Страници: 1 [2] 3   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Осъзнаване на чувствата и емоциите  (Прочетена 3427 пъти)
0 Членове и 1 Гост преглежда(т) тази тема.
Неактивен Psyhea
Restricted
*
Публикации: 3138
Дата на регистрация 2012-12-12!

« Отговор #15 -: (Понеделник) 04 Август 2014, 16:13 »

Форуме,можеш ли да изпиташ пред-менструалния синдром който се характеризира с огромен интензитет и богата палитра от специфични емоции?

Колко и да си вечен,безсмъртен и неразрушим,тук и сега,не можеш да изживееш онова което може една жена.Факт.Както и обратното разбира се..Не мога да усетя сексуалното напрежение/удоволствие в тестисите,защото нямам такива.

Значи,за да изживеем ,почувстваме някои неща, са ни нужни конкретни "параметри"..Добре..На ниво ВА е ясно..Искаш да изживееш майчинство,вземаш женски аватар..Ок.

Но,мисълта ми е за човешкия род..
И то не от желание за уникалност и пр.бози..Не..
Наясно съм,първо че всяко нещо е уникално и второ,че мащабите на безкрая наистина са толкова вечни и необятни,че идеята на човека,че е черешката на тортата,е повече от абсурдна и смешна..
Но..от много източници идва подобно инфо..А когато едно нещо се повтаря от различни източници..Значи "има нещо"
Теорията е,че имаме нещо уникално в генетиката си..Страст.
Само страстта/искрата може да запали огън и това на някво макро ниво,може би значи нещо..Идея нямам какво,но го свързвам с потенциала на хомосапиенс и възможностите които дава този билогичен костюм

Защото се замислих..Ако ти Форум и аз Психея сме от един хуманоиден вид/раса,в случая дори сме от един етнос,но ти не можеш да усетиш моите емоции(женските)нито аз твоите (мъжките)и то именно поради различието на хормони и техните нива,в телата ни!!!

Тогава защо да не е такъв и случая с телата ни?
Някакъв експеримент,създаващ уникална възможност..Какво толкоз чудно има?
Разбира се,далеч съм от идеята,че негово величество човекът,е галеник на бог..
Абсолюта живее във всичко и в проявеното и в непроявеното.Две мнения по въпроса няма..

И отново си мисля за въглерода и формата на материята която се базира на него..
Мисля и за неразвития потенциал на човешкия мозък..
И какво би се случило ако боравехме 100%с него?

Трябва да гледам"Люси",много го рекламират Grin

Форуме,за да се създаде душа,духът трябва да "отдели"/фрагментира част от себе си,която да се обуслови като индивидуален Аз.Е сега..В каква форма на материя,с каква плътност и т.н.са само подробности.
Важното е,че макар и в по-фини нива,душата пак е материя(фина)и това е нейната отправна точка на себеосъзнаване.

Малко се преекспонира идеята,че не сме нашите тела,а имаме тела.
Което е и така,и не съвсем.
Така или иначе,в момента в който моят Ва се е изплюл в това тяло,тогава съм възникнала Аз/Психея.
И докато не се завърна при Ва,ще съществувам на ниво индивидуалност.

Ти виждаш какви съзнания се заформят,в този етап на който са телата ни ограничени само с 5 сетива!
Представяш ли какви души щяха да се създават ако ползвахме пълния си потенциал?  

Нещо в този сорт са мислите ми..Кво ще кажеш?

п.п.Сега чета онова което си ми писал..Много ти благодаря,супер разбираемо си го написал..Отивам пак да го чета
« Последна редакция: (Понеделник) 04 Август 2014, 17:40 от Psyhea » Активен
Неактивен ladonnae
Sr. Member
Публикации: 319

« Отговор #16 -: (Вторник) 05 Август 2014, 14:29 »

Емоцията е вторична по отношение на чувството, които са в сферата на ирационалното.
     Обратно  е!

Да, ама не! - независимо дали би желал да споделиш кои чувства наричаш емоции, защото по-неблагоприятния вариант е непособност за стигане до "корените на емоционалността". Може би ще бъдеш изненадан, но нетрансформираните чувства са около четири - страх, важност, жалост и сила.
Активен
Неактивен форум
Hero Member
Публикации: 3754

« Отговор #17 -: (Сряда) 06 Август 2014, 14:55 »

Нещо в този сорт са мислите ми..Кво ще кажеш?

Ще кажа, че бих го казал така, а бих отделил много повече време да обоснова всяко от тези неща... но като цяло съм съгласен с изводите ти, да =)
Активен

Неактивен Psyhea
Restricted
*

« Отговор #18 -: (Четвъртък) 07 Август 2014, 11:14 »

Подхълмие

Подхълмието, както показва и неговото название, се намира под хълмовете и непосредствено зад хипофизата. Въпреки малката си маса - при човек тежи около 4 г, подхълмието играе изключително важна роля. То регулира всички основни функции в организма, чрез които се поддържа постоянството на вътрешната среда. В него се намират центровете, които контролират обмяната на въглехидрати, белтъци и мазнини, водно-солевото равновесие(електролиза?!? бел.Психея), кръвното налягане, топлопродукцията и топлоотдаването, глада и жаждата. Там се осигурява и контрол над емоциите. Предната част на хипоталамуса отговаря за положителните емоции, а задната - за негативните.

http://bg.wikipedia.org/wiki/%D0%A7%D0%BE%D0%B2%D0%B5%D1%88%D0%BA%D0%B8_%D0%BC%D0%BE%D0%B7%D1%8A%D0%BA
Активен
Неактивен форум
Hero Member
Публикации: 3754

« Отговор #19 -: (Четвъртък) 07 Август 2014, 13:42 »

. В него се намират центровете, които контролират обмяната на въглехидрати, белтъци и мазнини, водно-солевото равновесие(електролиза?!? бел.Психея), кръвното налягане, топлопродукцията и топлоотдаването, глада и жаждата. Там се осигурява и контрол над емоциите. Предната част на хипоталамуса отговаря за положителните емоции, а задната - за негативните.

Чудесно. Значи така е, както си мислим =)
Активен

Неактивен bg2
Hero Member
Публикации: 814

« Отговор #20 -: (Сряда) 13 Август 2014, 23:49 »

Така или иначе,в момента в който моят Ва се е изплюл в това тяло,тогава съм възникнала Аз/Психея.
И докато не се завърна при Ва,ще съществувам на ниво индивидуалност.

След завръщането при Ва (предполагам се чете като Висш АЗ) човек престава ли да съществува като индивидуалност?

Под индивидуалност имам предвид личноста, това което прави всеки човек уникален. Ако речем, човек в себе си има две природи - духовна (дух) и материална-земна (тяло) , а индивидуалноста е третия елемент - човешката природа - самосъзнанието (ум)
Активен

Което е разумно, съществува, и което съществува, е разумно - Георг Хегел
Неактивен Psyhea
Restricted
*

« Отговор #21 -: (Четвъртък) 14 Август 2014, 11:46 »

Мисля,че и да,и не,но не мога да обясня..Но това е когато Душата се завърне в своята енергийна група/ВА/духовно семейство..квото искаш,тва го наречи..Тогава хем я има есенцията от индивидуалността,хем вече си всички свои инкарнации

Но аз се замислям,и за вариант при който душата постига пълно просветление без да се връща при ВА, само за време на своя индивидуален/личен житейски цикъл в плътната материя.

АКо една Душа успее да развие пълния потенциал на обитаваната от нея материална форма и по този начин изживее единството с Бога/Абсолюта и самата тя се припознае в него,тогава мисля,че не се завръща до Първоизточника,посредством другите си превозни средства(ВА)а го прави директно.

Когато се завърнеш при ВА,не се завръщаш при "Бог",а откриваш,че ВА е просто друг вид/форма на Душа.По-голяма и по-комплексна от човешката,но душа.
Всеки ВА е просто инкарнация на друг по-висш от него Аз,и така спираловидна паяжина докато всички не слеят в един АЗ/Първоизточника

Но ако човешка душа създадена в най-плътните сфери развие и усвои целият си потенциал,то тя няма нужда да се открива посредством другите си Аз,защото вече знае и се отъждествява със всичко.

Тва  е идеята за възнесението и прочие простотии

Сляпата невежа плът, да се припознае като Бог и да го изяви на 100%

Това разбира се,в рамките на един човешки живот едва ли е възможно..
Хем да изучиш материята и да започнеш да я владееш напълно(това включва и умението за нейното създаване само с мисъл,левитация,телекинеза,телепатия..абе всички възможности на телата ни)..Същевременно да изживееш и почувстваш колкото се можеш чисто човешки емоции,да се потопиш и отдадеш на хората за да успееш именно там сред тях да балансираш духа..Щото горе в планината е лесно..Там дразнители няма,с лекота ставаш хрисим и благ..То и баба знае така.. Tongue
Ама тука..Сред хората,с напълно затворени канали,тотална амнезия..Почваш буквално от 0-лата и за някви си 70-80 години постигаш всичко това

На теория добре,ма на практика..Не знам..Аз лично нямам такива амбиции,щото си знам възможностите

Но мисля,че ако има няква цел(нее= смисъл!) в играта на сътворението,то е точно това

Активен
Неактивен Psyhea
Restricted
*

« Отговор #22 -: (Събота) 16 Август 2014, 15:44 »

Докато се чудех за мисловния процес и къде точно се случва,че исках да си го онагледя..
И се замислих разбира се,защо животните не мислят като нас..
И за това,че те има развитие до 3 енергиен център/чакра..

И попаднах на това
http://universalnite000.blog.bg/photos/85893/original/scheme_chanels.png
Осъзнаване на чувствата и емоциите

Значи мислите се формират в 4тото показано тяло..менталното..

4-време
Активен
Неактивен Цвете
Jr. Member
**
Публикации: 62

« Отговор #23 -: (Четвъртък) 30 Октомври 2014, 16:09 »

Много интересно - прочетох един от първите постове на форум в тази тема и ми стана весело, защото същото го чух преди няколко дни от друг човек, който за чул тази концепция по телевизията в едно предаване тези дни. Специално погледнах датата, на която е написано - преди месеци.

По темата, гледам стигнахте до мислите. Едно от полезните приложения на булевардната психологическа литература е как мислите влияят на чувствата и емоциите. Всеки човек може безпристрастно да наблюдава собствените си мисли и как тези мисли пораждат съответните емоции, които биха могли да прераснат в чувства по отношение на даден обект/субект/идея.

Ще илюстрирам с елементарен пример. Съпруга закъснява. Съпругата си мисли - да не му се е случило нещо. Не и харесва тази мисъл и я прогонва. Следващата - заплеснал се е някъде с някого. Следващата - срещнал е някоя по-интересна от мен. Следващата - той вече не ме обича и т.н. можете да продължите до безкрай. И накрая го посреща с тигана на вратата. Или точилката /ама този предмет напоследък не се тачи особено/.
Активен
Неактивен meander
Hero Member
Публикации: 1798
"Муха влиза само в отворена уста"

« Отговор #24 -: (Четвъртък) 30 Октомври 2014, 17:09 »

Grin
Ех Цвете,пропомни  ми на мама точилката
Само каква точилка имаше.Един път,дрянова.А ма подгони с нея и хрипкам ръченица от раз.
Така е.Малко хора са наясно че мозъка ни е подобно на компа,тея могат да ни вкарват вируси.Аз им викам мозъчни глисти.
Това реклами,това езотерична литература,това филми,това 25 кадър.Мозъка ни така е натъпкан че няма място за нашите си мисли.
Ма някой ден ще се усетят.
 Sad

Активен

Ако кажеш истината, не ти се налага да лъжеш.
Ако не знаеш какво да правиш, ела на себе си.

„Ползата от книгата за този, който няма собствен ум,
       е като ползата от огледало за слепия.”
Неактивен ladonnae
Sr. Member
Публикации: 319

« Отговор #25 -: (Четвъртък) 30 Октомври 2014, 20:44 »

Не съм съгласна. Мозъкът дори не е ОС, по-скоро програма.
Но определено са нужни автентични мисли и непредидими действия Tongue
Като се вземат предвид всички възможни варианти, разбира се.
Останалото е магия.
Активен
Неактивен user2
Sr. Member
Публикации: 296

« Отговор #26 -: (Петък) 31 Октомври 2014, 22:01 »

http://espirited.com/%D0%B5%D0%BD%D0%BE%D0%B4%D0%B8%D1%8F-%D0%B4%D0%B6%D1%83%D0%B4%D0%B8%D1%82-%D1%87%D0%B0%D0%BA%D1%80%D0%B8%D1%82%D0%B5-%D0%B8-%D1%82%D0%B5%D1%85%D0%BD%D0%B8%D1%82%D0%B5-%D0%B4%D0%B5%D0%BC%D0%BE%D0%BD/

Споделям линк  ... Енодия Джудит: Чакрите и техните демони
публикувано 31.10.2014 от Камелия Хаджийска в Self help
Превод – Мария Дончева, The Chakras – Anodea Judith

Активен

Неактивен Psyhea
Restricted
*

« Отговор #27 -: (Събота) 01 Ноември 2014, 09:01 »

http://espirited.com/%D0%B5%D0%BD%D0%BE%D0%B4%D0%B8%D1%8F-%D0%B4%D0%B6%D1%83%D0%B4%D0%B8%D1%82-%D1%87%D0%B0%D0%BA%D1%80%D0%B8%D1%82%D0%B5-%D0%B8-%D1%82%D0%B5%D1%85%D0%BD%D0%B8%D1%82%D0%B5-%D0%B4%D0%B5%D0%BC%D0%BE%D0%BD/

Споделям линк  ... Енодия Джудит: Чакрите и техните демони
публикувано 31.10.2014 от Камелия Хаджийска в Self help
Превод – Мария Дончева, The Chakras – Anodea Judith

В 10-ката е този материал Wink
Активен
Неактивен Psyhea
Restricted
*

« Отговор #28 -: (Понеделник) 03 Ноември 2014, 11:25 »

Гледайте филма"The Giver"..за обществото без емоции..
Емоциите оцветяват света буквално..
Активен
Неактивен Ключарят
Full Member
Публикации: 187

« Отговор #29 -: (Вторник) 04 Ноември 2014, 00:06 »

Гледайте филма"The Giver"..за обществото без емоции..
Емоциите оцветяват света буквално..

"The Giver" и аз съм си го набелязал, но ще го чакам с по-добро качество.

Препоръчвам ти (както и на останалите съфорумци) горещо филма Equilibrium / Равновесие (2002). :) Има доста интересни и ценни моменти. Тъкмо си на тази вълна. :)

## Резюме : В Либрия царува вечен вечен мир. Законите на либрианската система са прости: ако си щастлив, те арестуват. Ако плачеш, нарушаваш закона. Ако четеш контрабандна книга или тайно гледаш картина, извършваш криминално престъпление. Пропуснеш ли да си вземеш лекарството - и си мъртъв.

Такъв е шокиращият, футуристичен свят на Еквилибриум, остър като бръснач екшън трилър, за свят, в който емоциите са забранени, като първопричина за престъпленията и войните. Заради световния мир, всички приемат дневна доза Прозиум, специално създаден наркотик, блокиращ емоциите и изравняващ всички и всеки. Ако откажеш да го приемеш, специален отряд, действащ със самурайска жестокост, тръгва на лов за теб.

~~~

Аз нямам капацитета да обсъждам темата (няма ирония в думите за кривоинтерпретиращи думите ми). Иначе е добра като идея - да Осъзнаеш емоциите и чувствата. Но аз лично не виждам как ще стане задълбочено и многопластово обсъждането на тази тема с думи и в 2Д формат - и на всичкото отгоре ако се базираме само на Опита и Знанията ни от тази плътност на Мирозданието.

Ако все пак искате темата да има някакъв напредък, Ви давам един съвет -> вместо да цитирате чужди значения или теми - нека всеки, искащ да продължи по темата, да си направи един списък с това, което нарича Чувства, после друг списък с това, което нарича Емоции. И след това да си запише за всяко чувство и емоция защо го е сложил в графата чувство или емоция. После какво е общото между елементите във всяка графа и най-накрая каква е разликата между двете графи. За по-напредналите - да търсят и общото между тях. Както и дали е възможно да има неща, които са едновременно и емоции и чувства?

Само накрая да не задраскат всичко, което са писали и да заемат като моята позиция - че няма обсъждане тази тема тук и сега. Успех, Любознателни и Чувствуващи Изследователи! :)

Смятам,че насилието/кон*уренцията(дори по смисъла на Дарвин)са основен модел на развитие за нашата Вселена..

За да съществува материята,по-силното съзнание доминира над по-слабото.

Просто имам чувството,че нашата Вселена е изтъкана от насилието във всичките му форми.
Не знам за другите,може само тук да някъв експеримент на Твореца,а другите Вселени да се базират на коренно различен модел.

Но тук е така..По-силното изяжда по-слабото.На всички нива.

Лятото, като прочетох коментара, и се хванах за главата. С нотка на хумор (който ще се "почувства" като недобри намерения) - отивай в Близкия Изток, че да видиш как насилието над жените (във всяка възможна форма) ще се отрази на развитието ти.

Друг провокиращ въпрос: За по-силно Съзнание ли се имаш за разлика от детето ти? Какъв е критерият за 'сила'? Би ли го изяла (метафорично казано)? Виждаш ли проблем в този начин на живеене, мислене и чувстване?

И все още ли не можеш да видиш и почувстваш и от какво друго е изтъкана нашата Вселена? Докато имаш по-горния mind set + че си готова да търгуваш от собствената си енергия, само за да получиш нещо ценно в замяна - което нямаш на момента) (твой стар коментар) -> естествено, че ще продължаваш да виждаш и срещаш само Съзнания и Преживявания, които са настроени търговски и консуматорски/агресивни към всичко ...

(Последните думи не са само към теб, Psyhea. Много хора всъщност го правят Съзнателно (дори да не са го писали директно във форума), без да виждат до какво ще доведе това в личен и глобален план. Как беше - количественото натрупване води до ... ? :) )

Не се учудвай, че виждаш и ще виждаш все повече Насилие. Някой друг път, в светлото бъдеще, ще напиша тема - засягаща индиректно 'Насилието'. :)

Още веднъж, приятно гледане на филма - потопи се и влез в ролята на главния герой. Слей се с него и Преживей Трансформацията. :)
« Последна редакция: (Вторник) 04 Ноември 2014, 00:36 от Ключарят » Активен

Страници: 1 [2] 3   Нагоре
  Изпечатай  

Отиди на: