Страници: 1 ... 11 12 [13] 14 15 ... 20   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Опитът  (Прочетена 10279 пъти)
0 Членове и 1 Гост преглежда(т) тази тема.
Неактивен Tangrata
Hero Member
Публикации: 779

« Отговор #180 -: (Понеделник) 24 Март 2014, 04:28 »

Само егото може да се уморява. Душата не.
Да говорим за мързел при душата е пълен абсурд. Мързелът е 100% его.
Всичко е въпрос на инерция/навик. Съзнанието знае и 2 и 200. Зависи върху какво напоследък работиш. Краткосрочните навици и дейности развиват дългосрочните.
Чистотата на ума може да се инфектира и се пази чиста. Въпрос на традиция и възпитание. Виж, който е израсъл с интернет и няма подходящ пример, е зле. Личният пример е много важен. Традицията. Възпитанието.
Нещата са и въпрос какви са ти целите, и ценностите. Какво искаш да постигнеш.

Не мога да кажа, че интернета не ми пречи. Но се старая да го сведа до минимум.
Интернета определено не ми е източник на ценностна система и изконни знания.
Тук там, да, да се провери нещо любопитно, но не се уча на начин на мислене, начин на живеене и ценностна система от интернет. Това е абсурд! Интернета е това, което е. Една библиотека. В нея няма мъдрост и пример, а само информация.

Форумите, тук там може да се научи нещо интересно, но отново като добавка на мирогледа. Никога не бих си сменил цялостно вижданията. Повечето, обаче, си остават баласт и глупости. Чукча-писател много. Има адски много хора, които не могат да приемат реалността (принципа на приемането) и ги тресе яко побърквацията и шизофренията. Четат фантасмагории и се надъхват сякаш са гепили нещо си. После обясняват високопарно на останалите, Ви'Ш аз това, Ви'Ш онова, души, тунели, орион, сириус, плеядинци, ситчин, сусамин, шумери, вавилонци, вогони, догони, пирони, патрони, макарони, маи, кучето ма лаи и не знам какви глупости, смукани, сукани от 21я пръст (който го има).

Лошо няма. Кой квото го кефи. Казало кучето. Аз лично вярвам, че ако си до край смирен, и до край честен в душата си, пък и имаш малко пипе, 99.99% от тия езотерНи сволочи би ги игнорирал и прозрял като диарията, която в действителност са ... И единствената причина хората всъщност да им вярват е ... че просто много им се иска да им вярват, и както повечето жени вярват в това, което им харесва, така и пишман езотериците вярват в това, което им харесва, без оглед на искренността спрямо самите себе си.
Което е чиста проба ... автогол. Нито повече, нито по-малко. Всичко е въпрос на прагматизъм. Ако си искрен спрямо себе си, може и да спечелиш. Ако не си, със сигурност губиш. Така че, изборът е ясен. Но само ако мислиш.
Активен

"От човешката глупост по-забавно нещо няма. Това комиците са го открили много отдавна."
Неактивен Psyhea
Restricted
*
Публикации: 3138
Дата на регистрация 2012-12-12!

« Отговор #181 -: (Понеделник) 24 Март 2014, 07:38 »

Лошо няма. Кой квото го кефи.Казало кучето.
Тц.."Въпрос на вкус"...казало котето,и се близнало под опашката Tongue
Активен
Неактивен МИТКО
Restricted
*
Публикации: 1892

« Отговор #182 -: (Понеделник) 24 Март 2014, 17:18 »

................................................ Всичко е въпрос на прагматизъм. Ако си искрен спрямо себе си, може и да спечелиш. Ако не си, със сигурност губиш. Така че, изборът е ясен. Но само ако мислиш.
Всичко е въпрос на прагматизъм. Ако си искрен спрямо себе си  и  добър  (разбиращ)  към  другите,  може и да спечелиш. Ако не си, със сигурност губиш. Така че, изборът е ясен. Но само ако мислиш със  собствената  си  глава.

Активен

Въобръжението  е  по-важно  от  знанието
Неактивен Bobi
Hero Member
Публикации: 666

« Отговор #183 -: (Вторник) 25 Март 2014, 11:05 »

В момента чета една прекрасна книга-ето откъс от нея,който е по темата:
Малко предистория-двама български революционери -бунтовници-разбойници пътуват за да се срещнат с Димитър Общи.Навън е люта зима,а те с каручката и коня Дядо Юван зъзнат като кучета и се държат здраво,за да не ги отвее вятъра.

"И сичко,брате,ся свило и притихнало,хора гледаш как тичат из дворовете да ся приберат по-бързо вкъщи,ний сме ся телосгънали на топки,само Дядо Юван (коня) най-спокойно си върви,как си знай,га че ли нищо не става.Той сигур понеже е с единът крак в гроба,видимо за нищо пет пари не дава.Обаче все пак тоз път не спира,а равномерно в ход ся придържа.Но ходът му си е все тъй бавен,както винаги.Какво ли си вика:"Ибах та и вятър,няма зарад теб да бързам! Не ще ма смутиш!".
 Аз вече с по-друго око зех да го гледам Дядо Ювана.Усещам го,че има в него карактер.Туй у животни ся често среща,а понякога и у хора.Но у хора по-рядко,понеже е сичко така направено,че да нямаш ти таквоз нещо,ами да правиш като сички останали."
Активен
Неактивен ironia
Hero Member
Публикации: 523

« Отговор #184 -: (Вторник) 01 Април 2014, 13:36 »

За тва написах"творящ АЗ",щото черните дупки не творят а рушат

Меандере,че аз къде съм казала,че моя ВА има кахъри бре Grin

Що така си пишете свободни съчинения? понякога граничещи с такива глупости, че не ви ли е жал за четящите?

Ми почети малко де. То четенето не боли. Черни дупки, които "рушат"! Ама като какво точно рушат? Като булдозер, като чук или като бомба?
Не знам как точно си го представяш това с "творящия ВА", но започва, да ми прилича като че си го представяш сякаш човек сътворява една пръдня, примерно. Така ли става? От какво твори твоя ВА? От звезден прах, от космически отпадъци (рециклирайки ги), от изпражнения на феи и русалки? Обясни как се пръква тая материя?

Другата пък влетяла в Черна дупка- оле - Батман сигурно си е изгризал ноктите от яд!  Evil
Тия малоумни физици, що са решили тогава, че нещо като влезе у тия дупки и го няма- изчезва?! Какви портали, какви сребристи алабалистики? Намалете ги тия хапчета, дайте си почивка от седмица само на чай от : косъм от чихуахуа, нокът на безименен пръст от Слави Трифонов, зъб от Веско Маринов ... това го стривате, поръсвате с малко къри и го пиете сутрин и вечер по 100 мл.
Активен

"Няма радост на света, която да замени радостта, която ти е отнета" Байрон
Неактивен Psyhea
Restricted
*

« Отговор #185 -: (Вторник) 01 Април 2014, 16:22 »

Що така си пишете свободни съчинения?

Щот така ми е кеф !
Който има слаби нерви,да не ме чете Tongue

22 мъдри цитата, взети от мрежата

1. "Понякога добрите неща си отиват, за да дойдат по-добрите."

2. "Никога няма да станеш този, който искаш да бъдеш, ако продължаваш да обвиняваш околните за това, което си."

3. "Най-болезненото нещо е да си толкова зает да обичаш някого, че да забравиш, че и ти си специален."

4. "Ако някой иска да е част от живота ти, той ще ти го покаже. Ясно! Помисли добре, преди да отделиш място в сърцето си за хора, които няма да се постараят да останат там."

5. "Не цената е важна, а стойността.“

6. "Ако накараш човек да се усмихне, ще промениш света. Може би не целия свят, но неговия със сигурност."

7. "Не слушай какво говорят хората – гледай какво правят."

8. "Животът е 10% това, което ти се случва и 90% - как го възприемаш."

9. "Не можеш да промениш това, срещу което отказваш да се изправиш."

10. "С времето осъзнаваме, че не е важно да имаме много приятели, а истински."

11. "Да се предадеш не винаги означава да си слаб – понякога това означава, че си достатъчно силен и мъдър да се откажеш."

12. "Не казвай, че нямаш време. Имаш точно толкова време, с колкото са разполагали Леонардо да Винчи, Алберт Айнщайн или Микеланджело."

13. "Не избирай този, когото светът смята за красив. Избери този, който прави света ти красив."

14. "Да се влюбиш не е собствен избор. Но да останеш влюбен е."

15. "Без значение колко пъти грешиш или колко бавно напредваш. Ти си оставаш пред всички, които дори не са опитали." Tongue

16. "Можеш да учиш от грешките си, само ако не ги отричаш."

17. "Ако не рискуваш нищо, рискуваш всичко."

18. "Запали свещите, постели сатенени чаршафи, носи финото си бельо – не го отлагай за специални случаи. Всеки ден е специален."

19. "Ако спреш да гониш погрешните цели, правилните може би ще те намерят сами."

20. "Хората са по-скоро това, което крият, отколкото това, което демонстрират."

21. "Понякога хората не забелязват какво околните правят за тях, докато те не престанат."

22. "Бъди себе си! Да се опитваш да приличаш на друг означава да пропиляваш това, което си."

http://www.highviewart.com/articles/view/1440
Активен
Неактивен Bobi
Hero Member

« Отговор #186 -: (Сряда) 14 Декември 2016, 10:31 »

Работихме с мъжа ми при семейство АБСДЕ, където А е седемдесет-годишна баба, Б е около четиридесет-годишната ѝ дъщеря, С е двадесет-годишната внучка, а Д и Е са кучета. Така общо стават пет женски навряни в една стая. Гледката преди ремонта беше покъртителна. За близо месец нито едно същество не се изкъпа(ремонт на банята не правихме т.е можеше да се ползва, ако някой просто пожелае), от мързел никой от човешките същества не изведе кучетата на разходка и те съответно се изхождаха в стаята, в която се хранеха, спяха и живееха. Аз къртя плочки в стаята, подлежаща на ремонт-те "къртят" в техния си кучкарник цяаааааал ден. Смрад, някаква смесица от съблекалня на хандбалистки, шивашки цех с малки размери и много персонал и комунистическа столова, се носеше на талази в редките случаи на "Що да не си мръдна задника и да отида да видя как върви ремонта?". Крясъци, скубане на коси, обвинения коя повече прави за другите.....схванахте картинката.
  Та, госпожа Б повтаряше, че мечтае да спечели някакви милиони от националната лотария. Питах я-ако вземе, че излезе да си купи билетче и спечели какво ще направи с парите. Тя отвърна две неща. Първо, щяла да дари една част за някакви деца, които била гледала по телевизията-лицемерие, разбира се, и второ-щяла да отиде на почивка, защото вече ѝ било писнало да си трови нервите с майка си и дъщеря си. Второто ми го отговори на следващия ден от задаване на въпроса. Тя мислила, мислила и това измислила.
  Разбирате ли? Тя не може нищо друго да пожелае да прави с милиони, освен да ходи на друго място и да прави същото-да си почива. Тя иска да спи. Писнало ѝ е да не я оставят да спи. Няма никакви умения, освен да спи и да гледа телевизия.
Активен
Неактивен Страшкоу
Hero Member
Публикации: 1563
САМО НУ ПАГАДИ!

« Отговор #187 -: (Сряда) 14 Декември 2016, 20:19 »

Работихме с мъжа ми при семейство АБСДЕ, където А е седемдесет-годишна баба, Б е около четиридесет-годишната ѝ дъщеря, С е двадесет-годишната внучка, а Д и Е са кучета. Така общо стават пет женски навряни в една стая. Гледката преди ремонта беше покъртителна. За близо месец нито едно същество не се изкъпа(ремонт на банята не правихме т.е можеше да се ползва, ако някой просто пожелае), от мързел никой от човешките същества не изведе кучетата на разходка и те съответно се изхождаха в стаята, в която се хранеха, спяха и живееха. Аз къртя плочки в стаята, подлежаща на ремонт-те "къртят" в техния си кучкарник цяаааааал ден. Смрад, някаква смесица от съблекалня на хандбалистки, шивашки цех с малки размери и много персонал и комунистическа столова, се носеше на талази в редките случаи на "Що да не си мръдна задника и да отида да видя как върви ремонта?". Крясъци, скубане на коси, обвинения коя повече прави за другите.....схванахте картинката.
  Та, госпожа Б повтаряше, че мечтае да спечели някакви милиони от националната лотария. Питах я-ако вземе, че излезе да си купи билетче и спечели какво ще направи с парите. Тя отвърна две неща. Първо, щяла да дари една част за някакви деца, които била гледала по телевизията-лицемерие, разбира се, и второ-щяла да отиде на почивка, защото вече ѝ било писнало да си трови нервите с майка си и дъщеря си. Второто ми го отговори на следващия ден от задаване на въпроса. Тя мислила, мислила и това измислила.
  Разбирате ли? Тя не може нищо друго да пожелае да прави с милиони, освен да ходи на друго място и да прави същото-да си почива. Тя иска да спи. Писнало ѝ е да не я оставят да спи. Няма никакви умения, освен да спи и да гледа телевизия.
Според мен в това семейство, липсва мъжката част. В смисъл, не удари по масата кой е мъжа, а мъжкото участие за баланс.
Активен
Неактивен Bobi
Hero Member

« Отговор #188 -: (Четвъртък) 15 Декември 2016, 14:33 »

Мъж липсва-това е така, но тук става дума за липсата на желание за каквото и да е, за липсата на опит, за мързела, за празните надежди, за ниската себестойност на един пропилян живот и високите изисквания от него; за искам, без да давам, за "Правя ремонта за да се покажа пред комшиите, а после пак ще попилея  всичко, за да бъде постарому". За липсата на умения, за липсата на любопитство, за липсата на вътрешна сила. За липсата на богат избор при това положение. "Да спя или да гледам телевизия".

Вещичката беше разказала за един художник, който и написал послание върху картина:

"Всичко свое нося със себе си"

Защото каквото и да те сполети, когато имаш богат набор от умения, ще имаш знанията и силите да започнеш всичко отначало. Не с милиони пари, паднали от небето, а с това, което никой не може да ти отнеме-ще можеш да се изправиш милиони пъти и след всеки път ще ставаш все по-добър.

Ето за това става дума.
Активен
Неактивен МИТКО
Restricted
*
Публикации: 1892

« Отговор #189 -: (Четвъртък) 15 Декември 2016, 15:15 »

Да  можеш  значи  да  си  самостоятелен  /свободен/ 
Активен

Въобръжението  е  по-важно  от  знанието
Неактивен Dora
Hero Member
Публикации: 1966
Не разменям човечността с патриотизъм!

« Отговор #190 -: (Петък) 16 Декември 2016, 07:37 »

Аз си обяснявам нещата така, според събраната информация:   Всичко идва от неосъзнатост (от незнание), преминава в комплекс за малоценност, безотговорност (без отговори), мързел (безсилие). По принцип мозъка ни работи така- антивирусната има 3 защити(страхове) за предпазване. Ако не разбираш нещо се блокираш и инфото заобикаля чакрата(подчакрата). Също можем да запаметяваме само 3 нови неща наведнъж. През 40мин. мозъка ни има нужда от почивка и синхронизация на новата информация. Ако не почиваме се получава прегаряне( губене на интерес). Др. Лозанов много добре обяснява нещата, за да бъде полезно, а не да вреди, както е чрез хипнозата. А всичко е хипноза! Опита си е опит и не се губи. Въпроса е, след като сме осъзнати да поемем отговорност. Иначе си навличаме карма и запушваме цялото Цвете на живота. Затова винаги е добре да помагаш, да затвърждаваш истини и преработваш застоялите енергии. Мога и да ви го нарисувам. Винаги в една връзка и двете страни участват, няма само един виновен. Поемете си отговорността!
Активен

I have no fear for atomic energy 'couse none of them can stop the time!
Удивително е колко различни са хората. Едни не чуват какво казваш, други чуват какво мислиш.
Неактивен Psyhea
Restricted
*

« Отговор #191 -: (Петък) 16 Декември 2016, 08:46 »

Поемете си отговорността!

Сори,ма аз съм тъпа и не вдявам от лозунги.

Дай пример.Личен пример.
Ти  за какво си поела отговорност?
Ама не просто така да си ляляме по принцип как би трябвало да е,а разкажи конкретно събитие касаещо те лично,теб и твоята отговорност.
Активен
Неактивен Dora
Hero Member

« Отговор #192 -: (Петък) 16 Декември 2016, 09:01 »

Е, как да ти дам пример, като имам много добра карма.. аз си имам късмет в живота, защото съм научена да мисля правилно. И държа на дипломатичността. Защо да не използвам цитати, като хората са се изразили добре. Новите идеи не се измислят, те се преработват, с информация. Всичко си имаме, само да копираме от природата! Моите предци са били лечители, първи слуги на царете и тн. Не се имам за специална, всички сме такива!
Активен

Удивително е колко различни са хората. Едни не чуват какво казваш, други чуват какво мислиш.
Неактивен форум
Hero Member
Публикации: 3754

« Отговор #193 -: (Петък) 16 Декември 2016, 09:49 »

Родена си с добра карма, така че не ти се налага да поемаш отговорност, а?

Виждаш ли как... щото си проста... без да осъзнаваш свързваш порока с добрата карма. Защото отговорност не се поема по неволя - отговорност се поема по инициатива.

И когато поемаш отговорност по инициатива, това се нарича доблест. И това е добродетел.

Когато се поема отговорност по неволя, това се нарича дълг. И това е също добродетел.

ВСЕКИ ПЪТ, КОГАТО НЕ СЕ ПОЕМА ОТГОВОРНОСТ - това е ПОРОК!

И ти... щото говориш като патка и не знаеш какви ги говориш... казваш, че заради добрата си карма, видиш ли, ти е позволено да бъдеш порочна.

Бахти мизерията.

Или пък много добре осъзнаваш какво говориш, а? Щото такива приказки са типични за хората, които скандират за "ненамеса в делата на Злото", "да оставим Злото да си вилнее, защото всяко зло е нужно".

Щото само такива хора могат да настояват за унищожение на любопитството, за налагане на късогледството все едно да си късоглед е добродетел.

Дъновисти... Чудесен пример за модерен дъновизъм. Продължавайте така, драги бели сектанти, и наистина ще го принудите да се прероди отново, защото тая вашата мизерия няма равна.
Активен

Неактивен Dora
Hero Member

« Отговор #194 -: (Петък) 16 Декември 2016, 11:52 »

Давай с рогата напред тогава,  и после не се чуди от къде ти е дошло...  Аз по-скоро бих се определила като богомолка Smiley))) но щом казваш ти,  съм дъновистка хихихи.
Активен

Страници: 1 ... 11 12 [13] 14 15 ... 20   Нагоре
  Изпечатай  

Отиди на: