Страници: 1 [2] 3 4 ... 12   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: МАГНЕТИЗЪМ  (Прочетена 32033 пъти)
0 Членове и 1 Гост преглежда(т) тази тема.
Неактивен Psyhea
Restricted
*
Публикации: 3138
Дата на регистрация 2012-12-12!

« Отговор #15 -: (Четвъртък) 12 Юни 2014, 09:41 »

Права съм!
Вселената е тороид!
Еврика!!!
Кефя се,щот тва са неща които са ми дошли отвътре,като чиста интуиция,не са неща дето съм прочела..
то и да го прочета няма да го разбера де..При мен варианта е или да го видя вътре в главата си,или не става..

Форуме продължавай!
Много е интересно! Kiss Kiss Kiss
Активен
Неактивен bojinkata
Hero Member
Публикации: 7220
мислите определят съдбата ти

« Отговор #16 -: (Четвъртък) 12 Юни 2014, 16:15 »

форум , и последно какво е електричество? До сега няма формулировка, която да обясни  за  какво става въпрос. Най-известната, поне на мен е - насочено движение на електрони. Това се учеше, но тя не обяснява други свойства на елтока. За какво движение, например може да говорим в един меден проводник?
           А тази нова математика наистина е върха! Не я разбирам много-много, но ми харесва. hi
Активен

bojinkata
Неактивен форум
Hero Member
Публикации: 3754

« Отговор #17 -: (Четвъртък) 12 Юни 2014, 19:42 »

форум , и последно какво е електричество? До сега няма формулировка, която да обясни  за  какво става въпрос. Най-известната, поне на мен е - насочено движение на електрони. Това се учеше, но тя не обяснява други свойства на елтока. За какво движение, например може да говорим в един меден проводник?
           А тази нова математика наистина е върха! Не я разбирам много-много, но ми харесва. hi

Точно там е работата, bojinka, че електроните не съществуват като топчета на орбита, както е модела на Бор за атома. Електроните са всъщност лучени обвивки, част от етерната лукова глава. АКО говорим за "поток на електрони", то значи говорим за обелени лучени обвивки, които текат в хомогенна смес. Сиреч - говорим за етер, за ефирен липид, или пара... но не и за микро-пясък от електрони.

САМО ЧЕ, електричеството не е нищо подобно.

Магнезимът е етерен поток, който следва определена траектория. Електричеството обаче не е етерен поток. За това смятам да е следващата публикация. Тия дни (•‿•) И точно в тази следваща публикация ще говоря и за левитирането на мегалити, което ти спомена по-преди.
Активен

Неактивен user2
Sr. Member
Публикации: 296

« Отговор #18 -: (Петък) 13 Юни 2014, 11:11 »

Цитат
Магнезимът е етерен поток, който следва определена траектория. Електричеството обаче не е етерен поток.
Има Един Етерен Поток (Лъч, Постоянен сноб енергия) = Магнетизъм и Множество Етерни прояви - движение (Кривене на Лъча), пораждащо 'сгъстяване' - форми (многообразие), 'различна концентрация'  - етерни пластове - електричество.
 Потока = магнетизъм, Движението = електричество.

Пример1:
При Човека
 Съзнанието (подсъзнание, съзнание, свръхсъзнание) подава електрически импулси ( за мен съзнателни!), които се обособяват и разпростират в тялото, формирайки Състояние в самата му същина - енергийното поле - магнетизма.
Средата е съставена от етер, фокусиран в различни елементи: вода, въздух, минерали... В зависимост от  съзнанието 'за тях' се осъществяват съответни ел. импулси (намерение), променящи състоянието им (вибрация). В резултат  на което имаме разнообразни енергийни взаимодействия - магнитни - силни или слаби.
Пример2:
Извадка из:   Джери Василатос "Изгубените открития" http://chitanka.info/text/14649/18#textstart
"Откриването на кристалната од и свързаните с нея феномени толкова силно впечатлили барона, че той посветил много време да изучава и да се възхищава на съществуването й. Кристалната од била светлинен източник, „сияещ като слънчев лъч“. Баронът виждал кристалната од като детектор и концентратор на всеобщата сила од. Тя не се нуждаела от изразходване на енергия, за да се прояви. Когато говори за източниците на од, Райхенбах набляга на термина „концентратор“, с който цели да покаже, че силата не се поражда от предметите. Од се пренася и концентрира в „специфични фокуси“, но всъщност се намира в цялата вселена. Според него потоците од „текат безкрайно“. "

Активен

Неактивен Страшкоу
Administrator
Публикации: 1586
САМО НУ ПАГАДИ!

« Отговор #19 -: (Петък) 13 Юни 2014, 11:34 »

Цитат
Магнезимът е етерен поток, който следва определена траектория. Електричеството обаче не е етерен поток.
Има Един Етерен Поток (Лъч, Постоянен сноб енергия) = Магнетизъм и Множество Етерни прояви - движение (Кривене на Лъча), пораждащо 'сгъстяване' - форми (многообразие), 'различна концентрация'  - етерни пластове - електричество.
 Потока = магнетизъм, Движението = електричество.

Пример1:
При Човека
 Съзнанието (подсъзнание, съзнание, свръхсъзнание) подава електрически импулси ( за мен съзнателни!), които се обособяват и разпростират в тялото, формирайки Състояние в самата му същина - енергийното поле - магнетизма.
Средата е съставена от етер, фокусиран в различни елементи: вода, въздух, минерали... В зависимост от  съзнанието 'за тях' се осъществяват съответни ел. импулси (намерение), променящи състоянието им (вибрация). В резултат  на което имаме разнообразни енергийни взаимодействия - магнитни - силни или слаби.
Пример2:
Извадка из:   Джери Василатос "Изгубените открития" http://chitanka.info/text/14649/18#textstart
"Откриването на кристалната од и свързаните с нея феномени толкова силно впечатлили барона, че той посветил много време да изучава и да се възхищава на съществуването й. Кристалната од била светлинен източник, „сияещ като слънчев лъч“. Баронът виждал кристалната од като детектор и концентратор на всеобщата сила од. Тя не се нуждаела от изразходване на енергия, за да се прояви. Когато говори за източниците на од, Райхенбах набляга на термина „концентратор“, с който цели да покаже, че силата не се поражда от предметите. Од се пренася и концентрира в „специфични фокуси“, но всъщност се намира в цялата вселена. Според него потоците од „текат безкрайно“. "

Smiley Ira, имам една идея: Духът и материята са двата полюса, а между тях се поражда магнетизъм. Триенето между полюсите поражда светлина, а душата според мен е точно това.
Активен
Неактивен user2
Sr. Member

« Отговор #20 -: (Петък) 13 Юни 2014, 11:43 »

Страшкоу,
И аз така мисля, но не ми се щеше да пиша за Духа и душата, че се притеснявам да не размия темата и да я отпратя в нежелана посока.
цитат на Страшкоу:
Цитат
Духът и материята са двата полюса, а между тях се поражда магнетизъм. Триенето между полюсите поражда светлина, а душата според мен е точно това.
Не съм чела Дънов, но попаднах на следната мисъл за магнетизма и електричеството:
"те са нашата мозъчна система и нашата симпатична система; мозъчната система е едно динамо, акумулатор на електричеството, симпатичната нервна система регулира, акумулира магнетизма."
Страшкоу! разсъждавам върху проявата на синия и червения цвят в двата полюса /писа в темата за мартеницата и даде спектъра/... този факт подкрепя идеята ти.
 Само че към Индия се говори за Прана, а към Китай за Чи, а на мен етер ми допада.

П.П: Не съм чела всичко за съжаление и не знам дали тази книга присъства из форума, ако ли 'да' се извинявам, че поставям линка:
http://zaryad.com/2012/12/22/kurs-elektrichestva-i-magnetizma/
- Густава Ми «Курсъ Электричества и Магнитизма» изданные в России в 1914
« Последна редакция: (Петък) 13 Юни 2014, 12:57 от Ira » Активен

Неактивен Psyhea
Restricted
*

« Отговор #21 -: (Петък) 13 Юни 2014, 13:42 »

Дух и материя са два полюса на какво? Huh?

..100 пъти четох темата,все още не мога да кажа с две думи,кво е магенитизъм Sad

Мегнетизма не се ли дължи на вихровото движение на частиците?

Според източниците всеки първичен атом/Ану изпълнява 3 движения едновременно и мисля,че тези движения трябва да бъдат разгледани много обстойно.

1 контрахира/пулс
2 върти се около собствената си ос
3 централния ворткес по вътрешната ос,също се върти/танцува в собствен ритъм,което всъщност е движението на всички съставни нишки на атома

Не е ли това причината за съществуването на магнетизма?
Ако вътрешното въртене е противоположно на външното?
Примерно централния вортекс се върти наляво по"вътрешната" ос,а самият Ану надясно около"външната" си ос..

не се изразявам ясно,но толкова мога Sad

п.п.Офф топик Grin
Прана..А на български думата"прана"кво значи?
Знам,че съм фантазьорка,но мисля,че от там идват думите ни пране(пречистване на дрехата)..
« Последна редакция: (Петък) 13 Юни 2014, 13:54 от Psyhea » Активен
Неактивен user2
Sr. Member

« Отговор #22 -: (Петък) 13 Юни 2014, 15:42 »

цитат Psyhea
Цитат
Дух и материя са два полюса на какво?
Цитат
Магнетизма не се ли дължи на вихровото движение на частиците?

Добре, а "вихровото движение на частиците" какво го предизвиква?

А помниш ли мисля споменахме по друг повод за ефекта на 'пясъчния часовник' (някъде из темите за Духа)...
Или  друго: Двете половини на мозъка...
http://www.fizyka.umk.pl/~duch/ref/00/00-how-brain/hemis.gif
МАГНЕТИЗЪМ

Или:
http://th03.deviantart.net/fs71/PRE/i/2014/002/c/3/yin_yang_mapped_onto_the_torus_by_omniscience1-d70hi59.png
МАГНЕТИЗЪМ

Или:

Или: http://www.savchev.org/?www&di=kwnjecd084h9&ln=2&hst=wxsOwMSy, откъс от тук:
От най-малкият атом до най-огромната глактика, вселената действа на базата на три основни енергии: Електричество, Магнетизъм и Гравитация. Тези енергии могат да бъдат обяснени както следва:

Фигура 1 - Трите енергии:

Разглеждани по отделно,тези енергии нямат реална практическа употреба.
...
След двадесет и осем години проучвания от Браун в областа на свързващия ефект между електричеството и гравитацията, става ясно, че за всяко електромагнитно явление съществува електрогравитационен аналог.
Първоначалните експерименти проведени от Таусенд Браун, отнасящи се до поведението на кондезатор, когато се зареди с електричество, притежават характеристиките на елементарността, с която са белязани и едни от най-великите научни открития.

Първото изумително нещо било това, че когато кондезаторът се остави да виси свободно с полюсите в хоризонтално положение и се зареди се наблюдава рязък тласък близо да положителният полюс. Обръщането на полярността причинявалo и обръщане на посоката на тласъка. Експеримента е проведен както следва:

Фигура 2 - Бифилд-Браунов ефект:

Антигравитационният ефект на вертикалният тласък се доказва чрез балансиране. Кондензаторът се поставя на рамо на везна и след това се зарежда. След зареждането, ако положителният полюс е насочен нагоре, кондензаторът се задвижва нагоре, ако положителният полюс е насочен на долу, кондензаторът се изтласква надолу. Експериментът е проведен както е показано тук: Фигура2

Фигура 3 - Баланс експеримент:

Тези два прости експеримента показват какво се има предвид под Бифилд-Браунов ефект. Това е първият и най-важен за нас единствен метод за въздействие върху гравитационното поле чрез електричество. Ефектът съдържа в себе си зародиша на котрола върху гравитацията от човека. Интензитета на ефекта се определя от пет фактора, които са:

1. Разстоянмието между пластините на кондезатора, колкото е по-малко, толкова по-силен е ефектът.

2. Способността на материала между пластините да задържа електрическата енергия под формата на напрежение. Мерната единица на тази способонст на материалите се нарича "К" на материала. Колкото са по-големи стойностите на "К", толкова по-голям е ефектът.

3. Площа на пластините, по-голямата площ дава по-голям Бифилд-Браунов ефект.

4. Проводимостта между пластините. По-голямото напрежение означава по-голям ефект.

5. Атомната маса на материала между пластините. По-голяма маса - по-голям ефект.

Това са петте точки, които са необясними от гледна точка на електромагнетизма и които представляват връзката с гравитацията.

...
http://www.goudryan.com/co/the-dolphin-and-the-torus/
http://www.youtube.com/watch?v=mXKHWeGD9O0

П.П: Извън темата:
 Psyhea, ако не си това, което наричаш 'фантазьорка' аз не знам как щях да  общувам с теб.  Kiss
« Последна редакция: (Петък) 13 Юни 2014, 15:51 от Ira » Активен

Неактивен meander
Hero Member
Публикации: 1798
"Муха влиза само в отворена уста"

« Отговор #23 -: (Петък) 13 Юни 2014, 16:43 »

Grin
форум
Цитат
Точно там е работата, bojinka, че електроните не съществуват като топчета на орбита, както е модела на Бор за атома. Електроните са всъщност лучени обвивки, част от етерната лукова глава. АКО говорим за "поток на електрони", то значи говорим за обелени лучени обвивки, които текат в хомогенна смес. Сиреч - говорим за етер, за ефирен липид, или пара... но не и за микро-пясък от електрони.
Много ми хареса обяснението за електроните,ма ми дойде една щура мисъл.
Ако не дай боже те харесам и тръгна като кудук след тебе,това привличане/магнетизъм ли е ? Или ще бъде и  ако на теб ти хареса?
Да ама ако съм хапнал няколко лучени главички,дали няма да разваля станалото?
 Cool
Активен

Ако кажеш истината, не ти се налага да лъжеш.
Ако не знаеш какво да правиш, ела на себе си.

„Ползата от книгата за този, който няма собствен ум,
       е като ползата от огледало за слепия.”
Неактивен Psyhea
Restricted
*

« Отговор #24 -: (Петък) 13 Юни 2014, 16:56 »

цитат Psyhea
Цитат
Цитат

П.П: Извън темата:
 Psyhea, ако не си това, което наричаш 'фантазьорка' аз не знам как щях да  общувам с теб.  Kiss

Не знам кое поражда движението,но мисля,че тук ключова роля има емоционалния аспект

Аз си го обяснявам много лаишки..
"Атомът" се "вълнува"/процес на себеосъзнаване
Това вълнение е изразено в първичните форми на движението,които после се повтарят навсякъде.
Колкото повече се утвърждава/колкото по многопластово и сложно става съзнанието/себеосъзнаването/ Аз-ът на един първичен атом,толкова по-бързи стават движенията му. И по фини-вибрации съответно

Митко говори за психична енергия,но аз мисля,че не е точно енергия,ние нямаме дума за това..и мисля,че тази първична пси-енергия,която наричаме канава/антиматерия/е съставена от два неразделни компонента.Емоция и Логика(мисъл)..или поне това са най-близките думи които мога да използвам..Но ако имахме на лице само логика,нямаше да има мироздание.Същото е и с емоцията..Едното без другото не се надграждат/няма градация, а стигат до неизбежно изкристализиране/стагнация.

п.п.И аз те обичам Kiss
« Последна редакция: (Петък) 13 Юни 2014, 17:41 от Psyhea » Активен
Неактивен Psyhea
Restricted
*

« Отговор #25 -: (Петък) 13 Юни 2014, 19:33 »

Ира,дай линк за"пясъчния часовник',че съм изпуснала

За атома..Колкото по-бързо се върти в общият Информационен Океан ,толкова по-силно индивидуално информационно поле натрупва около себе си..Е тва поле се явява и неговото собствено магнитно поле което е и личен енергиен резервоар, съответно колкото повече собствена енергия трупа атома/пропорционално с осъзнаването за АЗ,в толкова по-сложни форми на живот може да съществува.Просто щот осъзнава,че го може Grin
Именно това натрупване/създаване на въпросното поле/енергиен ресурс/ в един момент води до това,да имаш способността/паура да анимираш няколко различни форми на материя/аватари едновременно.

Ню Ейдж бозите твърдят,че е въпрос само на избор,едновременните инкарнации и последователните,но освен избор е и въпрос на енергиен ресурс.Едно е да поддържаш едно тяло,друго е 200 или 2000 едновременно.

Трупането на количество сменя качеството..
Казвам го във връзка с това,че всеки първичен атом/ану/монада има потенциала да еволюира до "сложно" осъзнаваща се единица.

Пак гледам графиката на Ану,мисля си и за торсионните полета..
Мисля си за ин и ян..
Мисля си за логиката и емоцията..

все двойки/чифт..

А пък Ану изпълнява 3 основни движения?!?е що 3,а не 2?

ми щото двете въртеливи създават магнетизма,а импулса го разпространява..

Единият е негативно ориентиран(-),другият е положителен(+)

Но за да се създаде магнитното поле,центъра на Ану се върти посока "-",докато самият Ану в посока "+"..До тук добре..Това да кажем,че тези две движения обясняват как се"създава" магнетизма в неговия първичен суров вид..
Но контрахирането/пулсирането на Ану за какво е?

Ами ако това е излъчването на сигнала/символ за същността на Ану.Импулс сигнал,разкриващ неговата индивидуалност?
Импулс=Идея за Аз.
Ако приемем 7те нива на съществуване,то един атом от първо ниво тип(най-бавни вибрации)именно поради индивидуалното си поле и импулса,няма как да се съвмести в общо поле с по-бързи вибрации на атомите от 5то ниво примерно..
Не и докато самият той не започне да пулсира със съзнаването за тези вибрации..
Няма как да ти се прияде сладолед,ако никога не си виждал и не знаеш какво е това сладолед,не знаеш,че дори съществува такова нещо..
По същият начин,атомът не може да излъчи импулс съдържащ в себе си информацията" Аз съм 6то ниво на вибрация",ако дори не е наясно със съществуването и.

Импулса не само,че разпространява магнетизма,но и задава вектор,посока

Относно двете  противоположни въртеливи движения на средата  на атома и неговата периферия,мисля,че на плюс и минус съответстват на мисъл и емоция

Каквато то е идеята за Аз/самоосъзнаването,такъв импулс се изпраща..

Това разбира се са много образно и много наивно казани неща..Но не мога да се изразя по друг начин..
« Последна редакция: (Петък) 13 Юни 2014, 20:21 от admin » Активен
Неактивен форум
Hero Member

« Отговор #26 -: (Петък) 13 Юни 2014, 20:27 »

Радвам се за всички ни! (^‿^) И Поздравявам всички ни с чудесната дискусия, която се е получила! (◕‿◕ ) Мога да кажа, че това в момента е ЕДИНСТВЕНОТО МЯСТО в българското информационно пространство, където електричеството и магнетизма се обсъждат по такъв проникновен начин.

Хубаво (и важно) е, че толкова хора не са останали равнодушни към написаното и са развили интерес (и тези, които са се включили, и тези, които се интересуват на заден план).

Всеки един е споменал по едно или няколко много важни неща, които са право в десетката. Тези няколко неща обаче остават незабелязани и имат нужда от време да изкристализират. Това е така, поради липсата на ключове - липсват спойки между елементите. Много важно нещо е и че взелите участие усещат липсата на спойки на съзнателно, или почти съзнателно ниво. Някои се опитват целенасочено или несъзнателно да предвидят или догадят какво представляват спойките, и колко варианта за спояване на елементите има.

Всичко това е чудесно!

Разбира се... ако не разполагах със спойките.. въобще нямаше да започвам тази тема - крайно време е да започнем да стигаме до "Я". Споделям всичко, когато имам време, и трябва да се съобразявам и със собствените си битовизми. Не искам да дразня или да подклаждам напрежение, но искам да извлека максимална полза от паузите между публикациите - чрез тях оставям място за хаоса, грешката и случайността (една от светите троици). Чрез тях в дискусията могат да навлязат външни отклонения, които да допринесат за еволюцията на обсъждането.

Такова ценно отконение е например включването на meander:

Ако не дай боже те харесам и тръгна като кудук след тебе,това привличане/магнетизъм ли е ? Или ще бъде и  ако на теб ти хареса?

Би трябвало да съм го писал и другаде, някъде в темата за гладуването, но ще го напиша отново - със стандартния пример за офиса и гладния колега.

В тялото, двата основни етерни потока се пресичат реципрочно - етерен поток идва от космоса, и чрез проводинка на тялото навлиза в земята... а пък земният етерен поток идва от земята, и чрез проводника на тялото се насочва към космоса.
Космическият (който идва от космоса) е съвместим с горните етерни фокуси ( Ira ) или главата, а Земният (който идва от земята) е съвместим с долните етерни фокуси (отверстията).

Ако да кажем, в един офис, един от колегите е готвач в свободното си време. И си мисли, чисто технически, как да сготви някакво ядене. Земният етерен поток навлиза в отверстията му, в слънчевия му сплит съвместимостта на Земния етерен поток се преобразува в пригодна за горните етерни фокуси... и когато напуска тялото през главата, този Земен етерен поток с космическа съвместимост поема мислите на човека, като носител, и се отправя към космоса.

Но тъй като той по произход е Земен етерен поток (идва от земята), напускайки главата на този човек част от него се отправя към космоса, а друга част от него се възприема от отверстията на околните колеги на този човек.
Тъй като този Земен етерен поток е вече носител на неговите мисли... тези мисли се внасят от етерния поток в отверстията на колегите му. Долните етерни фокуси обаче боравят с информацията по друг начин - това, което за горните етерни фокуси е мисъл, за долните етерни фокуси е емоция. И информацията, която този етерен поток носи, създава емоция у неговите колеги.

С други думи - един човек си мисли за ядене, но резултатът е, че колегите около него започват да изпитват глад, без да имат мисълта да ядат (без още да са осъзнали че са гладни).

Този етерен поток, навлиза в отверстията им, стига до слънчевия сплит и там се перобразува така, че да бъде съвместим с горните етерни фокуси... и когато достигне до главата, той създава мисъл за задоволяване на глада.

Напуска главите на колегите му, и техните етерни потоци навлизат в отверстието на този първия колега като остро чувство на глад - защото той с мислите си е наситил етерния фон, само че колегите му са повече, и му връщат умножен резултат (като широк сноп светлина, минала през поредица от лупи).

И така всички отиват да ядат заради професионално-кулинарните помисли на един човек.

Когато тръгнеш като кудук след мене, ще се оплетем един друг, след което вече е въпрос на ценностни системи. Аз например ще забележа, че определени мисли не са мои, и че определени емоции не са мои, и ще ги игнорирам. Така че - опасност да се харесаме нема.

Тоест Да, мисълта ти е правилна, ефектът на магнетизма Е винаги двояк.

Страшкоу, думата "триене" отговаря именно на въпроса какво е електричеството (•‿•) И Ira също се върти около това, намесвайки идеята, че електричеството има общо с "движение". Тоест няма триене без движение. Но нека запазим тези конкретности за малко по-късно.

Дух и материя са два полюса на какво? Huh?

Именно. Ти питаш всъщност как е сътворено Сътворението. А това е част от друга тема, която още не съществува.

Мегнетизма не се ли дължи на вихровото движение на частиците?

Точно така. Но подозирам, че представата ти за това колко си права е малка/тясна. Ще стане огромна след следващата публикация.

Прана..А на български думата"прана"кво значи?

Оренда.

цитат Psyhea
Цитат
Цитат

Двете неща са Векторът (праволинейно експлозивно разпространение) и Етерния фон (спираловидно имплозивно разпространение). Всяка част от анатомията на егото спада към една от тези две роли като проявление/символика, и всичко съществуващо е резултат от тези две неща, тъй като Векторът, пронизвайки Етерния фон, създава атома.

Етерът става тялото му (на атома), а централната искра - мотивацията му да съществува (да бъде организиран).

Ira ! Онези снимки! Между знака на Ин и Ян и схемата на мозъка с очите! На кое са? 【•】_【•】
« Последна редакция: (Петък) 13 Юни 2014, 20:35 от форум » Активен

Неактивен Psyhea
Restricted
*

« Отговор #27 -: (Петък) 13 Юни 2014, 20:58 »

Ах,колко приятно е някой да ти каже,че си на прав път,вместо да тропне с крак и отсече"докажи"..

Ами чакам тогава следващата ти публикация.

Активен
Неактивен форум
Hero Member

« Отговор #28 -: (Петък) 13 Юни 2014, 21:12 »

Ах,колко приятно е някой да ти каже,че си на прав път,вместо да тропне с крак и отсече"докажи"..

Просто твърде малко хора са били на път, за да знаят как е...
Активен

Неактивен meander
Hero Member
Публикации: 1798
"Муха влиза само в отворена уста"

« Отговор #29 -: (Петък) 13 Юни 2014, 21:21 »

Grin
форум
Цитат
Такова ценно отконение е например включването на meander:

Цитат на: meander в Днес в 17:43

Би трябвало да съм го писал и другаде, някъде в темата за гладуването, но ще го напиша отново - със стандартния пример за офиса и гладния колега.

В тялото, двата основни етерни потока се пресичат реципрочно - етерен поток идва от космоса, и чрез проводинка на тялото навлиза в земята... а пък земният етерен поток идва от земята, и чрез проводника на тялото се насочва към космоса.
Космическият (който идва от космоса) е съвместим с горните етерни фокуси ( Ira ) или главата, а Земният (който идва от земята) е съвместим с долните етерни фокуси (отверстията).

Ако да кажем, в един офис, един от колегите е готвач в свободното си време. И си мисли, чисто технически, как да сготви някакво ядене. Земният етерен поток навлиза в отверстията му, в слънчевия му сплит съвместимостта на Земния етерен поток се преобразува в пригодна за горните етерни фокуси... и когато напуска тялото през главата, този Земен етерен поток с космическа съвместимост поема мислите на човека, като носител, и се отправя към космоса.

Но тъй като той по произход е Земен етерен поток (идва от земята), напускайки главата на този човек част от него се отправя към космоса, а друга част от него се възприема от отверстията на околните колеги на този човек.
Тъй като този Земен етерен поток е вече носител на неговите мисли... тези мисли се внасят от етерния поток в отверстията на колегите му. Долните етерни фокуси обаче боравят с информацията по друг начин - това, което за горните етерни фокуси е мисъл, за долните етерни фокуси е емоция. И информацията, която този етерен поток носи, създава емоция у неговите колеги.

С други думи - един човек си мисли за ядене, но резултатът е, че колегите около него започват да изпитват глад, без да имат мисълта да ядат (без още да са осъзнали че са гладни).

Този етерен поток, навлиза в отверстията им, стига до слънчевия сплит и там се перобразува така, че да бъде съвместим с горните етерни фокуси... и когато достигне до главата, той създава мисъл за задоволяване на глада.

Напуска главите на колегите му, и техните етерни потоци навлизат в отверстието на този първия колега като остро чувство на глад - защото той с мислите си е наситил етерния фон, само че колегите му са повече, и му връщат умножен резултат (като широк сноп светлина, минала през поредица от лупи).

И така всички отиват да ядат заради професионално-кулинарните помисли на един човек.

Когато тръгнеш като кудук след мене, ще се оплетем един друг, след което вече е въпрос на ценностни системи. Аз например ще забележа, че определени мисли не са мои, и че определени емоции не са мои, и ще ги игнорирам. Така че - опасност да се харесаме нема.

Тоест Да, мисълта ти е правилна, ефектът на магнетизма Е винаги двояк.

"Братчед" ти да не си с друга резба?
Цитат
Тъй като Земния етерен поток е женски,съвсем нормално е да си се докарал до жена,другия начин е да си *едераст!
За ,кой начин говориш?
Цитат
За кой начин става дума.
Ако си съгласен,да ти навляза в някое твое отверстие кажи,ма си бери кахърите.Ша са напъна,и нямаш грижи.
Явно си зле във мъжко и женско.Ако "обичаш" не бъркай понятията.
А ако на отверстията, викаш чакри/чакръг , ми кажи го,защо иползваш чуждица?
Мътен си ми.дали си спорт-здраве,или здраве- болест,сядай си на Дто.Живота не е майтап.
 Cool
Активен

Ако кажеш истината, не ти се налага да лъжеш.
Ако не знаеш какво да правиш, ела на себе си.

„Ползата от книгата за този, който няма собствен ум,
       е като ползата от огледало за слепия.”
Страници: 1 [2] 3 4 ... 12   Нагоре
  Изпечатай  

Отиди на: