Страници: [1] 2 3 ... 6   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Топене на камъни в и вън от бъбреците  (Прочетена 15387 пъти)
0 Членове и 1 Гост преглежда(т) тази тема.
Неактивен bojinkata
Hero Member
Публикации: 6217
мислите определят съдбата ти

« -: (Вторник) 01 Януари 2013, 22:04 »

Нещо за "производителите" на камъни в бъбреците. Една доказано действаща рецепта от поне двама души и то два пъти:
       Продукти: 4 връзки магданоз с корените, белтък от 1 яйце, 1 сл зехтин, един лимон.
       Магданоза се смила и изцежда. В сока се пуска белтъка, зехтина и целия смлян лимон. В 20.00 часа е ляга в леглото по гръб. В 22.00 ч. се пие 1/2 от сместа, в 00.00 се пие остатъка. След 2 часа можеш да ставаш. През цялото време - 6 часа е желателно да се лежи по гръб и не се става. Така три поредни нощи. След един месец се прави пак. Гарантиран резултат -  няма болка, няма и камък.
        Така всяка година, по един път. Мен ме домързя и след 4 години, пак преди няколко дни "топих" камъче, на входа на пикочния мехур. Вече няма да прескачам година. Най-добре през септември, тогава се скубе магданоза, с корените и пазара е залят. Сега се намира, но трудно и не е достатъчно сочен.
        Успехи. Laugh
Активен

bojinkata
Неактивен bojinkata
Hero Member

« Отговор #1 -: (Вторник) 26 Февруари 2013, 20:03 »

Днес ми се обади един приятел, на когото бях дал рецептата, след като имаше болки в кръста и диагнозата беше камък. Преди 5-6 дни изпълнил рецептата. Урината му била зелена на цвят и много замърсена, мътна. Ехографа показал, че вече няма камък.  Магданозът действа!
Активен

bojinkata
Неактивен Страшку
Hero Member
Публикации: 856
Заяц ты меня слышишь?

« Отговор #2 -: (Сряда) 27 Февруари 2013, 15:25 »

bojinkata, като препатил имаш ли наблюдение от какво се образуват камъните в бъбреците? Някакви погрешни навици в ежедневието примерно? Или дадена храна, която знаеш че би довела до образуването на камъни?
Активен

Човешкото развитие е пътят от примитивното през сложното към простото.
Неактивен bojinkata
Hero Member

« Отговор #3 -: (Сряда) 27 Февруари 2013, 18:07 »

Нямам идея. Има разни теории, като причина се посочват консумацията на ястия от дреболии и изобщо на месо, но аз считам че основна причина е гена, наследен от родителите. Поне при мен е така. А бе правиш си преглед с ехограф, за да не чакаш болките и си правиш рецептата ежегодно и пей сърце. Поне аз така съм решил вече за в бъдеще. Ако някой го интересува мога да напиша и първите симптоми за наличие на камъни. Организмът сам подсказва че иде лошото, и то няколко седмици преди това.
Активен

bojinkata
Неактивен user
Hero Member
Публикации: 723

« Отговор #4 -: (Сряда) 27 Февруари 2013, 18:58 »

Казвай Божинка симптомите? Roll Eyes
Активен
Неактивен bojinkata
Hero Member

« Отговор #5 -: (Четвъртък) 28 Февруари 2013, 14:59 »

Няколко седмици преди да потегли камъка към пикочния мехур започват болки в коремната област, преди всичко дебелото черво, обикновено нощем, които отшумяват и ти се успокояваш че няма нищо, обаче.......... След това болката се мести към слабините и кръста, като стане нетърпима викаш - докторе ох, боли! Добре е при първите симптоми да идеш на ехограф и правиш рецептата. След 4-5 дни всичко приключва,  без обезболяващи и лежане в болницата.    
      Гадното е, че докато камъка се шматка из бъбрека предизвиква хематоми/легенчето е много нежно, иначе не може да си върши работата/. Това го видях на рентгена - голямо петно в бъбрека. След седмица беше изчезнало, но защо да се мъчиш? Sad
      Също така е добре да не се чака да падне в пикмехура, защото може да не се получи желания ефект, поради разреждане на материала.
« Последна редакция: (Четвъртък) 28 Февруари 2013, 15:20 от bojinkata » Активен

bojinkata
Неактивен Страшку
Hero Member
Заяц ты меня слышишь?

« Отговор #6 -: (Четвъртък) 28 Февруари 2013, 16:19 »

Ами направо може да ти слагаме едно "д-р" пред ника... Grin
Лятото ще направя една профилактика да видим да ще излезе нещо при мен...
Активен

Неактивен bojinkata
Hero Member

« Отговор #7 -: (Четвъртък) 28 Февруари 2013, 17:05 »

Ами направо може да ти слагаме едно "д-р" пред ника... Grin
Лятото ще направя една профилактика да видим да ще излезе нещо при мен...
    Ми то имам, но съм скромен. Tongue
    Успехи за лятото!
Активен

bojinkata
Неактивен user
Hero Member

« Отговор #8 -: (Четвъртък) 28 Февруари 2013, 18:02 »

Абе Божинка туй много ще е тегаво да лежа. Не може ли да не се лежи? Undecided
Активен
Неактивен bojinkata
Hero Member

« Отговор #9 -: (Четвъртък) 28 Февруари 2013, 19:09 »

Не може! Става въпрос да се успокои организма и да е готов за топенето на камъните. Както забелязваш, рецептата е свързана и с биологичния часовник. Пък като искаш играй и хоро, но не гарантирам за резултата. Всеки сам си носи кръста.
Активен

bojinkata
Неактивен user
Hero Member

« Отговор #10 -: (Четвъртък) 28 Февруари 2013, 19:18 »

Убаво де. Ми може ли тогаз на компютъра да седя? А вода мога ли да пия между пиенето на сместа?
Активен
Неактивен bojinkata
Hero Member

« Отговор #11 -: (Четвъртък) 28 Февруари 2013, 19:23 »

Важно е хоризонталното положение. Па гледай телевизора, чети книга. Аз си пийвах вода, но малко.
Активен

bojinkata
Неактивен Страшку
Hero Member
Заяц ты меня слышишь?

« Отговор #12 -: (Четвъртък) 28 Февруари 2013, 19:46 »

Убаво де. Ми може ли тогаз на компютъра да седя? А вода мога ли да пия между пиенето на сместа?
kalan, ако има зор казвай - ще ти закова 2-3 дъски и ще ти окача монитора да виси над леглото - компютърът да е проблема. Grin
Активен

Неактивен user
Hero Member

« Отговор #13 -: (Четвъртък) 28 Февруари 2013, 21:36 »

hi-hi1
Их що нямам лаптоп. Sad
Абе нищо. Няма да го правя засега. Много ми е тегаво така да лежа 6 часа. Дори и да чета. Пък телевизия не гледам. Имам, но не е в моята стая.
Но тия работи е хубаво да се правят като превантивна мярка, а не да чакаме да се разболеем.
Аз пък от утре спирам да пия топла вода сутрин и ще пия топла вода с лимонче. Действало добре на бъбреците и въобще на целия организъм.
Активен
Неактивен МИТКО
Hero Member
Публикации: 1662

« Отговор #14 -: (Петък) 15 Март 2013, 21:04 »

Някой  да  каже  нещо  за  жлъчни  камъни
Активен

Въобръжението  е  по-важно  от  знанието
Страници: [1] 2 3 ... 6   Нагоре
  Изпечатай  

Отиди на: