Страници: 1 ... 9 10 [11] 12   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Кафето, цигарите, алкохолът и захарта  (Прочетена 10770 пъти)
0 Членове и 1 Гост преглежда(т) тази тема.
Неактивен форум
Hero Member
Публикации: 3754

« Отговор #150 -: (Сряда) 02 Декември 2015, 22:43 »

Ами... всичко е гнусно.

Да ме задължават да плащам... за торба с БОКЛУЦИ... които после трябва да се чудя на какви специални сметища да хвърлям? За да стимурилам екарисажите? Един вид - да плащам за изтощаването на тая планета? Какъв абсурд!

Освен, ако не се правят бомби. Да. Мисля, че чантата с боклуци в англия е чудесна за производство на отрови, запалителни течности и мръсни бомби (с малко повече творчество). Тогава, мисля че има смисъл.

А като е в ръцете на застрахователите в Швейцария, здравното осигуряване задължително ли е?
Активен

Неактивен ARRI
Hero Member
Публикации: 1831

« Отговор #151 -: (Четвъртък) 03 Декември 2015, 01:10 »

Да. Държавата ти поема само до болничната помощ. Т.е. държавата и личните лекари ти поемат само профилактичните изследвания. Ако не дай Боже ти открият рак, и нямаш застраховка за точно този тип рак, умираш като куче, ако нямаш пари да се лекуваш. Също като в България.
Активен

Ако искате картина на бъдещето, представете си ботуш, който стъпва върху човешкото лице и остава там завинаги.Оруел
Неактивен форум
Hero Member

« Отговор #152 -: (Четвъртък) 03 Декември 2015, 01:20 »

Чудесно! Да те оставят да умреш като куче е все по-рядко срещан жест в днешно време. Браво на швейцарците.
Активен

Неактивен x_name41
Sr. Member
Публикации: 499

« Отговор #153 -: (Четвъртък) 03 Декември 2015, 05:44 »

"който пие сланина, който пуши ракия и който яде цигари ще е болен!", това заяви премиера г-н Бойко Борисов във връзка със ситуацията около т. нар. "здравна каса", прилагам и доказателство: http://www.mediapool.bg/borisov-koito-pie-rakiya-pushi-i-yade-slanina-nyama-drug-da-mu-plashta-lechenieto-news242508.html
« Последна редакция: (Четвъртък) 03 Декември 2015, 07:04 от x_name41 » Активен

"музиката удължава живота"
Неактивен форум
Hero Member

« Отговор #154 -: (Четвъртък) 03 Декември 2015, 10:28 »

Доказателство, че от "Труд" са некадърници, както навсякъде.

Според премиера лошото хранене и вредните навици са  първопричината за високата смъртност и големия брой инфаркти и инсулти и за да бъде изградена добра култура се въвежда данък "Вредни храни". Всички проучвания обаче сочат, че най-вреден хранителен режим и навици имат хората с ниски доходи, които не биха имали пари и сами да си платят лечението.

Единствената лъжа тук е, че данък "Вредни храни" се въвежда, за да се изграждала културата. В действителност идеята е, че който е достатъчно прост да е болен, ще е достатъчно прост да си плаща и данъците.
Активен

Неактивен ARRI
Hero Member

« Отговор #155 -: (Понеделник) 07 Декември 2015, 13:50 »

Чудесно! Да те оставят да умреш като куче е все по-рядко срещан жест в днешно време. Браво на швейцарците.

И Ванга го е казала - Ще дойде ден, когато живите ще завиждат на умрелите. Май живеем в този ден. Ти завиждаш на умрелите. Лошо, много лошо..... Lips Sealed....
И м/у другото, у Швейцария е разрешена евтаназията. Скачай до тавана от радост. И всеки може да бъде евтаназиран. От болния от рак, през депресирания до някой с разбито сърце от гаджето си. Вместо да се хвърлят от Моста на влюбените, всеки може да се евтаназира. Всеки, който има 10-11 000 франка у сметката си. Понеже толкова струва евтаназията. А тва са пари за семки и бонбонки у Швейцария....Дерзай приятелю, и се ориентирай към швейцарско.... Grin....
Активен

Ако искате картина на бъдещето, представете си ботуш, който стъпва върху човешкото лице и остава там завинаги.Оруел
Неактивен форум
Hero Member

« Отговор #156 -: (Понеделник) 07 Декември 2015, 13:59 »

Явно си нямаш на представа от разликата между "евтаназия" и "да те оставят да умреш". Типичен пример за носител на онова, което ненавиждам у хората.
Активен

Неактивен ARRI
Hero Member

« Отговор #157 -: (Понеделник) 07 Декември 2015, 14:08 »

А за да прибегнеш до евтаназия не означава ли, че обществото те е оставило да умреш ? Аре помисли малко.....За да стигнеш до разбито сърце или до вече неизлечимия рак, не е ли едно и също? Не са ли това симптомите на бездуховното общество ? Коренът на проблема не е ли един и същ? Дали ще скочиш от Моста на влюбените, или ще си платиш за по-безболезнена смърт, не е ли задънената улица в която ни вкараха насила? Не е ли това безнадежността? Болестите ? От къде идват болестите? И не са ли те изкуствено създадени ? Там рови, не се занимавай с това как по-бързо да се отървеш от тях, чрез самоубийство....евтаназия или скок от Моста на влюбените.....
Активен

Неактивен МИТКО
Restricted
*
Публикации: 1892

« Отговор #158 -: (Понеделник) 07 Декември 2015, 14:43 »

Браво  АРИ  чудесно  казано!! 
        Малко  са  обаче  хората  които могат да  мислят 
Активен

Въобръжението  е  по-важно  от  знанието
Неактивен форум
Hero Member

« Отговор #159 -: (Понеделник) 07 Декември 2015, 14:47 »

Не. Това се нарича да рационализираш, когато си се изказал приб*рзано по мой адрес (както ти е навик).

Но кажи ми, ARRI, винаги ми е било любопитно да те питам... ти как гледаш на мазненето на МИТКО, който винаги дебне онези хора, които не показват неудобрение по негов адрес, да се заядат с онези хора, които демонстрират неудобрение по негов адрес? Чувсташ ли се особено поласкан?
Активен

Неактивен ARRI
Hero Member

« Отговор #160 -: (Понеделник) 07 Декември 2015, 15:03 »

Не. Това се нарича да рационализираш, когато си се изказал приб*рзано по мой адрес (както ти е навик).

Но кажи ми, ARRI, винаги ми е било любопитно да те питам... ти как гледаш на мазненето на МИТКО, който винаги дебне онези хора, които не показват неудобрение по негов адрес, да се заядат с онези хора, които демонстрират неудобрение по негов адрес? Чувсташ ли се особено поласкан?

МИТКО го познавам мнооого отдавна. Още от предишния форум. И не мисля, че е подмазвач. Напротив, той си има собствено мнение и си го отстоява. И м/у другото с него не винаги сме били на едно мнение, но въпреки всичко къде со кротце, къде с дипломатичност си запазихме добрия тон. И е нормално де....нито той е ам*ба и планктон като повечето тук, нито аз.....Същото важи и за отношенията м/у мен и Божинката.....Някак си еволюираха през тези години..... Smiley Ноооо, същото не може да се каже за нас и женския планктон....те някак си се загубиха....Като хамелеони скачаха от тема на тема, вдигаха си краката пред всичко дето мърдаше, и усещам как самите те търсейки се из галактиката се изгубиха и се превърнаха в обикновени *урви, които за по-елегантно наричам ам*ба и планктон....И, ако им проследиш ''творчеството'' и в двата форума ще видиш, че съм прав.....До като при мен, Митко и Божинката се наблюдава запазване на принципите и даже и мааалка еволюция в мисленето....Т.е. изградихме се като индивиди въпреки натиска на лууш-а дето ни залива ежеминутно....Дано да си ме разбрал..... Smiley......
Активен

Неактивен форум
Hero Member

« Отговор #161 -: (Събота) 12 Декември 2015, 09:20 »

Тази сутрин се случи да мина покрай човек, гледащ телевизия... и какво виждат очите ми, реклама на SPETEMA кафе:

https://www.youtube.com/watch?v=Q_NWIMjVfAI

Базира се на една от най-големите класики в илюминатските окултни филми - Широко затворени очи. Защо? Дали защото кафе SPETEMA затваря очите широко?

Още кафе пийте. Мхм. Още може.

П.П.
SPETEMA ми звучи като няколко неща, свързани с мозъка. Brain STEM - мозъчен ствол. TEMPLE - едновременно "храм" и "слепоочие".

Активен

Неактивен umbra
Sr. Member
Публикации: 442

« Отговор #162 -: (Събота) 12 Декември 2015, 11:50 »

Може, може...само да има стинки.
Ей това сравнително добро https://www.facebook.com/3Bourbons/photos/a.167034073349400.54793.167032136682927/997924600260339/?type=3&theater, но трябва да се внимава, че не е никак слабо.
Активен
Неактивен HomerCat
Hero Member
Публикации: 1067

« Отговор #163 -: (Четвъртък) 24 Март 2016, 22:26 »

Цигарите може да се окажат много по-вредни, отколкото съм предполагал.И тази вреда може да е обслужвана от глобалната борба с пушенето,чиято цел току се оказала обратна на декларираната грижа за здравето.
Просто параноична хипотеза.Трябва да проверя нещо в една книжка.
Активен

Сънят на Разума ражда борба с Егото.
Неактивен HomerCat
Hero Member
Публикации: 1067

« Отговор #164 -: (Четвъртък) 24 Март 2016, 23:41 »

Книжката е тази:

Но първо друго.

http://nauka.offnews.bg/news/Novini_1/Tcigarenite-kutii-stavat-po-striaskashti_41696.html

"Важно е да се отбележи обаче, че поведението на нито един от участниците в изследването не се променило. Докато траел експериментът, никой не отказал цигарите, а нещо повече - количеството изпушени цигари леко нараснало."

Аматьорско предположение.Една от защитните реакции на ума/психиката е да си мисли,че "това не може да се случи на мен".И следва защитно игнориране на стряскащите надписи.Картинките са по-въздействащи
И подсъзнателно пораждат стрес.А каква е автоматичната реакция на пушача при стрес?Познахте - запалва цигара.Затова подчертах двете думи в цитата.Е,някои може пък и да спрат цигарите поради тези картинки,знам ли.Някои може да се откажат да ги почват.А някои ще си продължат заради защитната реакция, а също и заради (предполагам) инфантилна реакция на инат от рода на: "Ще ме плашат с картинки тия мене!Бал съм им майката,я че си пушим!"

От една страна,забрана на пушенето,а от друга насаждане на "бунтарско" поведение от разни холивудски изпълнители плюс идеи за легализиране на марихуаната.Примерно Риана съм я виждал на снимка с щампи на листата на споменатото растение по дрехите.И сега цитат от книжката:

"Според Уолтър Боуърт,цитиран от Джим Кийт в книгата "Контрол над ума,контрол над света",Джордж Естабрукс предложил използването на хипноза в началото на Втората световна война за обучаване на шпиони и убийци."

"Кийт продължава:..."Доктор Естабрукс каза,че ключа към създаването на ефективен шпионин или убиец се крие в...създаването на множествена личност с помощта на хипноза".

"БСО (Бюрото за Стратегически Операции/предшественик на ЦРУ) не се ограничавало с хипнозата в своите методи и изследвания..."
"Било изучено въздействието на мескалин,скополамин,пейота и барбитурати,но изследователите се спрели върху комбинация от марихуана и тютюн в опитите си да усъвършенстват смес,която да стимулира "състоянието на безотговорност".

(Това е било с цел търсене на наркотик на истината,подчертавките са мои)

Е,да речем се наложи тотална забрана за пушене.Но не и по домовете,разбира се.И да допуснем,че след време постепенно,от щат на щат легализират марихуаната.Хората ще се събират да си правят "бунтарски" купони с пушене на две вещества,незабранени за домашна употр*ба,сместа от които размеква волята и трезвата преценка(където я има).Демек,хората стават хронично "омаяни" и податливи на внушения/манипулации.Плюс честотното облъчване,медийната инфилтрация и т.н.

Не знам доколко е достоверна хипотезата ми,но ми се пишеше нещо и това по-горе може да мине за неспам.

« Последна редакция: (Петък) 25 Март 2016, 00:05 от HomerCat » Активен

Сънят на Разума ражда борба с Егото.
Страници: 1 ... 9 10 [11] 12   Нагоре
  Изпечатай  

Отиди на: