Как админа се справя с работата във форума и какво ви е мнението за него?
Страници: 1 [2] 3 4 ... 21   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Как админа се справя с работата във форума и какво ви е мнението за него?  (Прочетена 11627 пъти)
0 Членове и 1 Гост преглежда(т) тази тема.
Неактивен Вотан
Newbie
*
Публикации: 40

« Отговор #15 -: (Събота) 23 Август 2014, 21:21 »

Цитат
Forbindden
You don`t have  permission to access/on this server .

Apache/ 2.2.3 (CentOS) Server at xcombg.net Port 80

Grin

Аха.
Активен

Копието ми ще те обвърже с мен... но ще останеш на разстояние една дръжка от мен!
Неактивен Веско
Hero Member
Публикации: 648

« Отговор #16 -: (Неделя) 24 Август 2014, 12:48 »

Начин за вдигане на нивото е сериозен филтър на входа. Твърдо за съм  Smiley
Активен
Неактивен Psyhea
Restricted
*
Публикации: 3138
Дата на регистрация 2012-12-12!

« Отговор #17 -: (Неделя) 24 Август 2014, 13:42 »

Начин за вдигане на нивото е сериозен филтър на входа. Твърдо за съм  Smiley
Е да,но и тази система не е много сигурна,та не виждам  кво пречи,на промъкналите заблудени "туристи",своевременно да им се бие шута в задника?

Форума си е отворен за четене,за това не е нужна регистрация.

Активен
Неактивен admin
Administrator
Публикации: 537

« Отговор #18 -: (Неделя) 24 Август 2014, 14:38 »

Админа е наистина свободомислещ човек, това е "проблема"....Дал ни е почти пълна свобода и някои не знаят какво да я правят....И се оакват....Викат си: "ДРЪЖ! Щом се оаквам и ми се разминава, значи мога да се оаквам ДВА ПЪТИ повече следващия път!"...И така....
Правя паралел със стария форум:
Там никой не можеше да си позволи да излиза от темата и да прехвърля разговора върху личността на опонента си. Защото следваше моментален "жълт картон" и БАН. Не си поплюваше Блек Адър.
И за това там нещата бяха по - събрани, по - стройни, по - възпитани!!!
Тука е слободия! Няма БАН, освен, ако вече някой не зацикли хептен и покаже, че не разбира от предупреждения...
Да пишеш в такъв форум, където ти е дадена свобода има и плюсове и минуси. Зависи от целите на самите пишещи.
Ако си тук за да обменяш опит и гледни точки с добронамерени хора, свободата е добре дошла за всички.
Ако си енергиен вампир и си тук за да се храниш /има точна информация какви са похватите, какви са ходовете, какви са схемите на вампира когато търси чужда енергия/...тогава предимствата на свободния форум се превръщат в недостатъци за НЕ вампирите. Защото като е "захапал", трудно сам ще се откаже един вампир, освен, ако всички, ама наистина всички не го игнорират истински. Докато има и един да го чете - вампи ще си е тука....
Та така...Рисковете на свободата....Като в обществото ни, всъщност: свободата не е за всеки, както всички виждаме. Понякога си трябва бой по кратуната! Sad

Никога не съм била администратор на форум, но предполагам, че не е лесна работа, защото се иска да умееш да се "раздвоиш" от себе си, да си някой друг, а не себе си, когато изпълняваш ролята си на администратор /или модератор/.

Не съм попълнила анкетата, защото наистина не знам кое е по - добро за форума - да е стегнат и по същество, без спам и вампирско присъствие, или да е свободен на максимум, дори и това да значи олигавяне на моменти....
А след като не знам кое е по - доброто за форума, няма как да определя и коя е правилната постановка за админа....

Просто свободата не е за всеки. Някои от нас не са дорасли за нея. От там идват проблемите и дрязгите, и вампирските прояви...Не случайно народа е казал: "Дай му свобода и му гледай акъла".../перефраза/...

mira, коментара ти е изчерпателен, но пусни един глас и в анкетата ако не е проблем. Става дума просто за твоята преценка на това което си видяла досега. Молбата ми е към другите които, които още не са гласували. То няма да има привилегии за тези които са гласували положително или ощетяване на тези които са гласували отрицателно.
Активен
Неактивен admin
Administrator

« Отговор #19 -: (Неделя) 24 Август 2014, 15:35 »

Каква работа има политиката в езотеричен форум,или нечии военни действия, а технологии?

На мнение съм също, че на входа за регистрация на форума трябва да има някакъв разширен механизъм за филтриране на регистрациите, за да няма никой, който да идва на такива места с предварителната позиция, че "езотерика няма".

МНОГО ми харесва идеята ти! МНОГО! Защото да се забиеш в езотеричен форум, при положение, че отричаш постулатите на езотериката, автоматично те слага в категорията "енергиен вампир". Човек, дошъл да дразни, за да се храни.... Wink

Аз също исках да се разграничи езотеричната/окултната част от другите неща и когато създавах разделите, варианта който ми се видя подходящ е да се раздели форумът на езотерична и екзотерична част. Екзотеричната част е външното познание и проявлението на нещата. Това което е явно и видно за болшинството. Първите пет раздела на форума с конспирациите и другите два от "Материално познание" засягат именно екзотеричната част - политика, военни действия, научни технологии. Също масонските ложи, банкерското лоби, религиозните шарлатани и доста други наднационални структури които не зачитат понятия като народност, държава и живеят на гърба на цялото човечество.

Другата част, езотеричната е вътрешното познание. И то е вътрешно не защото е скрито или укривано, а поради невежеството и примитивността на болшинството от хората, които не са могли да го разберат. Четирите раздела от "Нематериално познание" са направени именно за езотеричната част на живота. За енергийните взаимовръзки, за възприятията отвъд петте сетива на физическото тяло, за законите и правилата чрез които се проявява материалния свят в който съществуваме и т.н.

Мисълта ми е, че някои хора имат желание да коментират екзотеричната част, други обсъждат повече езотеричната. И двете неща са важни според мен и за да няма ощетени и за да не се налага филтриране по време на регистрацията във форума, първите пет раздела със конспиративната част са основно за външната екзотеричната страна на нещата, а четирите раздела от "Нематериално познание" са основно за вътрешната, езотеричната страна на живота.
Отделен въпрос е, че без значение каква е тематиката, дали ще е обсъждане как се шият гоблени или за сътворението на света, има моменти когато участващите са изпълнени с неудържим порив единствено да изливат на талази емоционалните си превъзбуди. Единственото което ми хрумва за решаването на този проблем е някой от участващите да поеме функцията на модератор. Но методиката ще е на подобие на индианците - пуска се анкета, участващите провъзгласяват модератор, той приема почетната титла или отказва и т.н.

-------------------------------------------------------

Значи трябва да се зададе въпроса "В чии ръце е форума?".
Е, в чии ръце - в ръцете на участващите в него.
Все едно да се зададе въпросът - в чии ръце е семейството в което участвам? Един човек като се самозабрави и започне да си мисли че държи семейството в ръцете си, като го оставят близките му и се махнат от него, после разбира че е държал единствено илюзията в главата си.
Аналогията за виртуалните форуми е долу-горе подобна - един админ като почне да си мисли че държи форума в ръцете си, след време ще осъзнае илюзията в главата си и ще види какво държи всъщност. Изумлението на даден потребител, когато осъзнава че той самият като участващ заедно с другите участващи потребители държат форума взаимно в ръцете си, не променя истиността на гореизложеното. Мисълта ми е, че всеки сам моделира форума, без значение дали го осъзнава или не.

...пак пледоарии, извинявам се за дългия коментар, ще гледам да се огранича в писането.
« Последна редакция: (Неделя) 24 Август 2014, 15:44 от admin » Активен
Неактивен форум
Hero Member
Публикации: 3754

« Отговор #20 -: (Неделя) 24 Август 2014, 15:58 »

Значи трябва да се зададе въпроса "В чии ръце е форума?".
Е, в чии ръце - в ръцете на участващите в него.
Все едно да се зададе въпросът - в чии ръце е семейството в което участвам? Един човек като се самозабрави и започне да си мисли че държи семейството в ръцете си, като го оставят близките му и се махнат от него, после разбира че е държал единствено илюзията в главата си.
Аналогията за виртуалните форуми е долу-горе подобна - един админ като почне да си мисли че държи форума в ръцете си, след време ще осъзнае илюзията в главата си и ще види какво държи всъщност. Изумлението на даден потребител, когато осъзнава че той самият като участващ заедно с другите участващи потребители държат форума взаимно в ръцете си, не променя истиността на гореизложеното. Мисълта ми е, че всеки сам моделира форума, без значение дали го осъзнава или не.

В такъв случай админа се справя отлично с работата, спрямо целта.

Това, което на мен ми се иска някога да видя, е администратор с достатъчно вътрешна сила, за да вземе форума си в собствените ръце, без това да поквари преценката и разсъдъка му. Да отглеждаш не е логически проблем, който може да се реши студено, бездушно и отдалече. Това иска лични усилия... и в това число влиза моралното оцеляване на самия администратор.
Иска ми се да видя администратор с достатъчно доблест и добродетел в сърцето, за да реши да го направи. И администратор, имащ достатъчно смелост, и вяра в себе си, за да се опита да култивира едно пространство със специфична култура, без да се свени от собствените си възгледи.

Да хвърлиш нещото в ръцете на тълпата значи просто да я насърчаваш да бъде точно толкова отвратителна, колкото е.
Активен

Неактивен admin
Administrator

« Отговор #21 -: (Неделя) 24 Август 2014, 16:28 »

, за да вземе форума си в собствените ръце, без това да поквари преценката и разсъдъка му.
Едното изключва другото. Все едно да кажеш един бит информация да се прояви като единица и в същото време да е нула. Или единица, или нула, не може едновременно и двете. Или пример с католическата църква: В Библията пише не убивай, а тръгваш на кръстоносен поход и убиваш в името на Бог. И аз мога като църквата да взема форума в собствените си ръце и да се правя че не виждам, че губя разсъдъка си и да почна да съчетавам и двете неща. Smiley

Според мен функцията на админа е да предостави условията - поле за изява на участващите. А ролята на модератор е отговорност, която тежи върху всички участващи. Всеки който опита да прояви смелост и вярва в себе си, може да се пробва за модератор. Естествено трябва да бъде одобрен, чрез гласуване с мнозинството на участващите потребители, а не одобрен със разпореждане от админа. Smiley  ...извинявам се за усмивките. Темата за мен е сериознa и интересна, понеже нещата са принципни и така се случва и в реалния живот.
Активен
Неактивен форум
Hero Member

« Отговор #22 -: (Неделя) 24 Август 2014, 16:35 »

, за да вземе форума си в собствените ръце, без това да поквари преценката и разсъдъка му.
Едното изключва другото. Все едно да кажеш един бит информация да се прояви като единица и в същото време да е нула. Или единица, или нула, не може едновременно и двете.

Собствен извод и впечатления ли са това, или просто ме запознаваш с философската си подплътеност от чужди източници? Точно ти ли говориш за или/или модел на мислене?

Или пример с католическата църква: В Библията пише не убивай, а тръгваш на кръстоносен поход и убиваш в името на Бог. И аз мога като църквата да взема форума в собствените си ръце и да се правя че не виждам, че губя разсъдъка си и да почна да съчетавам и двете неща. Smiley

Точно това имах предвид че не бива да се допуска. Добродетелта се състои в това човек да държи именно тези си юзди. И в живота ли отказваш да положиш усилия, когато става дума за поемане на инициатива?
Активен

Неактивен admin
Administrator

« Отговор #23 -: (Неделя) 24 Август 2014, 16:54 »

Собствен извод и впечатления ли са това, или просто ме запознаваш с философската си подплътеност от чужди източници? Точно ти ли говориш за или/или модел на мислене?
Ами това е моя опит със последващите изводи - Всичко което е постигнато чрез принуда и натиск се губи когато изчезне влиянието. В реалния живот си бях сложил такъв "таралеж в гащите" и държах всичко във собствените си ръце - всичко ставаше с немска точност и прецизност - последствията бяха лоши. Не е това начинът според мен. Но ако не вярваш, всеки човек може да се убеди сам като пробва.

Точно това имах предвид че не бива да се допуска. Добродетелта се състои в това човек да държи именно тези си юзди. И в живота ли отказваш да положиш усилия, когато става дума за поемане на инициатива?
Една важна добродетел е че - Насила хубост не става. А ти воден от стремежа си да направиш нещо добро и хубаво ме караш да налагам добро със сила. Това отново е противоречие - едното изключва другото. Все едно да обясняваш на хората колко е ценно християнството и когато те не желаят да го приемат да ги покръстиш против волята им, защото е за тяхно добро. Ролята на админа е да предостави условията, а не да се опитва да налага добро със сила - това не е бягане от отговорност и липса на инициатива.
Активен
Неактивен old4
Hero Member
Публикации: 1105

« Отговор #24 -: (Неделя) 24 Август 2014, 17:04 »

1.Молбата ми е към другите които, които още не са гласували.
2.То няма да има привилегии за тези които са гласували положително
3.или ощетяване на тези които са гласували отрицателно.

1.Махни глупавите точки, сложи точка слабо и ще гласувам.
2.Те ще ти гъделичкат егото а няма да получат "сладкишче"  Grin.
3.Даа ... бе да  Wink.
Активен
Неактивен mira
Hero Member
Публикации: 1507
живота е изумително приключение

« Отговор #25 -: (Неделя) 24 Август 2014, 17:14 »

Админа е наистина свободомислещ човек, това е "проблема"....Дал ни е почти пълна свобода и някои не знаят какво да я правят....И се оакват....Викат си: "ДРЪЖ! Щом се оаквам и ми се разминава, значи мога да се оаквам ДВА ПЪТИ повече следващия път!"...И така....
Правя паралел със стария форум:
Там никой не можеше да си позволи да излиза от темата и да прехвърля разговора върху личността на опонента си. Защото следваше моментален "жълт картон" и БАН. Не си поплюваше Блек Адър.
И за това там нещата бяха по - събрани, по - стройни, по - възпитани!!!
Тука е слободия! Няма БАН, освен, ако вече някой не зацикли хептен и покаже, че не разбира от предупреждения...
Да пишеш в такъв форум, където ти е дадена свобода има и плюсове и минуси. Зависи от целите на самите пишещи.
Ако си тук за да обменяш опит и гледни точки с добронамерени хора, свободата е добре дошла за всички.
Ако си енергиен вампир и си тук за да се храниш /има точна информация какви са похватите, какви са ходовете, какви са схемите на вампира когато търси чужда енергия/...тогава предимствата на свободния форум се превръщат в недостатъци за НЕ вампирите. Защото като е "захапал", трудно сам ще се откаже един вампир, освен, ако всички, ама наистина всички не го игнорират истински. Докато има и един да го чете - вампи ще си е тука....
Та така...Рисковете на свободата....Като в обществото ни, всъщност: свободата не е за всеки, както всички виждаме. Понякога си трябва бой по кратуната! Sad

Никога не съм била администратор на форум, но предполагам, че не е лесна работа, защото се иска да умееш да се "раздвоиш" от себе си, да си някой друг, а не себе си, когато изпълняваш ролята си на администратор /или модератор/.

Не съм попълнила анкетата, защото наистина не знам кое е по - добро за форума - да е стегнат и по същество, без спам и вампирско присъствие, или да е свободен на максимум, дори и това да значи олигавяне на моменти....
А след като не знам кое е по - доброто за форума, няма как да определя и коя е правилната постановка за админа....

Просто свободата не е за всеки. Някои от нас не са дорасли за нея. От там идват проблемите и дрязгите, и вампирските прояви...Не случайно народа е казал: "Дай му свобода и му гледай акъла".../перефраза/...
mira, коментара ти е изчерпателен, но пусни един глас и в анкетата ако не е проблем. Става дума просто за твоята преценка на това което си видяла досега. Молбата ми е към другите които, които още не са гласували. То няма да има привилегии за тези които са гласували положително или ощетяване на тези които са гласували отрицателно.
Админ, ами не мога да гласувам докато не определя за себе си каква е целта на съществуването на форума....Просто едното е свързано с другото.
Като присъствие ти си изключително толерантен, ненатрапчив, широко скроен... hi
Друг въпрос е дали това е добре или не е....Аз не знам дали е добре това или не е. АЗ не знам.
Аз нямам претенциите към теб да възпитаваш и да морализираш...Не би било зле, обаче, наистина да има някакъв начин да се дисциплинира воденето на възпитан диалог по същество. И по подразбиране да се отсяват още при регистрацията им хората, които по погрешка са попаднали тук...
Това е.
 hi
Активен

Добрите решения идват с опита, а голяма част от опита идва с лошите решения...
Неактивен форум
Hero Member

« Отговор #26 -: (Неделя) 24 Август 2014, 17:19 »

Една важна добродетел е че - Насила хубост не става. А ти воден от стремежа си да направиш нещо добро и хубаво ме караш да налагам добро със сила. Това отново е противоречие - едното изключва другото. Все едно да обясняваш на хората колко е ценно християнството и когато те не желаят да го приемат да ги покръстиш против волята им, защото е за тяхно добро. Ролята на админа е да предостави условията, а не да се опитва да налага добро със сила - това не е бягане от отговорност и липса на инициатива.

Нееее, това е админът, който ти искаш да бъдеш, а не ролята на админа по принцип. Напомни ми, кое добро е просъществувало без проявата на сила? Кое добро е оцеляло без защита? Ако този форум няма силата да защити доброто, то тогава ти не си админ, чиято цел се обвързва с подобна кауза, нали така? Ти просто поставяш условията за съществуването на един нов бардак. Ако на това е посветена инициативата ти - справяш се отлично, вече гласувах за това.

Защото силата е в теб и никой друг, ти държиш копчето. Всичко останало е илюзията за сила.
Активен

Неактивен mira
Hero Member
Публикации: 1507
живота е изумително приключение

« Отговор #27 -: (Неделя) 24 Август 2014, 17:22 »

Всичко което е постигнато чрез принуда и натиск се губи когато изчезне влиянието. В реалния живот си бях сложил такъв "таралеж в гащите" и държах всичко във собствените си ръце - всичко ставаше с немска точност и прецизност - последствията бяха лоши. Не е това начинът според мен. Но ако не вярваш, всеки човек може да се убеди сам като пробва....
...Насила хубост не става.
Това са и моите житейски опитности. Ръста е ВЪТРЕШНО мероприятие на всеки човек и си има ТЕХНОЛОГИЧНА скорост.
 hi
Но един филтър на входа не би попречил с нищо на това, уверявам те, Админ! Идеята е, че все пак тук, в този форум сме хора имащи нещо общо помежду си /нещо като клуб по интереси!!!/, а не сме съвсем случайно събрани хора в метрото в час пик....
Активен

Добрите решения идват с опита, а голяма част от опита идва с лошите решения...
Неактивен Tangrata
Hero Member
Публикации: 779

« Отговор #28 -: (Неделя) 24 Август 2014, 17:40 »

Нееее, това е админът, който ти искаш да бъдеш, а не ролята на админа по принцип. Напомни ми, кое добро е просъществувало без проявата на сила? Кое добро е оцеляло без защита? Ако този форум няма силата да защити доброто, то тогава ти не си админ, чиято цел се обвързва с подобна кауза, нали така? Ти просто поставяш условията за съществуването на един нов бардак. Ако на това е посветена инициативата ти - справяш се отлично, вече гласувах за това.

Защото силата е в теб и никой друг, ти държиш копчето. Всичко останало е илюзията за сила.
Нещо подобно ти казах и аз, на лични. Без сила не става.
На живо, силата е една, във форумът - друга.
Чрез силата, се задължава отговорността. Така е устроена самата Реалност, материалното.
Силата и отговорността са взаимно пораждащи се. Същото и в отрицателна посока.
Без сила - няма отговорност.
На въпроса: Яйцето, или кокошката!
И 2те се пораждат заедно.
Силата носи отговорност, и отговорността - сила! (в материалното, чрез реализиране на потенциала)
Липсата на сила носи липса на отговорност! И липсата на отговорност носи липса на сила!
Нещо повече!
Пак на лични ти написах, че в Реалността, материалното се изисква отговорност. И човек трябва да умее да стои зад думите си.
В материалното който няма отговорност, няма и сила и е последна дупка на кавала и не става за нищо. Който има сила и отговорност, го смачква!
Но какво става във форума!?
Тук изкуствено има други правила на форумната "Реалност".
Тук няма сила и няма отговорност.
Какво следва!?
Следва нещо точно определено и характерно!
Следва това, че който е нямал сила и отговорност, за него тая система без закони за силата и отговорността е РАЙ! Той никога не е виждал такова нещо в реалния свят (пък дори и по другите форуми) - неговото безхаберие, безотговорност, липса на дисциплина и сила не само да се търпи, ами да е правило. Той е като хл*барка, намерила манджа!
Т.е.! Предпоставките, които ги има у Реалността за хората да се учат от нея, тук са орязани.
Следователно всичко това, което подпомага ученето, тук е елиминирано.
И единственото на което може да се научи тук човек е ....
Да не спори с идиоти!
Активен

"От човешката глупост по-забавно нещо няма. Това комиците са го открили много отдавна."
Неактивен Tangrata
Hero Member
Публикации: 779

« Отговор #29 -: (Неделя) 24 Август 2014, 18:00 »

Все още не съм гласувал, защото знам, че да си админ или модератор е мръсна работа и отговорността е твоя. По същата причина и избягвах да пиша по темата.
Винаги ще има съгласни и несъгласни. Не може да се угоди на всички.
Каквото и да гласувам е само мое субективно и не задължително коректно решение.

Първо, това решение, да се намали контрола до минимум е иновативно и някак не мога да го критикувам. Да видим до къде ще доведе.

От друга страна, обаче, има други форуми с много модератори, които са в различните гледни точки. Съответно нещата се почистват много много бързо и като цяло форумите просперират.

Във всеки случай, може би най-умен ще излезе Бляк Адъра. С един елегантен ход, прати всичките Банове да си спамят в отделен форум. И като гледам няма кой знае колко нови потребители. Ядрото си стои и създава леко амонячна среда (препикана), която не е магнит за нови, мислещи, амбициозни, успяващи хора.

Съществен въпрос е!
Ако има тролове, които нямат намерение да учат, а професионално тролят, как форумната администрация ще се погрижи по този въпрос?
Презумпцията, че "се учим" и затова контролът тук е такъв, какъвто е, предполага че всеки участник е искрен със себе си и останалите и иска да се развива.
Но, какво ако някой участник, преднамерено не е искрен и пише и публикува съзнателни лъжи и няма намерение да се поправя. Може и 10 000 живота да не му стигнат, и просто това да си е еволюционното му ниво. Трябва ли и останалите да си губят времето с него?
Аз лично съм имал безброй случаи, където доказвам лъжа на постинг, и това се подминава тихомълком.
Докога!?
Активен

"От човешката глупост по-забавно нещо няма. Това комиците са го открили много отдавна."
Страници: 1 [2] 3 4 ... 21   Нагоре
  Изпечатай  

Отиди на: