Страници: [1] 2 3 ... 16   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Луцифер!  (Прочетена 11218 пъти)
0 Членове и 1 Гост преглежда(т) тази тема.
Неактивен Zurlex
Jr. Member
**
Публикации: 63

« -: (Вторник) 20 Май 2014, 20:55 »

Днес изгледах новата версия на " Бебето на Росмари " та се сетих за горкия стар Луци който все неможе да се реинкарнира.

Въорос! Моля за збити точни отговори!

Кой е Луцифер?

Ако той е величието и радоста божия, защо му трябва да влиза в човешка кожа?

Какво иска и защо?

Той ли е живия бог?

Активен
Неактивен Веско
Hero Member
Публикации: 648

« Отговор #1 -: (Вторник) 20 Май 2014, 21:01 »

Може ли първо твоя отговор  Smiley
Активен
Неактивен Zurlex
Jr. Member
**

« Отговор #2 -: (Вторник) 20 Май 2014, 21:07 »

По добър съм в задаването на въпроси.....
Активен
Неактивен Веско
Hero Member
Публикации: 648

« Отговор #3 -: (Вторник) 20 Май 2014, 21:10 »

То тека и баба знае  Smiley отговора има смисъл ако сам го намери човек.
Активен
Неактивен Zurlex
Jr. Member
**

« Отговор #4 -: (Вторник) 20 Май 2014, 21:13 »

Въорос! Моля за збити точни отговори!

Кой е Луцифер?

Ако той е величието и радоста божия, защо му трябва да влиза в човешка кожа?

Какво иска и защо?

Той ли е живия бог?
Активен
Неактивен Вещичка
Hero Member
Публикации: 820
Виждам те!

« Отговор #5 -: (Вторник) 20 Май 2014, 21:13 »

Да се инкарнира ли!?! Че той е бил инкарниран преди доста хиляди години, а сега хората се справят доста добре и без него  Grin Grin Grin...

Да е бог, не е. Просто сътворец като останалите архангели.

Защо е влязъл в човешка кожа - ми защото му е било любопитно сигурно. Аз поне съм сигурна, че затова съм тук  Wink.

Какво иска - ми в началото си е живуркал като всички други, а после не го знам. Сигурно е правил каквото си иска  Grin.
Активен

Неактивен ARRI
Hero Member
Публикации: 1831

« Отговор #6 -: (Вторник) 20 Май 2014, 21:18 »

А сигурни ли сме, че Луци съществува, а не е имагинерно понятие вкаран ни в главите от голямите батковци....За тва първо дай доказателства, че Луци съществува, па после ще мислим за останалото....И как изобщо някакъв си Луци ще е радостта божия...Ние хората сме радостта божия и неговата гордост...ние сме венеца на творението му.... Grin....Да не би ние да сме Луци...?
Активен

Ако искате картина на бъдещето, представете си ботуш, който стъпва върху човешкото лице и остава там завинаги.Оруел
Неактивен mechka5
Newbie
*
Публикации: 38
The only limit is my imagination.

« Отговор #7 -: (Сряда) 21 Май 2014, 02:03 »

Господ няма нищо общо с човешките религии и глупост.
Активен

The only limit is my imagination.
Неактивен lily
Jr. Member
**
Публикации: 89

« Отговор #8 -: (Сряда) 21 Май 2014, 07:03 »

А сигурни ли сме, че Луци съществува, а не е имагинерно понятие вкаран ни в главите от голямите батковци....За тва първо дай доказателства, че Луци съществува, па после ще мислим за останалото....И как изобщо някакъв си Луци ще е радостта божия...Ние хората сме радостта божия и неговата гордост...ние сме венеца на творението му.... Grin....Да не би ние да сме Луци...?

Аз залагам на версията - вкаран в главите на манипулираните. Те трябва да имат враг. Тогава забравят личните си различия и могат да бъдат насочвани от нечия ръка да правят простотии. Мога да дам аналог с тукашния форум. Появявам се аз, всички решават, че съм враг и резултатът е налице. Сега, ако админът е недобросъвестен, може да дръпне каишката в желана от него насока и това да сработи. Ма се надявам да не е такъв админ.  Grin

В световен мащаб обаче дърпането на каишката от управляващите винаги е следвало след обявяването на врага в религията. И понеже сме в България, ако измерваме в пари колко е ефективно това дърпане на каишката, то фактите са, че БПЦ е по-богата в момента от българската държава. Толкова е ефективна като власт и като манипулация системата. Манипулационната техника в случая не се вълнува дали религиозните и вярващите се усещат, че точно умела манипулация стои зад всяко тяхно хрумване. Особено с навлизането на новите "стари" религии, при които институцията, която ги създава и подкрепя, им се прави на псевдо-враг (играе го Луцифер умишлено) и човекът си мисли "Ама аз нямам нищо общо с църквата, аз просто си вярвам в Бог". И всичко това, без да си дава сметка кой реално му е дал тази вяра.

« Последна редакция: (Сряда) 21 Май 2014, 07:09 от lily » Активен
Неактивен lily
Jr. Member
**

« Отговор #9 -: (Сряда) 21 Май 2014, 07:05 »

Да се инкарнира ли!?! Че той е бил инкарниран преди доста хиляди години, а сега хората се справят доста добре и без него  Grin Grin Grin...

Да е бог, не е. Просто сътворец като останалите архангели.

Защо е влязъл в човешка кожа - ми защото му е било любопитно сигурно. Аз поне съм сигурна, че затова съм тук  Wink.

Какво иска - ми в началото си е живуркал като всички други, а после не го знам. Сигурно е правил каквото си иска  Grin.

Не съм ти забравила заплахата с художествената литература. Чакам си Некрономикона. И Соломоновите печати. И Ла Вей.

А сега по темата. Знаеш ли, че богатото въображение не е знание?
Активен
Неактивен ARRI
Hero Member
Публикации: 1831

« Отговор #10 -: (Сряда) 21 Май 2014, 09:05 »

А пък ватикана е най-богатата корпорация у целио свет....Факт....
Активен

Ако искате картина на бъдещето, представете си ботуш, който стъпва върху човешкото лице и остава там завинаги.Оруел
Неактивен Zurlex
Jr. Member
**

« Отговор #11 -: (Сряда) 21 Май 2014, 09:38 »

Аре по темата моля!
Активен
Неактивен lily
Jr. Member
**

« Отговор #12 -: (Сряда) 21 Май 2014, 10:38 »

Аре по темата моля!

Съвсем по темата сме си. Луцифер - средство за манипулация и финансовите приходи, като краен резултат от манипулацията.

Даже мога да кажа кога Луцифер ще бъде "убит". Като се спре кранчето с пари към религиозните институции и Луцифер ще стане един мит, не по-различен от забравените древногръцки богове.
Активен
Неактивен lily
Jr. Member
**

« Отговор #13 -: (Сряда) 21 Май 2014, 10:44 »

А пък ватикана е най-богатата корпорация у целио свет....Факт....

Прав си, така е.
Активен
Неактивен Psyhea
Restricted
*
Публикации: 3138
Дата на регистрация 2012-12-12!

« Отговор #14 -: (Сряда) 21 Май 2014, 11:06 »

Луцифер=ЕА/Енки/Ейя

по-кратко и сбито не знам как да се изразя Roll Eyes
Активен
Страници: [1] 2 3 ... 16   Нагоре