Страници: 1 ... 10 11 [12]   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Карма и кармично мислене  (Прочетена 9966 пъти)
0 Членове и 1 Гост преглежда(т) тази тема.
Неактивен Tangrata
Hero Member
Публикации: 779

« Отговор #165 -: (Петък) 11 Април 2014, 15:06 »

Аз като просто момче, искам да попитам.....Какво означава ''кармично мислене'' в заглавието на темата?
    Да  мислиш  за  последствията  които  ще  последват  за  другите  от  твоето  искам!!  И  да  можеш  да  пренебрегнеш  желанието  си,  ако  то  ще  наранява!!
1/ понякога човек има нуждата да наранява и да не е "добър" с другите, това също е начин да израстваш. Например: Агресията е в пъти по - конструктивна за човека от депресията!!! макар да е по - деструктивна от радостта, естествено...
2/ ако вместо да последваш деструктивния си импулс, решиш, че ще го пренебрегнеш, той не изчезва никъде, а се окопава просто по - дълбоко в теб, за са изскочи когато най - не го очакваш...под "по - разбираема" форма...
3/ във връзка с 1/ и 2/, следва, че ако вместо да изживее желанията си, човек ги "скоси" с едно "трябва и точка!", с това развива воля, но и отлага процеса на изясняване на мотива си. /Митко, в стария форум ти бях дала примера с жребеца, който си яхнал и го налагаш с камшика....И сравнението с варианта кончето да те слуша, защото му е приятна компанията ти и иска да сте заедно и да препускате...Помниш ли? За същото говоря и сега./
За мен нормалният начин да се случват нещата е да се постига синхрон вътре в човека. Когато следваш сърцето си защото искаш да го правиш. Когато си цял: думите ти правдиво отразяват мислите ти, а действията ти правдиво отразяват думите ти... Иначе човек може да постига някакви действия и постъпки, но те няма да са достоверни за еволюцията на мотивите му. Мотивите се описват чрез желанията...Какво си искал с дадена постъпка, какво си чувствал, когато си постъпвал еди как си...
 hi
Може да не иска ДИРЕКТНО секса с партньора, но явно иска паричките му или положението му...и е решила, че цената я устройва.

Grin Много задълба, писал съм в частност половия акт когато жената няма желание за това, другите подробности са си за други теми на разговор  Wink.

Боби разбра какво искам да кажа и много добре го написа.
Да изнасилиш сам себе си можеш, докато не осъзнаеш, че правиш точно това.

Дадох примера заради казаното, да не искаш ама трябвало  Grin.
Съгласих се!
 hi
Абе теоретично абсолютно каквото и да правиш, дори и нищо да не правиш, все си е начин да израстваш.
Пък дори и само заради факта, че като видиш, че като не правиш нищо, нищо кой знае какво не идва, накрая ти омръзва и решаваш да правиш нещо.
Все пак само по себе си това няма и грам синтез и ефективност.

За мен тоя начин на мислене не води до нищо градивно. Така и така все се уча, кво ще му мисля какво и защо.
Агресията, има и някои хуманни форми. Но нехуманните обикновено лошо нараняват останалите. Не знам има ли карма, няма ли, но мен не ме кефи да наранявам някой, който не ми е направил нищо лошо.

Колкото до трябва и искам, за да знаеш какво да искаш се иска много знание. Което трудно се намира и постига. Пък да не говорим, че никога не е достатъчно и изчерпателно.
В тая връзка, само с 'искам'  ще искаш това, което ти виждат 'очите'. И понякога е чиста случайност, какво ще видят очите ти, в каква културна среда ще се обградиш, че оттам да 'искаш'.
Едно дете никога няма вродени знания. Няма грам идея за дългосрочни цели. Ако го оставиш без възпитание и само с 'искам' ще стане някое хипи, в най-добрия случай. А може и наркоман и пияница. Виж ако го научиш как дългосрочно да гради, как една къща се почва с копаене на основи дълбоко в земята, и изобщо не е приятно занимание, но после тухла по тухла и греда по греда и година след година, се превръща с здрава, солидна, полезна, ефективна и красива постройка.
Светът е пълен с толкова невероятни изкуства и човешки постижения. Както извън човека, така и вътре в него (като умения).
За да се постигне това са били необходими стотици години събиране на традиция, знания и опит.
Новите хора, които сега се раждат и израстват, без почерпване от тези традиция, знания и опит е абсурд да постигнат каквото и да е само с едно голо 'искам'.
А трябва, обикновено идва именно от традициите и знанията извън човека, на които той е избрал да има доверие.
И в това няма нищо лошо. Да гласуваш доверие на някой, на който си струва и да почерпиш от неговата мъдрост.
Другото е дивотия и диващина.
Активен

"От човешката глупост по-забавно нещо няма. Това комиците са го открили много отдавна."
Неактивен МИТКО
Hero Member
Публикации: 1655

« Отговор #166 -: (Неделя) 20 Април 2014, 14:18 »

Вчера  гледах  едно  интервю  с  Николина  Чакърдъкова  Типично  кармично  мислене  можете  да  го  намерите,  ако  сте  любопитни  де!
Активен

Въобръжението  е  по-важно  от  знанието
Неактивен ironia
Hero Member
Публикации: 523

« Отговор #167 -: (Понеделник) 16 Юни 2014, 01:32 »

Мислех да отварям нова тема. После видях, че я има тази. Защо в този момент и как нацелих и разделът, за да я видя, а просто не плеснах какво мисля в нова тема не знам ... Малко се изненадах предвид активността ми, че имам само едно мнение в началото.
Но да отбележа провокацията ми да пиша в момента. Чета си аз за Брус Лий, за сина му Брендън и някак нещо нещата не са ми ясни с евентуална тяхна добра "практика" и обучение при учители да им се случват непредвидени неща и смърт на сравнително ранна възраст. Защо?
Как се чисти карма?
Колко ми „ни/ви“ дреме каква карма ще оставите/завещаете?
Ей така, дори винаги да се опитваш да постъпваш правилно нещо да не се получава. Или пък да го даваш по течението и да нямаш грижи. Честно ли е?
По-добре би било, ако на определена възраст (пълнолетна) някой нотариус те извика и ти обясни: Ти имаш това и това да изкупваш и с това и с това си облагодетелстван.
Тривиално казано, за мен лично (слава Богу) подозирам, че моите прегрешения, респективно на предци са емоционални.
Вие как се чувствате като натоварени с Карма?

/нарочно пиша в надявам се безобидна тема, за да не бъдат думите ми изопачени. Не ми е приятно./
Активен

"Няма радост на света, която да замени радостта, която ти е отнета" Байрон
Неактивен peppone1
Sr. Member
Публикации: 499

« Отговор #168 -: (Понеделник) 16 Юни 2014, 02:13 »

Въпросът как се чисти карма, задава и друг въпрос как се изкупува карма? Двете неща са различни. Кармата се изчиства от Бог или там както го наричате, когато забележи, че уроците са непосилни за човека, тогава може да смекчи наказанията, при условие, че съгрешилият се разкайва и се моли. Друг метод е когато човек носи отговорност за всяко едно действие, до най-дребното в ежедневието ни и когато някой ни се скара или обиди без причина, веднага да си припомним какво сме направили и казали в предишните дни. Но когато човек е тотално объркан от трудностите и загуби вярата си в Господ, той се обръща към хора със сензитивни способности, с тяхна помощ той да си възвърне вярата и да изчисти или смекчи кармата. Последните години това стана модерно. Господарите на ефира разобличиха една екстрасенска Боряна Тотева, наричана още Жената-скенер, която в миналото може да е имала такава дарба, но с възрастта и тежкия живот да я изгубила, но все пак няколко човека от интервюто признаха че са получили помощ. Една жена каза "Аз действително се успокоих, но това просто е било един по-голям стрес, нищо особено". Все едно да отидеш в ресторант, да изядеш вечерята и после да кажеш на сервитьора "Вечерята ви не беше вкусна". Примера беше, че когато на човек му се помогне, същото е и с прошката, той бързо забравя проблемите си, защото не иска да си ги спомня и понеже е невярващ по природа, той е потърсил помощ без да повярва в нея, като успешно е изчистил кармата си и повече не търси хора със свръх способности, защото никога не е вярвал в тях, до създаването на следващата карма, когато пак се срещне с тях и възвърне вярата си. Силният и разумен човек може и да вярва в кармата, екстрасенсите, Бог и всичко друго, но не го интересува и предпочита сам да заплати за грешките си и да не прави молитви за щяло и нещяло, а защо не да направи благодарствена молитва, без да иска нещо. Истинската помощ е в него и когато потърси външна помощ, той сам си е помогнал, никой друг не може да му изкупи греховете, дори и да са магии, в които не вярвам така както ги разправят. За мен те са също част от кармата и в повечето случаи за да му се направи магия и той е имал някаква вина, само малоунен или глупак може да върше нещо без причина. Завистта, злобата и алчността се поражда от тежкия живот, човек чувства за несправедливо, другите да са щастливи, а той да е тъжен и злобен и щастливия човек да е постигнал всичко наготово и в повечето случаи е така, точно към тях хората са най-злобни и завистливи, защото полагат максимум усилия, а не постигат нищо, докато успелите малко се напънат и вършат подвизи. Те са израстналите духом, с безброй прераждания и са надвили злобата и завистта, но има и такива, които се опиват да помогнат на лошия, но не знаят как или не могат или се опитват да го поучават на доброта, без да го разбират. Малко смесих темата със прошката, но така или иначе е свързано и с кармата. Истината е някъде там, нито лошите са толкова лоши, нито добрите и щасливците са толкова добри и щастливи.
« Последна редакция: (Понеделник) 16 Юни 2014, 02:50 от peppone1 » Активен

Умния човек не казва и половината от това което знае, а глупавия не разбира нищо от това което говори. Lao Tzu.
Страници: 1 ... 10 11 [12]   Нагоре
  Изпечатай  

Отиди на: