Страници: 1 [2] 3 4 ... 6   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Топене на камъни в и вън от бъбреците  (Прочетена 19656 пъти)
0 Членове и 1 Гост преглежда(т) тази тема.
Неактивен user
Hero Member
Публикации: 723

« Отговор #15 -: (Петък) 15 Март 2013, 21:59 »

Ми Митко ето какво намерих

http://www.bgstuff.net/narodni-recepti/5547-ryapata-topi-zhlachni-kamani
http://indigota.com/index.php?topic=2978.0
И тук имало много рецепти
http://indigota.com/index.php?topic=3181.0
Активен
Неактивен bojinkata
Hero Member
Публикации: 7220
мислите определят съдбата ти

« Отговор #16 -: (Петък) 15 Март 2013, 22:58 »

Що не опиташ с тази рецепта? Но не се знае каква е причината за камъните в  жлъчката. Може да става въпрос за дискенезия на жлъчния мехур. Но пак трябва да се опита. А причината за огъването е механична, вероятно причинена от дебелото черво.
        Но пак може да се опита.
Активен

bojinkata
Неактивен МИТКО
Restricted
*
Публикации: 1892

« Отговор #17 -: (Петък) 15 Март 2013, 23:08 »

Интересуват  ме проверени  рецепти! 
Активен

Въобръжението  е  по-важно  от  знанието
Неактивен user
Hero Member
Публикации: 723

« Отговор #18 -: (Петък) 15 Март 2013, 23:41 »

Аз за щастие не мога да се оплача от проблеми с жлъчката. Методът със зехтин и лимон е известен. Аз съм го правила, но и със мед. Ей така профилактично. Но пък срещнах и мнение на лекар, че може и да е опасно това.
Може да проучиш Мария Требен какво е писала за билките.

И току що още за магданоза инфо намерих. http://agronet.bg/agro-news/interesni-novini/1213-magdanoz.html
Ще взема и аз малко чайче от магданоз. Ей така профилактично.
http://goodfood.bg/?go=blog&p=detail&gf_articleId=100
Въпреки, че възбужда апетита магданоза.

http://bioasorti.bg/?go=encyclopedia&p=detail&pediaId=17
На някой места пише, че за болна жлъчка не е полезене, а на други места пък бил. Не знам вече. Undecided
Активен
Неактивен форум
Hero Member
Публикации: 3754

« Отговор #19 -: (Събота) 16 Март 2013, 00:18 »

Интересуват  ме проверени  рецепти! 

Сух глад. Изкарвал съм жлъчен камък на 5тия ден без храна, и без вода (и без баня или плакнене на устата). Доста вцепеняващо преживяване...
Не ти го препоръчвам, без преди това да зная в какво телесно състояние си. Ако тялото е твърде замърсено или ако имаш значително наднормено тегло, организма няма да понесе такъв тип глад, и ще пукнеш.
Активен

Неактивен bojinkata
Hero Member

« Отговор #20 -: (Петък) 05 Юли 2013, 11:37 »

Ако някой е пробвал рецептата, нека сподели впечатления? Виждам, че темата се следи.
Активен

bojinkata
Неактивен Страшкоу
Administrator
Публикации: 1586
САМО НУ ПАГАДИ!

« Отговор #21 -: (Петък) 05 Юли 2013, 12:29 »

Абе ако не тоя месец, то ще гледам за другия  ...сложил съм го в списъка и това. Интересно ми е какъв ще е цвета после...
Активен
Неактивен bojinkata
Hero Member

« Отговор #22 -: (Петък) 05 Юли 2013, 12:34 »

Успехи!!! Може и да няма промяна в цвета и прозрачността, поне при мен и двата пъти нямаше, но камъните изчезнаха! Може да съм използвал "материала" за други цели?
Активен

bojinkata
Неактивен meander
Hero Member
Публикации: 1798
"Муха влиза само в отворена уста"

« Отговор #23 -: (Петък) 05 Юли 2013, 14:16 »

hi
Цитат
Интересуват  ме проверени  рецепти!  
Ето една-
Всички проявления в материалното, са "плод" на енергийното.Каквото и да правите в материалното, не решите ли енергийния проблем,е преливане от пусто в празно.
В оня  Х-форум написах за водата(имунна система) и получих бан, има още един начин.Ако има поне трима мераклии ще го споделя.
За инфо-Има правило на живота,по което, ако не сте енергийно чисти(от чужди енергии), не можете да продължите напред в живота си.Което е използвано срещу нас, поголовно!!!
Билките помагат, само при енергийна чистота,иначе само ни дават време.
 hi
Активен

Ако кажеш истината, не ти се налага да лъжеш.
Ако не знаеш какво да правиш, ела на себе си.

„Ползата от книгата за този, който няма собствен ум,
       е като ползата от огледало за слепия.”
Неактивен ARRI
Hero Member
Публикации: 1831

« Отговор #24 -: (Вторник) 17 Септември 2013, 22:35 »

Слагам една изпитана рецепта за скали (не камъни) в бъбреците.

Точно в 7ч. вечерта наливате в малка тенджера 3 чаени чаши вода. Слагате я на котлона да заври. Когато водата заври, изсипвате едно пакетче тамян. Водата трябва да ври, до като количеството не остане 1 чаша. Оставяте отварата цяла нощ да престои и на сутринта точно в 7ч. я прецеждате и я изпивате със сламка.
Това го повтаряте 3 дни подред. На 4тия отивате на ехограф и шашкате лекарката.....Докторката вчера се ошашави и даже предположи, че имам брат близнак, който е дошъл на втория преглед Grin.....
Активен

Ако искате картина на бъдещето, представете си ботуш, който стъпва върху човешкото лице и остава там завинаги.Оруел
Неактивен margen
Newbie
*
Публикации: 1

« Отговор #25 -: (Четвъртък) 02 Януари 2014, 16:05 »

При мен имаше ефект стопих каманите в бъбреците станаха на песачинки и сега съм по добре използвах рецептата за магданоза с коремите,яице и лимон.Засега съм добре и сам много доволен от тази рецепта.
Активен
Неактивен bojinkata
Hero Member

« Отговор #26 -: (Четвъртък) 27 Февруари 2014, 20:22 »

Как да опазим бъбреците си здрави
Автор: doktori

Впечатляващ факт - през малките бъбреци  преминава около 1500– 2000 литра кръв дневно. Не го припомням, за да се подготвите за телевизионно състезание с джакпот, а за наблегна, че бъбреците имат по-значима функция от самоцелното (на пръв поглед) производство на урина.  Всъщност те имат пет критични функции:

Бъбреци поддържат кръвта чиста чрез филтриране на отпадъчните продукти и премахването на тези отпадъчни продукти от тялото като урина.
    Бъбреците спомагат за поддържане на подходящ баланс на течности  в тялото.
    Бъбреците отделят хормон, наречен еритропоетин , който е отговорен за стимулиране на производството на червени кръвни клетки в костния мозък.
    Бъбреците произвеждат един ензим, наречен ренин , който регулира кръвното налягане .
    Бъбреци преобразуват витамин D в най-активната му форма.

Как успяват да се справят със задачите? С всеки удар на сърцето, големи количества кръв се доставят до бъбреците направо по бъбречните артерии. Кръвта се разпределя до 2-3 милиона микроскопични преработвателни единици на бъбреците – нефрони. Във всеки нефрон има специализирани легла на капилярите ( най-малките кръвоносни съдове), наречени гломерули, който филтрират кръвта. Процесът е сложен, но една пета от кръвта, която преминава през бъбреците, се проверява от гломерулите. Те отделят филтрат с отпадъчни материали, вода, хлорни йони, натриеви йони , бикарбонат йони, глюкоза, калиеви йони, урея, пикочна киселина и протеини. Около 99 % от филтрата се абсорбира отново в кръвта и само 1% се превръща в урина ( 1-2 литра дневно). Обратната абсорбция поддържа състава на течности в организма и нивото на рН.

Накратко: 2000 литра кръв – 2 литра урина! Кипи неспирен труд, което означава, че био филтрите имат нужда от профилактика! Но двата малки органа не са просто водопроводни тръби, които могат да се промият чрез по-големи количества вода. Ако искате да се предотвратите заболяване на бъбреците с напредване на възрастта, основен приоритет трябва да бъде избягване на ненужното им натоварване на бъбреците и други органи с отпадъци за елиминиране.

Как да стане това?

Храненето с повече протеини води до по-голямо натоварване на бъбреците, които трябва да филтрират продукт на метаболизма им – азот или урея в кръвта (Нормалните стойности на урея в кръвта са 2.1–7.1 mmol/l или 6–20 mg/dl). Тази повишена натовареност може да допринесе за преждевременно износване на гломерулите в бъбреците. Ако спазвате протеинова диета, за да регулирате кръвната захар или да отслабвате, не забравяйте, че по този начин натоварвате и увреждате бъбреците.  Ако имате проблеми с тях, се обърнете за консултация към нефролог или уролог.

Може да полагате допълнителни грижи за бъбреците, освен да приемате достатъчно течности, като наблегнете на няколко полезни храни:

Червените боровинки помогат на бъбреците да избегнат инфекции като пречат на бактерии да се прилепват по пикочния тракт. Незалепващите ползи от пиене на сок от червени боровинки започват в рамките на два часа и може да продължат до 10 часа ( и според телевизионна реклама правят Ани щастлива, защото няма цистит). Проучване през 2003 година установява, че участниците, които консумирали сок от червена боровинка имали по-ниски концентрации на калциев оксалат (виновник за камъни в бъбреците) в урината си в сравнение с тези, които пиели вода. Изследователите заключили, че сокът от червени боровинки може да предложи защита срещу образуване на бъбречни камъни.

Краставиците са с високо водно съдържание зеленчуци , които предлагат полезни свойства за здравето на бъбреците. Краставиците помагат за предотвратяване на излишната пикочна киселина, която може да доведе до образуване на камъни. Тяхното високо съдържание на калий ги прави полезни за регулиране на здравословно кръвно налягане – друг враг на нефроните.

Диета с високо съдържание на фибри също може да предпази от образуване на бъбречни камъни, според Медицинския център на Университета Мериленд. Фитатите (фитинова киселина) във фибрите предотвратяват образуването на калциев кристал.

Магданозът предлага диуретични ползи и може да подпомогне преминаването на камъните или предотвратяване на образуването им. Съединението миристицин в магданоза увеличива производството на урина, което помага за изчистване на камъни и кристали. Бактериите по пикочните пътища също се „отмиват, което прави инфекциите по-малко вероятни.
http://doktori.blog.bg/lifestyle/2014/02/27/kak-da-opazim-bybrecite-si-zdravi.1242791
Активен

bojinkata
Неактивен МИТКО
Restricted
*
Публикации: 1892

« Отговор #27 -: (Четвъртък) 27 Февруари 2014, 21:24 »

Точно в 7ч. вечерта наливате в малка тенджера 3 чаени чаши вода. Слагате я на котлона да заври. Когато водата заври, изсипвате едно пакетче тамян. Водата трябва да ври, до като количеството не остане 1 чаша. Оставяте отварата цяла нощ да престои и на сутринта точно в 7ч. я прецеждате и я изпивате със сламка.
Това го повтаряте 3 дни подред. На 4тия отивате на ехограф и шашкате лекарката.....Докторката вчера се ошашави и даже предположи, че имам брат близнак, който е дошъл на втория преглед Grin.....
      Това  отнася  ли  се  за  камъни  в  жлъчката?
Активен

Въобръжението  е  по-важно  от  знанието
Неактивен Psyhea
Restricted
*
Публикации: 3138
Дата на регистрация 2012-12-12!

« Отговор #28 -: (Петък) 28 Февруари 2014, 14:24 »

И от жлъчката така се чистят..с тамян.
Активен
Неактивен bojinkata
Hero Member

« Отговор #29 -: (Сряда) 19 Ноември 2014, 21:00 »

Нещо за "производителите" на камъни в бъбреците. Една доказано действаща рецепта от поне двама души и то два пъти:
       Продукти: 4 връзки магданоз с корените, белтък от 1 яйце, 1 сл зехтин, един лимон.
       Магданоза се смила и изцежда. В сока се пуска белтъка, зехтина и целия смлян лимон. В 20.00 часа е ляга в леглото по гръб. В 22.00 ч. се пие 1/2 от сместа, в 00.00 се пие остатъка. След 2 часа можеш да ставаш. През цялото време - 6 часа е желателно да се лежи по гръб и не се става. Така три поредни нощи. След един месец се прави пак. Гарантиран резултат -  няма болка, няма и камък.
        Така всяка година, по един път. Мен ме домързя и след 4 години, пак преди няколко дни "топих" камъче, на входа на пикочния мехур. Вече няма да прескачам година. Най-добре през септември, тогава се скубе магданоза, с корените и пазара е залят. Сега се намира, но трудно и не е достатъчно сочен.
        Успехи. Laugh
           Пропуснах  нещо - последно хранене - в 16,00 часа! Четири часа преди да се легне по гръб. И да не се спази, пак има ефект, но така го пише в рецептата, така го е написал народа!
Активен

bojinkata
Страници: 1 [2] 3 4 ... 6   Нагоре
  Изпечатай  

Отиди на: