Страници: 1 ... 18 19 [20]   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Опитът  (Прочетена 10185 пъти)
0 Членове и 1 Гост преглежда(т) тази тема.
Неактивен Dora
Hero Member
Публикации: 1966
Не разменям човечността с патриотизъм!

« Отговор #285 -: (Четвъртък) 04 Май 2017, 13:52 »

Не. Докато мислиш така няма как да оправим каквото и да било.  Аз, от себе си следя,  че можеш да се научиш от другите,  стига да искаш.  Аз искам да се уча, обаче,  от заземени и смирени хора,  а не от агресори. Нали сте осъзнати, а аз не съм. Защо след толкова време във форума някой не ме убеди, че греша? 
Активен

I have no fear for atomic energy 'couse none of them can stop the time!
Удивително е колко различни са хората. Едни не чуват какво казваш, други чуват какво мислиш.
Неактивен herrian
Hero Member
Публикации: 648
Помни края

« Отговор #286 -: (Четвъртък) 04 Май 2017, 14:07 »

Не знам, поне Аз не се чуствам осъзнат, просветлен и т.н. Никога не бих допуснал мисълта, че съм нещо повече от просяците в центъра или тия дето метът улиците. Но в същото време не се чуствам и по-малко от който и да било милиардер. Вървя си по мой път, следвайки себе си. Не си търся учители, защото няма на какво да ме научат, не си търся и следовници, защото нямам какво да им кажа.

Да те убедя, че грешиш би било загуба, защото споровете водят до разни изводи и заключения. Ако всички са на едно мнение и липсват спорове ще имаме просто едно интернет лицемерие, а такова има в излишък,  във фейса да речем.
Активен

Живота е свещен.
Неактивен Dora
Hero Member

« Отговор #287 -: (Четвъртък) 04 Май 2017, 14:15 »

Добро оправдание,  но безсмислено. Ако поемеш отговорност би казал: "аз не знам всичко,  но каквото знам със сигурност ще го предам нататък и ще се уча от последствията,  заедно с другите. Ако греша,  ще си изясня, ако съм прав ще затвърдя. ". Никой не иска да поеме отговорност, бате!

Лицемерие не е лоша дума-стига да я разбираш.
« Последна редакция: (Четвъртък) 04 Май 2017, 14:33 от Dora » Активен

Удивително е колко различни са хората. Едни не чуват какво казваш, други чуват какво мислиш.
Неактивен herrian
Hero Member
Помни края

« Отговор #288 -: (Четвъртък) 04 Май 2017, 14:34 »

Хубаво, вярно, че човек предава опит, но виж баснята за неволята. Мързеливите братя направо се изсмели на селянина, но малко по-късно именно неволята ги кара сами да предприемат действия.

Да, тук е тема за опит в езотериката, астрала, мистиката и т.н. и на пръв поглед "неволя" звучи странно. Обаче...
Обаче като бях в Бурятия разбрах, че шамана се ражда такъв, а не става с учене. При древните жреците-прорицатели се раждали такива...и какво излиза? От  всяко дърво свирка нестава.
На хората е отнето нещо, една сила,  която са претижавали някога в "езическите" времена.  2000 години  така наречените религии се опитват да изкоренят остатъците, но още не са успели.  Сега остатъците ще изкоренят "религиите".

Първата стъпка е да приемеш фактите и да тръгнеш смело напред в непрогледна мъгла. Който го има си знае, няма нужда от казване.
« Последна редакция: (Четвъртък) 04 Май 2017, 14:42 от herrian » Активен

Живота е свещен.
Неактивен Dora
Hero Member

« Отговор #289 -: (Четвъртък) 04 Май 2017, 14:41 »

Не бе,  всички имаме различни заложби,  това не значи,  че не сме шамани всички.  Аз вярвам,  че хората имат еднакъв капацитет и може да се развие с нужната подготовка и внимание.
Активен

Неактивен herrian
Hero Member
Помни края

« Отговор #290 -: (Четвъртък) 04 Май 2017, 14:49 »

Уви, не става. Игленото ухо е тясно за слонове, само камили могат да минат.
Не можеш да си купиш чуждо наследство.
Активен

Живота е свещен.
Неактивен Dora
Hero Member

« Отговор #291 -: (Четвъртък) 04 Май 2017, 14:52 »

Но ако си достатъчно отговорен/решителен, адаптивен, смел и искрен,  можеш да постигнеш много,  дори повече от тези, които изброи.

Хайде решавайте вече,  от добрите ли сте или от лошите Smiley)))
« Последна редакция: (Четвъртък) 04 Май 2017, 15:09 от Dora » Активен

Неактивен herrian
Hero Member
Помни края

« Отговор #292 -: (Четвъртък) 04 Май 2017, 15:09 »

Тук вече стигаме до генетични модификации, а все още е рано дори да мечтаем за суперхора.

п.п. Аз запазвам неутралитет Grin.
Активен

Живота е свещен.
Неактивен Dora
Hero Member

« Отговор #293 -: (Четвъртък) 04 Май 2017, 15:11 »

Тях ги има,  но ние предпочитаме да ги отречем и да сме спокойни със себе си.
Активен

Неактивен herrian
Hero Member
Помни края

« Отговор #294 -: (Четвъртък) 04 Май 2017, 15:13 »

Аз имам предвид не единици, а всички. Всеки един човек. И това ще е съвсем естествено и обикновенно.
Активен

Живота е свещен.
Неактивен Dora
Hero Member

« Отговор #295 -: (Четвъртък) 04 Май 2017, 15:14 »

Затова съм в този форум.  Защото супер умни/находчиви хора, заради несигурността си,  в себе си, се пилеят,  вместо да канализират тези знания в градеж. Исках поне да опитам да пренасоча страха.

П.п. И го пренасочих,  обединихте се срещу мен :Р
« Последна редакция: (Четвъртък) 04 Май 2017, 16:05 от Dora » Активен

Неактивен Antistar
Sr. Member
Публикации: 425
Ние сме очите на небето.

« Отговор #296 -: (Вторник) 06 Февруари 2018, 23:08 »

Цитирам само частта от линка с която съм съгласна /не че с другото не съм, но може би не съм дорасла, за да го осмисля по свой начин/

Повечето тренировки изискват отделяне от проблемите по време на практика, но това е не за да забравим за тях, а за да можем да си проправим път напред. Човек, който не може да вдигне воала пред очите си, дори когато се опитва да направи нещо полезно за себе си, по принцип е негоден да постигне изцеление.
 В такива случаи трябва да мислим повече и да огледаме проблема от възможно най-много гледни точки, да се консултираме с различни хора преди да пристъпим към действие.
 Аз го разглеждам така. Всеки проблем на емоционално ниво-изисква изцеление по възможно най-разумния начин независимо от всички обстоятелства, тоест такъв проблем е началото на болест.  И по-точно отношението към болестта е това, което трябва да се промени. Значи на първо място е важно да преценим силата си, на второ място да се подготвим за различните изходи, на трето място да практикуваме и на четвърто място да имаме търпение.

Има добра и лоша новина относно сянката и работата с нея . Добрата новина е в това, че „ сянката ”, която за първи път е била изследвана от Карл Юнг – това е едно от най – великите открития на психологията . Признаването на сянката открива ново ниво на свобода, която може да се оцени, само ако се преживее . Лошата новина е в това, че много духовни учения с източно влияние ( включително Будизма и недуалните учения) изцяло игнорират аспектите на сянката . И това не е просто малък пропуск . В действителност има много духовни учители, които твърдят, че са свободни от „ егото ” и в същото време се сражават или се вкопчват в своята собствена сянка . Тази тунелна визия след това се предава и на техните ученици, като вирус .

Всички сте слушали истории за гурута, които говорят за ясност и мъдрост, но едновременно с това се намират в конфликт със собствените си близки или дори са изолирани от семействата и приятелите си . Такива гурута защитават своето собствено учение и правят лични нападки, сякаш тяхната гледна точка е единствената правилна, те се домогват сексуално до младите си ученици, те винаги се фокусират върху агресията, егоизма и стремежа си постоянно да контролират другите, без да забелязват същите качества и в себе си . Много от това се случва заради не – осъзнаване и не – признаване на собствената сянка. Пред мен се появиха много сенки, за това и говоря за тях .

Има стара будистка история за кръг от будистки монаси учители, които ежегодно се срещали и обсъждали живота си, ученията и студентите си . Всяка година се информирали едни други, че всичко е наред, само че много от тях били в конфликт с обкръжението си . И всяка година те медитирали даже още по – дълго, вярвайки, че ако прекарват повече време в медитация, това ще разреши всичките им конфликти . Но всяка следваща година, те отново се събирали заедно, за да си признаят, че всички тези часове на медитация не са им помогнали с конфликтите . Тези учители игнорирали своите сенки . Също както за Будизма (Включително и Дзен), Адвайта Веданта и за много други духовни учения – източно ориентирани, това е една истинска история . По ирония на съдбата, в опитите си да се утвърдят в „ не – аз ” аспектите на „ егото ” могат да прекарат години .

В порива си да провъзгласим че „ всичко е единно ” или „ аз – съм осъзнатост ”, ние понякога само утвърждаваме разделението, игнорирайки сенките . Те са скрити . Те не се проявяват открито и очевидно в света на осъзнатостта . Те са мистериозни, невидими, подтиснати аспекти на нашето „ аз ” . Ако бяха открити и очевидни, можеше просто да ги познаем, осъзнавайки и обръщайки внимание на мислите, които възникват и се разтварят в света на осъзнатостта . Медитацията, отпускането, изследване в осъзнатост, познаване на екстра – концептуалното присъствие, съсредоточената молитва, ученията на правия път, нео и традиционната адвайта, випасана и другите източни духовни практики и методи на изразяване, създадени за да покажат пряк опит за присъствие – не влияят на сянката . Те не са предназначени да работят със сянката . Източните учения имат работа само с недуалната осъзнатост, а не с историята на „ егото ” . За съжаление именно заради това, че те почти не докосват сянката в източните традиции много учители и ученици в края на краищата все така продължават да се сражават със своята сянка или се вкопчват в нея, съвършено неразбиращи причините за това .
Сенките – това са нещата, които не обичаме да говорим за себе си . Въпреки, че всичко си е в нас, дори да не го виждаме . Това е което виждат околните . Но ние сами не го виждаме в себе си . Това са нашите слепи петна . Ние изтласкваме от себе си тези неприятни черти и ги откриваме в „ другите ” . Именно за това сенките понякога се наричат „ подтиснат аз ” . Изглежда, че проблема е в някой друг, но всъщност това е „ мой ” проблем, той се подтиска и проектира навън от мен .

Важно е да се подчертае, че докато подтискаме тази част от себе си „ навън ” и възприемаме това като чужди черти, никакво наблюдение няма да помогне . Струва ни се, че тези черти принадлежат на друг, когато те са – скрити части на отделеното ни аз . Това са части, които ние презираме, от които се срамуваме, които подтискаме по различни причини . Може да крещите, че няма никакво „ аз ”, милиони години, но все едно ще пропуснете слепите петна . Ние носим тези сенки със себе си в „ просветлението ” .

http://elvenjewels.blogspot.bg/2016/04/blog-post_26.html

Аз мисля, че тези практики не целят игнорирането на сянката, човек е прекалено зает докато тренира и целта на това е изграждането на нови мозъчни връзки с реалността и заздравяване. А някои хора изопачават ученията за себе усъвършенстване с користни цели, които по начало не са били заложени от създателите. И това важи и за религиите според мен, както и за всяко добро.

Активен
Страници: 1 ... 18 19 [20]   Нагоре
  Изпечатай  

Отиди на: