Страници: [1] 2 3   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Една истина за живота  (Прочетена 3589 пъти)
0 Членове и 1 Гост преглежда(т) тази тема.
Неактивен bojinkata
Hero Member
Публикации: 6217
мислите определят съдбата ти

« -: (Неделя) 30 Декември 2012, 14:43 »

Нещо интересно от една дебела книга: Внимавай за мислите си, защото стават думи/ Внимавай за думите си, защото стават дела/Внимавай за делата си защото те стават навици/ Внимавай за навиците си, защото те стават твой характер/ Внимавай за характера си, защото той става твоя СЪДБА!
Активен

bojinkata
Неактивен Psyhea
Hero Member
Публикации: 2732
Дата на регистрация 2012-12-12!

« Отговор #1 -: (Неделя) 30 Декември 2012, 14:47 »

Старо като света и също толкова истинско! good
Активен
Неактивен Страшку
Hero Member
Публикации: 856
Заяц ты меня слышишь?

« Отговор #2 -: (Неделя) 30 Декември 2012, 15:38 »

Има го и в по-съкратен вариант: Внимавай какво си пожелаваш - може и да се сбъдне. mail1
Активен

Човешкото развитие е пътят от примитивното през сложното към простото.
Неактивен user
Hero Member
Публикации: 723

« Отговор #3 -: (Неделя) 30 Декември 2012, 16:08 »

И затова трябва да си пожелаваме само хубави работи.
Има хора в това число включвам и себе си - мислят отрицателно. Не винаги, но има и такива моменти. Не всички мисли можем да си ги контролираме. Туй си е майсторство като ги е тъпо и имаш лоши мисли да ги гониш.
Активен
Неактивен Psyhea
Hero Member

« Отговор #4 -: (Неделя) 30 Декември 2012, 16:13 »

И затова трябва да си пожелаваме само хубави работи.
Има хора в това число включвам и себе си - мислят отрицателно. Не винаги, но има и такива моменти. Не всички мисли можем да си ги контролираме. Туй си е майсторство като ги е тъпо и имаш лоши мисли да ги гониш.
Можем!Въпрос на навик.И никога не е късно да се започне.На менталното тяло,не му е нужно много за да смени модела!
Активен
Неактивен МИТКО
Hero Member
Публикации: 1662

« Отговор #5 -: (Вторник) 01 Януари 2013, 17:37 »

Живееш  ли  с  кредото  -  Аз  искам!!!!  -  Винаги  ще  бъдеш  неразбран   и  недооценен!!
      Ако  кредото  ти  е  -  Трябва  ли?  -  Ще  бъдеш  понякога  неразбран,  но  винаги  оценен  и  ценен  от  обкръжаващите!   
      Аз  искам  -  кредото  на  насоченото  навън  Его  -  кредото  на  паразита!   Тъмните  обичат  именно  такива  инкарнации,  защото  са  склонни  да  живеят  на  кредит.
     Трябва  ли  ми?  -   Първи етап  от  осъзнаване  на  проблема  -  Кай  ще  плаща  сметката?
     Трябва  -  Аз  плащам  за  своето  искам  -  Поемам  отговорност  за  избора  си
     Трябва  ни  -  Поемам  отговорност  и  за  зависимите  от  мен
     Трябва  им  -  Отричане  от  собственото  си  искам  -  Искане  от  себе  си  за  да  дадеш  на  другите!

Активен

Въобръжението  е  по-важно  от  знанието
Неактивен Psyhea
Hero Member

« Отговор #6 -: (Вторник) 01 Януари 2013, 18:44 »

Айдеее..Пак се почна 
Да уточня,че МИТКО говори за инкарнационното искам и трябва.Че иначе ей ся ще долети и Мира и па се почне 100 годишния им спор..
Най-просто казано инкарнацията"трябва"да се научи да живее в хармония с"искам"на ВА. Wink
Активен
Неактивен mira
Hero Member
Публикации: 1507
живота е изумително приключение

« Отговор #7 -: (Вторник) 01 Януари 2013, 19:09 »

Направо предлагам да дам линк към стария форум, вместо да цикля същите аргументи, които най-подробно изложих там. Митко познава историята на живота ми и съм сигурна, че не би ме определил като човек "паразит", но въпреки това го пише смело: "Аз искам - кредото на паразита"...Мога да се аргументирам отново, но не е нужно: просто влезте в стария форум - между другото още не са паднали аргументите ми "защо искам не е мръсна дума".  Wink

П.П. Психея, не само ВА, но и човешкото /инкарнационното/ "искам" е хубаво да се следва и изследва. Ти самата преди дни каза защо е така. Защото, ако не се изчерпи по естествен начин този заряд, тази нагласа, тази склонност у човека, то той нищо не постига за духа си. А само се дисциплинира поведението му. Ако иска да бъде див егоист - да бъде! Това е ЕДИНСТВЕНИЯТ начин да си научи уроците. А когато вече си научи уроците на собствен гръб, то тогава "трябва" за него се е превърнало в съкровено "искам" и иобщо не стои дилемата пред него. И в двата случая остава "искам", обаче. Веднъж като начин да си изживееш грешките, втория път като избор на инкарнираната ти вече душа, /избор = желание/. Когато аз съм направила някакъв избор, това означава, че аз искам да постигна предвидения от избора ми резултат. ИСКАМ.
« Последна редакция: (Вторник) 01 Януари 2013, 19:20 от mira » Активен

Добрите решения идват с опита, а голяма част от опита идва с лошите решения...
Неактивен Вещичка
Hero Member
Публикации: 820
Виждам те!

« Отговор #8 -: (Вторник) 01 Януари 2013, 19:33 »

Е, моята философия за живота е простичка: най-лесният начин да победиш изкушението е като му се отдадеш!  Grin

Думата искам е хубава дума  Wink...
Активен

Неактивен old4
Hero Member
Публикации: 1105

« Отговор #9 -: (Вторник) 01 Януари 2013, 20:47 »

Думата искам е хубава дума  ...

Присъединявам към мнението на Вещичка  good.
Въпрос към Митко какво лошо е например, аз искам да откажа цигарите ? Или пак не съм разбрал и вие си говорите за "извънземните" си "азове"  Grin.

П.С.Моето мото е, искам и го постигам !
Активен
Неактивен user
Hero Member

« Отговор #10 -: (Вторник) 01 Януари 2013, 22:07 »

Пак ли спорът за искам и трябва? Grin
Еми хора зависи от ситуацията. И понякога двете понятия са всъщност едно и също.
Примерно за Олд. Той Иска да откаже цигарите или Той Трябва да откаже цигарите.
Кое е вярно? Grin
най-лесният начин да победиш изкушението е като му се отдадеш!  Grin
Cool Cool Cool

А какво му е лошото на думата искам?
Що за човек е този дето нищо не иска?
Активен
Неактивен МИТКО
Hero Member
Публикации: 1662

« Отговор #11 -: (Сряда) 02 Януари 2013, 01:33 »

най-лесният начин да победиш изкушението е като му се отдадеш!  Grin

А какво му е лошото на думата искам?
Що за човек е този дето нищо не иска?

Калан,  когато  искаш  (изискваш)  от  себе  си,  ти  неминуемо  си  даваш  сметка   с  колко  трябва  се  налага  да  се  справиш!  Аз  нямам  нищо  против  това  искам  защото  е  обърнато  навътре!
      Танграта  е  атлет  -   попитай  го  какво  му  коства  това!  
     Олд  искал  да  се  откаже  от  алкохол  и  цигари  -  попитай  го  какво  му  и  коствало  това  
     Искам  да  опозная  ирационалното  -  да  ти  разказвам  ли  какво  ми  е  коствало  това?
     Някои  жени  искат да  станат  майки  -  ...............  
     Израза  на  искам  в  дуалният  свят  е  трябва  
     Израза  на  обичта  в  дуалният  свят  е  грижа
     Знаменателя  на  трябва  и  грижа  се  нарича  работа!  

Да   но  докато  опитваме  изкушенията......  За  да  пораснем  не  трябва  да  опитваме  а  точно  обратното   задавайки си  въпроса  -  А  трябва  ли? -  да  ги  игнорираме!!  
    Нали   не  смятате  че  можете  да  изчерпите  всички  изкушения?   И  кой  изкушава?

Активен

Въобръжението  е  по-важно  от  знанието
Неактивен user
Hero Member

« Отговор #12 -: (Сряда) 02 Януари 2013, 02:25 »

Митко все с нещо трябва да се справяме. Дали ще го искаме или ще го трябаме Grin не е важно чак толкоз. Не обичам да мия чинии. Направо мразя. Ама трябва. Дали ще я искам тая дейност или ще я трябвам все трябва да се свърши.
Лошо няма Танграта да е атлет. Той така сигурно е искал. И се е трудил за да бъде такъв. Имал е желанието, а то е важно. Аз като не ща да съм атлет примерно как да стана.
Колкото до Олд - Той и всеки друг пушач знае, че НЕ ТРЯБВА да се пуши. Но ще спре когато той ИСКА. Тогава може би ще е успешно спирането.
Искането и трябването са свързани често. И дори и да се вижда противоречие всъщност може би няма. Те противоречията са си в нас.
     Да   но  докато  опитваме  изкушенията......  За  да  пораснем  не  трябва  да  опитваме  а  точно  обратното   задавайки си  въпроса  -  А  трябва  ли? -  да  ги  игнорираме!! 
    Нали   не  смятате  че  можете  да  изчерпите  всички  изкушения?   И  кой  изкушава?     

Според мен има голям смисъл да се отдаваме на изкушенията. Понякога само така може да ги преодолеем. Със забрани не винаги става. Знаеш ги хората. Като малки деца сме. Забрани им нещо и повечето ще го направят.
А и човек се учи от грешките си.
Активен
Неактивен mira
Hero Member
Публикации: 1507
живота е изумително приключение

« Отговор #13 -: (Сряда) 02 Януари 2013, 11:22 »

айдееее.... Grin Отиде коня в реката пак...Сега пък "искам навътре" и "искам навънка"... Shocked Huh?
Митко, никога не сме спорили за "технологичното трябва", а все за опитите ти да съдиш и да набиваш морал. Не извъртай пак.   Wink
Дори желанието да нямаш никакви желания пак е ...желание.  Grin Така ли е?
Прочети пак това изречение: "Когато аз съм направила някакъв избор, това означава, че аз искам да постигна предвидения от избора ми резултат. ИСКАМ."Според мен проблема е, че не приемаш, че "лошия" е нужно да бъде оставен да си изживее "лошотията"...Роптаеш срещу избора му. А забравяш, че това е ЕДИНСТВЕНИЯ начин човек да учи. Ти винаги ли си постъпвал правилно? Едва ли. Както и аз. НО! Ако сега те тегли към правилното, то е защото преди те е теглило към неправилното и си го изживял на максимум. Какво става с човека, ако не си изживее последствията от неправилните избори, а все се предпазва да не се опари? Не учи. Не учи на ЕМОЦИОНАЛНО ниво.
Активен

Добрите решения идват с опита, а голяма част от опита идва с лошите решения...
Неактивен Вещичка
Hero Member
Публикации: 820
Виждам те!

« Отговор #14 -: (Сряда) 02 Януари 2013, 14:54 »

Да   но  докато  опитваме  изкушенията......  За  да  пораснем  не  трябва  да  опитваме  а  точно  обратното   задавайки си  въпроса  -  А  трябва  ли? -  да  ги  игнорираме!!  
    Нали   не  смятате  че  можете  да  изчерпите  всички  изкушения?   И  кой  изкушава?      

А дали пък не си ги опитал всички а  Grin. Щото през всичките си инкарнации си опитвал какво ли не.

И що да не ги опитам пък а  Tongue...

Родил/инкарнирал си се тук за да опиташ от всичко, щото горе нема как стане това. Идеята е да пробваш докато ти втръсне и сам да се откажеш, а не да си налагаш забрани. Забраните са глупаво нещо, щото човека е така устроен, че като му забраниш нещо то той го иска още повече...
Активен

Страници: [1] 2 3   Нагоре
  Изпечатай  

Отиди на: