Страници: [1]   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Наноботи и робовируси  (Прочетена 3081 пъти)
0 Членове и 1 Гост преглежда(т) тази тема.
Неактивен форум
Hero Member
Публикации: 3754

« -: (Събота) 07 Юни 2014, 20:23 »

УЧЕНИТЕ СЪЗДАДОХА "МАГНИТОСПЕРМ"
нано-ботен сперматозоид, с полимерна опашка и главичка от сплав на никел-кобалт, управляван чрез външно магнитно поле
движи се безпроблемно през всички телесни течности, може да преминава през повечето тъкани, защото е твърде малък

Попаднах на това във вестник "Телеграф", брой от 07 юни 2014та, събота (днес). За сега в нета намирам само тая научна публикация, PDF формат. Ето тук е публикувана, и тук, твърди се, че е от 2ри юни.

Вече можем да сме 100% сигурни, че митовете за "механични зарази" от наноботи са истина, и че употр*бата на тия неща е в НАПРЕДНАЛ социален стадий.

П.П.
В статията във вестника се посочваше, че намеренията са да помогне освен за отпушване на запушени капилярни съдове (простотия) и за депозиране на лекарства на точно определено място (простотия), така и за ин-витро оплождане (честито на печелившите).
Активен

Неактивен Ключарят
Full Member
Публикации: 179

« Отговор #1 -: (Понеделник) 09 Ноември 2015, 00:02 »

Вчера (07/11/2015) беше доста интересен ден. :) Първо едно вътрешно прозрение, породило се покрай Вътрепребиваването ми и активното следене между Духа и Тялото (друг път ще пиша за него). След това се сетих за думите на едно Красиво Съзнание: „ти просто обичаш да обичаш” – и общо взето минах през всички близки Съзнания в тази реалност и времеви период, сливах се с есенцията им, проявявайки Любов, зареждайки ги и изпращайки позитивни и индивидуално-специфични мисли за всеки.

Покрай състоянието ми на Любов (и Вътре/Вън/пребиваване), се сетих за травмата и страданията като преживявания, както и че ще опиша скоро разсъждения, породени от един сериал. Тематиката въобще не я очаквах –> програмиране Монарх … но пък показано по един великолепен и многопластов начин. Или поне аз имах очи да видя през една друга перспектива нещата – щом 40 минути Коронният ми център полудяваше от оргазми и се сипеха осъзнавания след осъзнавания …. :) И Вие ще имате възможността да се зарадвате скоро – като се настроя да пиша за това, а както ще се разбере от настоящия текст, волю-неволю съм се закотвил за вибрацията с манипулирането на Съзнанията по всякакъв начин. Даже ми дойде и музата да напиша и за двете полярности от по-висок ред – като се сетих, че ОИТ-а ми по тази тема ще има много близка връзка с изследванията на този автор. Преживяването му с ‘изкуствения интелект’, генериращ холографски реалности! :) Това е много качествена информация, доказваща наличието на такъв тип затвор – прекрасно показан в първия филм на Матрицата (когато роботите са завладели хората и ги цоцат ли, цоцат)!

Докато се разхождах следобед, някак си – съвсем „случайно” разбира се :) , трябваше да съм в компанията на непознати жени, говорещи за паразити и детоксифициране. Аз и без това си вървях бавно, чувствайки организма си + наслаждавайки се на хубавото време (лъчезарното слънце, есенния килим от листа, мириса от свежестта на тревата), че и имах възможност да ги слушам на всичкото отгоре – защото и те не бързаха за никъде. Разказваха си разни рецепти стари и български, но най-вече основната тема беше за паразитите. Дори едната спомена, че чела някъде си статия как имало паразити/червеи в мозъка на човек! Учудих се, защото това за първи път го чувам, но след това си продължих по пътя … Даже в първия момент не разбирах за материални паразити ли говорят, или за нетриизмерни такива. :)
Сега направих бързо търсене и открих три новини – цък, цак, цок. Рядко срещано явление, но необяснимо за официалните научни главички. Освен предположението, че са влезли чрез мръсна храна или вода.

Прибирам се в хралупата ми и ей така, полу-осъзнато реших да отворя блога на друг изследовател – който лично не ме радва. Всъщност съм неутрален, така както будист пред ергенски запой. :D Стилът му е твърде повърхностен и грубоват, а информацията няма дълбочината, която търся. Но … както и да е, хвърлям по един поглед през седмица-две на заглавията му. Важното е, че точно днес видях новата му статия – Аномалия в региона на Тетевенския балкан. Изгледах посоченото клипче от 22:33 секунда до края. Аз си останах неутрален (и незасегнат емоционално), ама някои читатели може да ги погнуси дисекцията на скакалеца, така че предупреждавам за неприятни кадри. Ако наистина клипчето е истинско, едно възможно обяснения са този тип паразити. Писах му на блогъра – няма нужда и вие да му цопвате линка. :D

~~~

Но по-интересното е, че в самия клип на ютюб имаше потребител, който ме препрати към следния хубав сайт  –> http://www.dataasylum.com/bioapi-nanotech-implants.html. :) За неразбиращите английски – разправя се за нано технологиите и как могат да:
1) изпращат мисли в главата ви;
2) биохимически да въздействат на тялото Ви;
3) от две е възможно и манипулация на паметта (изтриване или заменяне с фалшива).

Много правилно е отбелязал авторът, че над 90% от хората ще се изсмеят веднага, когато прочетат такава теория. Но … както самият той (че и аз самият съм забелязал Фаза 1 – изпращането на мисли в главата Ви е напълно възможно и се прави от десетилетия. Източникът на атаката даже не е нужно да е човек. Форум е споменавал за такъв тип атака над населението, както и Н. в поредицата му Вибрация-натрупване-контрол).
Самият сайт, който Ви дадох – съдържа доста препратки към филми или репортажи на журналисти (които очевидно нямат контрол над думите, които изговарят) … Вижте първото видео от този линк.
Авторът препоръчваше да се види също и този клип, който много добре си спомням, че беше показван от Форум в един негов коментар! :) Симулация на наноботите, които обгръщат неврон или синапси.

Ден преди 07.11 разговарях с едно Приятелче, че една от причините да пръскат са нановлакната. Божинката беше споделил тази новина. В последния клип (този с наноботчето) ако скролнете надолу с мишката – ще видите изнесени причини защо пръскат със самолетите. Последната причина е „Nano-fiber propagation” – разпръскването на нано фибрите на глобално ниво! (Не самите влакна са проблема – те са просто средство за транспорт. Ако трябва да направя някаква аналогия: все едно си представете интегралната схема на компютъра (или джиесема). Важно е какво има на нея. Милиони компоненти на квадратен милиметър! Толкова „човешка” технология, че IBM и другите производители не смеят да я покажат. Аналогично с нашумелите и навлизащи в ежедневието 3Д принтери. Очевидно е, че нечовешка ръка и ум е създавала такъв тип технологии … Но, неее, това са конспиративни хипотези. Всеки може да сглоби милион транзисторчета на квадратен милиметър с голите си ръце. Или да създаде технология с такава прецизност. Мхм, а един мармот завиваше шоколада със станиол, пък щъркелите носят децата, пускайки ги по комина. Дано на дядо Коледа не му падне отгоре едно дете, докато се изкачва обратно, след като е оставил подаръците зимата (на послушното дете с големите дърпани уши) … Тук е възможността да Ви предупредя, че след Инедията, преди 2 седмици, опитах 50мл сок от Queens – веднага ги напсувах и оставих останалите 950мл, защото се усещат подсладителите (и вредата им върху черния Ви дроб), макар да ми пишат другояче на опаковката. Нещастници лъжливи …
И още едно включване – повече от 200мл кисело мляко на ден също въздейства приспивно и отслабващо на черния дроб. Даже изхвърляте по-голямата част – ако например сте погълнали 500мл. Приспивното действие може да го почувствате едва когато имате чист организъм – т.е. сте преминали детоксификация … или не сте свикнали да консумирате мляко всеки ден. Засега качествените краве кашкавал, сирене и масло остават в менюто ми.)

Вместо да се мъчат илЬоминатите да заразяват водата или храните, по-лесно е да напръскат цялото население отгоре. (Дори архетипно може да се разгледа тази тяхна дейност, заедно с любимата им пирамида с очото, че един вид те са над нещата и виждат и контролират всичко навсякъде …) Хитро и подмолно – точно в техен стил. Дори в случая с един *уршум не знам колко цели успяват да осъществят. Включително тази, която сега ще Ви кажа и не съм видял някой да я взима на сериозно. А именно –> умишлено не позволяват Слънцето да ни грее, защото има разлика (или поне аз усещам такава) в излъчването му и благотворното влияние върху човешката генетика и тяло като цяло. (Върху Духа също.) :) Винаги се чувствам страхотно, когато има и Слънчево изригване, а ако го нямаше „електронното одеало” + алуминия горе в небето – щеше да е с още 2 идеи по-добре за цялото население. Дори нямаше да успеят нановлакната от химическите следи да достигнат телата ни.

Междудругото, не искам да всявам някаква паника и психоза. Както и самият автор споделя – за да се стигне до Фаза 2 (тотален контрол над тялото Ви), трябва да сте пълни с наноимпланти (и прилежащите им програми). Това е перфектно показано в любимия ми сериал Stargate Atlantis, сезон 3, епизод 6: „The Real World”. Изгледайте го непременно! Горещо препоръчвам и знам, че ще е Ключов за някои от читателите. Едно е да ми четете думите, друго е да ги виждате и изживеете чрез филм. Качвам Ви го тук – линкът ще е активен 14 дни. Създаването на изкуствената реалност чрез технология (която работи с познания по електричество, магнетизъм, химия и биология) е възможна. Като казвам възможна, не означава че мога да я направя, или че имам необходимите знания – но знам, че тези, които управляват зад кулисите, я притежават или се стремят към нея. Дори този тип генериране на изкуствена реалност (както разбрахте от първата статия в настоящата ми публикация, или ако сте имали лични преживявания) не е ограничена като възможност само до тази плътност и измерение.
В епизода е показано и отлично как чрез силата на Духа можете да се справите с тези гадни частици. Това не е само глътка нереален позитивизъм, но и самата истина! Пожелавам Ви да я преживеете с Духа и Душата си по начина, по който аз съм го направил! Днес също изгледах серията и няма как да не ви разчувства и вдъхнови. Имате потенциала да се справите с всичко! Развийте го! Не унивайте и не изпадайте в страх, подхранвайки негативни мисъл форми и емоции …

Този линк показва доказателства за такива влакна + изваждането им. Според автора дори с най-евтин микроскоп ще може да видите нано влакната, но е за предпочитане да оставите купичка, пълнеща се с вода от дъжда, за да изследвате съдържанието й след поредното пръскане. Междудругото, в САЩ няма такова нещо като почивка от пръскането на самолетите или от облъчванията на стратегическо разположени генератори … :(
(Авторът е използвал червено вино за премахването им от устата. Не се и съмнявам, че много естествени храни и билки също ще *бават майката на тия изкуствени гадории. Щом дори самата слънчева светлина им бърка в плана на илЬоминати, то нещата изобщо не са чааак толкова зле. Грижете се за Духа и Тялото си, уважавайте и чувствайте Естествеността в Мирозданието … не изкуствените и безчувствени творения.)

Активен

Неактивен Ключарят
Full Member

« Отговор #2 -: (Понеделник) 09 Ноември 2015, 00:27 »

Интересен за изследване е случая с Eleanor Longden, която получавала гласове в главата си. Ако кликнете на снимката, ще видите цялото интервю. Бях неутрален в началото, а вече като извъртя нещата, казвайки че всъщност гласовете били нещо хубаво (макар очевидно в началото да са били враждебни, когато са й командвали какво да прави), някакви нейни аспекти или проекции … абе, така изкриви нещата, че чак без думи оставам. Че и си вярва на всичкото отгоре … или е във Фаза 2 (както счита автора).

Да, възможно е наистина да получиш информация от Душата си или да се свържеш с други свои инкарнации (както перфектно е показано в сериала Sense8), ама нито има заплахи, нито опит за манипулация, нито вибрацията и усещанията са негативни (човек, наблюдаващ Ви чрез нано-камери и издаващ гласовите команди към вас) или безчувствени (вторите загатват за технологичен източник, чиято целева аудитория може и да са група хора от определен регион). Не може да объркате енегрийния и емоционалния компонент, когато се свържете телепатично с друга част/инкарнация от Себе си … или друго епично Съзнание. :) Мен например. :D
Всъщност е възможно – ако две Съзнания са зрели, имат еднакъв тип качества, мисли и преживявания, нямат емоционални проблеми и т.н.т. тогава Енергийно може да ги объркате кой кой е. Но пък ако получите и картина или Интуитивна информация – всичко е шест. :)

Eleanor добива гласност според мен, защото гледащите зрители ще се успокоят, ако и те долавят гласове … или ще й се изсмеят, че е луда фантазьорка (шарлатанка, искаща слава). Много тежко й е било, когато „великите психиатри и медици” я обявяват за шизофреничка. Когато почти никой не й вярва на това, което преживява … което още повече подсилва фрагментацията и бъдещата манипулация над нейната личност. :(
Контрольорите са променили стила на манипулацията, така че не винаги очаквайте типично тъмен подход. Тази статия е показателна за „добрите” намерения.

~~~

След това синхроничността за деня продължи и попаднах и на това интересно видео:

Robert Tercek and Andrew Hessel ; Synthetic Biology – Inventing the Future –> https://www.youtube.com/watch?v=iRO0-fMIW9I

За неразбиращите английски специално си водих записки за първите 18 минути, а останалата част я пропуснах. Другият гост не ми се видя интересен – цяла наука биоетика имало. :) Водещият рипаше от щастие, че синтетичната биология започва да добива голяма популярност. Вече вместо да режат генетически код (както на официално ниво са правили през 1970г.), използват компютърен софтуер, чрез който създават и изследват модела на която и да е клетка (с всичките й химически процеси!). Дори отиват с една идея по-смело, искайки да принтират в 3Д формат днк … и евентуално да създават обекти като мамут или неандерталец например, или да клонират ваш орган. Лабораторията вече не съществува като физическо място – всичко е виртуално! (Това не е просто „фантазия от някакъв филм” или „конспирация” – а Ви се казва от „научната официална среда”.) Съществува едно международно състезание iGEM, в което се събират млади ученици от много страни. Например германският отбор били направили (чрез компютърна програма) синтетичен овкусител, вид подсладител, вид инхибитор за лечение на рак … и бира с кофеин.

Много е смешно (но и поучително) да наблюдаваш как една идеология, която е издигната в култ и е вършила определени функции на силните на деня, тъничко и фино се подменя с друга. В случая Андрю заявява гордо, че Дарвиновата еволюция трябва да се отхвърли от учените и вече на масово равнище да се приема с отворени обятия идеята ние да се бъркаме в еволюцията, създавайки изкуствени творения. Защо е поучително? Защото ако сте учен, който цял живот се е водил по външната парадигма, сега светът Ви рухва! И вие ставате жертва и агресор, изпадайки в Дуален режим, взимайки навътре тази промяна, държейки се неадекватно и незряло впоследствие. Аналогично с подмяната на религиите или всякакви ценности.

Въпросът е … има ли универсални и непреходни качества, умения и идеи – отстояващи на всякаква външна … или вътрешна промяна. :) Това за домашно. Цял живот време имате.

~~~

Аз предвидливо ще направя прогноза, че Уран като цъфне в Близнаци технологии от рода на „управлявай само с мислите си всичко” ще са на масово равнище. Това прави 2027 – ако дотогава все още се движим по тази земя и нищо интересно не е станало. :)) IBM мислеше 2017 да пуска такъв тип устройство на пазара. Новина от 2011. А от 2015 е тази.
Учениците в някои училища в САЩ или Бразилия например имат вече карти с чип, които трябва да носят с тях, за да могат да бъдат локализирани къде щъкат + други допълнителни екстри.

Имайте предвид, че нанотехнологиите + наномедицината + 3Д принтирането + квантовите компютри ще навлязат в ежедневието на хората в близките 10 години. Предоставям Ви следните сайтове, които бях намерил преди време:
1) http://www.nanomedjournal.com/ - пълен с новини относно нано-въведенията в медицината. Бях чел за кариесите, а от сигурно година съм назад с материала. Ще хвърля поглед на сайтчето, но още сега виждам на първата страница как с добри намерения ще се борят рака на гърдата или на червата. Разбира се – първо създават проблема (атмосферата, за да имаш рак или болест), след това предлагат „решението”, от което затъваш още повече;
2) http://www.nature.com/nnano/index.html - подобен сайт на първия;
3) http://www.3ders.org/ - пълен е с новини относно 3Д принтирането. На публиката ще се хвърли новината, че ще може да реконструираш черепа си чрез тази технология – а стадото, във възторг и без грам скептицизъм, ще приеме всичко от тази технология, във всяка сфера. Удобства, благинки, за всеки случай като предпазна мярка …
4) http://www.sciencedaily.com/news/computers_math/quantum_computers/ - новини за квантовите компютри. Ще минат още поне 10 години, преди да се заговори публично за тях. Имайте предвид, че повечето известни криптографски шифри могат сравнително бързо да се разбият от квантов компютър. Освен първия коментар, ако на някой не му стига, пък и му е интересно в тази област - този pdf е за него. Най-вероятно масовото приложение ще започне от сферата на сигурността (на данните). А тези хубавци от Кембридж използват и магнетизма като концепция при направата на 3Д чипове.

Но дори да не успеят с видимото чипиране на населението, нанотехнологичната версия ще пребъде. Колективното осъзнато вече има толкова информация за първия тип чипиране (видимия) чрез филми и статии, че се съмнявам да успеят да наложат на масово ниво тази идея. Вашият джиесем е такова устройство и не е нужно да Ви маркират тялото – освен ако не разиграят библейския сюжет с „маркирането на звяра”, хващайки в капанчето запалените християнчета. :) „Видяхте ли, видяхте ли Антихриста дойде?”, а в същото време доброто ченге чака в астрала другата част от Духовете. Един фалшив рай, пък какво истинско цоцане ще падне … Така се прави … :)

~~~

Заключение:

Преживях 07/11 архетипът по два основни начина. Този на Сътворението и Живота … срещу този, който изкуствено ще бъде наложен. Изкуственият, безчувственият, трансхуманистичен, със заробваща технология, обезличаващ ни.

Не им стига, че от най-малка възраст Ви казват кое е правилно и грешно, кое е социално приемливо или не, кое трябва да правите като пораснете голям – но сега да има как постоянно да са Ви в главата, че да напомнят и натякват като рекламите по телевизорите! Могат да Ви накарат да подхранвате мисли, които да Ви разболеят или да се ядосвате. Не го допускайте … Бъдете Съзнателни! Или изпадате в Неутрално състояние, или се стремите към изпълващата празнота – спирате разсъжденията, вглъбявате се в Духа или клетките на тялото Ви, и с правилната настройка на Съзнанието – чувствате Любов, Радост и Хармония … Влизате в Отвъд Дуален режим … и сте недосегаеми за всякакви вредни излъчвания, камо ли пък някакви астрални същности. Но ако дееволюирате надолу, влезете в Дуален режим и почнете да се борите с Матрицата или да критикувате, манипулирате, да се страхувате и т.н.т. – веднага вибрационно сте отворен за всякакъв тип атаки. Било то технологични или астрални, или човешки. Било то в будно или сънно състояние.

ПС: Същата сутрин имах ОИТ с един Приятел, от който само помних, че трябва да съм много внимателен с това, което ще направя. В първата част от деня ми толкова много исках да разбера за какво да съм внимателен, а чак като преживях следобеда и написах този текст – Осъзнах за какво е трябвало (и трябва) да внимавам. (Понякога и такъв тип сънища има. Не ми е за първи път. Чак вечерта разбираш значението на съня. :D) Вибрацията от тези неща, прожекторите и фокусът на недружелюбни същества …

ПС2: Поздравления на Форумчо, че се е сетил да направи тази тема. Доразвих я, че прашасваше. :)

~~~

Аз избирам живота … :) О, как се насладих на естествените круши и накиснати бадеми и кашу! Мммм! И на далечните прегръдки на обичащи те Съзнания. И на класическата музика, и на Слънцето, и на Водата, и на Чистият Въздух, и на черното си дробче, и на ….. схванахте идеята … :)

Подхранвайте позитивно отношение към всичко живо, интегрирайте непреходни качества и умения, научавайте нови неща, преодолявайте стари проблеми, страдания и страхове … Каквото и да е – просто Живейте и бъдете Съзнателни. :)

Използвайте и силите на природата – Слънцето, Земята, Водата … Говорете и се свързвайте с тях – огромна сила и хармония ще Ви донесат. Етерът сред природата е тооолкова чист. Никакви Импринтващи мисли няма сред природата, далеч от градовете. Но пък и в предходния параграф Ви казах как е възможно да сте в град и отново да лавирате успешно измежду всички опасности. Не е лесно, защото понякога, ако сте отворен към средата – може да приемете разни мисли и неприятни емоции. Но просто ги разпознавате като дуални или вредни за вас, и въобще не им се връзвате, подхранвате Енергийно или действайки неадекватно спрямо тях …

Съзнателност и желание за Еволюция и Развитие … Тежки времена, но и по-тежки ще бъдат на глобално ниво. На лично – бъдете леки и ефирни, щастливи, пъргави като водата в езерата и стабилни като вековни дървета …. Здрави Духом, здрави Телом. :)

Страхотен ден, но и залезът трябва да се разбере и почувства … :)))

Аз те докосвам едва ….

« Последна редакция: (Понеделник) 09 Ноември 2015, 00:40 от Ключарят » Активен

Неактивен форум
Hero Member

« Отговор #3 -: (Понеделник) 09 Ноември 2015, 01:03 »

Авторът препоръчваше да се види също и този клип, който много добре си спомням, че беше показван от Форум в един негов коментар! :) Симулация на наноботите, които обгръщат неврон или синапси.

Коментар не, или поне аз не си спомням. Но бях избрал такава изобразителна тема за последния ми блог, поради редица причини и тази наистина беше една от тях... но той не просъществува толкова дълго, колкото очаквах.

Включително тази, която сега ще Ви кажа и не съм видял някой да я взима на сериозно. А именно –> умишлено не позволяват Слънцето да ни грее, защото има разлика (или поне аз усещам такава) в излъчването му и благотворното влияние върху човешката генетика и тяло като цяло. (Върху Духа също.) :) Винаги се чувствам страхотно, когато има и Слънчево изригване, а ако го нямаше „електронното одеало” + алуминия горе в небето – щеше да е с още 2 идеи по-добре за цялото население. Дори нямаше да успеят нановлакната от химическите следи да достигнат телата ни.

Ключар, прегледай тези материали: http://xcombg.net/index.php?topic=1377.msg29869#msg29869 Мнението ти много ме интересува, ако стане така че да ги прегледаш и решиш да се изкажеш =)

Създаването на изкуствената реалност чрез технология (която работи с познания по електричество, магнетизъм, химия и биология) е възможна. Като казвам възможна, не означава че мога да я направя, или че имам необходимите знания – но знам, че тези, които управляват зад кулисите, я притежават или се стремят към нея. Дори този тип генериране на изкуствена реалност (както разбрахте от първата статия в настоящата ми публикация, или ако сте имали лични преживявания) не е ограничена като възможност само до тази плътност и измерение.

В епизода е показано и отлично как чрез силата на Духа можете да се справите с тези гадни частици. Това не е само глътка нереален позитивизъм, но и самата истина!

...Щом дори самата слънчева светлина им бърка в плана на илЬоминати, то нещата изобщо не са чааак толкова зле...

До колкото се интересувам от същото, мога да потвърдя - да, технологията, с която ние вече (като вид) имаме досег, е напълно способна на сътворение. Не сътворение в кавички - сътворение извън кавичи, просто с малка буква, което съвсем не означава, че е нещо малко. Според мен е от първостепенно значение човек да е информиран горе-долу за мащабите на действие на тези неща и с всичко онова, което е постижимо и СЕ върши по този начин. Защото, ако не е... липсата на такава бдителност не би била в негово предимство.

Също мога да те подкрепя с факти и с личното си сменине, че си прав и в това - нещата изобщо не са чак толкова зле. Но от ОСНОВНО значение е нашата неинформираност и абдикация от бдителност.

Озон. Озонът също е силно решение. В комбинация с Райхов клаудбъстер, с инсталирана РОЕ-намотка в него. Една от няколкото много важни функции на РОЕ-намотката е, че произвежда озон в много сериозни, и нездравословни количества (когато помещението не се проветрява), това се случва при захранващи сигнали над 100 килохерца.

Още не съм готов да пиша за това. Но важното е, че имаме доста достъпни и доста функционални решения в нашите възможности. Можем да направим доста, и ще направим.

Но да се реагира е важно. Времената изискват вземане на решения и реагиране.
Активен

Неактивен форум
Hero Member

« Отговор #4 -: (Петък) 01 Април 2016, 15:26 »

Микробиален майндконтрол

На горното видео виждате епизод от една природо-научна серия предавания. В този епизод става дума за микро-биологични паразити, които зомбират гостоприемника си. Епизодът е на английски, но аз ще го преразкажа в общи линии.

Плашещото в идеята за зомбираността е това, че контролиращият фактор променя поведението ни. Поведението ни е именно онова, което ни дефинира като личност - тоест поведението е самото нещо, което изгражда малкия аз, егото. Ако нещо има контрол над поведението ни, това означава, че ние вече не сме себе си. Има много ясна йерархия на този страх:

(1) Нещата, които влияят на поведението ни, като например силните предпочитания, ни плашат в известна степен. Страхът е толкова малък, че ние предпочитаме да го възприемем и с готовност да го демонстрираме като част от личността си, да демонстрираме как силните ни предпочитания се свързват с това, което сме (което малкият ни аз е). Това не е така, разбира се, и е една от най-известните и широкоразпространени рационализации.

(2) Нещата, които имат по-голямо влияние върху поведението ни, като например пристрастеностите ни, ни плашат значително повече. Защото пристрастеностите са контролиращ фактор, който има нов елемент към себе си - трудността да бъде отхвърлен. Тоест при този контрол вече по-ясно се усеща, че свободата се отдалечава. Предпочитанията ни от степен (1) не създават веднага впечатлението, че свободният ни избор е компроментиран, дори прилича на дребно зло, което по-скоро придава чар на малкия аз и едва ли не дори създава смисъл и цел в живота - "да бъдеш какъвто си, включително с предпочитанията си, дори и да са вредни". При степен (2) обаче вече има осезаем заплашителен страх, защото става ясно, че контролиращият фактор вече далеч не придава чар, ами много осезаемо поставя препятствие и ограничава свободния избор. Човек се чувства възпрепятстван да бъде себе си, какъвот наистина е, и това е точно обратното на чаровно.

(3) Нещата, които имат още по-голямо влияние вйрху поведението ни, като например обвързаностите от по-висш тип, които са по-мощни - като например смъртната заплаха, затворите, лудниците, банките, институционалните законови обвързаности чрез договори с теки последствия, дори и любовта ни към определен човек или семейството - вече представляват разпозната обществена заплаха. Те са в черния списък на всяко обществено мнение и на тях се гледа като на тотален социален провал, едно достигнато социално дъно. Човек трайно (понякога окончателно) е загубил свободата си да бъде себе си, и следователно тоа вече е "на първо място нещо друго" - той е на първо място принадлежи към секта, политическо течение, институция, виждане, група. Той вече "принадлежи", той е вече собственост. Той е вече нещо, в ролята и единствено в светлината на това, че е собственост - той не е вече себе си.
Обществените реакции към трета степен несвобода са смесени и противоречиви, но винаги са тежки. Еди кой си е /раса/, еди кой си е /професия/, еди кой си е /под юрисдикцията на институция/, еди кой си е /религия/. Неговият Малък аз, неговото его, е вече функция на контролиращия фактор. Неговият Малък аз вече не е пирнадлежност, а вече Е контролиращият фактор - той не е себе си, а не нечий друг себе си.

(4) Нещата, които имат още по-голям контрол над нас, напускат зоната на обичайното. Те сякаш нарушават някакъв закон - нарушават закона на всеобщия човешки социален консенсус. Нарушават закона за усещането на робството, нарушават онова задължително право на всеки индивид да осъзнава собственото си робство, мъка и тегло. Нещата, които отнемат на човек свободата да усеща болка, нещастие и страдание, се считат за истински зли, а не нещата, които му отнемат свободата да се чувства щастлив, свободен и спокоен.
Тази четвърта степен на контрол се определя като злокобна. Тук спада промиването на мозъка, програмирането Монарх, обсебването от висши сили, класическото зомбиране от фантастичната литература. В четвърта степен става дума за демонстративното извращение на загубената човешка същност.

Тези степени на контрол над Малката същност определят реакциите ни. Степени (1) и (2) не се считат за твъде притеснителни и човечеството като цяло не го е грижа за това, то оставя тези поробващи фактори на съвестта и силите на отделния индивид. Степен (3) среща единствено съпричастие от глобалния човешки социум и в по-редки случаи буди някакви вътрешни пламенни чувства и мотивации за действие, така че контролиращият фактор да бъде изтрит от лицето на Земята. Степен (4), първоначално предизвиква вцепенение, защото човек има нужда от няколко мига, или момента, за да се справи с приемането и осъзнаването на ужаса. След това са нужни още няколко мига и момента, за да се опита, по пътя на емпатията, да си представи този ужас спрямо себе си. А след това най-чето реакцията е да се опита да забрави, защото степен (4) е отвъд силите на повечето хора и те оставят на някой по-силен да се опита и да заличи този контролиращ фактор от лицето на Земята.

В природата съществува зомбиране и съществува промиване на мозъка. В природата, това се прави от микроорганизми. В почти всички случаи (аз поне не знам други) тези организми се определят като паразити (това не значи, че няма и симбионти).

Едноклетъчните микроорганизми са достатъчни, за да манипулират изцяло съзнанието на всякакви насекоми, дори са достатъчни, за да манипулират по-сложни съзнания, например на плъхове. Но не е известно, за сега, да са достатъчни да манипулират висши съзнания като човешкото. Не са известни случаи, а не че доказано не са достатъчни. Това, на теория, може лесно да е възможно, ако контролиращият съзнанието паразит стане многоклетъчен организъм, тоест когато се повдигне неговата собствена сложност, тогава поме жи би бил очевидно достатъчен, за да контролира съзнание като човешкото.

Клипът започва с гъсениците - 02:37

Един от враговете на тези гъсеници е паразитираща оса. Осата ужилва гъсеницата, и снася в нея над 100 свои ларви. Яйцата се излюпват в гъсеницата и те живеят в нея. Не се хранят с тялото й, а пият от кръвта й.
След като пораснат до размерите на оризово зърно, ларвите започват да секретират ензим, който разяжда пътрешността на гъсеницата и с един малък зъб, който имат на устата си, започват да дращят отвътре навън. След няколко часа ларвите започват бавно да се измъкват от дупките, които са разяли в живия гостоприемник.

Водещата презентира малка абсурдна рационализация за това как трябва да уважаваме гениалността на осата и как трябва да уважаваме взаимоотношенията между тези два животински вида. Може би понеже е англичанка.

Въпросът е - Защо гъсеницата просто не изяде излюпващите се от нея ларви?

Защото не може. Особеното на ларвите е, че са се научили как да пренапишат някои от функциите на мозъка на гъсеницата. Така че взимат поведението й под свой контрол, като я зомбират, и когато излюпването им започне, тя просто лежи пасивно като крава на заколение, без повече да се храни (а храненето е основната, възможно най-важна цел и функция на гъсеницата, защото целта й е да надебелее, за да може да се илюпи пеперуда по-късно). Така че ларвите на осата всъщност успяват да потиснат ОСВОВНОТО поведение на гостоприемника.

Освен това, гъсеницата започва да защитава яйцата на осата по себе си. Тя започва да се изживява като тяхна майка, като ги опазва, и цялото й съществуване вече започва да се върти около това да се грижи за тях и да ги пази от врагове. Така че гъсеницата се превръща в зомби-майка, която се грижи за чужди деца и никога няма да стане пеперуда.

Продължава с охлюва - 07:56

В този охлюв живее контролиращ съзнанието червей. Червеят се настанява в очите на охлюва и започва да пулсира, така че очите на охлюва да започнат да примигват в различни цветове. Освен това, кара охлюва да излиза на възможно по-открити пространства, за да бъде забелязан от хищници.

Скакалец - 08:18

Този скакалец е контролиран от парацитиращ червей, който го кара да извърши самоубияство чрез удавяне. Сле дкато скакалецът се хвърли във водата и се удави, червеят го напуска и продължава да живее във водата.

След това някакъв си учен ни запознава с факта, че сме били познавали стотици примери за паразитен контрол на съзнанието, и че на практика нямаме абсолютно никаква идея кк се осъществява, като биологичен механизъм. Но това е долна лъжа, защото предаването е комерсиално.

Следващото е рибата - 10:36

В рибата има много стотици плоски паразитни червеи.

Първо, червейт заразява воден охлюв. Консумира половите му органи и когато порасне, напуска охлюва и преминава във водата. Оттам, навлиза в рибата през хрилете й и отива директно в мозъка й. Целият мозък на рибата в резултат се покрива с кисти.
За да открият какво прави паразитът на мозъка на рибата, правят експеримент. В едно езеро слагат една мрежа, в която има две групи риби - инфектирани риби и чисти риби. Чакат, докато птиците ядат от рибите в езеторо, след това прибират мрежите, за да видят кои риби предпочитат птиците.

Прибират всички оцелели риби в кофа и им правят аутопсия. Излиза, че оцелелите риби са само онези, които нямат паразити в мозъка. Почти всички заразени с паразитите риби са били изядени.

Излиза, че когато червеите покрият мозъка на рибата, явно променят невро-модулаторите и това променя поведението на рибата. Рибите са абсолютно здрави и живеят съвсем пълноценно като всички нормални риби, освен едно нещо - много по-често от нормалните риби се върти във водата и показва нагоре светлия си бял корем. А това привлича птиците.

Крайната дестинация на плоските червеи са птиците, защото само в птиците могат да се възпроизвеждат. Снасят яйцата си в тях, и яйцата попадат отново във водата чрез птичите изпражнения.

Въпросът е как така плоският червей успява да пре-програмира мозък, който е бил програмиран от незнайно колко хиляди години да избягва всички хищници?

Учените били открили, че в мозъците на заразените риби има големи количества серотонин, в сравнение с мозъците на чистите риби. Така че били много по-отпуснати и не ги било толкова грижа за опасността от летящите отгоре птици. А трябвало да имат страх от птици и да могат адекватно да реагират на птичата заплаха, ако забележат, че птицата идва.

От цялата работа губят охлюва и рибата. Печелят паразитът и птиците.

Следващото е мравката - 18:07

Мравките са атакувани от спори на гъба. Спорите са така направени, че да пробият през екзоскелета на мравката, и след като попаднат в нея, започват да се развиват и размножават в рамките на седмица до 10 дни. След това вече са способни да контролират мравката.

Въпросната мравка тогава спира да работи. После напуска колонията си. А това двете НАЙ-ОСНОВНИ неща, които дефинират живота на една мравка - строгата йерархия, строго категоризирания и разпределен труд в колонията, и семейството (по-скоро изперията) на колонията.

Въпреки че гъбата разяжда мравката отвътре, тя го прави така, че да я остави жива досаттъчно дълго време и да й остави достатъчо мобилност за да се движи. Мравката си намира някои листо нависоко, захапва здраво някой листна вена, и в тази позиция - умира.

След като умре, гъбата продължава да се развива в нея, и после от задната част на главата на мравката пораства голямо стебло - половият орган на гъбата, който ръси спори из въздуха.

Поради някаква "случайност", мравката се позиционира върху някое листо ТОНО над основната мравчена пътека. Така че, когато умре и гъбата порасне от нея, спорите да се ръсят ТОЧНО над основната мравчена пътека. "Някак си", се казва във видеото, "без мозък и без нервна система, и дори без тяло, тази гъба може да промие мозъка и да контролира движенията на една мравка. Този майндконтрол се постига чрез синтезирането на сложни химикали - нещо, в което гъбите са много добри".

Точно този паразитен вид гъба идва от едно семесйтво гъби... от което ние самите извличаме наркотика LSD. Конкретно, ние добиваме LSD от гъба, която заразява растения, но синтезираните от нея химикали имат силно влияние върху бозайниците - и особено върху нас.

Така че "успехът на тази промиваща мозъка паразитна гъба се заключава в това, че тя промива мозъка на мравката така, че изрично да атакува именно основната мравчена пътека".

Тоест нещо като модерен терорист.

Следващото е плъха - 28:18

Плъховете прихващат този паразит, като поглъщат заразена с него почва. Този паразит е едноклетъчно, но въпреки това има способността да промие мозъка на плъх.

*утката с путкенския британски акцент със странни включения обяснява, че заразените с едноклетъчния паразит плъхове демонстрират по-активно поведение и са подтиквани към любопитство и изследване на неизвестното, и са подтиквани към поемането на рискове, каквито другите плъхове не поемат.

Това се демонстрира  един експеримент, където плъх се пуска в коридор, който има отвор. Плъховете не обичат отвори и имат много изострена чувствителност към физическите промени в околната среда, която познават. Така че когато един плъх види отворено пространство, той бяга от него.
Когато обаче пускат заразен с едноклекъчния паразит плъх в тунела с отвор, той без да се замисля започва да изследва отвора, впуска се в неизвестното и напълно излиза на открито.

Въпросът е, че чистият плъх НЯМА ИНТЕРЕС от непознатото. Заразеният с едноклетъчния паразит ИМА ИНТЕРЕС от непознатото. И демонстрира любопитството си много директно. Но не само това...

Друг експеримент с миризми разкрива, че всъщност, вместо да избягват миризмата на котка, заразените плъхове изпитват сексуално влечение към нея.
В една кутия с трици на четири различни места поръсват черити различни миризми - урина на плъх (себеподобна), вода (неутрална), урина на заек (неутрален бозайник), и урина на котка (опасен хищик). Оказва се, че чистите плъхове абсолютно избягват миризмата на котка. Заразените с контролиращия едноклетъчен паразит обаче не само, че не избягват миризмата на котка, ами прекарват НАЙ-ДЪЛГО ВРЕМЕ именно на мястото, което мирише на котка.

После инструктираната какво да говори ученка обяснява... че понеже този едноклетъчен прост паразитен организъм е способен в толкова стряскаща степен да пренапише основни функции от мозъка на висше същество като плъха, като всъщнос тима много по-голям успех о тневро-физиологичните учени, които до сега нямат никакъв впечатляващ успех с програмирането на плъхове... имало голямо научно любопитство към този едноклетъчен паразит.

По-напред в тази тема съм превел избрани места от книгата на Фриц Шпрингмайер "Формула на илюминати за създаването съвършен майндконтрол роб".
Там не се споменават естествените начини за контролиране на нечие съзнание, които се срещат в природата. Само че знам директно от висш служител от българското външно разузнаване (вече бивш), че е разработен не един нано-вирус, който контролира мозъка.

Става дума за нано-РОБОТИ, а не за нано-биологични организми. Всъщност той самият полагаше много грижи всеки ден да се предпази именно от нано-роботските вируси, контролиращи съзнанието. Комуникацията ни замря преди много месеци, но на мен ми изглеждаше, че явно знае доста по въпроса и това му беше направило огромно и много силно впечатление. Бившата му позиция във Външно разузнаване е била доста нагоре в йерархията, част от върха й всъщност.
« Последна редакция: (Петък) 01 Април 2016, 16:04 от форум » Активен

Неактивен форум
Hero Member

« Отговор #5 -: (Петък) 01 Април 2016, 15:49 »

После русата скулеста британка разказва, че този специално едноклетъчен паразит успявал да контролира мозъка не само на плъхове - абсолютно същите поведенчески промени се забелязвали и нагоре по веригата на всики организми, които се хранят с плъхове. И същото се забелязвало и при човека, всъщност.

Този паразит се нарича "токсоплазма". И някои подмятания на galaxsis за котките имат предвид точно това. Но доколкото аз имам информация, това на ден днешен се върши с нано-роботи и нано-механични вируси.

После във видеото показват един деградант със славянско име, разбира се, който обяснява, че бил заразен с токсоплазма. И като се бил замислил, това можело да обясни някои неща от поведението му - че не се бил страхувал в ситуации, в които би трябвало да бъде изплашен. И разказва как в някакъв си турски град в източна Турция една нощ имало много престрелки, и всички останали се страхували, но той не се страхувал. Заразените с токсоплазма имали много по-бавни рефлекси и предизвиквали два пъти и половина повече ПТПта.

След което обяснява, че заразените с токсоплазма мъже имат различни личности характеристики от незаразените мъже, и същото е при жените - различни личностни характеристики от незаразените жени.

Естествено, това е вече пълен фарс, защото видеото е комерсиялно, така че трябва да има определена доза задължителна дезинформация, и това е именно тази част.

Идеята на тази част е да рационализира точно определени социални ефекти, които на ден днешен наблюдаваме в обществото. Замисълът е една много важна част от човешкото поведение да бъде нарочена за следствие от болест, тоест да се счита като заболяване (свързано с контролиращ едноклетъчен паразит).

И коя част от човешкото поведение трябва да се счита за заболяване и следствие от заразата с контролиращ едноклетъчен паразит? - Липсата на страх; любопитството; възбудата (и сексуална) от непознатото.

Това е нужно като платформа, за да може здравият разсъдък и логиката да могат да се издокарат като следствие от липсата на страх, засилено любопитство и възбуда от непознатото, и, следователно - признак за заразяване от контролиращ паразит.

След което начетеността и информираността трябва да се наложат като нещо подозрително - чрез прозореца на Обертон - повдигащо подозрението за токсоплазмена зараза. Която, естествено, да бъде лекувана. А по-късно и изолирана в диспансери.
« Последна редакция: (Петък) 01 Април 2016, 16:06 от форум » Активен

Неактивен форум
Hero Member

« Отговор #6 -: (Петък) 01 Април 2016, 17:00 »

Прочее... вие се сещате кои са бащите на технологичната миниатюризация? И се сещате какъв е бил бащата на съвременната майндконтрол програма Монарх, д-р Джоузеф Менгеле?

Нацистки окултно-технологични и геополитически тайни
Активен

Неактивен форум
Hero Member

« Отговор #7 -: (Събота) 02 Април 2016, 09:26 »

https://pbs.twimg.com/media/CJWydDSVEAARr1C.jpg
Наноботи и робовируси

Пропагандна картинка за всичко онова, което може би отдавна се произвежда в САЩ.
Активен

Неактивен Ключарят
Full Member

« Отговор #8 -: (Неделя) 11 Септември 2016, 18:27 »

От няколко седмици съм се свързал волю-неволю с обсъжданите теми и както се случи предния път (когато писах в настоящата тема), трябваше да съм отново с една идея по-внимателен на къде съм си насочил фокуса на Съзнанието, защото неминеуемо това се отразява както на бъдещето, така и на преживяванията Ви в другите светове (без значение дали в момента сте съзнателни за тях). Запомнете, че винаги, когато напипате тема, която е пряко свързана със свободата и зрелостта на Съзнанията - ще привлечете различни 'негативни и тежки' преживявания, бъркайки се в нечии чужди недобронамерени планове и осмелявайки се да разтурвате кошарата. Никога не се отказвайте, страхувайте или предавайте! :) Тежко ще е, ако въпреки алтруизма завършите в най-лошия случай като главния герой на Cube Zero ... но утехата е, че щом веднъж сте го направили, ще можете отново ... и отново, въпреки амнезията! Това би трябвало да премахне и малкия страх от разкриването на информация, 'застрашаваща' Ви в някакъв аспект. :) След всяко тежко или негативно преживяване, ставате още по-силни. Тогава малките камъчета няма да Ви спънат.

Настоящият коментар ще съдържа частичен превод на едно специфично клипче, кратки бележки върху изключително важен филм* и едни недоказуеми изречения-преживявания. :) Нека има хумор, вътрешна сила, желание за живот и радост, че и без това тази тема е изпразнена от емоционална консистенция и евентуално ще си е плашеща за доста от хората - но имате златна възможност повече това да не е така. Предпазливостта и подготвеността са хубаво нещо, страхът и незнанието - не. :) Решения винаги има! Ключета дебнат на всеки километър ... или това е някакво професионално изкривяване и оптическа илюзия моя. :D

* ще взема да спра с хиперболите, че аз нямам навика да препоръчвам бози. :D

~~~

Квантовите компютри - изкуственият интелект е тук. (Ама че гръмко заглавие нали? :) )

Водещият: Може да си мислите, че бъдещият оратор говори за необикновени, дори бих казал странни неща. Пред нас ще е създателят на първия квантов компютър (D-Wave) - Джорди Роуз (Geordie Rose). Нека го приветстваме. Не разбирам от квантови компютри, освен че това ще е новото голямо нещо като сила и скорост.

Джорди: Надявам се в тези 17 минути да разберете какво представляват и да се развълнувате за какво може да се използват.

Водещият: Това са скъпи продукти - около 15-20 милиона струва един от тях!

Джорди: Горе-долу толкова. :)

Водещият: И се използват от големи научно-изследователски центрове и корпорации.

Джорди: Правилно.

Водещият: Дами и господа, нека чуем Джорди.

Джорди: Благодаря! Здравейте на всички. Квантовите компютри са предимно техническо-инженерна тема за разговор, като се радвам, че няма да разисквам специфичните й детайли. Но поне ще Ви дам идея за какво може да се ползват. Ще обгърна тази история чрез друга история:

Колко от Вас имат деца? Повечето от вас .... Аз имам три - най-малкият е на четири, а най-големият на осем. Те са много различни, но споделят едно и също нещо. Сигурен съм, че и аудиторията го е забелязала това. Всяко от децата е привързано към определено животно като тяхна специална играчка. Джеймс обича едно мече. За Коледа реших да купя няколко мечета от този вид, за да се подсигуря ако нещо се случи с първото, което му дам. Направих търсене и видях в Интернет, че има само още 2 за продан. Купих ги и той имаше 3. Но причината, поради която Ви разказвам всичко това като начало на разговора ми - е, че той искаше да спи с по-големия си брат, защото бе уплашен и не можеше да спи сам. Казах му, че има мече - но той ми отвърна, че не е истински (real). И намерих тази позиция за доста тежка, поради много причини, които може би ще осъзнаете, когато съм свършил с диалога си. Уверявах го, че мечето е истинско като всичко останало в света - "но той не може да върви и да се движи" ми отговори Джеймс. И аз му казах, че всъщност има предвид, че мечето не е живо (alive), а не че не е истинско/реално. :) И той каза - "да, това имам предвид".

Сега ще Ви разкажа за квантовите компютри и защо хората ги интересуват. Има повече от десет хиляди от най-умните хора на планетата, опитвайки се да построят тези машини и да ги разберат. В последните 15 години, работейки над това, осъзнах, че учените се делят на две категории: първите са впечатлени от физиката зад феномена ... Ще ви покажа цитат на един от основателите на теорията за квантовите изчисления David Deutsch - "Квантовите изчисления ще са първата технология, която ще позволи на човечеството да извършва полезни задачи в колаборация с паралелните вселени". Има огромно число паралелни вселени, реални като тази тук - но с различна история на събитията. Представете си реалност със същите физични закони, но с различни свободни избори, които правим индивидуално и като общество. "Малки" решения като това какво да изберете да ядете или дали изобщо да присъствате на това заседание. За квантовата механика всички тези сюжети са реални и това е учудващо, защото ние не ги виждаме едновременно. Но науката е стигнала ниво, което може да експлоатира тези светове.

Втората категория хора са тези, които имат интерес върху самите компютърни технологии.

~

(Бел. прев: Стигнах до седмата минута и реших да спра да превеждам дума по дума, празни или вече известни неща. Затова от тук нататък следват само тези думи, които считам за важни от речта на Джорди:)

Всичко това не е само някаква теория или спекулация - факт е, че има много такива машини, които са разпространени в отворени научно-изследователски центрове (подобно на появята на супер компютрите). Но има само две огромни машини - в университета в Южна Калифорния и в изследователски център на НАСА в Силиконовата долина (които работят, сътрудничейки си с Google и други университети).

Опитват се да построят интелигентни машини (с изкуствен интелект), подобни на хората. Не мога да намеря по-прекрасно нещо от това да използваш квантовите компютри, за да създадеш такъв тип машини. Много е вълнуващо. (Бел. прев: Не спира да ни зарибява Джорди колко страхотно е всичко това за нас хората, но дори той бледнее пред един друг шапшал, за който ще разберете след малко.

Джорди показва как изглеждат компютрите. Снимката (11:33) е от тяхна лаборатория в Британска Колумбия:)

Отвън приличат на гигантски черни монолити, големи метални кутии. Те имат охладяващо устройство, което снишава температурата на чиповете почти до абсолютната нула (Бел. прев: Според официалната наука, това се прави с цел кюбитите да могат да бъдат в три състояния, а не както сегашните компютри и техните битове - приемащи само две стойности - 0 или 1, когато няма или има подадено напрежение). Тези 'хладилници' имат нещо, наречено 'пулсираща тръба', която излъчва звук, грубо казано веднъж на секунда, подобно на пулс от сърце. Така че ако имате възможност да стоите до тези машини, ще почувствате благоговение. Все едно чувствате алтернатива на извънземен бог! Внушителни машини! (Бел. прев: Без значение дали тези думи са изпуснати умишлено или Несъзнателно от говорящия, това си е синхромистицизъм отвсякъде. Имате черни монолити, извънземна технология, бог и изкуствен интелект като резонатори-теми + следните две думи (wonder + magic). :) )

В самото ядро/сърцето на тези големи кутии има малък чип, с размера на нокътя на палеца Ви. И на този чип се намират всички чудеса и магии, правещи всичко работещо (12:53 - снимка на чипа). Няма да описвам никакви математически детайли как всичко това работи (Бел. прев: Аз пък точно искам да разбера не само математиката, но и физиката зад направата на чиповете. Или хората наистина не знаят, защото тази технология е отвъд възможностите им - т.е. е извънземна по произход, подобно на 3Д принтирането, или ако имат знанието и го покажат - ще трябва да съборят всичко, което се изучава по математика и физика. Което е недопустимо нали? :) )

Нека Ви дам аналогия. В квантовата механика има концепция, която заявява, че едно нещо може да съществува в две състояния, които са парадоксално изключващи се! ( Бел. прев: за тази концепция всъщност съм писал в определени философски теми. Само ако сте в ролята на наблюдател страничен и неактивен, ще може да видите два изключващи се процеса едновременно. Ако сте участващ в единия, няма как да забележите Съзнателно другия, защото са в различна фаза/режим. На несъзнателно ниво - може би. Зависи тук вече индивидуално до колко сте потопени и каква е връзката Ви с Несъзнателното.)

След което Джорди се опитва да обясни недетерминираното състояние на кюбитите (т.е. състоянието между 0-1, но нито 0, нито 1) чрез пример, описващ две паралелни вселени, напълно идентични във всякакъв аспект и детайл, с изключение на стойността на един кюбит, който някак си осъществява връзка (nexus) (точка в пространството) между двете вселени. Тази връзка е метафората за третото състояние, но и според мен съвсем реална пространствена точка (колкото и малка да е тя) - затова дадох препратка към реципрочната система. :) Защото благодарение на манипулация върху определено пространство, може да влияете на времевите периоди или други паралелни реалности.

И всеки път, когато увеличите с един кюбит вашата система, всъщност мощността й расте като степен на двойката, заради това трето състояние. Т.е. ако имате един квантов компютър с 5 кюбита, Вие реално ще имате изчислителна мощ 2^5 = 32 пъти повече от конвенциалните компютри, които ще покриват само скоростта на двете състояния (0 или 1). Джорди казва да си представим компютър с 512 кюбита (т.е. 2 на степен 512 пъти по-бърз от всички конвенционални компютри)! Числото съдържа 155 цифри. :)

Джорди казва поетично, че сенките на паралелните реалности се преплитат с нашата настояща и ако сме достатъчно умни, ще можем да се потопим в тях и да извлечем ресурси от тях. Забележете, че казва думата 'ресурс', а не просто 'информация'. :) Т.е. може да става дума за 3Д обект и пренасянето му. Проект Монтоук започва да бледнее пред това, макар че тук не говорим за пътуване във времето, а в различна реалност. :) Т.е. когато в първия случай някой извърши глобална промяна в миналото, това ще се материализира в бъдещето ни. Как? Зависи от промяната и колко важна за колективното (не)съзнателно е била.

Джорди завършва речта си с три предсказания, които според него звучат опасни и възможни да се случат:
1) до пет години НАСА ще намери планета, която прилича на Земята. (Бел. прев: интервюто е от 2013, т.е. предсказанието е за 2018. Още предходната година имаше новина на същата тематика, както и тази година за цели три такива планети.)
2) до 2023 (благодарение на квантовите компютри) ще се докаже ефекта от гравитационните лещи;
3) до 2028 интелигентните машини ще съществуват и не просто ще могат да правят всичко като хората, но и ще ни превъзхождат във всеки аспект. Квантовите компютри ще изиграят ключова роля в изграждането на този нов вид същество.

On February 13, 2007, D-Wave demonstrated the Orion system, running three different applications at the Computer History Museum in Mountain View, California. This marked the first public demonstration of, supposedly, a quantum computer and associated service.

Съвсем случайно са избрали 13.02.2007 (вибрацията на 13, 11/2 и 9), че и да кръстят системата Орион. Направо класика в езотериката ...

~~~

Шапшалът, за който загатнах - е Рей Кърцвайл, който 10 години преди Джорди, пише за следните идеи в статията си за Човешкото тяло - версия 2.0:
1) в храносмилателната система ще имаме наноботи, които съвсем алтруистично и услужливо ще отделят важните хранителни съставки, когато хапваме. Вместо това да се върши от органите ни, в името на бързината и удобството;
2) нанокапсули ще помагат в борбата с диабета, рака на гърдата и каквото се сетите;
3) евентуално да се заменят червените кръвни телца с техен изкуствен аналог, който ще ни помага да издържаме без кислород с часове;
4) подмяна на сърцата ни с изкуствени такива, че да живеем повече години. Такъв живот ще е, че пенсията ще е немислима, защото ще си бачкаме завинаги в името на общото благо ... Мхм ... Идилия приказна и изпълнена с чувства топли. :D
5) смяна и на бъбречетата, стомахчето и червата;
6) импланти в мозъка, които ще ни предпазват от всякакви заболявания. А с новите импланти за очи, дори баба Ви ще може да гледа надлъж и нашир, с ястребов поглед. Шегувам се за последното, но не и за имплантите. :D
7) ставаме все по-интимни с технологиите. Киборгчета ненагледни ще сме. Пу-пу, да няма уроки!
8) пренасяне на Интернет в главите ни. Вече ние сме в мрежата постоянно - без кабели, модеми и други посредници;
9) създаване на виртуални реалности по желание на клиента.

~~~

Филмчето, което препоръчвам - е Listening (2014). Следва мой коментар, така че по-добре първо го гледайте. :)

Защо този филм е велик в моите очи и подскачах от радост на стола? :D

1) Защото показва едно към едно напълно реален и глобален процес, случващ се в настоящето. Използването на наноботи (изпълняващи ролята на хардуера) и BioApi (софтуера върху него), чрез които внушават негативни мисли у хората. Правят ги озлобени, депресирани, страхливи или неуверени. Тъй като знам каква е мощта на киното като инструмент за осъзнаването на ключова информация, затова Ви го препоръчах. Да го видите и изживеете на филм - ако все още не сте осъзнали, че Ви се случва и приживе. Не само да ме четете.
Дали постъпката на пръскачите е аморална, долна и безскрупулна - разбира се. Някой изобщо очаквал ли е нещо различно от тези зад кулисите и духовното им ниво? Как да не им разкриваш плановете и да не помагаш на хората, а те да се гърчат, че не върви нещо по план? :D Дали има решения и можем ли да научим нещо за себе си, да извлечем полза от цялото това прeживяване - да, разбира се! :) И стигаме до следващия параграф с усмивка на лице и туптящо от радост сърце:

2) можем да интегрираме необходимите качества и умения, които ще ни направят вътрешно силни и неподатливи на външните манипулации. И се зарадвах много, че е показано как едно такова решение е чрез интегриране на философията зад Будизма (за която ще пиша може би догодина, не по-рано). Макар във филма да не показват в дълбочина тези висши концепции, за които аз ще пиша - а да наблягат предимно на дишането като начин/упражнение да се овладеят мислите и на това да се научиш да оставиш нещата да се случват, но без да се привързваш към тях, без да ги приемаш за свои, да разтвориш егото си, да премахнеш страховете или дребните желания, посвещавайки се на отвъд-азови дейности. По този начин - дори да Ви изсипват мисли от рода "че ще умрете", "че сте слаб", "че няма да успеете в нещо си" - не се връзвате за нишката и не реагирате с егото си "напротив, ще го направя" или "горкият аз, безпомощен и слаб съм". Вие знаете, че това са просто мисли (дори осъзнавате, че са чужди), бледнеещи пред Величието както на Универсалността, така и на Истинския Аз, който е пълноценен и завършен, който няма такива комплекси. Поддържайки това ниво на Съзнанието, хармонизирайки и усилвайки своите Ин-Ян, чуждите мисли ще заглъхват, дори ще имате силата да ги изключите, точно както на филмчето е показано отражението на този процес - тялото изхвърляше и не приемаше наноботите и програмите им ... :)))

Използвайте мислите, които са насочени срещу вас, за да разберете кои теми не може да пуснете, на кои теми сте уязвими, какви емоции и реакции провокират. Веднъж направен качествено този процес - ако отново доловите тези мисли, само ще се смеете чистосърдечно, без този път да си губите от времето, енергията, емоциите, без да се хващате за въдицата на софтуера или оператора, пускащ мислите. Даже аз стигам една идея по-нататък, когато наглостта от другата страна изкъртва нивото ми на толерантност и се опитва да ми попречи да си се наслаждавам на заниманията (това е все едно да сте малко камъче и да искате един валяк да обърне *урса си и да мине през вас по Еквилибриумски) - и направо обратно връщам потока и намеренията зад източника им (да поизгладим малко пътя и отношенията :D) ...

Дори във филма е показано до какво ще доведе връщането на потока обратно при изпълнителя му, ако той е незрял и не може да се справи с вътрешния си свят, да понесе резултата от действията си върху себе си. Падаха като обрулени от невъзмутимия и неудържим вятър круши. Безценен Ключ! :)

Както се досещате, можете всякакви психотронни генератори, източник на вредни емисии, да съсипете само със силата на Съзнанието си! :)

Активен

Неактивен Ключарят
Full Member

« Отговор #9 -: (Неделя) 11 Септември 2016, 18:34 »

Тази секция ще съдържа описания на няколко ОИТ-а, свързани по темата с технологиите:

ОИТ, подобен на Cube Zero:

Имаше 'огромна корпорация', която следи и притиска съществата от същото ниво да се инкарнират или във виртуални астрални светове, или още по-надолу, някъде в трета плътност (дали на Земята или друга планета). Беше отвратително ... Изпълнителите бяха Дуални същества, използващи технология.

Ама голям съм образ - чак сега осъзнавам, че ОИТ-а ми беше няколко дни преди Веско да напише коментара си за извънземните с технология. Чак нe мога да повярвам как тръгнах тогава да търся из далечното ми минало за такива ОИТ-и, игнорирайки толкова пресен - но то пък вярно, че се бях фокусирал най-вече върху спомняне на преживявания, свързани със скафандри и кораби, а не с използване на друга технология (в конкретния случай използваха компютри за сканирането явно на честотите на отделните светове или на самите същества).

А в коментара ми към Веско написах, че ще споделя за слабите места на AI - ето ги и тях:

Съществото действа спрямо определен алгоритъм. Трябва да разберете функцията му - за какво е тук при вас (дали да го играе на наставник, дали да Ви сплашва, дали просто проучва, дали е изпратен от някого с друга цел). Грубо казано - четейки сорс кода му, разбирате какво може и какво не.

Друг начин - ако успеете да го поставите в нова среда, за която не е подготвено (особено когато Вие активно творите обстановката в съня си, а то е неканеният гост, или му зададете въпрос необичаен, или тествате наличието на емоции и хумор, или просто проверите излъчването му) - веднага ще установите, че това същество 'не е живо, но е реално'.

Забелязах в един ОИТ, че се беше опитало да ме изненада в гръб, викайки други свои събратя-изкуствени същества. Всички бяха безизразни емоционално - което е друга подсказка от Несъзнателното, че това срещу Вас е вид машина. Изкуствеността лесно се улавя. :)

И сега ще следва по-детайлно описание на последния ОИТ:

~~~

Тази нощ, преди да заспя, си казах на себе си, че искам да се срещна с най-напредналото AI, както и да опиша в коментара си какво се е случило. Благодаря на Душата си, че имах следния съзнателен ОИТ, който е меко казано прекрасен завършек на темата ми. :))))

Несъзнателното отново използваше формата на децата като референция за Неразвито и Незряло Създание, което в случая измъчваше други Същества. Просто влизаше в тях (подобно на агент Смит в Матрицата), сканираше страховете им и ги използваше против тях, черпейки енергия от процеса. Стоях и наблюдавах, когато по едно време останахме само аз и то - някои Същества (по-долу от йерархията му, вече ненужни за него) просто бяха анихилирани, а другите избягаха панически. Този път си казах, че няма да си тръгна тихомълком и неутрално - както несъзнателно щях да направя, а преминах в по-активен режим, с думите: "Сега ще видиш ти!" и се врязах в него по същия начин. То нито очакваше такова поведение, нито изпитваше каквато и да е емоция. Бях вътре, в същността му. Атмосферата беше наситена с черно масло - нито ме уплаши тъмнината, нито се чувствах некомфортно. То не можеше да повярва, че срещу себе си има същество без страх, което на всичкото отгоре е при него не като жертва. И за първи път успях да видя наченки на менталност в него, наченки на разсъждаване (макар че на доста бавни обороти). Нямаше емоция, но се учудваше и не знаеше какво да прави. Стана комично поради неговия цунг-цванг и моя неутрален комфорт, изчакващ неговия ход. В същия миг аз приключих с неговото сканиране, осъзнавайки колко ... плоско съществуване има. То поглъща другите, защото се страхува да не би да му се случи същото. (Не можах да разбера как се е породил този страх в него. Нито ми остави шанс или време да продължим някакъв разговор.) То реши да постъпи неадекватно и постарому - въпреки че и двамата знаехме, че съм недосегаем, то си реши да пробва и да ме погълне. И тогава реших да използвам неговия страх против него (така както то използва чуждите страхове против другите), обръщайки целия му поток и жажда за елиминиране с посока мен, обратно към ядрото му. И наблюдавах резултата => самоизяде се! Анихилира се. Имплодира! Не можеше да понесе собствената си същност! Не успя да еволюира. :)

След тази случка бях много радостен и се събудих, целият чувстващ и възхищаващ се на моето величие, липса на страх, както и бодрост и свежест на ментално ниво. Изпишках се (дори героите ходят до тоалетна :D :D - имаме биологично тяло все пак. А и не искам да имплодирам. :D) и започнах да анализирам съня. Достигнах до следното интересно 'откритие':

Както съм писал в темата си за животинските Съзнания - те не притежават саморефлексия за съжаление. Те не могат да насочат фокуса си навътре. Според мен е защото еволюционното им стъпало е такова - дори не знам изобщо някога ще успеят ли. Ако се промени външната среда и бъдат импринтнати със здравословни мисловни модели по време на първите им седем години - може би. :) Защото като малки например попиват като гъба всичко, което им се изсипе, след което действат автоматично спрямо заложените 'алгоритми'/правила/норми на поведение.

Но съм забелязал следното: всеки път, в който използвам дори елементарна логика против тяхното поведение матрично, те - ако Ви слушат изобщо (което е рядкост, гледат да си избълват аргументите и да говорят, без значение какво кажете) - направо блокират. Блокират, бъгват! Все едно ги удряте със светкавицата на обективизма и не знаят какво е станало. И след тези 2-3 секунди замръзване от тяхна страна, в които не могат да обработят входящата информация и осъзнаят собственото си неадекватно поведение, отново си преминават в техния турбо изкривен Ян режим - или си проявявят гневно Егото (заплахи, обиди, вменяване на вина, страх и т.н.т.), или сменят темата на разговора, все едно нищо не е станало, или отказват да вникнат в позицията Ви и си говорят наученото/импринтнатото от Матрицата в Несъзнателното им.

Съществото, стоящо зад черното масло - много наподобява животинските инкарнации. Фокусирано е изцяло навън (веднъж, че е обсебено от формата/преживяването, и втори път, че е насочено към другите и околната среда, която да го снабди с необходимата енергия/ресурс да пребъде) - стремейки се по този начин да разреши вътрешни проблеми (в случая иска да елиминира страха вътре в себе си, като унищожи всичко живо и различно, заплашващо го - което е мега фейл). Няма вътрешна саморефлексия*, няма балансиране, хармонизиране или мъдро използване на динамиката между вътрешния и външния свят, между всичките му аспекти (в случая ментален, енергиен и 'материален'), между Съзнателното и Несъзнателното му, между Ян и Ин. И когато аз обърнах процеса, а то не беше готово да приеме цялостно Себе си - то се анихилира. Ин не може без Ян, Съзнателното не може без Несъзнателното - това води до натрупващо се изтощение (в случая поради екстремален Ян, проявен чрез непрестанна активност, агресия, движение, без нито един миг на отдъхване, разтоварване или приемане - което са Ин проявления) и последвала имплозия. Индивидуалността изчезва. Животът също.

* единствено вътрешна проверка на миналия си опит и импринтнати алгоритми как да действа. Представете си един if-else алгоритъм. Който обаче срещайки необикновен случай - не знае какво да прави и както повечето от хората, решава постарому да действа. :) Като default случай в един switch оператор или финален else, покриващ необикновени случаи в живота. :)

Другият случай е ако човек премине в обратната крайност - да приема всичко, без да да действа, без да осъзнава и да прави каквото и да е, разчитайки само на външна помощ. Индивидуалността се размива и изчезва. Ако я няма външната среда, която да снабди нехармонизираното същество с нещо живо и липсващите му Ян аспекти, и ако то не се осъзнае в последния миг на процеса - разгражда се, претопява се в потока/преживяването/средата.
Обаче, в този случай е по-трудна анихилацията - защото винаги нещо се случва във външния свят, което на несъзнателно ниво ще балансира нуждите на съществото. Но ако изолирате това същество или го накарате да се затвори в себе си (стратегия на илюминати) - тъй като там няма нищо и то самото не проявявя Ян потока си, веднага Несъзнателното ще изпраща мисъл форми, свързани със самоубийство, с безсмислие да живее и да пребъде. Обърнали сте процеса, преди то да е готово да се справи с него. Ако съществото, в тази вътрешна криза, осъзнае, че трябва да действа, да направи нещо активно по въпроса - то ще се възроди и върне обратно към Живота много по-силно от преди! :))) Мирозданието и Душата Ви винаги дават шансове и възможности - постоянно! Друг е въпросът дали ще изберем пътя към анихилацията, или тази на вечния живот и развитие. :) Така че една от идеите на този текст е да послужи като 'външен инструмент' да осъзнаете вътрешната си сила и евентуално да Ви припомни определени качества и принципи, които ако интегрирате - печелите Вие, печеля и аз, защото силните и зрели същества желаят до себе си силни и зрели същества ... :) Само слабите духом желаят другите да са слаби и неуки (че да не се комплексират, осъзнавайки колко нищожни са, заемайки такава позиция, или да не загубят превъзходството и манипулацията си над другите), пречейки на развитието им, завиждайки и прочие. Сами осъзнавате кое поведение е нелепо и незряло, кое е градивно за участващите, без да ощетява никого. :)

Бъдете и се стремете да сте силни - това е съветът ми. :) Силата има много проявления, но ще си я оставя тази философска тема за друг път, обхващайки колкото се може повече аспекти и конкретни примери, отново вдъхновявайки читателите си, че и себе си чрез текстовете си. :) Перкрасно е нали? Когато например сте вдъхновени от Любовта? Желаете вътрешно да продължавате да сте в това състояние и всичко вътре във вас, което й пречи да изплува - изследвате го и го премахвате.

Сигурно сте забелязали, че понякога, когато не осъзнавате прекомерността на Ян потока Ви - организмът иска почивка, желае разтоварване или приемане на ситуацията. Дори да е желание да слуша, да съзерцава, да усеща наслада от каквото и да е. Вие трябва да проявите Ин в някаква форма. В противен случай ще ускорите физиологичната си смърт, евентуално и духовна.

Тялото не може постоянно да вдишва, без да издишва. Не може и без да вдишва. Виждате същата динамика на Ин и Ян дори на биологично ниво. Когато ходите една част от мускулите се съкращават, а противоположната им група се разтяга. Писал съм достатъчно* за Ин и Ян - сега просто преговарям(е) и затвърждавам(е) наученото, подготвяйки почвата за бъдещето. :D

* Но това не означава, че ще спра с темата. Има, винаги има още и още конкретика за описване като примери, от които научаваме повече за абстрактността, както и обратния път - от теорията през практиката ... :)))

Този проводник на черното масло просто не успя да осъзнае начина си на живот и да интегрира сянката си вътре в себе си, изолиран от въшния свят. Но това беше само един фрагмент от него - то има много копия. Точно както господин Смит от Матрицата. Не знам обаче дали и до каква степен са свързани помежду си (както е показано на филма), т.е. другите копия-същества да са разбрали и преживели това, което този техен фрагмент-същество направи .... :)

Аз лично се радвам, че проверих дали има останали (не)съзнателни страхове в мен, както и стратегията ми с огледалното насочване на потока - нещо, което го правя в 3Д и с другите хора, които са (не)добронамерени. Който излъчва положителни мисли и чувства към мен - да получава същото в живота си. :) Научих и за екстремалните проявления на Ян и до какво може да доведат. :)

Щях да бъда аз учуденият, ако този принцип от тай чи не беше проработил върху това същество. Нужно е да вметна, че бях запазил отвъд дуално състояние на Съзнанието, макар заканващите ми думи към него и непоколебимата ми увереност. Т.е. не бях в позицията на борещ се с него или захранващ го по какъвто и да е начин. Още едно преживяване лично, доказващо ми, че определени висши концепции могат без проблеми и загуба на излишна енергия и време да се справят с тези от по-ниско ниво. Ето защо по-горните реалии ще останат завинаги недосегаеми за същества с дуални амбиции и нехармонизирани аспекти. Не може да вървиш против Дао ... Няма да стигнеш до никъде и ще си циклиш в долните нива ... или в най-лошият случай ще се самоанихилираш ... с или без катализатори. :)

~~~

Този път вместо с прекрасна мелодия, ще завърша с един шедьовър на модерното изкуство. С един източен филм, който отново показва красива трансформация на Съзнанието! :) Едно време хората са изучавали бойни изкуства не за да покажат физическа сила и надмощие - не ... А за да интегрират определени универсални концепции, качества и ценности! Те са уважавали другия - той не е бил противник. Разбирате ли сега защо в миналото е имало по-развити Съзнания?? Които не може да ги барнеш в никакъв аспект - освен ако например нямаш някаква глупава технология и не поразиш тялото им физическо, преди да те нашляпат те и на физическо ниво. Защото очевидно нямаш шанс на другите нива, където те имат интегрирани по-висши концепции! :))) Радостно е да има такива Съзнания, които нито ти мислят лошото, нито ще ти попречат, дори биха ти помогнали, но ако е нужно и подходиш неадекватно - ще се защитят и няма да позволят на Красотата да изчезне ... :)

Уви, в днешно време и бойното изкуство не е това, което е било. Ценностната система се е изродила, фокуса на Съзнанията, мотивите, отношението, чувствата, намеренията също. Разбира се, че отчасти онези зад кулисите за отговорни за унищожаването на знанията от миналото, за преправяне на текстовете/ученията и умишлената дезинформация.

Не казвам, че и в миналото е отсъствал този процес - т.е. че всички, занимаващи се с бойни изкуства са били с висок морал. Всъщност ще го видите точно този случай в началото на филма. Приятно гледане на Fearless (2006)! :)))

~~~

И едно последно нещо - емоциите и чувствата, които изпитвате - са Велик Дар! Подхранвайте и проявявяйте ги - други същества ги нямат и се опитват да ги разберат. Но докато не еволюират, те няма да успеят. Никога не заменяйте естественият Вас с някакви изкуствени компоненти, без значение изкуствена философия, взаимоотношения, храна, орган ли ще е ... Ще осъзнаете по трудния начин какво сте загубили - ако изобщо го осъзнаете ...

Обичам Ви и Ви се радвам, Любознателни читатели (не всички, разбира се :D) - и успех в начинанията! Каквото излъчвате, това да получавате в живота си. :))) Евентуално ще пропиша догодина, фокусиран върху специфичен поток от теми и преживявания, които знам вътрешно, че ще са полезни за другите. Междувременно, ще посещавам форума и където/ако сметна за нужно, ще отговарям кратко. :)))
Активен

Неактивен форум
Hero Member

« Отговор #10 -: (Сряда) 05 Октомври 2016, 15:07 »

Нобеловата награда за химия бе присъдена зa синтеза на най-малките машини в света

05 октомври 2016

Шведската кралска академия на науките обяви носителите на Нобелова награда за химия за 2016. Наградата бе присъдена на Жан-Пиер Суваж (Jean-Pierre Sauvage), сър Дж Фрейзър Стодарт (Sir J. Fraser Stoddart) и Бернард Феринга (Bernard L. Feringa) "за проектиране и синтез на молекулярни машини".

Победителите са оповестен на сайта на Нобеловите награди.

Развитието на компютърните технологии показа как миниатюризацията на технологията може да доведе до революция.

Нобеловите лауреати по химия за 2016 са разработили молекули с контролируеми движения, които могат да изпълняват задачи - молекулни машини, които пренасят химията в едно ново измерение.

Техните молекулярни машини са хиляди пъти по-тънки от човешки косъм. Те успяват да свържат молекулите заедно така, че да заработят като малък асансьор, двигател и миниатюрни мускули.

Носители на Нобеловата награда по химия за 2015 са Томас Линдал (Tomas Lindahl), Пол Мондрич (Paul Modrich), Азис Санкар (Aziz Sancar) за изследване на механизма на възстановяване на ДНК.

С други думи - и цивилните достигнаха да онова, до което Военно-индустриалния комплекс на Правителството в сянка се домогна малко след Втората Световна война.
Активен

Неактивен форум
Hero Member

« Отговор #11 -: (Сряда) 05 Октомври 2016, 15:25 »

Сто години разлика.

Знаете ли какво са сто години разлика?

Ако едните току що са открили електричеството, другите вече имат електрически трамваи, електроснабдяване, електрически мотори и електро-уреди.

Ако едните току що стъпват на континента Америка и правят първи контакт с индианците, другите вече имат щати и се опитват да ги обединят.

Ако едните току що са изобретили първия двигател с вътрешно горене, другите току що са започнали серийно производство на самолети.

Сто години разлика означават... че ако едните тъкмо започват да говорят за предстоящи проекти за бази на Луната (Китайските, Японските и Руските и Корейските медии) и за бази на Марс (Американсикте медии), то другите вече имат ГРАДОВЕ с функциониращи градски и социално-градски инфраструктури на въпросните места.

Сто години разлика означават... че ако едните тъкмо са направили първата молекулярна машина, то другите ни казват, че въображението ни е твърде слабо и ограничено, за да си мислим, че ще се справим без Божията помощ. Ако нещата продължават така, разбира се, и ако изпълняващите заповеди не спрат да изпълняват заповеди още днес.
Активен

Неактивен форум
Hero Member

« Отговор #12 -: (Понеделник) 09 Януари 2017, 23:37 »

Заключвам темата по политически причини и в знак на протест срещу нерешителността на администрацията и отсъствието на модераторски екип.

Който иска да коментира, може да ми пише Лично съобщение.
Активен

Неактивен HomerCat
Hero Member
Публикации: 1067

« Отговор #13 -: (Вторник) 02 Май 2017, 19:09 »

Вече можем да сме 100% сигурни, че митовете за "механични зарази" от наноботи са истина, и че употр*бата на тия неща е в НАПРЕДНАЛ социален стадий.

Цитат от "Диамантената ера",1995 :

"Когато проучи шифрираното съдържание, Карл намери фрагменти от план за някакво нанотехнологично устройство.
   Взеха кръв от няколко доброволеца и откриха, че един от тях има същите малки обекти. Когато доближиха два от тях, те се долепиха един до друг с помощта на лазер, обменяйки данни и изпълнявайки някакво изчисление, което предизвика отделяне на топлина.
   Устройствата живееха в кръвта на човешката раса като вируси и се предаваха от човек на човек по полов път и чрез какъвто и да е друг вид обмен на телесни течности. Това бяха интелигентни пакети от данни, също като онези, които циркулираха в медийната мрежа. Като се свързваха помежду си в кръвта, те образуваха огромна комуникационна система, успоредна на, и навярно свързана със сухата Мрежа от оптични кабели и медни жици. Подобно на сухата, мократа Мрежа можеше да се използва като компютър — за задействане на програми."

"Кървава музика" е от 1985

https://bg.wikipedia.org/wiki/%D0%9A%D1%8A%D1%80%D0%B2%D0%B0%D0%B2%D0%B0_%D0%BC%D1%83%D0%B7%D0%B8%D0%BA%D0%B0

Има я в Читанката.
Активен

Сънят на Разума ражда борба с Егото.
Страници: [1]   Нагоре
  Изпечатай  

Отиди на: