Страници: 1 [2]   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Какво мисли един виетнамец за българите...  (Прочетена 1523 пъти)
0 Членове и 1 Гост преглежда(т) тази тема.
Неактивен Tangrata
Hero Member
Публикации: 779

« Отговор #15 -: (Четвъртък) 14 Февруари 2013, 02:12 »

Радвам се, че не си се засегнала. И се радвам, че не си генерализирала в действителност. Т.е. поне не го мислиш.
Всички тези дискусии изискват много време и обем. Можем да отворим и тема за ролята на древните българи. Само, че аз се старая да минимизирам времето си във форумите напоследък ... Smiley
Жалко е, че няма преки доказателства (или поне не и публично достояние) за древните книги, изтъкнати личности, учения и народи.
Говори се, че Лао Дзе е бил българин. И цялата Дао концепция, също и "китайската" книга на промените, хексаграмите и тн.
Или ако не български, поне донесени от българите от по-стари цивилизации. Определено преди китайците.
Хексаграмите ги е имало на плочки от Месопотамия и двуречието. (което според някои е прото-българска цивилизация). И това хиляди години преди Легендарния император (Фу Си май беше) да опише книгата на промените в Китай.
Акупунктурата също. Мумиефицирането също. Операции на главата под черепа и тн и тн.
Символът на "тай дзи", великият предел, със ин и ян преливащи също. Ян и ин са си български думи. От тях имаме янчо, янка, Яньов ден (в периода на максимален ян за годината, най дългия ден) и тн и тн ...
Ех ... жалко за загубените знания през вековете.
Активен

"От човешката глупост по-забавно нещо няма. Това комиците са го открили много отдавна."
Неактивен Tangrata
Hero Member
Публикации: 779

« Отговор #16 -: (Четвъртък) 14 Февруари 2013, 02:18 »

Сега може да сме в период на морална и духовна деградация, но не винаги е било така. Било е точно обратното. Ние сме били буквално еталон за духовност за останалите народи. И не бездействието е балансът. Балансът е да действаш без его. В унисон със Света. А българите са били майстори в това. Те никога не са бездействали, когато е било необходимо действие.
Войни с философията на монаси, красива картинка ...
И тук там заклинатели да помагат на войните и на обикновените хора.
Реалността дава сила само на отговорните и достойните. А ние сме имали от всичко по много навремето. Но по няква причина всичко това е загубено. Дали е изкупление за грешка. Или изпитание за бъдещо развитие. Или просто немърливост и лошо стечение на обстоятелствата..
Активен

"От човешката глупост по-забавно нещо няма. Това комиците са го открили много отдавна."
Неактивен МИТКО
Hero Member
Публикации: 1655

« Отговор #17 -: (Четвъртък) 14 Февруари 2013, 13:48 »

Митко,кой да избираме?Идеи некви?Просто положението е такова,че ни офертират все с кофти стока..Такова те де..Кофти управници.И кой и да избереш,все тая.Българите може да са солисти,но България отдавна не е Ария!
п.п.Ария-солово изпълнение Smiley

Какво  мисля  по  въпроса!
1/  Задавам  си  едно  питане  -  Какво  направи  ББ  лично  за  мен???
Отг - Направи  така  че  да  ми  вземе  от пенсията  около  35/40% 
        За  щетите от  земетресението  не  получих  нищо! 
        Следователно  няма  да  гласувам  за  него!!!  Ще  гласувам  за  нещо  ново!
Сега  се  събират  подписи  за  референдум  да  бъде  възможно  отзоваването  на  самозабравили  се  политици  трябва  ли  да  подкрепим  идеята  или  да  си  стоим  в  къщи?   След  това  референдум  за  намаляване  на  бройката  търтеи  в  народното  събрание  и  така!
        Силно  впечатление  ми  направи  изречението  - " Българите може да са солисти,но България отдавна не е Ария"    Защо  не  пишеш  Ние  българите??  Ще  ти  кажа  директно  ние  сме  на  това  дередже  по  простата  причина,  че  мнозинството  не  искат  да  са  българи!!!  Защото  смятате  че  българин  е  синоним  на  нещо  срамно!  Пример  отричането  на  кирилицата,  изопачаване  на  езика  потъпкване  на  традициите  и  да  изброявам  ли  още? 
      Тука  в  темата  разпъвате  на  кръст  една  виетнамка,  а  ние  какви  сме,  задавали  ли  сте  си  въпроса? 
       Не  ми  се  пише  повече  че  ..........
Активен

Въобръжението  е  по-важно  от  знанието
Неактивен Psyhea
Hero Member
Публикации: 2720
Дата на регистрация 2012-12-12!

« Отговор #18 -: (Четвъртък) 14 Февруари 2013, 14:49 »

Силно  впечатление  ми  направи  изречението  - " Българите може да са солисти,но България отдавна не е Ария"    Защо  не  пишеш  Ние  българите??  Ще  ти  кажа  директно  ние  сме  на  това  дередже  по  простата  причина,  че  мнозинството  не  искат  да  са  българи!!!  Защото  смятате  че  българин  е  синоним  на  нещо  срамно!  Пример  отричането  на  кирилицата,  изопачаване  на  езика  потъпкване  на  традициите  и  да  изброявам  ли  още?  
      Тука  в  темата  разпъвате  на  кръст  една  виетнамка,  а  ние  какви  сме,  задавали  ли  сте  си  въпроса?  
       Не  ми  се  пише  повече  че  ..........
Чаааакай малко..България е продадена още преди векове!Примера с ББ няма много общо,просто щот той е поредната кукла на конци!И с която и марионетка да се закичим,файдата ще е същата!"Бий" за да те"уважават"!Такава ни е народопсихологията,така ни управляват.
Световната общност няма да позволи България да съществува!Как не го разбирате?Не става въпрос за управа на местно ниво,просто щот такава няма!Онова което имаме като парламент,са шайка хитри кретени.*ъзовете им са проходими и от Витиня и от Хаин-Боаз!За кво да се боря?За една идея,която не съществува вече цели епохи?
Ми не..Мерси.И да се разпадне географски понятието България,то пак ще остане живо във гените на хората.И да се затрие името България,целият спомен за нас,цялата идея..Всичко това Е записано във Вечността и няма как да бъде изтрито.За разлика от "Високи сини планини" например..Релефа на планетата е сменян хиляди пъти и някой ден пак ще се смени!Може би тряя да вържем планетата,че България да си остане на Балканския п-в....Не знам.
За мен просто етнос и религия отдавна умряха като понятия.
А не бих се борила за обречена кауза,както и на потъващ кораб не се качвам!
Света за който бих се борила,е свят на полиетнос ориентиран към живота във физическото с цел развитие на духа и опознаване и хармония с природата/живота!Не нации чиито прогрес се състои във войните или машините.Не нации които се избиват помежду си заради петрол и кинти.Не ми пука ни за патос ни за патриотизма.И никога не ми е пукало.Чак сега разбирам защо,никога не съм се чувствала българка,а просто човек.Защото това са глупави илюзорни разделения!
Приела съм факта,че България е обречена на разпад.Мисля само как да спася себе си и детето си,и под кое кътче на планетата ще ни е най-добре..Тва е.
Възпитавам сина си с едни малко по-широки рамки и ограничени,от тези които на времето ми бяха поставяни на мен.Уча го,че в момента е човек,облякъл човешка дреха и че,докато е в това тяло,Земята е неговият дом.Уча го да бъде учтив гостенин,който да не дотежава много на домакина си,да го обича,тачи и почита!Толкоз..
Програминга на"Татковината"и"за Сталину,за Родино" ще го пропусне в тоя живот.Стига му толкоз,фалш!

Домът е там където е сърцето!
п.п.Моето все у Космоса лети.Как да се боря за имагинерни елементи от земната матрица? dash1 dash1 dash1
« Последна редакция: (Четвъртък) 14 Февруари 2013, 14:54 от Psyhea » Активен
Неактивен Страшку
Hero Member
Публикации: 856
Заяц ты меня слышишь?

« Отговор #19 -: (Четвъртък) 14 Февруари 2013, 15:10 »

Мисля само как да спася себе си и детето си,и под кое кътче на планетата ще ни е най-добре..Тва е.

Psyhea, като пораснеш ще разбереш Smiley, че за да ти е добре, трябва и на останалите да им е добре.
Индивидуалното спасение, води до колективно загробване - Радко Ханджиев (...преди малко го слушах Радко)
Пък и нашия герб в тая посока е що годе добър - Съединението прави силата.
...но уважам и твоето мнение - така ги виждаш нещата, така. hi

Не говоря за България - дори и друго кътче на планетата да си харесаш пак е в сила принципа - индивидуалното спасение, води до колективно загробване...
Активен

Човешкото развитие е пътят от примитивното през сложното към простото.
Неактивен Psyhea
Hero Member

« Отговор #20 -: (Четвъртък) 14 Февруари 2013, 15:38 »

Мисля само как да спася себе си и детето си,и под кое кътче на планетата ще ни е най-добре..Тва е.

Psyhea, като пораснеш ще разбереш Smiley, че за да ти е добре, трябва и на останалите да им е добре.
E зависи какво имаш предвид под"останалите"..Щото честно..Не ми пука дали ти/той/тя..са добре.Разбираш ли..Знам,че останалите/другите съм Аз,и все пак не ми пука бе.Щастието е лична отговорност.Както и кръга на"станалите"..Казвам го именно щот съм пораснала,и фалшивите утопии отдавна не ме топлят гат зъзна!

Факт,е че,70%от българите не са добре.Е,това не ми пречи Аз да бъда добре,да се чувствам добре и т.н.Има моменти когато съм зле,но това няма  нищо общо с"другите".Зле съм гат съм в конфликт със себе си,а негат некой си рИве,че нема пари за тока,ама не фане да си продаде шибаната панелка,и да драсне у гората,нали?Щот на никой не му се иска"примитивен и нецивилизован"живот.Селата обезлюдяха,за сметка на градовете!И за тва ли управниците са ви виновни?Кат не щете мира,те ви секира!Ша рИвете и ша Ви глеам сеира!
Като,че само управниците крадяха и грабеха?Селскостопанските дворове,да не би хамериканците да разградиха?М?Нивите те ли ги превърнаха в пустееща сгур?Една Румъния дето и се смеем..Всяка педя земя е под конец!Паметниците ни кой ги руши?Кой чупи спирките?Кой пикае в подлезите?Кой храчи и си мята боклука през балкона?Чии памперси са разхвърляни из детските площадки?Чии кучета ядат живи хора?Ай сиктир бе..Управниците ви винови..Да бе да!
Активен
Неактивен Страшку
Hero Member
Заяц ты меня слышишь?

« Отговор #21 -: (Четвъртък) 14 Февруари 2013, 18:52 »

О, Psyhea, нещо се мъчеш да ме вкараш в омагьосания кръг на двата враждуващи лагера. Единия лагер е на хленчещите - търсещия виновния, другия лагер е на непукистите - не ми дреме. Grin
Все пак изяснихме гледните точки. Поне аз твоята я разбрах. hi
----------------------------------------------

Но пък на мен все ми е интересно откъде идват разминаванията във вижданията с хората, когато общувам:

Ако кажем че - външният опит е колективен, а вътрешния е личен, то от тук според мен идват разминаванията. Ти и двете неща ги слагаш на едно и после правиш турлю гювеч.
« Последна редакция: (Четвъртък) 14 Февруари 2013, 19:03 от Страшку » Активен

Неактивен Psyhea
Hero Member

« Отговор #22 -: (Четвъртък) 14 Февруари 2013, 19:18 »

Уфф..Ми,че то си е така..Ти си малък колектив съставен от съзнанията на всичките ти тела. Grin
Външен и вътрешен опит,може да има както всеки колектив,така и всяка индивидуалност.

Никъде не ща да те вкарвам.Пак ми вменявате цели.. Grin
Активен
Неактивен Страшку
Hero Member
Заяц ты меня слышишь?

« Отговор #23 -: (Четвъртък) 14 Февруари 2013, 19:29 »

Брей, направо ми настръхна косата! rolleyes2

Външният опит е колективен - СЪЕДИНЕНИЕТО прави силата.

Вътрешният опит е личен - съЕДИНЕНИЕТО прави силата.

Бахму майката! a-stiga-be
Активен

Неактивен Psyhea
Hero Member

« Отговор #24 -: (Четвъртък) 14 Февруари 2013, 20:36 »

Бахму майката! a-stiga-be
Имаме участник познал верният отговор 
Активен
Неактивен Вещичка
Hero Member
Публикации: 820
Виждам те!

« Отговор #25 -: (Четвъртък) 14 Февруари 2013, 22:03 »

Имам прекрасни спомени от детството именно от виетнамци, от тях се научих, че човек въпреки житейските загуби, може да е скромен, пестелив, търпелив почтен, работлив, грижовен, при все, че хората, за които говоря живееха буквално кучешки живот на територията на България, в далечната 1984г.

И аз имам хубави спомени от него време  Grin. Първите ми дънки, първия ми електронен часовник - черен на бели точки, липсата на кучета и котки по улиците...
Ти дадеш мене едно мяу - аз дам тебе електронен часовник! Ти дадеш мене едно бау - аз дам тебе елка касио!  hi-hi1 hi-hi1 hi-hi1
Активен

Неактивен Psyhea
Hero Member

« Отговор #26 -: (Четвъртък) 14 Февруари 2013, 22:32 »

Имам прекрасни спомени от детството именно от виетнамци, от тях се научих, че човек въпреки житейските загуби, може да е скромен, пестелив, търпелив почтен, работлив, грижовен, при все, че хората, за които говоря живееха буквално кучешки живот на територията на България, в далечната 1984г.

И аз имам хубави спомени от него време  Grin. Първите ми дънки, първия ми електронен часовник - черен на бели точки, липсата на кучета и котки по улиците...
Ти дадеш мене едно мяу - аз дам тебе електронен часовник! Ти дадеш мене едно бау - аз дам тебе елка касио!  hi-hi1 hi-hi1 hi-hi1
Аз па ша ги запомня с първата си електронна игра"Ну Пагади,кошничката с яйцата", купена на битака от виетнамците.И с тва,че в Сф,немаше кьорав уличен пес.. hehe1 hehe1 hehe1
Активен
Страници: 1 [2]   Нагоре
  Изпечатай  

Отиди на: