обиди/закани, което не е много ок, но е разбираемо. Като зловредно определям присъствието на т,нар. OnlyUSA и всичките му постинги, в които не цитира, са за изтриване, а първите за пренасочване, той директно за БАН. Не бих го търпяла вкъщи и една минута. С други хора също не желая да комуникрам, както и не намирам на този етап какво да си кажем по ред причини, има и такива, които също не бих търпяла вкъщи. И все пак тук нито съм си у дома, нито става дума за личната зона на дис/комфорт. Това е от мен. Не искам да бъда модератор, нито admin, друго желая да се случи тук.

Но ми хрумна за момент... защо ако ще бъде така и тенденцията ще се задържи... защо да не се екстремизира и се улесним всички взаимно. Всеки да си пише само и единствено в личната страница, сам си бъде модератор и кани гости... или пък не. Така ще се разбере още по-осезаемо кой на какво държи, какво толерира и какво не. admina се освобождава от тежките си и времеемки задължения, затваря всичко останало, няма раздели, няма теми, няма Гюм, няма анонимни, няма (вероятно) мултиакаунти, няма нищо друго освен субективисти-индивидуалисти, всеки в своето лично лично пространство, което споделя по усмотрение, модерира сам, списва и т.н. на своя отговорност. И просто ще се споделя една обща платформа. Ако пък останат все пак раздели, то е добре в тях да се спазват посочени от admin правила на култура и поведение, а на личната си страница всеки да си прави каквото и както иска.
Отново ще има връзка с живота де факто. Че сега малко като с бежанците... всеки идва и се настанява където и както му падне.
Явно в другия форум е съществувала другата крайност, която е дори по-нежелана форма на диктатура. И след като този е възникнал от руините му, това не е устройвало никого там. Не мога да не си мисля и за България, която от комунизма премина в т.нар. демокрация, а... видно е какво се случва.

П.С.: Крайно време е публикацията, заради която бе затворен анонимния раздел да изчезне, още повече, след като една от участничките тук бе набедена за неин автор на интригата и отрече публично.  
Здравей ladonnae, благодаря за времето което си отделила и за дългия коментар. Прочетох го на един дъх.

Първо към въпросите. Прощавай ако звучи кратко, но коментарите ги местя в гюма основно когато даден потребител постоянно изразява негативизъм, а акаунтите се блокират, когато въпреки молбите да спре да го прави, не проявява старание и не желае да се коригира. Според моето разбиране, има хора които са емоционално нестабилни, някои са деца и е въпрос на време, за да балансират чувствата и емоциите си и може би това е начинът, имат нужда от почивка. Ако някой е блокиран, няма проблем да се регистрира на ново и да се представи разбира се.
----------------------------------------

А от това, което си споделила, ти самата искаш нещата във форума да се подобрят, в реалния живот да бъдат по-добре и като цяло всичко да бъде по-добре. Сподели, че няма да се въвличаш в нещата които те възмущават и отблъскват, че няма да използваш обиди и т.н. Т.е. ти вече не си проводник на тези неща и си направила най-важното според мен, като си променила и променяш себе си.
Активен
Неактивен admin
Administrator

« Отговор #286 -: (Четвъртък) 29 Септември 2016, 00:35 »

Ми да! Най-накрая! apostoloff винаги е бил за бан, откакто се е родил! Той сигурно не е раждан де, понеже е БОТ.

Е т'ва е, при форум няма шест-пет, всички са под ножа и аз включително...

----------------------------------------
А относно личната изява, това което предлагаш и сега е налично. Има действащ раздел за лична страница и е направена именно заради нещата които описваш. Авторът е модератор, трие коментари на другите по свое усмотрение, решава кой да участва и т.н. Технически е налично, въпрос на избор на участващите е да решат да комуникират по този начин. Но си има ограничение, може да се ползва само една страница. Ако някой има нужда от нещо по-мащабно, варианта е да се насочи към блог-страница, иначе се губи идеята на самия форум.
Активен
Неактивен admin
Administrator

« Отговор #287 -: (Четвъртък) 29 Септември 2016, 00:42 »

Благодаря за отговорите, admin.

Е, по-важното че форумът ти допада и си намерил съмишленици в него, както си споделил по-горе.
Активен
Неактивен форум
Hero Member
Публикации: 3754

« Отговор #288 -: (Четвъртък) 29 Септември 2016, 10:33 »

Добре де, admin...

Защо не правиш забележки на galaxsis? Защо не отправяш към нея молби да спре?

Казваш, защото е дете... Да, тя е дете във форума.

Казваш, форума е като реалния живот... Добре де, но в реалния живот galaxsis е дърта чанта. А дъртите чанти НЕ СЕ променят, НЕ порастват повече.

Нали уж форума беше като реалния живот? Дъртите чанти са като децата? Да, ама не - понеже децата се променят и си заслужава да ги чакаш, а дъртите чанти не се променят, И ВСЕКИ ЗНАЕ, че да чакаш дърта чанта да се промени, означава, че си заслепен балък.

Та защо не отправяш към galaxsis молби да спре да го прави?

Ааааа... но аз знам защо, admin. Нали? И ти знаеш, че знам защо.... Защото не си балък, нали така. Защото знаеш, че galaxsis е прекалено дърта чанта, за да се промени. И знаеш, че ако започнеш да й отправяш молби да спре да се държи така, тя няма да спре. А ако си я помолил няколко пъти, и тя не спира, ще имаш общественото задължение да я баннеш.

Разбирам това. Но въпросът остава - Какво правим занапред? Така ли ще я караме?
Активен

Неактивен galaxsis
Restricted
*
Публикации: 694

« Отговор #289 -: (Петък) 30 Септември 2016, 22:37 »

Ако тук има някой, който е за промяна и БАН  е не galaxsis, а форум.

Изоставеното и недорасло отроче от Бога, след това от родителите си и накрая от приятелките си. И сега търси отмъщение на целия свят.

Търси някой да го спаси?  От какво? От самия себе си?

И взе че се обърна към админа, да му съчувства  в трагедията. Но админа се съмнявам да му отговори, осъзнавайки незрялото му съзнание, и психичното му състояние. Също сигурно е пропуснал предишните отговори на админа, че галаксис не робува на доктрини и закони и когато, някой се опита да й ги наложи си го слага на мястото. В случая някакво незряло хюмне с късен стадий на пубертет се опитва да й наложи законите на някакъв си Пасио, като естестествени закони. И понеже вижда, че няма шанс извиква админа на помощ, да му помогне.

Цитат на форум:

Цитат
Но въпросът остава - Какво правим занапред? Така ли ще я караме?

Ще ти отговоря, като Веско, визуализира си един лъв за да те пази! След като майка ти не е могла, да те опази!

След като въпросното недорасло дете  "форум", не е получило подкрепа нито от админа, нито от другарчетата си, започва да си въобразява, че реално познава галаксис, и даже и видения получава.

Твърди че я познава от реалния живот, че му била откраднала нещо, че ще и отмъщава за нещо.
Типично за децата, изоставени от майките си, които  подхвърляли на  децата си в миналото (както той се изрази), лего конструктори за да ги заместват и развиват фантазиите им.

И ей какво са постигнали с конструкторите си  ?!?  Grin

Човек, който няма абсолютно никаква лична информация за галаксис, както и реални срещи, твърди, че я познава в реалния живот и иска от админа БАН,

Grin

Е, благодари се че този форум вече губи интерес в очите ми, както и тези месеци ми предстоят далечни пътувания с много по интересни хора от теб. И няма и да ви чета. Така че те оставям на спокойствие да си изживееш неизжевяното детство, както и да си се грижеше за форума -само без да ЛЪЖЕШ, че ме познаваш !!!

« Последна редакция: (Петък) 30 Септември 2016, 23:01 от galaxsis » Активен
Неактивен galaxsis
Restricted
*
Публикации: 694

« Отговор #290 -: (Петък) 30 Септември 2016, 22:56 »

Към Ключаря
Цитат
 Скромно ще си започна и няма да си губя и аз времето повече в думи - както ти казах, а ти не реагира първия път: ти беше Ключодържател, който така ожилено се включи. Smiley)) Отричаш ли? Макар че вече веднъж да - щом не каза, че имаш повече от тези трите.

Отричам да, това не е мой ник!
По това време не пишех във форума ....и рядко влизах.
Мисля, че ирония се е изгаврила с теб след като я беше засегнал.

Цитат
А ти си наясно за будистките монаси от ... личен опит, прочетени книжки или източник, на който му имаш доверие, но няма да назовеш?  

Не никога не съм била будистки монах. Информацията ми е директна не от книжки, а от моя позната живееща,  в свещенна  Будистка област -Сиким, и  там тези неща се знаят и не са секретна информация. Това, което ми бе странно от разказите ѝ, е как от двама родители чернокожи, се ражда бяло дете. И да монасите знаят къде се е инкарнирал техния брат, и като стане на 2- 3 години си го връщат в манастира.

П.п.
И сега се сетих какъв е смисъла на инкарнациите?
Ако свише винаги те върнат в манастира и се въртиш в омагьосан кръговрат на преражданията, какво постигаш ?!?
Също и ако останеш в   медитираща  поза ЛОТОС?!?
С какво допринасяш за Земята и човечеството?
.......................

Противоположни на СЙ, ...нали..?....вместо да си кръстосат краката под формата на Лотос, и цял Ден да визуализират и медитират, те взели че решили да излязат всред човеците, да им проповядват ИСТИНАТА.

И сега въпрос с повишена трудост ?!?

Каква е разликата между  преражданията на будистките монаси?!?
И тези, които проповядват истината?!?

Вторите вярват в истината, първите в прераждането ѝ!!!

Разликата е че едните, са скръстили краката си под формата на лотос, и чакат да се ОПРАВИ човечеството с медитация, а Другите  действат със словото и Свидетелствата си!
« Последна редакция: (Събота) 01 Октомври 2016, 00:56 от galaxsis » Активен
Неактивен форум
Hero Member

« Отговор #291 -: (Петък) 30 Септември 2016, 23:24 »

https://drive.google.com/file/d/0B-gTehmAJoLDQUxTb2xRZElvZEk/view?usp=sharing

хаха =p

Митко? Безучастно ли ще гледаш как цял форум плюе поредния човек, който уважаваш, за да ти приглася?

Аве, galaxsis, я си сподели мнението за Митко. Какво мислиш за него? На целия форум си се репчила и всеки помни, че си се заяждала с него поне в един момент, само за Митко мълчиш. А виж той как те хвали. "Знаеща", "можеща", ала-бала. Ти само си траеш. Да не би да няма какво хубаво да кажеш? =p
Активен

Неактивен admin
Administrator

« Отговор #292 -: (Събота) 01 Октомври 2016, 00:29 »

Добре де, admin...

Защо не правиш забележки на galaxsis? Защо не отправяш към нея молби да спре?

Казваш, защото е дете... Да, тя е дете във форума.

Казваш, форума е като реалния живот... Добре де, но в реалния живот galaxsis е дърта чанта. А дъртите чанти НЕ СЕ променят, НЕ порастват повече.

Нали уж форума беше като реалния живот? Дъртите чанти са като децата? Да, ама не - понеже децата се променят и си заслужава да ги чакаш, а дъртите чанти не се променят, И ВСЕКИ ЗНАЕ, че да чакаш дърта чанта да се промени, означава, че си заслепен балък.

Та защо не отправяш към galaxsis молби да спре да го прави?

Ааааа... но аз знам защо, admin. Нали? И ти знаеш, че знам защо.... Защото не си балък, нали така. Защото знаеш, че galaxsis е прекалено дърта чанта, за да се промени. И знаеш, че ако започнеш да й отправяш молби да спре да се държи така, тя няма да спре. А ако си я помолил няколко пъти, и тя не спира, ще имаш общественото задължение да я баннеш.

Разбирам това. Но въпросът остава - Какво правим занапред? Така ли ще я караме?

Аз нямам предвид galaxsis.
А конкретно за вас, просто вие ползвате темите основно да се ежите, вместо да заровите томахавките. Тези борби от край време съществуват между човеците и в бъдеще най-вероятно ще продължат известно време да съществуват - т.е. вие не сте открили "топлата вода", но ако знаеш колко са безразсъдни и наивни тези борби.

Преди малко разбрах, един близък е с диагностициран рак, има и метастази вече и т.н. И имах желание да се видя с него преди няколко седмици, а отложиш, а не трябваше. И в такива моменти човек вижда колко са малко ценните и непреходни неща, които често ги изпуска, а колко време и старание отделя, за останалото което е ненужно.
Активен
Неактивен форум
Hero Member

« Отговор #293 -: (Събота) 01 Октомври 2016, 00:48 »

Искаш да кажеш, че въобще не вдяваш какво искам да кажа, и въобще не различаваш между различните каузи на различните участници в тези борби? Всичко ти е еднакво?
Активен

Неактивен форум
Hero Member

« Отговор #294 -: (Събота) 01 Октомври 2016, 00:54 »

Здравей ladonnae, благодаря за времето което си отделила и за дългия коментар. Прочетох го на един дъх.

На един дъх го прочете? Но не правиш разлика между мотивациите на различните участници? Всё равно?

Т.е. ти вече не си проводник на тези неща и си направила най-важното според мен, като си променила и променяш себе си.

Значи това трябва да се чете като "Еби си майката", така ли? Прочете диагонално поредния чаршаф, всё равно, ае еби си майката?
Активен

Неактивен Psyhea
Restricted
*
Публикации: 3138
Дата на регистрация 2012-12-12!

« Отговор #295 -: (Събота) 01 Октомври 2016, 09:10 »

Алоооу!!!

Чшшшш...Админа..

Помолих те човешки да свършиш една полезна работа,освен безсмислените чаршафи и ластици дето ги разтягаш,за друго не ставаш..
Махни поне обидите към детето ми бе.Сгрешила съм с изнесеното инфо в другия форум,но нямаше нужда да се разнася и тук

Ami не е точно така..Писаниците на Арии за детет ми,че е талибан а аз мюс
мюсюлманска пача,бурка,*урва и тн..Искам да бъдат изтрити.Не само в гюма а изтрити!

http://xcombg.net/index.php?topic=1451.msg31854#msg31854

Ето ти линк,действай,защото Арии може да си измисля какво ли не,но аз тук в този форум не съм изнасяла лична информация за произхода на сина си,той го направи,а ти му го позволи!И гадостите си стоят..обидите за сина ми..
Ако имаше и два грама мозък Админе,досега щеше да си редактирал цялата мизерия изписана за детето ми и произхода му,без да чакаш аз да те потсетя..

Очаквам от теб,всичко да бъде изтрито
Не знам кколко пъти тряя да те моля..Сякаш ти е кеф,че цялата помия си стои..

Това което ти правиш с тъпия ти Гюм е като да сереш под леглото и да дърпаш кувертюрата отгоре да го покрие..Обаче не ти увира мозъка,че смърди,вони..Мислиш,че като не е сервирано на масата в хола и няма проблем..
Искам да изтриеш всичко обидно написано за детето.

Ти Админе си лъжец ..Лъжеш,че в живота е така както е във форума ни.Лъжеш.Долно,гадно и мазно..
Защото,във живота всяко нещо се разпада,всяка мърсотия се разлага рано или късно,или бива рециклирана,а тук,мръсотията се натрупва с години и не,не се рециклира,нито се разпада.Стои и се натрупва.Кой ще ти изчисти сметището,бе умнико?
Природата и животът сами си чистят,а ти кво правиш,м?  

« Последна редакция: (Събота) 01 Октомври 2016, 09:22 от Psyhea » Активен
Неактивен peppone1
Hero Member
Публикации: 531

« Отговор #296 -: (Събота) 01 Октомври 2016, 21:43 »

Ами недейте цапайте тогава бре! Който цапа, той трябва да си чисти думите. Админа не веднъж е казвал че ние творим форума и че тези простоти които се ръсят, едно че не показват истината, друго че се губи много ценно време и накрая кофата засмърдяла. И сега когато засегнаха и синът ти, тогава ли видя че форума вони? А ти колко ли си засегнала, е няма начин и ти да не се опариш, щото ако те наплюят теб, ти знаеш как да се измъкнеш, затова ще посегнат на най-скъпото ти, а тогава няма къде да се скриеш. И другите ще четат както твоите, така и неговите простотии, всеки да си носи отговорност какво изрича.

Не съм запознат с историята, но смятам че провокацията ще да е била огромна за да посегнат на детето ти, дано поне той да не е прочел това. И след като админа изтрие тези грозни думи, това ще промени ли нещо, отношението на този човек към теб по-различно ли ще бъде? Или избърсването ще ни потопи в илюзията за правосъдие, че винаги големият батко ще ни бърше задниците, но следи винаги остават?

И за да не кажете че обръщам плочата, след като самият аз поисках форума да бъде прочистен е най-малко като се изтрие безпричинната и непровокирана простотия, която няма за цел да нито разобличи измама**, нито е свързана с темата, а чисто и просто на нападателят му е било скучно и едва е успял да измъдри поредната глупост. А глупостта цапа най-много, за разлика от злобата, за която има причина и следствие, то за глупостта няма такава и няма последствия, точно за това е и най-опасна, защото не подозираш отде ще изникне, внезапно както гъби след дъжд. Нека поне глупостите се премахнат, а злобата, след като повече хора споделят опита си, тя сама ще се изпари. Давам за пример техническите форуми, където любознателността надделява, а злобата и завистта пак ги има, но те се проявяват по-дипломатичн и професинално и бързо се разсейват. Докато тук, хората с преживявания са твърде малко, а другите или се страхуват да ги споделят или им е смешно на чуждите или пък не вярват, но никого не му е интересно и той с нищо не се чувства полезен. Това лъсна последно в темата за сънната парализа, в която потребителят Веско поради безсилие и липса на личен опит (което от една страна е добре за психично здрав човек) не се почувства полезен, той почна да ръси глупости, което ужасно ме разгневи, не от грозните думи, а от това че се подигра с една от най-сериозните теми в този форум.

Не знам дали науката е просто сляпа за свръестественото, но предимно тези които работят в техническата сфера и дейците на изкуството, сякаш те имат най-голям досег с паранормалното, независимо дали това са автомонтьори, професори, художници, музиканти т.н. Щом използват въображението си и творят, те могат да надникват и отвъд, съзнанието им се разширява.
« Последна редакция: (Събота) 01 Октомври 2016, 22:27 от peppone1 » Активен

Умния човек не казва и половината от това което знае, а глупавия не разбира нищо от това което говори. Lao Tzu.
Професионалистът не е човек който не греши, а този който е направил всички възможни грешки в най-тясната област.
Неактивен форум
Hero Member

« Отговор #297 -: (Събота) 01 Октомври 2016, 21:54 »

Прав си, peppone1. Админа е безсилен да промени каквото и да е. Нека просто капитулира и да остави всичко да се случва. Най-добре ще е и ако успее да забрави всичко това.
Активен

Неактивен Psyhea
Restricted
*
Публикации: 3138
Дата на регистрация 2012-12-12!

« Отговор #298 -: (Неделя) 02 Октомври 2016, 09:40 »

Пепоне,дреме ми на кой кво му е отношението към мен.Най-вероятно е такова каквото аз съм провокирала.
Децата обаче,са неприкосновена територия.Дано админа се събуди

п.п.И принципно не  е трудно постове като "ше ти *ба майката" и пр. цинизми и простотии,като се пращат в гюма,също така съдржанието им да бъде трито и да изглеждат ето така.

.....................

Не всеки пост,но поне на тези най-крайните.Просто е въпрос на желание.

А ако Админа не се справя и няма време,то за пореден път бива приканен да даде модераторски функции и на други хора

Ето,аз бих чистила Гюма.
Активен
Неактивен Веско
Hero Member
Публикации: 648

« Отговор #299 -: (Неделя) 02 Октомври 2016, 09:41 »

Ами недейте цапайте тогава бре! Който цапа, той трябва да си чисти думите. Админа не веднъж е казвал че ние творим форума и че тези простоти които се ръсят, едно че не показват истината, друго че се губи много ценно време и накрая кофата засмърдяла. И сега когато засегнаха и синът ти, тогава ли видя че форума вони? А ти колко ли си засегнала, е няма начин и ти да не се опариш, щото ако те наплюят теб, ти знаеш как да се измъкнеш, затова ще посегнат на най-скъпото ти, а тогава няма къде да се скриеш. И другите ще четат както твоите, така и неговите простотии, всеки да си носи отговорност какво изрича.

Не съм запознат с историята, но смятам че провокацията ще да е била огромна за да посегнат на детето ти, дано поне той да не е прочел това. И след като админа изтрие тези грозни думи, това ще промени ли нещо, отношението на този човек към теб по-различно ли ще бъде? Или избърсването ще ни потопи в илюзията за правосъдие, че винаги големият батко ще ни бърше задниците, но следи винаги остават?

И за да не кажете че обръщам плочата, след като самият аз поисках форума да бъде прочистен е най-малко като се изтрие безпричинната и непровокирана простотия, която няма за цел да нито разобличи измама**, нито е свързана с темата, а чисто и просто на нападателят му е било скучно и едва е успял да измъдри поредната глупост. А глупостта цапа най-много, за разлика от злобата, за която има причина и следствие, то за глупостта няма такава и няма последствия, точно за това е и най-опасна, защото не подозираш отде ще изникне, внезапно както гъби след дъжд. Нека поне глупостите се премахнат, а злобата, след като повече хора споделят опита си, тя сама ще се изпари. Давам за пример техническите форуми, където любознателността надделява, а злобата и завистта пак ги има, но те се проявяват по-дипломатичн и професинално и бързо се разсейват. Докато тук, хората с преживявания са твърде малко, а другите или се страхуват да ги споделят или им е смешно на чуждите или пък не вярват, но никого не му е интересно и той с нищо не се чувства полезен. Това лъсна последно в темата за сънната парализа, в която потребителят Веско поради безсилие и липса на личен опит (което от една страна е добре за психично здрав човек) не се почувства полезен, той почна да ръси глупости, което ужасно ме разгневи, не от грозните думи, а от това че се подигра с една от най-сериозните теми в този форум.

Не знам дали науката е просто сляпа за свръестественото, но предимно тези които работят в техническата сфера и дейците на изкуството, сякаш те имат най-голям досег с паранормалното, независимо дали това са автомонтьори, професори, художници, музиканти т.н. Щом използват въображението си и творят, те могат да надникват и отвъд, съзнанието им се разширява.

Продавачо на страх, стига си хленчил.

Какво е ценното на темата за сънната парализа / защитно състояние на организма/, а сетих се, не може да си продаваш продуктите / страх и тъпотия/. Защото ключа е точно тук.

Какво направи с Васето, успя да я изплашиш. Гнус ме да те коментирам.

Продавачо на страх, защо не си направиш тема за Дария и не просветлиш съфорумците.

https://www.youtube.com/watch?v=BUQ5InfAa1U – не ми благодари знам, че това искаш  Smiley

П.С. Боклуците разбират единствено и само от такова отношение.
Активен
Страници: 1 ... 18 19 [20] 21   Нагоре
  Изпечатай  

Отиди на: