Страници: 1 [2] 3 4 ... 16   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Луцифер!  (Прочетена 11229 пъти)
0 Членове и 1 Гост преглежда(т) тази тема.
Неактивен lily
Jr. Member
**
Публикации: 89

« Отговор #15 -: (Сряда) 21 Май 2014, 11:29 »

Луцифер=ЕА/Енки/Ейя

по-кратко и сбито не знам как да се изразя Roll Eyes

Луцифер е в библията на латински (Вулгата- за нея иде реч).

Името Луцифер се споменава в библията само и единствено по отношение на един човешки цар, на който му е обещано от някакъв разпален евреин, че ще го направи да падне от трона му и ще му срине царството, а не се отнася за някакъв ангел. В българския превод го наричат Деница същият този цар, тъй като Деница е преводът на Луцифер на български. Който не вярва, да си прочете библията. Полезно е. Много от лъжите на църковниците лъсват за хората, прочели библията и знаещи какво реално пише в нея.

Т.е. такъв паднал ангел Луцифер в библията няма и никога не е имало. Но се натрапва като лъжа. Една от многото причини поради които и никога няма да се доверя на нито една религия.
« Последна редакция: (Сряда) 21 Май 2014, 11:36 от lily » Активен
Неактивен Zurlex
Jr. Member
**
Публикации: 63

« Отговор #16 -: (Сряда) 21 Май 2014, 15:09 »

Идеята ми беше по дълбока!
Използвах името Луцифер за да обясня феномена на големия взрив. Тоа феномен е изразен чрез метафори в първите книги.

Така. Според тях след взрива се отделила светлина която поела своя посока оставяйки причината за себеси в пълен мрак. Преди да заспи бог дал име на светлината и я гледал как се отдалечава. В бесния си бяг светлината изгаряла всичко по пътя си а огъня рисувал картини които заредени от духа и оживявали.

Бог нарекал първото си и единствено творение, Красота! Това била първата и единствена дума преди да заспи.

Когато светлината се умори от деня си тя ще се върне при бог за да поспи. Тогава той ще се събуди за да види детдто си и тн.

Кой и кога даде името Луцифер не е важно. Важно е кой и защо определи светлината за враг на бог и всичко живо!?
Активен
Неактивен Psyhea
Restricted
*
Публикации: 3138
Дата на регистрация 2012-12-12!

« Отговор #17 -: (Сряда) 21 Май 2014, 15:43 »

Идеята ми беше по дълбока!
Използвах името Луцифер за да обясня феномена на големия взрив. Тоа феномен е изразен чрез метафори в първите книги.

Така. Според тях след взрива се отделила светлина която поела своя посока оставяйки причината за себеси в пълен мрак. Преди да заспи бог дал име на светлината и я гледал как се отдалечава. В бесния си бяг светлината изгаряла всичко по пътя си а огъня рисувал картини които заредени от духа и оживявали.

Бог нарекал първото си и единствено творение, Красота! Това била първата и единствена дума преди да заспи.

Когато светлината се умори от деня си тя ще се върне при бог за да поспи. Тогава той ще се събуди за да види детдто си и тн.

Кой и кога даде името Луцифер не е важно. Важно е кой и защо определи светлината за враг на бог и всичко живо!?

Това са явления от по-късен етап.

Не ми се пише,щото ми е писнало да се повтарям..погледни темата за потопа и публикациите на ФОРУМ по отношение на произхода ни.
Оня комикс библето,казва нещата аичк-ачик,т.е.описва реални събития и реални персони,вкл.и Луцифер.С тая малка подробност,че в това писание(то не може и книга да го наречеш,камоли па свята Grin)няма нищо духовно..
Има описание на астрала частично,на някои практики и техники,ама то толкоз завоалирано,и кат за малоумни казано,че неам думи..
Иначе прочети за ЕА(Еа-Су).Нашият генетичен автор,чиийто символ е не друго,а змията Wink

По-късно става Луцифер,Сатана и пр.

Смята се,че вече обитава 7-мо ниво на плътност(демек най-висшите вибрации в проявлението,но да не се бърка с Нирваната и Първоизточника).То това е и т.нар."Христово съзнание".Висшия казуален свят и неговите вибрации.
Активен
Неактивен Zurlex
Jr. Member
**

« Отговор #18 -: (Сряда) 21 Май 2014, 15:58 »

Абе никой ли не разбира кво съм написал?

ПРЕСТАНЕТЕ С ТОЯ НЮ ЕЙДЖ!

НЕСЪМ ВЪЗПИТАНИК НА ЦЪРКВАТА!

В ВЪПРОСИТЕ МИ НЯМА НИЩО ХРИСТИЯНСКО!

ИСТОРИЯТА КОЯТО ОПИСАХ ПРЕДИ МАЛКО Е ОТ КНИГА ПИСАНА 5.000 ГОДИНИ ПРЕДИ ХРИСТОС!!!!!

Писна ми!
Активен
Неактивен Psyhea
Restricted
*
Публикации: 3138
Дата на регистрация 2012-12-12!

« Отговор #19 -: (Сряда) 21 Май 2014, 16:39 »

Ай ако обичаш спри да крещиш кат  ощипана мома,че не е възпитано..
Енки е от преди библията,бе морон..Барем да си бе направил труда да видиш кой е и за кво иде реч..
Кви религии те гонят,кви 5 лв,че не можах да разбера ..За да споменеш думата"математика"не е нужно нито да си математик,нито па да решаваш уравнения.. Cool

Ай със здраве..
Минаваш у графата на "игнора" Grin
Активен
Неактивен user2
Sr. Member
Публикации: 296

« Отговор #20 -: (Сряда) 21 Май 2014, 16:50 »

Не се сещам нещо Писано 5000 години преди Христос? Smiley Кой го е писал от Свое име, ако то не е сведено Свише? И кой, ако не Христос знае какво Пише в книгата на Бог преди книгата, която ти цитираш.
Цитат
ИСТОРИЯТА КОЯТО ОПИСАХ ПРЕДИ МАЛКО Е ОТ КНИГА ПИСАНА 5.000 ГОДИНИ ПРЕДИ ХРИСТОС!!!!!
Месията е Помазания от Светия Дух. Не е ли Светия Дух този, който разкрива Писанията? Чии писания са по - ценни от Живото слово? Живо слово е опита на всеки човек, претворената идея на всеки, сбъднатата мечта, това, което е обичал и това, в което е отдал - дори 'да е загубил' нещо от 'тялото', и да е един  грешник - По ценен е от всяка светлина на Луцифер... Защото е жив.. и делата му го осветяват. Няма нужда от спомени за велико минало, а от право на свое настояще.Луцифер е като Луната. Луната просто отразява слънчевата светлина. Всяка лунна светлина дарява блян по нещо отминало, така както Луцифер ни закотвя в спомените на минали постижения.
Какво като един Лъч се отделил с Промисъл, когато е затънал в себеотрицание тук на Земята. Какво е хляба без виното? Какво е виното без хляба? Кое ги освещава? - Труда на твореца. С Дух се твори плът, самата плът се претворява в Дух. Така щото и най- неприветливата  плът се одухотворява в творческа дейност. Човека има избор, да упражнява творчески акт, сам по себе си твори светлина, с всяка усмивка и обич. Луцифер е  носталгията по нашето детство - Светлосенките  на  черно - белите снимки, ехо от Първата заря на Вселената - Отзив на радостта на Бог, в неговата първична проява, преди да заяви  намерението си и Логоса да се прояви.Той е проблясъка на чистата идея. Така, както светкавицата предшества гърма. Но нищо не произхожда само от себе си, а е само аспект и проява. Не е самото зрънце, есенцията на творящата сила, а неин  пре - носител.

На твоя въпрос отговарям с въпрос: Защо за Луцифер стана проблем, че хората се ползват от светлината, която Той отразява?? Или казано по- просто? - Защо на хората е нужно да се говори със загадки от хилядолетия, след като сами са носители на светлината, а им се пречи да го познаят и още повече им се пречи, когато го разбират?
Активен

Неактивен lily
Jr. Member
**

« Отговор #21 -: (Сряда) 21 Май 2014, 17:03 »

Psyhea, Енки е Енки, а не нещо друго. То все едно да те преименувам теб от Psyhea на някакъв друг ник, защото ми приличаш на друг. Примерно, ще ти сложа ника на някой си Иван. Това няма да те превърне в Иван, без значение колко на мен ми допада идеята, нали?

Такива произволни сливания на персонажи са нередни точно поради същата причина, поради която е нередно да ти сменя ника с ника на Иван и да почна да твърдя, че сте един и същ човек, понеже си приличате. Имате и двамата напълно еднакви блузки със змия и щом имате еднакви блузки значи сте един и същ човек. Логика, а?  Undecided

А ако взема да твърдя, че то първо било Psyhea, а после по-късно се наричало същото нещо Иван и също ще си умреш от смях, нали?

Затова, хайде да оставим Енки да си бъде Енки и да се базираме на библията, където Луцифер си е Луцифер и не е ангел, а е цар, който е човек отвсякъде.  Wink

След това на мен лично би ми било интересно да се разгледа въпросът защо църквата лъже относно тази част от библията.

Активен
Неактивен Tangrata
Hero Member
Публикации: 779

« Отговор #22 -: (Сряда) 21 Май 2014, 17:17 »

Паралелната фантазия не прощава. Енки, Бенки, Семки, Еа, Беа ...
Откъде вярвате в тия работи не знам. Трябва човек да е много отчаян от живота си, че да се хваща като удавник за сламка за подобни фантасмагории.

Кой е бил преди толкова хилядолетия, че да им опише историята на тия? И изобщо да види дали ги е имало.
Активен

"От човешката глупост по-забавно нещо няма. Това комиците са го открили много отдавна."
Неактивен lily
Jr. Member
**

« Отговор #23 -: (Сряда) 21 Май 2014, 17:17 »

Ira

Много ми харесва идеята да имам 100000 евро по банковата ми сметка. И така се случва, че 8999999 човека ми казват, че имам въпросната сума в евро по банковата ми сметка. Много яко ми звучи. Гали ми ушите като музика отвсякъде.

Какво да направя? Мога ли, само защото ми харесва идеята и само защото толкова много хора я повтарят като папагали, да приема, че то верно бе, имам такава финансова наличност? Или по-добре е да си слушам логиката, която ми казва, че няма значение нито колко много ми харесва идеята, нито колко хора я повтарят за чиста истина, защото аз такива пари по банковата ми сметка си нямам.

Може пък да се е случило чудо и някой добродетелен милиардер, далечен роднина, да ми е превел пък толкова пари. Затова какво мога да направя? Мога да си проверя банковата сметка. Проверявам и вътре, както казва народът, и за мишките не е останало нищо.

Аналогично и за бог. Много ти се иска да го има. И много хора повтарят като папагали сляпо, че го има. Но това не е достатъчно основание да се приеме, че бог наистина го има.

Следователно се прави проверка.

Вселената е категорична, че бог, богове, висши сили и прочие, не се намират из нея под никаква форма. И това е доказано категорично от Айнщайн с формулата E=mc2 с която доказва, че енергия и материя са еквивалентни, т.е. ако има бог, то той е енергия=материя, значи до сега да е открит. Ама не е открит, защото не съществува.
Активен
Неактивен user2
Sr. Member

« Отговор #24 -: (Сряда) 21 Май 2014, 17:37 »

Цитат
След това на мен лично би ми било интересно да се разгледа въпросът защо църквата лъже относно тази част от библията.
Цитат
Името Луцифер се споменава в библията само и единствено по отношение на един човешки цар, на който му е обещано от някакъв разпален евреин, че ще го направи да падне от трона му и ще му срине царството, а не се отнася за някакъв ангел. В българския превод го наричат Деница същият този цар, тъй като Деница е преводът на Луцифер на български.

В какво лъже Църквата? Моля те постави точен цитат от Библията за обсъждане, за да сведем недоразуменията при анализа до минимум.
Вчера споменах в другата тема, че преглътнах Соломон. Сега .. Споменах за генеологията на Св. Дух.или родословието на Иисус Христос, отразено в  "Дърво Йесеево" от Бачковския манастир в темата "Какво съм аз" - Там поне става ясно, че всеки един носител на Божествено вдъхновение е клонка от дървото на Живия Бог, и когато се говори за символизъм в светите Писания често споменаването на Деницата като цар е упоменаване за циклично  проявен аспект на Луцифер, като архетипен символ. Често по този начин се отбелязват космични събития, обвързани със следствието от делата на дадени царе, по времето на управлението на определен космичен аспект. Това може да значи, че в епохата на дадения цар е края  на даден космичен цикъл, свързан с Луцифер. И влизането във владение на друг 'управител'- архонт.
Исая 14:12

12. Как си паднал от небето, ти
Деннице, сине на зората!
Как си отсечен до земята, ти, който поваляше народите;
...
Откровение

2:26 И на този, който победи, и който се пази до край, за да върши дела чисти като Моите, ще дам власт над народите, -
    2:27 (и той "Ще ги управлява с желязна тояга; Те ще се строшат като грънчарски съдове", -) както и Аз получих от Отца Си.
    2:28 И ще му дам зорницата.
    2:29 Който има ухо, нека слуша що говори Духът към църквите.

.......

22:16 Аз, Исус, изпратих ангела Си, за да ви засвидетелствува това за църквите. Аз съм коренът и потомъкът Давидов, светлата утринна звезда.
.....

Активен

Неактивен Zurlex
Jr. Member
**

« Отговор #25 -: (Сряда) 21 Май 2014, 17:39 »

Трябваше да разгледаме явлението Луцифер в същината на тая дума. Има тъмен ангел. Брат. Глиган, лисица и тн. В всички древни религии ....

Дали ние вярваме никой не го грее. Тъмния или светлия персонаж все още са водещи в действащите култове.

Някъде все още се пролива б*бешка кръв в имената на първата твар!

Кой или какво се крие зад имената му?

Защо хора знаещи, имащи и можещи повече от нас почитат неговото име?
Активен
Неактивен Zurlex
Jr. Member
**

« Отговор #26 -: (Сряда) 21 Май 2014, 17:43 »

IRA благодаря ти! От както съм тук ти единствена прочиташ!
Активен
Неактивен user2
Sr. Member

« Отговор #27 -: (Сряда) 21 Май 2014, 17:46 »

Цитат
Защо хора знаещи, имащи и можещи повече от нас почитат неговото име?

zurlex,
Отговора е прозирен. Защото служат на архонтите, а не на Живия Бог. А архонтите, за да запазят властта си, понеже са тъждествени с 'време', като отрязък, т.е 'минало'-Луцифер, се 'извикват' чрез Ритуали. За ритуала трябва 'вода'- кръв, и 'хляб' - тяло. Тази 'жертва' е нужна, за да се въплъти идеята-искрата. Светлината се нуждае от ускорител, за да се прояви - Намерение - то задвижва материята, за да се изпълни с Живот, с Дух и да стане Жив Лъч - енергия.
Активен

Неактивен Zurlex
Jr. Member
**

« Отговор #28 -: (Сряда) 21 Май 2014, 17:51 »

Re IRA:

Надявам се че си от софия!
Активен
Неактивен user2
Sr. Member

« Отговор #29 -: (Сряда) 21 Май 2014, 18:01 »

Трябваше да разгледаме явлението Луцифер в същината на тая дума. Има тъмен ангел. Брат. Глиган, лисица и тн. В всички древни религии ....

Чудесно, че ги спомена. Не може да се избегне близнака.
     Ето защо:

Карта таро - "Колелото на Съдбата" - 10та по ред карта, тя сама по себе си е завършен цикъл - 10, но не изчерпва Пътя. Тя е съвършенната Идея -10, проявена в завършен вид - пространствено и времево изявена. Изобразява Света, но и неговата изменчивост. Това не е краят, нито началото, а кръговрата. Близнака винаги минава по Пътя, така щото се среща с брат си в приемствеността. Последния става Първи...
     Всеки елемент е необходим за проявата на Промисъл. Инак  светлината остава отразена, и все пак това отражения само по себе си съдържа спомена за началото, носталгията по Дома - Луната.
Активен

Страници: 1 [2] 3 4 ... 16   Нагоре
  Изпечатай  

Отиди на: