Страници: 1 ... 9 10 [11] 12   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: МАГНЕТИЗЪМ  (Прочетена 31037 пъти)
0 Членове и 1 Гост преглежда(т) тази тема.
Неактивен peppone1
Hero Member
Публикации: 531

« Отговор #150 -: (Вторник) 23 Юни 2015, 10:26 »

Цитат
Но пак те питам за какво ще го ползваш на тази висока честота?

Не става ли за захранване на електромотори, ? казваш че КПД то, с импулсно захранване се увеличавало, така че с по малка консумация да работи моторът?
Именно защото се увеличава КПД, консумацията на мотора ще намалее, съответно и мощността (силата) му, но ще се усили скоростта на въртене, но стоманата няма да издържи на вихровите токове, затова се слага феритна.
Активен

Умния човек не казва и половината от това което знае, а глупавия не разбира нищо от това което говори. Lao Tzu.
Професионалистът не е човек който не греши, а този който е направил всички възможни грешки в най-тясната област.
Неактивен admin
Administrator
Публикации: 537

« Отговор #151 -: (Четвъртък) 25 Юни 2015, 13:00 »

Стига сте се карали, тук няма ли модератор ? Сега пак по темата, та и аз не съм съгласен със твърдението на съвременната квантова физика, че микроскопичните обекти имали двойственна природа, хем частици хем вълни. Тук има мистерия която не е неразгадаема, просто науката твърде малко знае за микроскопичните обекти, както и за космоса, не съм много съгласен и с теорията за големият взрив.
Супер..Тамън като знаеш,можеш да разясниш понятието ИМПУЛС

То има(меко казано) пряка свързаност с електромагнетизма..

Има много видове импулси, лошото е когато се предложиш на един от видовете импулси, а зависи и от човека де, може да му харесва, да го импулсирават отвреме на време Grin
рибар, има модератори във форума, но с такива импулси които пускате в коментарите си, модераторите нямат такава защита, за да удържат. За да не съм оффтопик, пускам питане във връзка коментара ти и заглавието на темата:
----------------------------------------------------------------------------------------

http://prikachi.com/images/337/8193337V.jpg
МАГНЕТИЗЪМ
http://prikachi.com/images/336/8193336J.jpg
МАГНЕТИЗЪМ

Това са два пач-кабела. Единият е с оптично влакно, другият с метална сърцевина - стандартен лан-кабел. По лан-кабела се пускат електрически импулси, около кабела има магнетизъм. Обаче около оптичния кабел не се наблюдава такова електричество, не се създава такова магнитно поле около него - през него минават светлинни импулси и отново се предава информация, но с други свойства и качества, като че ли тези светлинни импулси вече имат друга природа? Имаш ли идея каква може да е взаимовръзката между електричество, магнетизъм, светлина?
« Последна редакция: (Четвъртък) 25 Юни 2015, 13:06 от admin » Активен
Неактивен рибар
Jr. Member
**
Публикации: 62

« Отговор #152 -: (Четвъртък) 25 Юни 2015, 18:03 »

Стига сте се карали, тук няма ли модератор ? Сега пак по темата, та и аз не съм съгласен със твърдението на съвременната квантова физика, че микроскопичните обекти имали двойственна природа, хем частици хем вълни. Тук има мистерия която не е неразгадаема, просто науката твърде малко знае за микроскопичните обекти, както и за космоса, не съм много съгласен и с теорията за големият взрив.
Супер..Тамън като знаеш,можеш да разясниш понятието ИМПУЛС

То има(меко казано) пряка свързаност с електромагнетизма..

Има много видове импулси, лошото е когато се предложиш на един от видовете импулси, а зависи и от човека де, може да му харесва, да го импулсирават отвреме на време Grin
рибар, има модератори във форума, но с такива импулси които пускате в коментарите си, модераторите нямат такава защита, за да удържат. За да не съм оффтопик, пускам питане във връзка коментара ти и заглавието на темата:
----------------------------------------------------------------------------------------

http://prikachi.com/images/337/8193337V.jpg
МАГНЕТИЗЪМ
http://prikachi.com/images/336/8193336J.jpg
МАГНЕТИЗЪМ

Това са два пач-кабела. Единият е с оптично влакно, другият с метална сърцевина - стандартен лан-кабел. По лан-кабела се пускат електрически импулси, около кабела има магнетизъм. Обаче около оптичния кабел не се наблюдава такова електричество, не се създава такова магнитно поле около него - през него минават светлинни импулси и отново се предава информация, но с други свойства и качества, като че ли тези светлинни импулси вече имат друга природа? Имаш ли идея каква може да е взаимовръзката между електричество, магнетизъм, светлина?

Админ, не съм спец в областта на информационните предавания и технологии, но със сигурност мога да кажа че магнетизъм, електричество и светлина, са взаимносвързани. Светлината е промяна в посоката и големината на електричният и магнитният вектор, на интензитетите на електричното и магнитното поле.
Активен
Неактивен peppone1
Hero Member

« Отговор #153 -: (Четвъртък) 25 Юни 2015, 23:12 »

При оптичната връзка не се наблюдава магнетизъм какъвто ни е го познаваме. Това е най-обикновена светлина излъчена от светодиод, като на отсрещната страна има фотодиод, който преобразува светлинните трептения в електрически. Точно защото не се излъчва магнетизъм, това разрешава тези кабели да предават сигнали на голямо разстояние без да възникват загуби от отразени вълни, самоиндукции и др. Обикновения кабел не позволява по-голяма дължина от 2-3 метра за USB, дори и при нискочестотната техника при източници със слаб сигнал, като микрофон, аудио глава и други звукоснематели, въпреки ниската честота, кабела не трябва да е по-дълъг от 1,5 м. и с много добра екранираща оплетка, както и не трябва да се прегъват и да се преплитат, понеже най-малката дупка в оплетката води до значителни загуби. Много вредни високочестотни полета излъчват компютрите, особено лаптопите, които са с пластмасова кутия, като изключим тънкото фолио отвътре, полето свободно преминава през тях и тези които висят по цял ден над домашния лаптоп, просто изперкват и ние всички трябва да сме съпричастни после с глупостите, които пишат.
Но по темата. Последните изследвания на битороидния трансформатор показват, че тоя трансформатор за нищо не става.
Първо, за да работи средната намотка, трябва третата намотка да бъде свързана накъсо. Тогава консумацията под товар действително намалява, но не по-малка от самия консуматор и при все по-голямо натоварване,толкова повече този трансформатор се превръща в обикновен такъв. За този експеримент съм изплозвал обикновен трифазен мрежов трансформатор с преводно отношение 1:1, т.е. от 220 към 220V и третата намотка 6V свързана накъсо. Не съм го пробвал при висока честота, тъй като магнитната проницаемост се увеличава и магнитния поток ще обхване и трите намотки, както от колегата, който експериментираше по-горе, там той е работил само с две намотки и много малък товар със светодиоди, което потвърждава моите съмнения че този трансформатор е работил като обикновен. Не можах да видя нито показания на ток или мощност, нито данни за консуматорите захранващото напрежение и честота, а измервания на реактивната съставка на входа и на изхода със симулираща програма, което е нормално първичната страна да съдържа по-висока реактивна съставка, вследствие от загубите, както е при всеки един трансформатор. Може и да има ефект с различа проницаемост на третото ядро, от друг вид стомана и с по-малък товар, но тогава пък първичната се товари повече, но иначе принципа на действие, независимо от всичко си остава същия.
« Последна редакция: (Четвъртък) 25 Юни 2015, 23:58 от peppone1 » Активен

Умния човек не казва и половината от това което знае, а глупавия не разбира нищо от това което говори. Lao Tzu.
Професионалистът не е човек който не греши, а този който е направил всички възможни грешки в най-тясната област.
Неактивен peppone1
Hero Member

« Отговор #154 -: (Петък) 26 Юни 2015, 02:02 »

Допълнение:
 Но изследванията вървяха по грешен път главно от неразбирането на термина мощност, който погрешно се разделя като две мощности. Нали не може един консуматор да консумира две мощности? Но ако тази машина консумира на входа 4W, а на изхода 500W, то това ще е припетуум мобиле или машина на времето, то няма такава икономия на 110%. В променливия ток има два вида консуматори активни и реактивни. Активните не се влияят променливия ток и са с минимална индуктивност и на практика консумират истинска мощност, докато реактивните консумират 95% реактивна, но ако този консуматор консумира примерно 100W реактивна и активния консумира същата мощност, то тогава ще изразходват еднаква енергия, като при реактивния се влошава фактора на мощността, тъй като при него консумацията се определя изкуствено от вторичен противодействащ ток, който гаси основния ток и се проявява фазовото изоставане. Тъй че всеки един уред  консуматор ще отчете сумата от активната и реактивната съставка на тока и ще извърши общата работа от двете части от мощността. Погрешно се смята че реактивната мощност не извършва работа, само защото се поражда от собствения магнетизъм. Но няма как един трансформатор на входа да консумира реактивна мощност, а на изхода активна. Каквато е изходната мощност, такава ще е и входната. Но битороидния според описаниeто може да раздели тези мощности с около 10-20%, тогава ако на изхода поставим 99% активен товар, на входа отчетените трябва са да не повече от 70-80% активна съставка и тогава ще имаме реално 10-20% икономия за извършена работа и това би отчел всеки един амперметър, ако нямаме наличен, може да го заменим с активно съпротивление и върху него измерим остатъка от напрежението, ако това бъде крушка при, то при тази огромна икономия от 10-20% резултата ще се види с просто око посред бял ден. Но аз не успях да докарам същия ток като на консуматора, а камо ли пък да го намаля. И всички закони доказват че магнитното поле не можем да го отклоним само към желаната от нас посока, а машината после си го взима с лихвите. Няма такъв уред, който да отчете само реактивна или само активна мощност, дори осцилоскопа ще покаже само фазовото изоставане, причинено от загубите на типа от използваната стомана. Това че графиката ги разделя, не означава че ще вършат половинчата работа. Тази работа може да се раздели, единствено при постоянен, но пулсиращ ток, с помощта на свързване заедно на реактивен товар с капацитивен. Тогава реактивния елемент ще се съпротивлява на пулсациите и ще ги потуши и ще пропусне свободно постоянният заряд от капацитивният елемент. Тези LC филтри извършват двойна работа и в комбинация се използват като изглаждащи и резонасни филтри, но това е вече съвсем различно от променливия (въртящ) ток, там капацитета би забавил фазата.
« Последна редакция: (Петък) 26 Юни 2015, 02:57 от peppone1 » Активен

Неактивен рибар
Jr. Member
**

« Отговор #155 -: (Петък) 26 Юни 2015, 06:33 »

Цитат
Обикновения кабел не позволява по-голяма дължина от 2-3 метра за USB, дори и при нискочестотната техника при източници със слаб сигнал, като микрофон, аудио глава и други звукоснематели, въпреки ниската честота, кабела не трябва да е по-дълъг от 1,5 м. и с много добра екранираща оплетка, както и не трябва да се прегъват и да се преплитат, понеже най-малката дупка в оплетката води до значителни загуби.

Пепоне, а какво ще кажеш за колоксиалният кабелак, на компютърът ми който е доста дълъг, не съм го мерил, но е прекаран на около 500 метра от централата ( В която се помещава кабелната телевизия и жичният интернет ) до дома ми ? не се ли получават големи загуби ?
Активен
Неактивен Psyhea
Restricted
*
Публикации: 3138
Дата на регистрация 2012-12-12!

« Отговор #156 -: (Петък) 26 Юни 2015, 09:11 »

Колоксиален кабел няма,/коло-*ъз на гр.и итал./има коаксиален.. Grin Grin
Активен
Неактивен рибар
Jr. Member
**

« Отговор #157 -: (Петък) 26 Юни 2015, 11:34 »

Колоксиален кабел няма,/коло-*ъз на гр.и итал./има коаксиален.. Grin Grin

Добре, така е коаксиален, граматична грешка. Shocked
Активен
Неактивен peppone1
Hero Member

« Отговор #158 -: (Петък) 26 Юни 2015, 18:49 »

Не може да е толкова дълъг. На всеки вход преди да се прекара до абонатите се поставя усилвател, който може да захрани около 8 етажен блок, а това са не повече от 20-30 метра, като на последния етаж, сигнала значително намалява.
Активен

Неактивен рибар
Jr. Member
**

« Отговор #159 -: (Петък) 26 Юни 2015, 18:58 »

Не може да е толкова дълъг. На всеки вход преди да се прекара до абонатите се поставя усилвател, който може да захрани около 8 етажен блок, а това са не повече от 20-30 метра, като на последния етаж, сигнала значително намалява.

Да, не се сетих че има и усилвател, всъщност не зная да има такъв, но щом казваш значи има  Huh?
Активен
Неактивен форум
Hero Member
Публикации: 3754

« Отговор #160 -: (Вторник) 28 Юли 2015, 05:30 »

Но ако тази машина консумира на входа 4W, а на изхода 500W, то това ще е припетуум мобиле или машина на времето, то няма такава икономия на 110%.

peppone1, склонен съм да те уважавам за стандартните ти познания в електротехниката. Не прави така, че да губиш уважението на хората поради същите причини, поради които другите познавачи на електротехниката го губят. Това, че не знаеш бъкел чужд език на практика означава, че с прокламации от този род стреляш на сляпо, защото нямаш възможността да проведеш свое лично изследване на литературата в областта на КПД>1 машините. А има толкова изобретения на всякакви хора по света, че може да се посветиш само на това.

Въпросът ми е такъв:

В момента много хора, навсякъде, репликират КПД>1 машината на Бедини. Тя зарежда батерии (акумулаторни), при което силно демонстрира икономия много над 100%. Много хора правят това и в България. Но и много хора в България го карат пак на сляпо, понеже са безпросветни, и само правят догадки от каквото са чули и видяли като схеми и картинки без да могат да прочетат нищо.

Да кажем, че разполагам с всички материали по въпроса. Бедини има три книжки - една малка, за бездарно ниво начинаещи, като мен... една малко по-голяма, за напреднали... и една за хора с твоето ниво на разбиране в електротехниката. И трите обясняват едно и също - как да се построи базовия дамонстрационен модел на машината му.

АКО аз преведа приоритетно книжката за начинаещи... зарязвайки всичко останало, което смятам че
е по-важно за момента... ТИ, ще се заемеш ли с изготвянето на такава реплика?
(ако ще превеждам нещо от областта, това ще е книжката за начинаещи, за да има максимална полза за аудиторията, но има ли интерес, ще преведа всичко).

Ще свършиш ли това, което ти можеш, ако аз свърша онова, което аз мога? Ако аз съм изровил данните, информацията, следите, доказателствата, и съм превел всичко на достъпен български... ти ще можеш ли да тръгнеш срещу предразсъдъка си, и ще можеш ли да предоставиш ноу-хау по въпроса?
Активен

Неактивен форум
Hero Member

« Отговор #161 -: (Вторник) 28 Юли 2015, 08:40 »

проведените наскоро от мен експерименти по битороидния трансформатор на Thane C. Heins, потвърждават едно към едно заявените във патента характеристики и спецификации към него. Прилагам резултатите от експеримента който проведох, за захранване използвам зарядно за мобилен телефон на 5 волта. На осцилограмите червената синусоида представлява тока а зелената представлява напрежението

първо прилагам схемата и физическата и реализация:
http://oi62.tinypic.com/14y0cxu.jpg
МАГНЕТИЗЪМ

http://oi59.tinypic.com/2n1fbrr.jpg
МАГНЕТИЗЪМ

осцилограмата на резонансния кръг на входа на трансформатора при включен консуматор на изхода
http://oi58.tinypic.com/2q364j4.jpg
МАГНЕТИЗЪМ

осцилограмата на резонансния кръг на входа на трансформатора при изключен консуматор
http://oi62.tinypic.com/e1zbs.jpg
МАГНЕТИЗЪМ

осцилограма на изходната вторична намотка на трансформатора при включен консуматор
http://oi58.tinypic.com/1498gzp.jpg
МАГНЕТИЗЪМ

трансформаторът консумира на входа реактивна енергия, а на изхода се получава активна енергия
източник: http://realstrannik.ru/forum/19-svobodnaya-energiya/134922-bi-toroidalnyj-transformator-thane-c-heins.html?start=18#229664

xname_41, още ли четеш форума?

През времето до сега, между останалите неща, изтараших де що имаше из плиткия и дълбокия нет за битороидния трансформатор. Мисля че принципа е кристален и работи като пушка, има множество свидетелства за успешни реплики.

Но ако тази снимка е твоя, на твоя трансформатор... има очевидна грешка в основната концепция. Става дума именно за това - за материала. Сърфирах за информация, която да е мост между битороидния трансформато и подковата на Лийдскалнин, и естествено че има такъв мост. Основната идея е, че ядрата трябва да имат голяма потенциална разлика в сеченията. Твоите ядра са асболютно идентични. Каквито и резултати да имаш с това... получаваш нещо друго. Стандартните успешни опити на хората се въртят около 17 КПД.

Ако преведа на български всичко което имам като информация по въпроса, ще подновиш ли работата върху репликата?
Активен

Неактивен рибар
Jr. Member
**

« Отговор #162 -: (Вторник) 28 Юли 2015, 11:32 »

проведените наскоро от мен експерименти по битороидния трансформатор на Thane C. Heins, потвърждават едно към едно заявените във патента характеристики и спецификации към него. Прилагам резултатите от експеримента който проведох, за захранване използвам зарядно за мобилен телефон на 5 волта. На осцилограмите червената синусоида представлява тока а зелената представлява напрежението

първо прилагам схемата и физическата и реализация:
http://oi62.tinypic.com/14y0cxu.jpg
МАГНЕТИЗЪМ

http://oi59.tinypic.com/2n1fbrr.jpg
МАГНЕТИЗЪМ

осцилограмата на резонансния кръг на входа на трансформатора при включен консуматор на изхода
http://oi58.tinypic.com/2q364j4.jpg
МАГНЕТИЗЪМ

осцилограмата на резонансния кръг на входа на трансформатора при изключен консуматор
http://oi62.tinypic.com/e1zbs.jpg
МАГНЕТИЗЪМ

осцилограма на изходната вторична намотка на трансформатора при включен консуматор
http://oi58.tinypic.com/1498gzp.jpg
МАГНЕТИЗЪМ

трансформаторът консумира на входа реактивна енергия, а на изхода се получава активна енергия
източник: http://realstrannik.ru/forum/19-svobodnaya-energiya/134922-bi-toroidalnyj-transformator-thane-c-heins.html?start=18#229664

xname_41, още ли четеш форума?

През времето до сега, между останалите неща, изтараших де що имаше из плиткия и дълбокия нет за битороидния трансформатор. Мисля че принципа е кристален и работи като пушка, има множество свидетелства за успешни реплики.

Но ако тази снимка е твоя, на твоя трансформатор... има очевидна грешка в основната концепция. Става дума именно за това - за материала. Сърфирах за информация, която да е мост между битороидния трансформато и подковата на Лийдскалнин, и естествено че има такъв мост. Основната идея е, че ядрата трябва да имат голяма потенциална разлика в сеченията. Твоите ядра са асболютно идентични. Каквито и резултати да имаш с това... получаваш нещо друго. Стандартните успешни опити на хората се въртят около 17 КПД.

Ако преведа на български всичко което имам като информация по въпроса, ще подновиш ли работата върху репликата?

Откъде се взима тази допълнителна енергия, при този трансформатор ?
Активен
Неактивен форум
Hero Member

« Отговор #163 -: (Вторник) 28 Юли 2015, 13:25 »

Няма как да го обясня с малко думи и в прав текст. За да стане такъв разговор, трябва да се съгласим да говорим в рамките на един и същи контекст. Модерната електродинамика трябва най-накрая да остави настрана остарелите си вярвания (има много голям натиск в тази посока) и да приеме фактите - че на обикновената ел.верига се гледа грешно, с твърде много предразсъдъци.
Стандартната ел.верига... "е друго животно" от това, за което ортодоксалната електродинамика я мисли. Въпросът е, че за да се разберем какво говорим, различните хора и групи, трябва да си оеднаквим контекста.

В средите на онези, подкрепящи свободната енергия, на ел.веригата се гледа по един "унифициран", така да кажа, начин. Това е представа, при която електричеството не тече "като река" по проводника. То все пак има посока... но нещата не се "манифестират" поотделно. Няма такъв израз например - "когато електричеството стигне до еди коя си част, тогава се случва еди какво си", или израз като "преди електричеството да е достигнало до еди какво си, няма да се случи еди що си".

В Алтернативната (нека така да я нарека) представа, нещата манифестират мигновено. Манифестират навсякъде по веригата едновременно. Самото електричество се разглежда като АУРА, която присъства ОКОЛО и ПОМЕЖДУ проводниците... а не в самите проводници. Не бързай да се сещаш за ел.магнитното поле, не искам да кажа това.

Поради тази различна представа, за Алтернативната представа не е трудно да приеме, че електричеството също така се разпространява и МЕЖДУ проводниците. Например, в една затворена ел.верига, Алтернативната представа вижджа множество възможности тока да протича между всеки две точки от трасето, дори това да означава преминаване през "празното" пространство. Именно защото според тази представа то не е празно - то съдържа АУРАТА, която е същинския източник на електричеството.
Да, това означава, че според Алтернативната представа, електричеството идва от пространството ОКОЛО проводниците (в ортодоксалната наука това се нарича компонентата на Хевисайд)... а НЕ от генератора, или батерията, или каквото и да е, което ортодоксалната наука счита за "източник".

ПОРАДИ тази различна представа, Алтернативния подход твърди следното:

Че всеки път, при затворена ел.верига, в проводника се създава съпротивление. Тоест създава се ел.ток, който "тече" наобратно на нашия, и отнема от силата му. Това въобще не е нищо ново за ортодоксалната наука. НОВОТО е, че според Алтернативната представа, това е следствие на ГРЕШНО ИЗГРАДЕНА ЕЛ.ВЕРИГА... Тоест тези среди твърдят, че ортодоксалният начин за изграждане на ел.вериги е непълноценен.

Поради тази непълноценност, "обратният ток" в крайна сметка задушава "нашия ток", така че всеки един момент се налага да го подновяваме, без да можем да догоним тази генерирана ентропия (КПД<1).

Един вид, Алтернативната представа твърди, че ЕСТЕСТВЕНОТО СЪСТОЯНИЕ НА ЕНЕРГИЙНИТЕ СИСТЕМИ Е ВИНАГИ КПД>1. Но само, ако са пълноценно изградени. Това също така означава, че според Алтернативната представа, примерите за перпетум мобиле са НАВСЯКЪДЕ В ПРИРОДАТА.

Поради тези различни позиции, в сравнение с ортодоксалната наука... Алтернативният подход влиза в цялата работа с отношението, че свободната енергия е ЕСТЕСТВЕНОТО, а КПД<1 е НЕЕСТЕСТВЕНОТО. Че КПД<1 е признак за непълноценно изградени ел.системи, които генерират ентропия, посто защото са направени така, че да генерират ентропия. А не защото ентропията е единствения и неизбежен изход от нещата.

И... с всичко това предвид...

Алтернативната позиция в електродинамиката ДОКАЗВА (множество пъти през последните 200 години), че начинът да се генерира умишлено негентропия (КПД>1) в ел.веригите, е като се РЕЦИКЛИРА ел.съпротивлението.

Тоест като се рециклира този "обратен ток", който започва да тече наобратно на "нашия ток". Да бъде изманипулиран така, че да тече в същата посока на нашия - нарича се "негативно съпротивление".

Има НЯКОЛКО начина за това. ПРИЧИНАТА, поради която първоначално се появява този "обратен ток", е, че ортодоксалната наука връща електричеството в другия полюс. Взима го от единия, и го набутва в другия (тоест, затваря веригата). Според Алтернативната гледна точка двата полюса не само, че не са еднакви, но и са НЕСИМЕТРИЧНИ един на друг - оттук и генерирането на непълноценност/ентропия, когато някой се опита симетрично да затвори верига. Вкарвайки се в ситуация на КПД<1.

Един от множеството начини за рециклиране на "обратния ток", се ползва в принципа на въпросния трансформатор.

Ползва се нещо отдавна известно на ортодоксалната наука - разбирането за магнитните пътеки. Това е, когато залепиш магнит за метал... и пуснеш ток по този метал... токът ще избяга от онези домейни в метала, които изразяват частично поетия магнетизъм. По този начин, чрез магнит, който да нагнети магнетизъм в проводния материал, можеш да направляваш накъде да тръгне тока - вместо да се разпространява навсякъде из метала.
Има някои много готини изобретения на този принцип - обувките на космонавтите например се ползват от това, за да могат да ходят по външния корпус.

Този трансформатор има две ядра. Входящата намотка е усукана около двете едновременно, както виждаш на картинките. Едната обаче трябва да е значително по-голяма от другата, и по-дебела. Поради "разликата в потенциалите" на двете сечения на ядрата, токът проявява афинитет към по-голямото и по-дебело ядро - то има повече капацитет на проводимост (не знам какъв е точния термин, но мисля че се изразявам що-годе добре).
Получава се така, че обратният ток предпочита по-дебелото ядро, и се концентрира изключително там.
Това означава, че в дебелото ядро се случав всичко, характерно за обикновен трансформатор - "обратния ток" задушава "нашия ток". Това обаче може да се манипулира също... подробности...

По-малкото ядро обаче става "дестилирано" - в него няма "обратен ток", който да задушава "нашия ток". Следователно той е свободен да прояви естествената си природа - КПД>1.

Това е поради факта, че самия входящ ток, "навлизащ" във входящата намотка, не идва от батерията/генератора. Той идва от околното пространство. И това е СВОБОДНО да се случи отново, този път в трансформатора... защото нищо не "изяжда" естествените добиви, които природата винаги влага, но за които ортодоксалната наука е останала сляпа.
« Последна редакция: (Вторник) 28 Юли 2015, 13:32 от форум » Активен

Неактивен рибар
Jr. Member
**

« Отговор #164 -: (Вторник) 28 Юли 2015, 16:51 »

Няма как да го обясня с малко думи и в прав текст. За да стане такъв разговор, трябва да се съгласим да говорим в рамките на един и същи контекст. Модерната електродинамика трябва най-накрая да остави настрана остарелите си вярвания (има много голям натиск в тази посока) и да приеме фактите - че на обикновената ел.верига се гледа грешно, с твърде много предразсъдъци.
Стандартната ел.верига... "е друго животно" от това, за което ортодоксалната електродинамика я мисли. Въпросът е, че за да се разберем какво говорим, различните хора и групи, трябва да си оеднаквим контекста.

В средите на онези, подкрепящи свободната енергия, на ел.веригата се гледа по един "унифициран", така да кажа, начин. Това е представа, при която електричеството не тече "като река" по проводника. То все пак има посока... но нещата не се "манифестират" поотделно. Няма такъв израз например - "когато електричеството стигне до еди коя си част, тогава се случва еди какво си", или израз като "преди електричеството да е достигнало до еди какво си, няма да се случи еди що си".

В Алтернативната (нека така да я нарека) представа, нещата манифестират мигновено. Манифестират навсякъде по веригата едновременно. Самото електричество се разглежда като АУРА, която присъства ОКОЛО и ПОМЕЖДУ проводниците... а не в самите проводници. Не бързай да се сещаш за ел.магнитното поле, не искам да кажа това.

Поради тази различна представа, за Алтернативната представа не е трудно да приеме, че електричеството също така се разпространява и МЕЖДУ проводниците. Например, в една затворена ел.верига, Алтернативната представа вижджа множество възможности тока да протича между всеки две точки от трасето, дори това да означава преминаване през "празното" пространство. Именно защото според тази представа то не е празно - то съдържа АУРАТА, която е същинския източник на електричеството.
Да, това означава, че според Алтернативната представа, електричеството идва от пространството ОКОЛО проводниците (в ортодоксалната наука това се нарича компонентата на Хевисайд)... а НЕ от генератора, или батерията, или каквото и да е, което ортодоксалната наука счита за "източник".

ПОРАДИ тази различна представа, Алтернативния подход твърди следното:

Че всеки път, при затворена ел.верига, в проводника се създава съпротивление. Тоест създава се ел.ток, който "тече" наобратно на нашия, и отнема от силата му. Това въобще не е нищо ново за ортодоксалната наука. НОВОТО е, че според Алтернативната представа, това е следствие на ГРЕШНО ИЗГРАДЕНА ЕЛ.ВЕРИГА... Тоест тези среди твърдят, че ортодоксалният начин за изграждане на ел.вериги е непълноценен.

Поради тази непълноценност, "обратният ток" в крайна сметка задушава "нашия ток", така че всеки един момент се налага да го подновяваме, без да можем да догоним тази генерирана ентропия (КПД<1).

Един вид, Алтернативната представа твърди, че ЕСТЕСТВЕНОТО СЪСТОЯНИЕ НА ЕНЕРГИЙНИТЕ СИСТЕМИ Е ВИНАГИ КПД>1. Но само, ако са пълноценно изградени. Това също така означава, че според Алтернативната представа, примерите за перпетум мобиле са НАВСЯКЪДЕ В ПРИРОДАТА.

Поради тези различни позиции, в сравнение с ортодоксалната наука... Алтернативният подход влиза в цялата работа с отношението, че свободната енергия е ЕСТЕСТВЕНОТО, а КПД<1 е НЕЕСТЕСТВЕНОТО. Че КПД<1 е признак за непълноценно изградени ел.системи, които генерират ентропия, посто защото са направени така, че да генерират ентропия. А не защото ентропията е единствения и неизбежен изход от нещата.

И... с всичко това предвид...

Алтернативната позиция в електродинамиката ДОКАЗВА (множество пъти през последните 200 години), че начинът да се генерира умишлено негентропия (КПД>1) в ел.веригите, е като се РЕЦИКЛИРА ел.съпротивлението.

Тоест като се рециклира този "обратен ток", който започва да тече наобратно на "нашия ток". Да бъде изманипулиран така, че да тече в същата посока на нашия - нарича се "негативно съпротивление".

Има НЯКОЛКО начина за това. ПРИЧИНАТА, поради която първоначално се появява този "обратен ток", е, че ортодоксалната наука връща електричеството в другия полюс. Взима го от единия, и го набутва в другия (тоест, затваря веригата). Според Алтернативната гледна точка двата полюса не само, че не са еднакви, но и са НЕСИМЕТРИЧНИ един на друг - оттук и генерирането на непълноценност/ентропия, когато някой се опита симетрично да затвори верига. Вкарвайки се в ситуация на КПД<1.

Един от множеството начини за рециклиране на "обратния ток", се ползва в принципа на въпросния трансформатор.

Ползва се нещо отдавна известно на ортодоксалната наука - разбирането за магнитните пътеки. Това е, когато залепиш магнит за метал... и пуснеш ток по този метал... токът ще избяга от онези домейни в метала, които изразяват частично поетия магнетизъм. По този начин, чрез магнит, който да нагнети магнетизъм в проводния материал, можеш да направляваш накъде да тръгне тока - вместо да се разпространява навсякъде из метала.
Има някои много готини изобретения на този принцип - обувките на космонавтите например се ползват от това, за да могат да ходят по външния корпус.

Този трансформатор има две ядра. Входящата намотка е усукана около двете едновременно, както виждаш на картинките. Едната обаче трябва да е значително по-голяма от другата, и по-дебела. Поради "разликата в потенциалите" на двете сечения на ядрата, токът проявява афинитет към по-голямото и по-дебело ядро - то има повече капацитет на проводимост (не знам какъв е точния термин, но мисля че се изразявам що-годе добре).
Получава се така, че обратният ток предпочита по-дебелото ядро, и се концентрира изключително там.
Това означава, че в дебелото ядро се случав всичко, характерно за обикновен трансформатор - "обратния ток" задушава "нашия ток". Това обаче може да се манипулира също... подробности...

По-малкото ядро обаче става "дестилирано" - в него няма "обратен ток", който да задушава "нашия ток". Следователно той е свободен да прояви естествената си природа - КПД>1.

Това е поради факта, че самия входящ ток, "навлизащ" във входящата намотка, не идва от батерията/генератора. Той идва от околното пространство. И това е СВОБОДНО да се случи отново, този път в трансформатора... защото нищо не "изяжда" естествените добиви, които природата винаги влага, но за които ортодоксалната наука е останала сляпа.

А чрез какви експериментални факти и наблюдения алтернативният подход се доказва ? обратен ток възниква само от променлив ток, самоиндукция, при правия откъде се взема обратният ток  както твърди алтернативният подход ? и още нещо, как могат да се вземат електрони които са носителите на електрическата енергия , от заобикалящото пространство около проводника ?
Активен
Страници: 1 ... 9 10 [11] 12   Нагоре
  Изпечатай  

Отиди на: