Страници: 1 [2] 3   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Турция  (Прочетена 2085 пъти)
0 Членове и 1 Гост преглежда(т) тази тема.
Неактивен AllCatRaz
Full Member
Публикации: 157

« Отговор #15 -: (Понеделник) 18 Юли 2016, 10:49 »

Отдавна не съм виждал толкова истини в БГ ефир и то по БТВ.

https://www.youtube.com/watch?v=9maGZMyH0tQ
Активен

Обикновеният едноок човек ще трябва да открие своя път,за да оцелее в царството на слепите.

Ако не си спомним за изгубеното добро,трудно ще си представим по-добро бъдеще.
Неактивен bojinkata
Hero Member
Публикации: 6899
мислите определят съдбата ти

« Отговор #16 -: (Понеделник) 18 Юли 2016, 18:24 »

От турската авиация са "изчезнали" 42 въртолета с пълни боекомплекти. Обявена  е заповед за стрелба по всеки несанкциониран полет  на въртолет.
Досега са арестувани  около 8 000 души. Уволнени 9 000 чиновника от цяла Турция. Чистката продължава с усилени темпове! НАТО  заплаши Турция с изключване, ако не спазва демокрацията?!
http://rusvesna.su/news/1468854362
Активен

bojinkata
Неактивен bojinkata
Hero Member

« Отговор #17 -: (Вторник) 19 Юли 2016, 11:44 »

Эрдоган обяви за  създаване на съюз с Иран и Русия, — иранските СМИ

Обявяването е по телефона.
http://rusvesna.su/news/1468914154

По телефон съюзи не се създават, но вектора на Турция се обръща?Huh? Shocked Huh? А американските бази?

14 турски военни кораба са в неизвестност!? Пропаднал  е и командващия ВМФ!

Голям качамак!
Активен

bojinkata
Неактивен playlife
Newbie
*
Публикации: 23

« Отговор #18 -: (Вторник) 19 Юли 2016, 13:07 »

Дори вече се говори за 16 000 арестувани....то ако толкова участваха в метежа ,едва ли щеше да е неуспешен.Всичко под ножа ,типична диктаторска страна става Турция.За мен или Ердоган си го организира ,или по-вероятно САЩ  искаха да го свалят,НО руснаците да са го предупредили и отървали..Сега много неочакван съюз става Русия-Турция ,а ние срещу Турция заедно със САЩ...егати въртележката стана...тва ако стана някоя война САЩ-Турция ,смятай ние сме тотално прецакани .....и мисля ,че колкото и натовска и проамериканско правителство да сме България ще откаже да заеме страната на САЩ,защото това ще е самоубийство. Този съюз турция-Русия мисля ,че е ясно на всеки ,че е временен и просто въпрос на временни интереси.
Активен
Неактивен bojinkata
Hero Member

« Отговор #19 -: (Вторник) 19 Юли 2016, 16:59 »

Вестник ЗОРА - Интересните новини на едно място!

Северноатлантическият пакт в тежка криза след неуспешния преврат в Турция

•  Според информирани изочници Руснаците са знаели от преди 9 месеца, че ЦРУ подготвя свалянето на Ердоган.
•  Руския самолетоносач изпратен покрай бреговете на турция е бил ползван за "морски десант" със спецназовци на борда!
•  Неизвестен спецназ е извел Ердоган от хотела му малко преди атаката на ОСЕМ осем турски (ЦРУ) отряда тежко въоръжени и с хеликоптери.
•  Изчезнали са цели 42 военни хеликоптера
•  Всички привърженици са получили SMSи на телефоните си да излизат на улицата (кой ги е изпратил, никой не знае). 
•  90 ядрени бомби на базата Инджерлик са били пазени (не от американските военни, не от турските военни)Huh?
•  Путин се е обадил на Ердиган веднага след "операцията", да го "пита как е". Ердоган официално му благодари!
•  Сигурността, която гарантира НАТО, и единството в пакта се е оказаха химера.
•  Каква точно "Сигурност и защита" очаква България, никой не може смислено да обясни.
Активен

bojinkata
Неактивен galaxsis
Restricted
*
Публикации: 694

« Отговор #20 -: (Вторник) 19 Юли 2016, 17:49 »

..Сега много неочакван съюз става Русия-Турция ,а ние срещу Турция заедно със САЩ...егати въртележката стана...тва ако стана някоя война САЩ-Турция ,смятай ние сме тотално прецакани .....и мисля ,че колкото и натовска и проамериканско правителство да сме България ще откаже да заеме страната на САЩ,защото това ще е самоубийство. Този съюз турция-Русия мисля ,че е ясно на всеки ,че е временен и просто въпрос на временни интереси.

Няма нищо ново и това сме го коментирали хиляди пъти!

Последно в анонимния раздел.

Русия ще превземе Турция    и ще се спре пред ЙЕРУСАЛИМ. Дали турците ще станат православни, или Русия ще приеме исляма ще се реши при битката Армагедон, като се сблъскат с царете от ИЗТОКА.

Откровение 16: 12

16 :12   И ШЕСТИЯ ИЗЛЯ СВОЯТА ЧАША ВЪРХУ ГОЛЯМАТА РЕКА ЕФРАТ, и водите ѝ пресъхнаха, така че да бъде приготвен пътят за ЦАРЕТЕ  от ИЗТОКА.

П.п. Ей, голяма паника вдигате, то всичко си е написано как ще се случи

Grin

Активен
Неактивен playlife
Newbie
*
Публикации: 23

« Отговор #21 -: (Вторник) 19 Юли 2016, 20:01 »

Именно за това казах,че всеки знае ,че този съюз е временен ,просто отбелязвам каква въртележка се получава....както нещата бяха пред война между Русия и Турция сега за заедно ,а после отново ще са противници.За всеки е ясно ,че Русия няма как да е дългосрочен партньор с Турция.За завладяването на туция от Русия ясно ,но как тогава има вероятност да стане ислямска...това ще рече ,че турция ще победи ?Мисля ,че турция ще бъде раздробена съвсем скоро ,то така или иначе рано или късно Турция няма как да пребъде като държава ,тя си е обречена.
Активен
Неактивен bojinkata
Hero Member

« Отговор #22 -: (Вторник) 19 Юли 2016, 20:35 »

Стара истина - в политиката няма приятели, има интереси!
Активен

bojinkata
Неактивен AllCatRaz
Full Member
Публикации: 157

« Отговор #23 -: (Вторник) 19 Юли 2016, 21:35 »

21 хиляди уволнени декани и учители.Превратът е успешен за Ердоган  Grin.

1,577-chancellors, deans
7850 policemen
9,000 military
2,745 judges / prosecutors
500 inspectors
30 governors
21 000 civil servants of the Ministry of Education
492 employees of the address of religious affairs
100 employees of the intelligence services
1,500 public the financial ministry officials
Активен

Обикновеният едноок човек ще трябва да открие своя път,за да оцелее в царството на слепите.

Ако не си спомним за изгубеното добро,трудно ще си представим по-добро бъдеще.
Неактивен Мила
Hero Member
Публикации: 828

« Отговор #24 -: (Сряда) 20 Юли 2016, 08:14 »

http://www.dnevnik.bg/bulgaria/2016/07/19/2797456_privurjenicite_na_gjulen_imali_uchilishta_i_v/?ref=email_mynews

Привържениците на Гюлен имали училища и в България, твърди посланик Гьокче
Активен
Неактивен paci1
Hero Member
Публикации: 544

« Отговор #25 -: (Сряда) 20 Юли 2016, 08:36 »

Мила, като спомена Гюлен, имаш ли представа той с какво се занимава освен че държи "духовна" школа в щатите? Ако не си запозната, евентуално ше се пробвам да ти шушна защо е толкоз ценен за хамериканците и толкоз мразен от Ердоган   Wink

Активен
Неактивен bojinkata
Hero Member

« Отговор #26 -: (Сряда) 20 Юли 2016, 18:21 »

Превод на публикация на турчин от Истамбул. Автор: hadzapi

автор: grigorsimov

Видях всичко случващо се, и като турчин, не мога да си представя, кое е по-страшно”, дали това, че може би "запалването на Райхстага" от начало до край е планирано от Ердоган, или това е най-тъпият опит за преврат в историята. Но на практика съм уверен, че това беше правителствена провокация, понеже, преди превратите в нашата страна ставаха, като по часовник. Цялата армейска върхушка преживяла толкова переврати, знае, че от стрелби по улиците няма никаква полза.

В Турция превратите се извършваха толкова гладко, че никой нищо не забелязваше, докато армията не оповестеше, че превратът е извършен успешно. До този момент всичките членове на правителството вече са били благополучно арестувани, а улиците – блокирани от армията, за да се избегнат безредици. И всичко минаваше тихо и гладко, без никакви спънки. А тук виждаме някаква тъпотия.  Опит за държавен преврат, а те даже средствата за масова информация не блокираха?...  Извинете, но аз просто не мога да повярвам, че в страната, в която се правеха по два успешни държавни преврата годишно, армията ще планира такъв позор.

А това даже не може и да се нарече преврат, когато те и правителството не арестуваха! Те позволиха на Ердоган да извика хората на улиците (в нормална страна правителството би наредило на хората да си стоят по домовете, а не да излизат с голи ръце, да воюват против танкове и самолети, за да задържат властта на управника си...
Всичко станало е в полза само на Ердоган. Ако щете вярвайте, но той вече има невероятна власт, и радикалната ислямизация на Турция сега ще тръгне, като по масло. Правителството призова вярващите да се борят против въстаниците. За смях на кокошките, хората направо си вярваха, че воюват с кръстоносците! В джамиите нагнетиха истерия и призоваха хората да се борят за Ердоган. А къде се е видяло невъоръжени хора да спрат танк? На живо не съм видял, но в интернет кадри пълно. А жертвите са малко... подозрително малко. Представете си тълпа от хиляди хора нападащи танкове с лостове и камнъни. А само един изтрел в тълпата и хиляди биха загинали. Стреляха от вертолети, наистина, но наземните войски бяха спрени от тълпата. Не ми се мисли даже, какво щеше да стане, ако танковете бяха открили огън.

Мнозинството войници са младежи на 20-24 години, и много от тях казват, че са им казали, че отиват "на учение",  и те не знаели какво да правят, като разбрали, че  вземат участие в преврат. "Извинете ни моля, но на нас ни заповядаха да завземем телестудиото".  Те не знаеха какво и как да правят, и питаха дикторите, как да изключат оборудването. И всичко това ставаше директно в ефир, и аз слушах всичко това. Превземат студито на СиЕнЕн, и при това даже не знаят как да дизключат предаването?!!

И даже след като помолиха журналистите да прекратят телевизионното излъчване, предаването си продължи цяла нощ.

И колко тъжно е, че редовите войници, които само са изпълнявали заповед и не стреляха в тълпата, бяха пребити от същата тълпа, до смърт. И „дявол да го вземе”, на един от войниците отрязаха главата, според най-добрите традиции на ИДИЛ. Умът ми не го побира, че има хора, които да линчуват войници.
Това е отрезвяващо напомняне, колко силна и жестока е насъсканата тълпа, обединена с идея.
В Турция армията се счита за най-порядъчната организация, - гръбнакът на цялата страна, и когато някого призоват в армията, е празник за него и за цялото му семейство, и за всичките му приятели.

Службата в армията винаги се е считала за най-достойният избор в живота. За турците, армията е свята, а в западния свят такова отношение няма аналог. А сега хората биещи се с армията са представени за герои. Репутацията на армията падна дотолкова, че аз съм уверен, че Турция със всеки ден, във все по-голяма степен, става тоталитарна полицейска държава.
Армията я подлагат на репресии, мнозина ще отидат в затвора, а некои ще ги осъдят на смърт, макар сега това да е забранено. А полицията, напротив, безмерно се усилва, понеже те са "защитници на свободата и демокрацията".
Момчета, аз даже не зная как да се изразя, но армията е дотолкова неотделима част от Турция, че никога даже не съм си представял, че ще стигнем до това положение...

Андрей Зарембо

16 юли в 23:43
Активен

bojinkata
Неактивен icicle
Newbie
*
Публикации: 28

« Отговор #27 -: (Сряда) 20 Юли 2016, 19:09 »

Когато са се случвали атентатите не летището в Истанбул комуникациите са били изключени за секунди. Когато е ставал „превратът“ от 15-16 юли дори българските турци са получили съобщения-призив в защита на Ердоган с неговия подпис отдолу, след скоростно активиран роуминг, за който никой не е изпращал заявка.
Активен
Неактивен bojinkata
Hero Member

« Отговор #28 -: (Четвъртък) 28 Юли 2016, 20:16 »

Колона от хиляди турци се е отправила към натобазата Инджирлик, викащи антиамерикански лозунги.  Видео.
http://rusvesna.su/news/1469725740
Активен

bojinkata
Неактивен bojinkata
Hero Member

« Отговор #29 -: (Петък) 29 Юли 2016, 22:21 »

«Това  не е твоя работа. Кой си ти, бе?»: Эрдоган обвини началника на Централното командване на ВС на САЩ в поддръжка на  метежниците!

Генерал Джозеф Вотел изразил загриженост за арестуваните военни, с които преди това поддържал връзка. Ердоган му отговорил подобаващо от  столичния квартал  Гелбаши!
http://rusvesna.su/news/1469803320

Евалла чоджум! Машалла!
Нашите псевдополитици да се учат от ердоганчо!
« Последна редакция: (Петък) 29 Юли 2016, 22:27 от bojinkata » Активен

bojinkata
Страници: 1 [2] 3   Нагоре
  Изпечатай  

Отиди на: