Страници: 1 2 3 [4] 5 6   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Централни банки + Неолиберализъм  (Прочетена 6134 пъти)
0 Членове и 1 Гост преглежда(т) тази тема.
Неактивен ARRI
Hero Member
Публикации: 1831

« Отговор #45 -: (Понеделник) 25 Август 2014, 18:55 »

За Исландия става въпрос! Забележката е правилна!

Не, за Ирландия пиша....Тях ги накараха да спасят банките си, и на практика Ирландия фалира.....Наложи се главорезите от МВФ да я спасяват....Е, след това им дойде акълеца на управниците, но след тях оставиха потоп...Сега Ирландия е с ОБД...както знаете те не са членове и на нато-то даже....
Активен

Ако искате картина на бъдещето, представете си ботуш, който стъпва върху човешкото лице и остава там завинаги.Оруел
Неактивен ARRI
Hero Member

« Отговор #46 -: (Понеделник) 25 Август 2014, 18:58 »

АРРИ, да допълня, че и Меркел се ослушва за ориентация към ОБД. Колкото и да е послушна на чичо Сам - и тя си прави сметките къде е изгодата за Германия. За това Й бяха сложени микрофоните от АНС на сащ в канцеларията и гсм-а.

Не знам дали ще стане тази работа Германия да стане член на БРИКС...Германия е леговището на илюминанти...не мисля, че ОБД ще пробият там.....Ама знае ли човек....Ще поживеем ще видим.... hi
Активен

Ако искате картина на бъдещето, представете си ботуш, който стъпва върху човешкото лице и остава там завинаги.Оруел
Неактивен ladonnae
Sr. Member
Публикации: 310

« Отговор #47 -: (Понеделник) 25 Август 2014, 19:20 »

ARRI,

ОК, отказвам се.
Нямам намерение да обсъждам всяка информация, още повече, без да посочиш откъде и защо я черпиш, спряла се под вниманието ти. И без това не съм експерт, каквото, който и както да разбира понятието, нито ще се превърна в енциклопедия, само защото ти е приятен спора. Зная какво и защо мисля, пак казвам...нека съм смешна, важно е веселба да става. Времето ще покаже.

И не си мисли, че не съм чела твои постинги. Въпреки че три-четири бяха достатъчни.

Приятна говорилня, мъжаги Grin

И по същество, извади два пъти главните букви, с изключение на любимата ти тези дни абревиатура. Веднъж, за да удебелиш егото си и втори път, съгласявайки се подсъзнателно. Ще трябва хронологично време, за да посееш впечатления. По същество (то си), драги ARRI.
...О, има и трети път, вече ще умра от гъдел и бях до тук Smiley
« Последна редакция: (Понеделник) 25 Август 2014, 19:53 от ladonnae » Активен
Неактивен bojinkata
Hero Member
Публикации: 6929
мислите определят съдбата ти

« Отговор #48 -: (Понеделник) 25 Август 2014, 19:30 »

АРРИ, да допълня, че и Меркел се ослушва за ориентация към ОБД. Колкото и да е послушна на чичо Сам - и тя си прави сметките къде е изгодата за Германия. За това Й бяха сложени микрофоните от АНС на сащ в канцеларията и гсм-а.

Не знам дали ще стане тази работа Германия да стане член на БРИКС...Германия е леговището на илюминанти...не мисля, че ОБД ще пробият там.....Ама знае ли човек....Ще поживеем ще видим.... hi

Немецът винаги е бил прагматичен и пресметлив. Така, че всичко е възможно. Разбира се това не е инфо от първа ръка, просто четене между редовете и изводи! И тези 500 милиона дето Меркел обеща на пръцко в Киев също са имагинерни! Ще правят фонд, пък той ще събере парите и тн. Чакай от умрял писмо!
Активен

bojinkata
Неактивен ARRI
Hero Member

« Отговор #49 -: (Понеделник) 25 Август 2014, 19:51 »

Нищо нема да даде Меркел....всичко е блъф...Тя каза ясно и точно ...цитирам българските медии с умишлено нескопосания превод :
Решението, което ще се вземе за Украйна, трябва да не унижава Русия !  Wink
А тя каза : Решението, което ние трябва да вземем за Украйна не трябва да е в разрез с интересите на Русия !

Това го гледах по немската телевизия...Нашите васални медии обърнаха доста нещата....Те си мислят, че още живеем по време на соца, и освен английски и руски, други езици не знаем.... Grin
Е, знаем...даже и много други езици знаем, та можем да си гледаме каквато си искаме телевизия...А това за 500те млн. Евра бешя доста заметено по тяхните телевизии...Ти представяш ли си, ако швабчо разбере, че освен гърчулята ще требе да спасяват и урките...Тва с парите няма да стане....Виж, федерация, че ще стане Украйна ще стане....Тва го искаше Путин още от началото, това сега каза и Меркел..... Wink.....Та май и за това беше визитата в Украйна...да обясни на цветните революционери, че са бита карта.....

......................

Щом твърдиш, че не си чела постовете ми, нормално е да НЕ знаеш от къде черпя инфото си.... Wink....Има един криптиран канал, който е достъпен само за специални хора...От време на време един авер от кубинското правителство ми дава кода и от там ''пия'' инфо....Още при първите индикации за ''демократизиране'' на Украйна казах, че ще я цепнат, и ето...след 2-3 месеца Украйна ще бъде цепната.... Grin
Колкото и васалните ни медии и илюмананти да се борят за целостта на Украйна, няма да стане...ОБД вече си е казало тежката дума, и е въпрос на време нещата да се случат....И много други неща знам, ама не ми е работа да говоря...
« Последна редакция: (Понеделник) 25 Август 2014, 19:59 от ARRI » Активен

Неактивен ladonnae
Sr. Member
Публикации: 310

« Отговор #50 -: (Вторник) 26 Август 2014, 08:01 »

И естествено, че държавите от БРИКС нямат участие у МВФ...

Е, не! Заповядай този монарх копи-пейст:
МВФ започва съществуването си през 1946г. с 39 страни-членки. С течение на времето неговите цели и приоритети се променят, пригаждайки се към новите валутни отношения в света. Към днешна дата членовете на фонда са 185 (или 188, според последния ъпдейт на официалната им страница) страни, което ще рече почти цялата световна общност. МВФ има статут на специализирано учреждение към ООН.
http://www.vn.government.bg/world/stranici/svetat/mvf.htm

И отново:
http://www.imf.org/external/np/sec/misc/consents.htm

Разгледай таблица номер две и кажи не видя ли държавите от БРИКС, които също са одобрили разпределението на квотите?

Квотната система на Международния валутен фонд е създадена, за да набира средства за заеми. Всяка държава-членка на МВФ страната получава квота, която отразява относителния размер на страната в световната икономика. Квотата определя относителното ѝ право на глас. По този начин, финансовите вноски от правителствата на държавите-членки са свързани с гласуването в организацията. Тази система следва логиката на акционерно-контролирана организация: богатите страни имат по-голямо влияние в процеса на изграждане и преразглеждане на правилата. След като вземането на решения в МВФ отразява икономическа позиция на всяка държава-членка в света, богатите страни, които предоставят повече пари във фонда, имат повече влияние в МВФ отколкото по-бедните членове, които допринасят по-малко.

http://bg.wikipedia.org/wiki/%D0%9C%D0%B5%D0%B6%D0%B4%D1%83%D0%BD%D0%B0%D1%80%D0%BE%D0%B4%D0%B5%D0%BD_%D0%B2%D0%B0%D0%BB%D1%83%D1%82%D0%B5%D0%BD_%D1%84%D0%BE%D0%BD%D0%B4
Активен
Неактивен ARRI
Hero Member

« Отговор #51 -: (Вторник) 26 Август 2014, 09:49 »

Тази година  БРИКС подписаха за своя Световна банка и МВФ със
150 млрд долара основен капитал .... като за начало...Амбицията им е до две години, капитала да се увеличи с до два пъти над този на МВФ и  СБ.....Така че, те вече са в друг лагер....Явно инфото ти е доста старо....Както се казва, всичко тече...всичко се променя....Следи датите на линковете вече....Като нищо може да се окаже, че информация от преди 2ч. да е безнадеждно остаряла...Ето и малко инфо относно целите, които си е поставила БРИКС....

Новата цел пред БРИКС – разбиване на монопола на долара

Банката за развитие на БРИКС ще бъде базирана в Шанхай
Индия ще поеме първото ротационно председателство

Банката на БРИКС ще бъде предизвикателство за западното влияние

Ся сети ли се за какво е и дънданията в Украйна....Когато Кадафи и още няколко петро държави решиха да си правят собствен златен долар, и да игнорират американския, веднага го обявиха за диктатор и му махнаха главата....Нооо...с Путин не може да направят същото...както и с китаеца....Та за тва дрънцолите се боднаха под носа на Путин, уж да демократизират Украйна....Ама както винаги, и там се провалиха...... Grin Grin Grin

Активен

Неактивен bojinkata
Hero Member

« Отговор #52 -: (Вторник) 26 Август 2014, 10:50 »

АРРИ, така е! Влечугите няма да се успокоят докато не бъдат  смачкани! Не мирясаха, ей. Evil То не бе Афганистан, Ирак, Либия, Сирия, Египет, Украйна..... За виетнамската война не ми стига време?!
Активен

bojinkata
Неактивен ARRI
Hero Member

« Отговор #53 -: (Вторник) 26 Август 2014, 11:12 »

Споко....на финала са...За тва змията хапе ся най-силно....защото е на фаза преди умиране.... Laugh Laugh Laugh Laugh....
Активен

Неактивен Страшкоу
Hero Member
Публикации: 1563
САМО НУ ПАГАДИ!

« Отговор #54 -: (Вторник) 26 Август 2014, 12:48 »

Приятна говорилня, мъжаги Grin
Е, хубава работа, включвай се по-често в темата - за мен жените са много ценни събеседници за тема политика. Лошото в политиката е, че някой път разговорите е нужно да се водят малко в "юнашки стил", за да се чува какво приказва човек. Един въпрос имам, понеже според мен е голям препъни камък, пък и е свързан със заглавието на темата:

Може да се поинтересуваш кои са световните рекордьори по фалити, коя държава е първа, макар това да е съвсем дребен детайл, пък и нямам надежден източник, който да открия в момента. Информация все пак съществува...
Всички знаем "кои са световните рекордьори по фалити, коя държава е първа" - Но защо целият свят продължава и към днешна дата да използва тяхната валута като международно средство за разплащане?
Активен
Неактивен ARRI
Hero Member

« Отговор #55 -: (Вторник) 26 Август 2014, 13:29 »

Всички знаем "кои са световните рекордьори по фалити, коя държава е първа" - Но защо целият свят продължава и към днешна дата да използва тяхната валута като международно средство за разплащане?

Въпросът ти по принцип не е към мен, но ще ми позволиш да ти отговоря... Smiley
Отговорът е, че тази валута все още е номер 1, понеже който е дръзнал да и се опълчи, или да я замени, веднага му пращат ното-вците да му махнат главата...Справка - Кадафи.

Същата идея имат и държавите от БРИКС...И ще го направят....почти са на финала...До година-две, за хегемонията на долара ще се говори само в минало време....Нещо от сорта - няколко десетилетия долара доминираше като валута...Или - до преди година, долара беше единствената валута с която ставаха разплащанията за петрол и газ...(Путин вече нареди, разплащанията към Русия за газ и нефт да стават само в рубли).... Grin

Активен

Неактивен Страшкоу
Hero Member
САМО НУ ПАГАДИ!

« Отговор #56 -: (Вторник) 26 Август 2014, 15:15 »

Ами добре, позволявам ти. Smiley  Но и ти ми позволи да кажа нещо: Занапред не гони дамите от политическите теми. Бъди джентълмен.
-------------------------------------------------------------

Разгледах темите, но досега не е споменавано за плоския данък. Няколко изречения в тази връзка и с това как се свръзва плоският данък с неолиберализма - ако социалистите са умерено леви, комунистите са крайно-лявата фракция. По същия начин ако демократи са умерено десни, то неолибералистите са крайната дясна фракция в политическото пространство. Т.е. комунисти и неолибералисти образно казано са двата полюса - първите изхождат от идеята, че всичко трябва да е държавно, дори и личния живот на обикновения човек сигурно смятят че трябва да е държавен. Докато неолибералистите са в другата крайстно - за тях всичко трябва да се приватизира и да е частно. Те освен цялата държава, имат амбициите сигурно и космоса да приватизират.

Плоският данък е крайно дясна мярка и именно това е едно от основните оръжия на неолиберазма. Реално погледнато чрез него облагодетелствани са големите корпорации и едрият бизнес, а най-ощетени са малките търговци и обикновените граждани. Първите места където беше въведен плоския данък бяха островните държави, ошфорните зони и след това в бедните държави с високи нива на корупция - о. Джърси, о. Гърнси, Мавриций, Тонга, Тринидад и Тобаго, Ямайка и т.н. След падането на соц. блока при смяната на режима, неолибералистите успяха да прокарат плоският данък и в тези държави, включително и при нас в България.

Нещо показателно искам да отбележа - след войната в Ирак през 2003 когато изравниха държавата на иракчаните със земята и разрушиха цялата им държавност, транснационалните корпорации парцелираха цялата икономика на Ирак и започнаха нейното възстановяване. На следващата година 2004 се въведе плоския данък в Ирак.
В България транснационалните корпорации успяха да подкупят и леви и десни партии. Плоският данък е крайно дясна политика, но в същото време Сергей Станишев като министър председател член на лява социалистическа партия въведе плоския данък и го отстояваше до края на мандата си ...много интересно противоречие е това. Нормалният въпрос който всеки човек би си задал е - Кого е обслужил Сергей Станишев или в кой орден, в коя ложа участва ...но тази тема по-добре да не се приказва...
Прилагам таблицата от уикипедията (не е актуална) с държавите в Европа в които е въведен:

http://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/thumb/5/5d/Flat_tax_in_Europe.svg/640px-Flat_tax_in_Europe.svg.png
Централни банки + Неолиберализъм

Обърнете внимание че повечето бивши от соц. блока ни омотоха с плоския данък.
Това което съм забелязъл като лично впечатление е, че най-големите промотъри и активисти на плоския данък са "капиталистическите фанатици" които ненавиждат комунизма, ако мога така да се изразя. Самата идея, че едно нещо е противоположно на комунизъм и социализъм, това за тях (капиталистическите фанатици) автоматично означава че даденото нещо е добро. Долу-горе това е техният начин на мислене - щом е обратното на комунизъм значи е добро. Дали е уместно да се приложи даденото нещо, дали ще има положителен ефект от него не е толкова важно. Идеята на тези хора е безмозъчна борба до гроб срещу комунизъм! Всички средства са позволени, трябва да се бориш срещу комунизъм дори с цената на това да се самоунищожиш. На другия полюс са комунистическите фанатици - при тях положението е същото.
От цялата работа по-важното в момента е че в нашата държава е въведен плоският данък и понасяме негативите му и почти всички страдаме от това, за сметка на малцина които са облагодетелствани от него.
Активен
Неактивен bojinkata
Hero Member

« Отговор #57 -: (Вторник) 26 Август 2014, 15:20 »

Относно долара. Вече го бях писал, та ще карам по памет: ФЕД постепенно спира печатницата на долари! От 85 милиарда на месец са слезли на 50. Това беше преди около месец. Тенденцията е - декември да се спре изобщо. И на тях им е ясно, че не може безкрайно да заливаш пазара със зелена хартия. В тази връзка са поставени срокове и за Сирия и за Украйна. Победа на всяка цена за илюминатите!
Активен

bojinkata
Неактивен ARRI
Hero Member

« Отговор #58 -: (Вторник) 26 Август 2014, 17:39 »

Ами добре, позволявам ти. Smiley  Но и ти ми позволи да кажа нещо: Занапред не гони дамите от политическите теми. Бъди джентълмен.
-------------------------------------------------------------

Сакън...не думай, че гоня дамите...Напротив...изпратих я само да се поосведоми повече по тематиката... hi

И все пак, ако така е прозвучало, моля да бъда извинен от дамата...За напред няма да се повтаря .
Смирено, с наведена глава и на колене ще я помоля аз за прошка, и се надявам искреното ми разкаяние да измие поне малка част от моята вина .

А относно плоския данък....Това е част от банановата държава....Или по-точно той е в основата една държава да стане бананова. И най-важното, което трябва да споменем е, че за плоския данък най-активно лобираха от соросоидната престъпна организация И.П.И . Така, че за да сме най-бедната и разрушена държава у Европа е виновен пак сороса. На където и да се обърне човек в България вижда руини...а зад тези руини надзърта дъртия престъпник  Evil

Активен

Неактивен Страшкоу
Hero Member
САМО НУ ПАГАДИ!

« Отговор #59 -: (Сряда) 27 Август 2014, 11:52 »

ARRI, като пусках предишния коментар за плоския данък не съм се сетил да проверя за Унгария, но я виж за какво оплитане става дума, сега го видях преди малко:
http://btvnews.bg/video/899199755-Ungariya_vavejda_plosak_danak.html

----------------------------------------------------------
Един цитат от уикипедията, че да не вземат после да го махнат: Плосък данък

"В България плоският данък става популярен след като в началото на 2003 г. група от около 100 икономисти изпращат отворено писмо до министъра на финансите Милен Велчев, в което настояват да се въведе плосък подоходен данък от 10%. Инициатор и автор на писмото е Георги Ангелов, макроикономист на Института за пазарна икономика . Вестник "Капитал" излиза с огромна тема на броя на икономическия редактор на вестника Йордан Матеев в подкрепа на плоския данък. Оказва се, че обществото все още не е подготвено за идеята. В продължение на няколко години институции и икономисти, сред които ИПИ (който започна да издава бюлетин за плоския данък), Георги Ангелов, Лъчезар Богданов, Йордан Матеев и Георги Ганев настояват публично високите прогресивни данъци да бъдат заменени с нисък плосък данък. Постепенно бизнесът започна да подкрепя идеята. Последваха го и политическите партии - СДС, НДСВ, както и ГЕРБ при самото учредяване на партията. В известна степен изненадващо плоският данък от 10% беше въведен през 2008 от правителството на социалиста Сергей Станишев по изричното настояване на НДСВ и въпреки съпротивата на финансовия министър Пламен Орешарски."
« Последна редакция: (Сряда) 27 Август 2014, 11:59 от Страшкоу » Активен
Страници: 1 2 3 [4] 5 6   Нагоре
  Изпечатай  

Отиди на: