Страници: 1 [2] 3   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: За щастието  (Прочетена 2184 пъти)
0 Членове и 1 Гост преглежда(т) тази тема.
Неактивен Psyhea
Hero Member
Публикации: 2732
Дата на регистрация 2012-12-12!

« Отговор #15 -: (Неделя) 30 Декември 2012, 19:16 »

Аз знам кво е щастие.Експанзия на съзнанието.Буквално да се взривиш от радост!Е тва е!
Ама съм на еони отдалеченост от тва щастие.За сега и парици примерно биха ме ощастливи.Нищо,че е тривиално.Днес искам да бъда тривиална.Има време да бъда аксиома.
Активен
Неактивен old4
Hero Member
Публикации: 1105

« Отговор #16 -: (Неделя) 30 Декември 2012, 19:29 »

Вижте какво момичета един човек който гледа само своя "аз" (*ъз) той гледа само своя вътрешен мир, за мен когато всички са добре около мен и щасливи това прави и мен щаслив, това е, другото го получавам ако го заслужа, но вие никога няма да можете да ме разберете но и не ми пука.

Активен
Неактивен mira
Hero Member
Публикации: 1507
живота е изумително приключение

« Отговор #17 -: (Неделя) 30 Декември 2012, 20:18 »

Аз знам кво е щастие.Експанзия на съзнанието.Буквално да се взривиш от радост!Е тва е!
Е това казвам по-горе и аз - радост, РАДОСТ! Това е вибрацията! Името на вибрацията е РАДОСТ!
Вижте какво момичета един човек който гледа само своя "аз" (*ъз) той гледа само своя вътрешен мир, за мен когато всички са добре около мен и щасливи това прави и мен щаслив, това е, другото го получавам ако го заслужа, но вие никога няма да можете да ме разберете но и не ми пука.
И на мене не ми пука колко усърдно опитваш да хапеш и да си безпричинно груб!
Не си никак уникален с това, че си ОК, когато близките ти са ОК. ИЗНЕНАДААААА... И АЗ СЪМ ТАКА /КАТО ТЕБЕ/, а сигурно и Психея, и Калан, и Митко, и Танграта, и Вещичка, и Страшку, и Божинката....Ама в случая ставаше дума за технологията на проявленията, а не за това, което казваш ти. А опитай един път да не пускаш агресията си преди да си разбрал за какво става дума...Вникни малко преди да хапеш. Благодаря ти.
Активен

Добрите решения идват с опита, а голяма част от опита идва с лошите решения...
Неактивен old4
Hero Member

« Отговор #18 -: (Неделя) 30 Декември 2012, 20:40 »

................................................
Аз съм споделил какво е за мен щастието, за мен то е това а че за теб  "възвишената" са  ( технология на проявленията ) си е отделен въпрос който мен не ме засяга, ясен ли съм, аз на теб акъли не съм ти давал а ти непрестанно ми "даскалуваш" ... може да се поспреш не си ми интересна даже почна да ми досаждаш !!! Моля да не ми крещиш повече, благодаря.

П.С. Сега се сетих на кого ми приличаш, злобил  Grin, не е добро това във всички книжки го пише или в твоите го няма  Wink Grin.

« Последна редакция: (Неделя) 30 Декември 2012, 21:16 от old4 » Активен
Неактивен mira
Hero Member
Публикации: 1507
живота е изумително приключение

« Отговор #19 -: (Неделя) 30 Декември 2012, 21:58 »

...
Не ти "даскалувам", Олд, но не е нормално да си изхвърляш агресията без повод върху събеседници в разговор.А останалото което си написал сега отново ми показва, че не четеш изобщо. Дори не си разбрал, че ти казвам същото което и ти казваш.
Както и да е. Писна ми. Който ме разбрал - разбрал. Но се дръж уважително!!!! Защото не си провокиран за обратното и е много противен навика ти да се разтоварваш по този начин.
С нищо не си провокиран!
 Lips Sealed
Активен

Добрите решения идват с опита, а голяма част от опита идва с лошите решения...
Неактивен Psyhea
Hero Member

« Отговор #20 -: (Неделя) 30 Декември 2012, 23:15 »

Oлд,никога не казвай никога! WinkПоследните си пари дадох за коледни подаръци на детето.На себе си не купих нищичко.Стига ми неговата усмивка.Честно.Но..Ти за кои всички говориш?Хората които обичаш ли,или цялото общество.Щот заради усмивката на съседката от горния етаж,не бих се лишила от нищо..Може да звучи ужасно и потресаващо,но факт!..Отивам да си посипя главата с пепел crazy2
Активен
Неактивен МИТКО
Hero Member
Публикации: 1662

« Отговор #21 -: (Неделя) 30 Декември 2012, 23:58 »

Щастие  какво  ли  е  това - Вътрешен  мир!

И външен мир Мите и външен  Wink.

Правилният  въпрос,  Олд  е  -  Как  да  постигнем  този  вътрешен  мир  КАК! 
Активен

Въобръжението  е  по-важно  от  знанието
Неактивен old4
Hero Member

« Отговор #22 -: (Понеделник) 31 Декември 2012, 06:58 »

1.Стига ми неговата усмивка.
2.Ти за кои всички говориш?Хората които обичаш ли,или цялото общество.
1.Това ако ми кажеш че е егоестично  Wink .... точно това имам изпредвид  good2.
2.Ха цялото обществото .. значи и Мира  Grin ... нееее, само тези които обичам и тези които уважавам, пример за хора които уважавам тук в този форум са няколко човека  Wink.

Всяка сутрин си казвам да кажем мантрата, в нея има място за да  благодаря на всички добри хора на този свят и им пожелавам здраве, щастие на тях и семействата им, независимо познати или непознати, те го заслужават.

Правилният  въпрос,  Олд  е  -  Как  да  постигнем  този  вътрешен  мир  КАК!  

Отговора ми Мите е трудно, всеки сам с много труд и пот ( това да пречупиш сам себе си е най трудното нещо на света ), това в книжките е пропуснато да се каже  Wink.
« Последна редакция: (Понеделник) 31 Декември 2012, 07:26 от old4 » Активен
Неактивен Psyhea
Hero Member

« Отговор #23 -: (Понеделник) 31 Декември 2012, 12:07 »

Ам Олд..Егоизъм е,щото си обичам чавето егоистично.Обичам щот е готино,слънчево..Моето лапе си е..Задоволило е егоистичните ми очаквания като родител(поне на тоя етап)..И те от така..Ма не бих се лишила от хубав парфюм,за да доставя радост не някой дет мен не ме радва!
Активен
Неактивен Борислава
Jr. Member
**
Публикации: 87

« Отговор #24 -: (Сряда) 16 Януари 2013, 09:20 »

Митко hi  Правилният  въпрос е  -  Как  да  постигнем  този  вътрешен  мир  КАК! 

А правилният отговор е-като спреш да имаш очаквания,очакванията ще спрат,когато нямаш желания,когато просто СИ.Когато просто СИ,нямаш желание да бъдеш нещо друго,тогава нямаш очаквания,които няма да се изпълнят и биха те направили нещастен-тогава идва вътрешният мир,тогава си Щастлив!
Активен
Неактивен old4
Hero Member

« Отговор #25 -: (Сряда) 16 Януари 2013, 11:37 »

Борислава, това което си написала знаеш ли на какво ми прилича , на откъснато листо щасливо реещо се без цел без мисъл без надежда .... просто накадето духне вятъра ....
Та ако това е вътрешен мир, не го ща искам движение, борба и удоволствие от победата .
Активен
Неактивен Psyhea
Hero Member

« Отговор #26 -: (Сряда) 16 Януари 2013, 12:55 »

Ми че то си е така бе ОЛД.Да нямаш очаквания,стремежи,въжделения е добра рецепта,за да станеш..ОВЦА!
За всичко останало се иска *ураЖ.Посмей да пожелаеш нещо.Ама истински..Да мечтаеш за нещо"неосъществимо"и да се отдадеш на тази мечта.Иска се *ураж и смелост.Повечето хора не се отдават на мечтите си,за да се предпазят от разочарованието и болката когато не се сбъднат.Те тука е причината.Себепредпазване и малодушие.Не духовност.Рецептата дето предлага бориславКа,ми е малко кат утопичната любов за която говори мира.Съзерцаване ли беше..там кво..Все тая..Пасивност.

Борислава,ако си доволна от това което СИ,тогава чии го дириш у материята?Поради що си тук? Grin   
Активен
Неактивен Борислава
Jr. Member
**
Публикации: 87

« Отговор #27 -: (Четвъртък) 17 Януари 2013, 07:57 »

Smiley Точно така,Олд-за това няма перманентно щастливи хора.В Живота ни има мигове на Щастие.Има пълни нещастници,но няма пълни щастливци.Стремежът към Щастие го има,но я няма готовността да изчезнеш,да те няма,да остане самото съществуване.

Активен
Неактивен Psyhea
Hero Member

« Отговор #28 -: (Четвъртък) 17 Януари 2013, 11:31 »

.Стремежът към Щастие го има,но я няма готовността да изчезнеш,да те няма,да остане самото съществуване.

Ха..Що не фанеш да демонстрираш какво точно е готовността да изчезнеш?Е така..Изчезни си,да остане само съществуването ти!!!М? Хем и ще отървеш народа от простотията и фалшивата утопия дето лееш.
И пак ще замоля сички чафки дето категоризират и генерализират човешкия вид,да не го правите!Ти лично колко души изследва,че да знаеш че всички хора са нещастни?!?!
И на тоя ще получа отговор колкото и на оня дет те питах храниш ли си детето..Щот са сложнички,знам..Па и вече свикнах с лицемерието и тъпотията,и най-вече с това да траете гат не ви стига сивото да измъдрите отговор.Ма айде карай..Веселба да има Grin
Активен
Неактивен МИТКО
Hero Member
Публикации: 1662

« Отговор #29 -: (Четвъртък) 17 Януари 2013, 21:47 »

Митко hi  Правилният  въпрос е  -  Как  да  постигнем  този  вътрешен  мир  КАК! 

А правилният отговор е-като спреш да имаш очаквания,очакванията ще спрат,когато нямаш желания,когато просто СИ.Когато просто СИ,нямаш желание да бъдеш нещо друго,тогава нямаш очаквания,които няма да се изпълнят и биха те направили нещастен-тогава идва вътрешният мир,тогава си Щастлив!

Мило  момиче,  не  ме  разбираш!
       Мога  да  науча  човек  да  не  мисли  и  да  отвори  съзнанието  си
       Мога  да  науча  човек,  как  да  излиза  с  астралното  си  тяло  и  да  пътува
       Но  не  си  и  представям  как  да  постигна  това  състояние  на  душата  в   което  няма  очакване  (няма  надежда)  и  както  казва  Олд  не  го  искам!   Това  можеш  ли  да  научиш  някого  така  стъпка  по  стъпка??
       Какво  ли  представлява  такъв  човек??? 

Активен

Въобръжението  е  по-важно  от  знанието
Страници: 1 [2] 3   Нагоре
  Изпечатай  

Отиди на: