Страници: 1 ... 7 8 [9] 10   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Кой или Какво е Иисус Христос!?  (Прочетена 7009 пъти)
0 Членове и 1 Гост преглежда(т) тази тема.
Неактивен bg2
Hero Member
Публикации: 766

« Отговор #120 -: (Неделя) 12 Февруари 2017, 21:40 »

Според Спас Мавров християнството е надстройка на тангризма и Исус не е евреин, а българин!

Спас Мавров - Колобърски свещенознания за Тангризма

от 24-25 мин. нататък

Господ е българин?

Grin
Активен

Което е разумно, съществува, и което съществува, е разумно - Георг Хегел
Неактивен meander
Hero Member
Публикации: 1588
"Муха влиза само в отворена уста"

« Отговор #121 -: (Понеделник) 13 Февруари 2017, 08:46 »

Grin
http://bultimes.com/zeev-hertsog-tsyalata-istoriya-na-velikiya-izrael-e-lazha/
 Undecided
Активен

Ако кажеш истината, не ти се налага да лъжеш.
Ако не знаеш какво да правиш, ела на себе си.

„Ползата от книгата за този, който няма собствен ум,
       е като ползата от огледало за слепия.”
Неактивен Мила
Hero Member
Публикации: 828

« Отговор #122 -: (Четвъртък) 16 Февруари 2017, 10:44 »

Олтарите на Божието Слово.

Из  „Археометърът” на маркиз Сент-Ив д’Алведр

Исторически напълно сигурно е, че Питагор е възстановил,
благодарение на документацията на Храмовете, една книга на Орфей:
“Хиератичното73 Божие Слово”. Той посвещава своя труд на този
славянски (тракийски - бел.пр.) пророк, обновител на патриархалните
Гърция и Италия. Не по-малко сигурно е и това, че египетските
свещеници са пазели, под името Тоит, книги за Прото-Синтеза, предпотопния, на Божието Слово и, под името Тот, книги за втория
Синтез, следпотопния. Без съмнение знанията от тези книги са били общи
за религиозните Школи в Европа, Африка, Азия и дори Америка до
политическо-философската революция, която през З100г. преди
Въплъщението разби този свещен Алианс и го принуди да се скрие.
Неоспоримо е, че сред безбройните имена на Божието Слово, разпръснати
из двата Синтеза, фигурира още от най-дълбока древност едно Име.
директно или обърнато: в етиопски - ShOu-I, в зендски - IOSh, в
халдейски - IShO, във веда - IShVa, в санскрит - ISOua, в китайски -
ShOul и SOuI. Това е IeShU, Цар на Патриарсите от нашите литании.
Същото име е и име на Мойсей, дадено му и написано от инфантата Термутис: M’OShI, посветен на OShl.
Активен
Неактивен wowbay
Newbie
*
Публикации: 46

« Отговор #123 -: (Вторник) 13 Юни 2017, 17:05 »

SmileyПросто е!Първо няма как да се докаже дали изобщо е същестувал реално!Имам предвид ,че е възможно просто да е образ,холограма съществуваща асмо в умовете им,нещо като програмирана масова халюцинация!Второ като бивш сектант адвентист който е знаел библията почти на професорско ниво заедно със всичките и нелепости и лъжи и то от преди 21-26 г  твърдя,че  е бил вероятно лъжлив дух като,,баща си,,Яхве,Йехова!Защо ли!Ами защитавайки робстото,избиванията в стария завет и то на бебета,жени,старци и лъжи като Всемирният потоп,Ноевия ковчег дето уж побрал няколко милиона вида(смях),всезнанието,всемогъществото и безкрайността на бога който уж знаел,че щели да съгрешат и въпреки това пак ги създал и пак пуснал демона в рая при дървото в чуждият дом(!?!?!?),при това  в чистият рай( абсолютен морален цинизъм,демонизъм) и т.н няма как да не е лъжлив дух!!!!А това,че няма как бог да знае бъдещето и да е всемогъщ и безкраен го доказва чистата физика която твърди,че за да съществува Абсолюта,Континиумът и Георг Кантор да е прав трябва да съществува безкрайна енергия и да се наруши закона за запазване на енергията!В книжката на Амир Аксел,,Загадката на Алеф,,се доказва,с опита на Банах Татарски ,че според теоремата за пълнотата сферата в експеримента трябва да се раздели на 2 еднакви сфери при това досущ като  1та!?!?Има още аргументи но дотук!А,че бог не може да знае бъдещето е ясно и от библията,физиката и парадокса на вуйчото и нарушаването на причинно следствените връзки ако бе възможно!В битие яхве казва на еди кой си,че щял да слезе да провери слуховетв за беззаконието им достигнали до него дали са верни!!!Без коментар!И това е същият,,бог,, дето в изход,левит давал заповеди да си заравят фекалиите за да не му миришело!?!?,,Бог,, с ноздри!!!И който се отмята от намерението си са изтребване на хората след като помирисъл димът от жертвата аз него в битие!А за това,че е винаги като точица спрямо необхватността на ,,безкрайността,,ще кажа само,че и цяла вечност да е пътувал сред,,безкрайността,,никога не я е обходил и не е достигнал какъвто и да е край защото ТЯ Е БЕЗ КРАЙ!А,че не може да знае никакво бъдеще дори може да се провери!Според чистата(не окултната,масонската)физика такова нещо като време няма като реален физичен обект!Иначе щяхме да го спираме,избързваме,забавяме,имерваме!Щеше да  има реално измерими фиични величини!Като градуси,сила,обем,налягане примерно и т.н!Ние измерваме движението в етера,енергията на обектите а не времето,часовника е измислен от хората!А може ,бог,,да се провери като се влезе в облог с него който да го задължи да докаже всезнанието на бъдещето с простичък експеримент!Ясно е,че няма как ,,бог,,да има безкрайна оперативна ,мисловна памет защото би се загубил из безкрайният и архив за който е нужна безкрайна цяла енергия да го поддържа ! Няма нито една безкрайна величина н а.т ози свят-във всеки един момент всичко е с крайни стойностиИли не съществуват нито безкрйнимскорости,сили,нлягния,температури и т.н и т.н!Та бог не може да знае дори близките си мисли камо ли всичките свои от безкрайното бъдеще!Та към експеримента-да каже,,бог,, дали Кобе Браян ще вкара 1,2,3 тройки преди да стреля към коша и да се провери дали ще ги вкара и дали изобщо ще почне да стреля и дали няма да направи някоя сложна,,боготушираща,,маневра като отложи ,2та си ,3та си стрелба за неопределеното бъдеще(И се подразбира,че ,,бог,,трябва да го укаже това бъдеще)А Кобе посто може да направи точно на обратното на предреченото му от,,бог,,какво би му попречело!?Нищо!Исус Христос е лъжец защото в евангелията казва,че за,,бога,,нямало нищо мъчно,невъзможно и че знаел кои ще се спасят и кои не от създанието на света!?!?Тогава за тези за които е знаел,че ще са погубени излиза,че им е предначертал гибел иначе ще го направим лош пророк!Може ли ,,бог,,да сбърка в предвиждането си за някой и той да се спаси?!А защо е създал Луцифер и 1/3 от ангелите като уж е знаел,че ще се разбунтуват,за Адам и Ева също питам!
Активен
Неактивен herrian
Hero Member
Публикации: 635
Помни края

« Отговор #124 -: (Вторник) 13 Юни 2017, 18:26 »

През средните векове побирането на всичката земна фауна в ковчег може и да е звучало смешно, но в 21-ви век, звучи по-скоро ясно от самосебе си: Ной е взел ДНК.

И...къде точно в Новият Завет Иисус защитава простотиите писани в стария? На мен по-скоро ми се струва, че ги отрича и заклеймява. Да не говорим, че никъде непише кой Бог е баща Му. Отношението Му към левитите подсказва, че това не е яхве или йехова. Двете книги нямат нищо общо, колкото и да им се иска на  разните видове църкви.
Активен

Живота е свещен.
Неактивен paci1
Hero Member
Публикации: 549

« Отговор #125 -: (Вторник) 13 Юни 2017, 18:38 »

wowbay, казваш че си бивш адвентист. След толкова години адвентизъм(21-26) каква е причината вече да си бивш? Undecided
Активен
Неактивен wowbay
Newbie
*

« Отговор #126 -: (Вторник) 13 Юни 2017, 19:08 »

Адвентист бях само 4 г от 1991-1995!От 26 г 1991)търся истината(2004 я намерих)!Причините са много!Четене  критика на библията,задаване на много въпроси довели до тотално и масово отхвърляне на боговдъхновенността на библейските глупости!Лична драма с разбито сърце,нападението от полтъргайсти които около 20 г(1997)са все около мен всеки ден,и ги усещам,чувам!Явно самите духове ме вкараха в сектата и те ме изкараха от нея!Явно съдбата ми е била чрез лошият опит при религиите да тръгна да търся скритата тайна,истина за света!Съжалявам,че бях при онези но всяко зло за добро,без грешката с тях нямаше да ме връхлети злото и нямаше да разбера тайната на света!
Активен
Неактивен wowbay
Newbie
*

« Отговор #127 -: (Вторник) 13 Юни 2017, 19:29 »

Бериан това за днк е нелепо!Пише си го ясно-животните по двойки влезли а и Ной не е бил съвременен генетик и е нямало как да вземе на няколко милион вида днк!И какво е взел в банки за съхранение на сперма е взел спермата и то на няколко милиона!!???!!!???Щом го нарича отец и то същият от ст.завет не виждам какво да го обсъждаме!Защитава потопа и избиването примерно на стотици хиляди невинни бебета и малки деца на неверниците!Те децата защо не са в ковчега нали на тцях принадлежал раят?Само защото родителите им са невернии ги дави и тях!!!???Или наказва до 9 коляно децата на безбожниците!Защо???Това справедливо ли е?Не е!В Исая се казва,че всеки ще отговаря за своите грехове ама си си противоречи с битие!Силата,силите от стар завет са с явно демоничен характер!Има 1 хубав бг сайт по темата-антибибле.бг само ,че на лат тотално изобличение на библията,систематизиран при това добре е всеки вярващ да го погледне!
Активен
Неактивен форум
Hero Member
Публикации: 3754

« Отговор #128 -: (Вторник) 13 Юни 2017, 19:33 »

Относно бройката спасени индивиди, аз подкрепям ето тази логика и съм съгласен с аргументите й: http://xcombg.net/index.php?topic=2147.msg34706#msg34706
Активен

Неактивен Dora
Hero Member
Публикации: 1965
Не разменям човечността с патриотизъм!

« Отговор #129 -: (Вторник) 13 Юни 2017, 20:38 »

Е, ако човек стане напълно мъдър и напълно се избави от невежеството, тази мъдрост би го разрушила. Следователно невежеството е похвално, защото се редува с мъдростта и така й помага, както денят и нощта взаимно се допълват!!!

Активен

I have no fear for atomic energy 'couse none of them can stop the time!
Удивително е колко различни са хората. Едни не чуват какво казваш, други чуват какво мислиш.
Неактивен форум
Hero Member
Публикации: 3754

« Отговор #130 -: (Вторник) 13 Юни 2017, 21:19 »

бля
Активен

Неактивен wowbay
Newbie
*

« Отговор #131 -: (Четвъртък) 15 Юни 2017, 08:49 »

SmileyТака и да допуснем,че в ковчега могат да се поберат и изхранят( за около 1 г ?!при непрестанно люшкане!? и при ежедневнно отделяне на фекалии и урина от дивите твари нагъчкани и без тоалетни вие сериозно ли?!?!)16 000 твари и че уж можело да е имало и други ковчези това не спасява библията!Е и !Това със смрадта и за   вонята от отделянето на тварите няма как да го обяснят сектаните!И защо му е на бога ковчези като е можел да ги взме в миг на око и да ги пресели на върха на планината и можеше да вземе и невинните хиляди деца на неверниците а не да ги дави!!!Убиец на бебета и деца!!!Да откраднали са историята от шумерската история за потопа !А вероятно е имало местно наводнение и после както с шумерският Ной,Утнапищим ли бе ,са й измислили морално значение!Не вярвам,че  е имало световен потоп(все още не е доказан от археологията.Има места по света където не са открити седименти все още!)но и да е имало това доказва,че онзи от билията е демон а не бог!Цялата кървава,,джихадистка,,история на евреите го доказа!Клали са наред жени,деца,старци и дори животните до крак са  ги клали,убивали с камънаци!
Активен
Неактивен herrian
Hero Member
Публикации: 635
Помни края

« Отговор #132 -: (Четвъртък) 15 Юни 2017, 09:32 »

SmileyТака и да допуснем,че в ковчега могат да се поберат и изхранят( за около 1 г ?!при непрестанно люшкане!? и при ежедневнно отделяне на фекалии и урина от дивите твари нагъчкани и без тоалетни вие сериозно ли?!?!)16 000 твари и че уж можело да е имало и други ковчези това не спасява библията!Е и !Това със смрадта и за   вонята от отделянето на тварите няма как да го обяснят сектаните!И защо му е на бога ковчези като е можел да ги взме в миг на око и да ги пресели на върха на планината и можеше да вземе и невинните хиляди деца на неверниците а не да ги дави!!!Убиец на бебета и деца!!!Да откраднали са историята от шумерската история за потопа !А вероятно е имало местно наводнение и после както с шумерският Ной,Утнапищим ли бе ,са й измислили морално значение!Не вярвам,че  е имало световен потоп(все още не е доказан от археологията.Има места по света където не са открити седименти все още!)но и да е имало това доказва,че онзи от билията е демон а не бог!Цялата кървава,,джихадистка,,история на евреите го доказа!Клали са наред жени,деца,старци и дори животните до крак са  ги клали,убивали с камънаци!

И кво от туй? Докажи, че си прав, покажи оригинала на книгата за която говориш, за да видим него, а не препис на препис на препис на превод на препис на превод на превод....и така 2000 години
Активен

Живота е свещен.
Неактивен wowbay
Newbie
*

« Отговор #133 -: (Четвъртък) 15 Юни 2017, 13:21 »

Laugh Е и!?Аз съм против библията!Няма какво да доказвам имало ли я е или не!И с оригинал и без логиката ми е вярна!Е някои вярват,че има друга чиста библия само за богоизбраните,те да я показват и доказват!Аз само разбивам илюзиите които ми показват!Ако ми покажат и тайни,скрити книги и тях ще почна! Laugh
Активен
Неактивен bg2
Hero Member
Публикации: 766

« Отговор #134 -: (Неделя) 18 Юни 2017, 14:47 »

В една друга тема meander дава препратка към някакъв блогър >

17.06 18:45 - СТАЛИН, МАРКСИЗМЪТ, ДЕГЕНЕРАТИВНИЯТ КОМПЛЕКС,ТАЙНАТА НА БИБЛЕЙСКИЯ ПРОЕКТ И РОЛЯТА НА ОБРЯЗВАНЕТО

http://budha2.blog.bg/drugi/2017/06/17/stalin-marksizmyt-degenerativniiat-kompleks-tainata-na-bible.1552258

От там е и тази картинка-мем:

В едната част има изобразени свещенослужители на аврамовите религии, в другата част има две изображения със змии със съответните пояснения, а отдолу има надпис.

ЗМИЙСКИТЕ РЕЛИГИИ НА БЛИЗКИЯ ИЗТОК
...вече и в Европа чрез библейското християнство

Някой по-запознат може ли да обясни какво означава картинката? Undecided   
Активен

Което е разумно, съществува, и което съществува, е разумно - Георг Хегел
Страници: 1 ... 7 8 [9] 10   Нагоре
  Изпечатай  

Отиди на: