Важно!
Страници: 1 2 [3] 4 5 ... 9   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Важно!  (Прочетена 12843 пъти)
0 Членове и 1 Гост преглежда(т) тази тема.
Неактивен форум
Hero Member
Публикации: 3754

« Отговор #30 -: (Неделя) 19 Октомври 2014, 19:50 »

Между другото някой се опитва четири пъти да ми проникне в пощата от Тайван, за последните две седмици.
Активен

Неактивен admin
Administrator
Публикации: 537

« Отговор #31 -: (Неделя) 19 Октомври 2014, 20:12 »

По принцип може да е и от България, но да ползва прокси примерно от Тайван и да го виждаш като публичен IP-адрес от там - а откъде се е шмугнал преди това е друг въпрос. Доста са относителни нещата, аз затова не се опитвам да ги ловя точно откъде са. То си е борба срещу вятъра според мен.
Активен
Неактивен форум
Hero Member
Публикации: 3754

« Отговор #32 -: (Неделя) 19 Октомври 2014, 20:25 »

Разбира се че е прокси. Само казвам =)
Активен

Неактивен mira
Hero Member
Публикации: 1507
живота е изумително приключение

« Отговор #33 -: (Неделя) 19 Октомври 2014, 21:02 »

Има много ботове, които постоянно лазят по форума и генерират голям трафик. От Германия, Холандия, Украйна, САЩ, Русия, Китай ...И малко подробности от кухнята на админа - значи от провинция Фуджиян (югоизточен Китай е това, до о. Тайван) просто са ни вдигнали мерника и ежедневно ни атакуват форума...
Извинявам се, че се смея   , то сигурно не е смешно, но не го очаквах това с югоизточен Китай.... Grin
Аз не разбирам достатъчно от този вид проблеми /ботове/, но определено разбирам от друг вид проблеми /хора/.... Wink и се питам дали не сме ядосали някого конкретно, който така си представя  личния си реванш? Някой който евентуално би имал времето и евентуално познанията  да го направи? Само питам.  Smiley
Активен

Добрите решения идват с опита, а голяма част от опита идва с лошите решения...
Неактивен admin
Administrator

« Отговор #34 -: (Неделя) 19 Октомври 2014, 21:28 »

Извинявам се, че се смея   , то сигурно не е смешно, но не го очаквах това с югоизточен Китай.... Grin
Аз не разбирам достатъчно от този вид проблеми /ботове/, но определено разбирам от друг вид проблеми /хора/.... Wink и се питам дали не сме ядосали някого конкретно, който така си представя  личния си реванш? Някой който евентуално би имал времето и евентуално познанията  да го направи? Само питам.  Smiley
Ами няма нищо невъзможно, може пък и някой целенасочено с лоши мисли да го прави - но едва ли е такъв случаят. Ако трябва да ти го кажа честно, цялата идея е в това че доставчиците на интернет и тези които предоставят хостинг-услугите, имат изгода да се генерира спам, трафик от ботове и т.н., защото от това им зависи хляба. Те не го правят лично, но гонят печалба и са заинтресовани пряко това да се случва, като единственото което правят е да си премълчават.
Ако не ми схващаш идеята, как точно са заинтересовани ще ти дам пример - Една частна болница, шефа на болницата е пряко заинтересован да има болни, защото от болните му зависи хляба. Той не се бори да излекува болните, а се бори да ги лекува постоянно. Така и тези от интернета - Те не се стремят да се преборят и да ликвидират спама и трафика от ботовете. Те се стремят да се борят постоянно със спама и ботовете.
Активен
Неактивен x_name41
Sr. Member
Публикации: 499

« Отговор #35 -: (Понеделник) 22 Декември 2014, 22:53 »

нека който има достъп до форума xnetbg.net ме покани там, тъй-като имам текуща регистрация  Smiley
Активен

"музиката удължава живота"
Неактивен x_name41
Sr. Member
Публикации: 499

« Отговор #36 -: (Сряда) 24 Декември 2014, 03:06 »

нека който иска да се присъедини към руските чатове на сайта Realstrannik.ru да заповяда  Smiley
линк към писменния чат (изисква се регистрация на сайта)
линк към алтернативния чат (не се изисква регистрация, попълва се само потребителското име без парола, може и с регистрация)
и при гласовия чат на програмата "TeamSpeak3", канала се нарича: Realstrannik, адреса е: golos.mediastrannik.ru
Активен

"музиката удължава живота"
Неактивен admin
Administrator

« Отговор #37 -: (Петък) 02 Януари 2015, 14:25 »

ЧНГ и сполучлива година на всички.
Започваме годината с една нова придобивка във форума - една астрологична програма. Горе на Астро-бутона като натиснете, вече се появяват два допълнителни линка и от там може да се включи. Обаче програмата е тежка и на по-слаби компютри доста насича и мудно се навигира в опциите. На бърз компютър е приятна, понеже управлението е направено интуитивно и може с мишката да се върти часовника, равнината може да се накланя - визуализацията е триизмерна и т.н.
------------------------------
От sunaeon я махнаха преди известно време от сървъра си - поради каква причина не знам.
« Последна редакция: (Петък) 02 Януари 2015, 14:37 от admin » Активен
Неактивен admin
Administrator

« Отговор #38 -: (Събота) 03 Януари 2015, 14:03 »

Добавено е още едно приложение за геомагнитната активност на Земята. Пак там от Астро-бутона се достъпва, а може директно и от страницата на БАН.
Активен
Неактивен Веско
Hero Member
Публикации: 648

« Отговор #39 -: (Събота) 03 Януари 2015, 15:33 »

Този линк не е лош.

http://www.heliotaraxy.com/
Активен
Неактивен admin
Administrator

« Отговор #40 -: (Понеделник) 05 Януари 2015, 19:05 »

Никак не е лош.  ok
Активен
Неактивен admin
Administrator

« Отговор #41 -: (Сряда) 08 Април 2015, 16:01 »

Много стават ботовете и ги "отрязвам" по-радикално. От чужбина са малко като цяло, но тези които решат да посетят форума конкретно от Китай, САЩ, Украйна, Полша, Холандия, може да не им се отваря страницата на форума. На този етап като временно решение е това, в бъдеще ще потърся друго.
Активен
Неактивен admin
Administrator

« Отговор #42 -: (Сряда) 05 Август 2015, 10:32 »

Потребителят Гласът на Истината е изключен от форума. Причината е заради обиди и злонамереност към участващите.
Активен
Неактивен Psyhea
Restricted
*
Публикации: 3138
Дата на регистрация 2012-12-12!

« Отговор #43 -: (Сряда) 19 Август 2015, 19:44 »

Admin.,polozhenieto e neturpimo,i mi e iasno.,che ti e trudno,ama krajno vreme e za button "ignoriraj potrebitel",I taka postovete mu se pokazvat kato skrit tekst

Mislia che vsichki shte sa happy

P.p I razbira se.,neregistrirani da ne mogat da pishat
Активен
Неактивен admin
Administrator

« Отговор #44 -: (Сряда) 19 Август 2015, 20:29 »

Psyhea, няма как да се сложи бутон игнорирай потребител на анонимния раздел - там всеки се изявява анонимно с името "Гост", няма отделни потребители. А целта на анонимния раздел е точно за нерегистрираните - да имат раздел където могат да се изявят, ако имат желание.
---------------------------------------

Обаче ти с шльокавицата, ми утежняваш много повече положението. Пробвай българизатора (ей това се казва дума) дали сработва от устройството което отваряш форума. Всяка буква или комбинация от букви може да се дефинира как да се превеждат и след това натискаш да се преведе на кирилица.

Активен
Страници: 1 2 [3] 4 5 ... 9   Нагоре
  Изпечатай  

Отиди на: