Страници: 1 [2] 3 4 ... 20   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Опитът  (Прочетена 10892 пъти)
0 Членове и 1 Гост преглежда(т) тази тема.
Неактивен ironia
Hero Member
Публикации: 523

« Отговор #15 -: (Четвъртък) 06 Февруари 2014, 11:26 »

Няма безполезен опит, понеже хората се учим от грешките си, по-опитните пък от чуждите грешки. Ако не бъркахме, нямаше да знаем кое е правилно и полезно, за разлика от индиговите деца, които не зачитат авторитети, старило и патило, а се учат като на магия, без трудности и рядко допускат грешки, понеже знаят кое е правилно, без да се опарят. Този техен опит можем да го разбираме като стаж (бройка, година след година усъвършенстване), но за съжаление, ние не само не се учим от грешките си, но и повтаряме грешките на дедите ни. Вече се обърках, хем се учим, хем не, една напред, две назад.

Така е. Съгласна съм, че няма "безполезен" опит. Опитът, ако е осъзнат, той е знание. А безполезно знание няма.
Активен

"Няма радост на света, която да замени радостта, която ти е отнета" Байрон
Неактивен jekky62
Full Member
Публикации: 198
Тук съм за да коригирам нещата

« Отговор #16 -: (Четвъртък) 06 Февруари 2014, 11:29 »

Винаги  който задава  въпросите е в" по-умната "  позизия от този който може да му отговори
АЛОГИЧНО ,но   за да задаваш въпрос   системата ти  трябфа да работи  и то" скани ращо и прогресивно" Cool Cool Cool
Активен

Да премахнем Рептилското  ДНК
Неактивен ironia
Hero Member

« Отговор #17 -: (Четвъртък) 06 Февруари 2014, 11:31 »

Честно да ти кажа Касиопея тоя цитат дето си го постнала е долу-горе писано без казано .... ще ти дам пример, може едно нещо да си го повтаряш до умаляване зацикляш и толкоз до никъде не стигаш  Wink.
За мен човек трябва да бъде търсач, по точна дума неможах да намеря в речника си.

Зависи от "нещо"-то Олд  Smiley
Търсачът не изключва повторението ... всеки ден да се събуждаш, до втръсване да дишаш, да се храниш макар и по малко, да пиеш вода (поне)- за да се събудиш на следващия ден ... различен.

Така че, помисли върху цитата, все едно ти си го написал и защо така би го написал/изказал.
Активен

Неактивен ironia
Hero Member

« Отговор #18 -: (Четвъртък) 06 Февруари 2014, 11:33 »

Винаги  който задава  въпросите е в" по-умната "  позизия от този който може да му отговори
АЛОГИЧНО ,но   за да задаваш въпрос   системата ти  трябфа да работи  и то" скани ращо и прогресивно" Cool Cool Cool

Благодаря ти! комплимент от теб е ... като автограф от Рейнман  Kiss безценно!
Активен

Неактивен meander
Hero Member
Публикации: 1798
"Муха влиза само в отворена уста"

« Отговор #19 -: (Четвъртък) 06 Февруари 2014, 12:06 »

Sad
ARRI
Ехооо, пича със 700годишен род-
Цитат
Който е здраво стъпил на земята като мен, изоообщо не ви харесва.....
Ако не си забелязал форума е езотерейски,и щом изобщо не харесваш езотерейци,къв го търсиш тука Huh?
Или директно-Каква работа имаш в езотерейски форум,щом не ги харесващ даже и леко прозира злоба към тях???
Цитат
АЗ и да съм лош, е нормално....нямам претенциите на еволюирала личност....ама ти...ти ....ти....имаш тези претенции....Аре, яхай метлата и започвай ''духовния'' ми разстрел.... Покажи нагледно как се убива ниско грамотна и бездуховна личност като мен
Цитат
Около теб трудно се диша....То бива злоба....ама твоята минава всякакви граници....Злобата на един провален човек като теб, не е нужна на никой..
Значи ти да си лош е нормално нещо,и злобата ти мириса на рози,а за другите, минавало всякакви граници?Що тъй?
Не става така,щом за тебе е нормално би трябвало и за другите да е така,а не да предявяваш претенции.
 Lips Sealed
Активен

Ако кажеш истината, не ти се налага да лъжеш.
Ако не знаеш какво да правиш, ела на себе си.

„Ползата от книгата за този, който няма собствен ум,
       е като ползата от огледало за слепия.”
Неактивен old4
Hero Member
Публикации: 1105

« Отговор #20 -: (Четвъртък) 06 Февруари 2014, 16:08 »

Търсачът не изключва повторението ...

Не не го изключва но изключва зациклянето  Smiley. Ето на твоя въпрос ( Има ли безполезен опит примерно? ) търсачът изключва безполезното и ще питаш ами как е възможно, интуиция който я няма цял живот блъска в безполезни опитности и стига все до кривата круша Wink.

П.С.Не винаги повторението е майка на знанието, излишното не помага с нищо а само обременява  Wink.

hi
Активен
Неактивен umbra
Sr. Member
Публикации: 442

« Отговор #21 -: (Четвъртък) 06 Февруари 2014, 17:35 »

Така си е Олд. Тоест не винаги опитът е опит, така че peppone1 не е прав, че опитът винаги е опит в истинския смисъл.
В повторението се натрупва информация, а сега дали е полезна е друг въпрос. Опит за мен е да не повтаряш нещо обременяващо(подходяща дума). Самото повторение също си е опит, в смисъл че все пак си опитал. Важни са и мотивите за самото повторение. Важни са подбудите и др. неща.
 Иначе за търсача Ирония е права в известен смисъл, само не знам тоя 'търсач' на какво е. Какво търси? Защото търсенето си е определящ фактор.
« Последна редакция: (Четвъртък) 06 Февруари 2014, 17:44 от umbra » Активен
Неактивен old4
Hero Member

« Отговор #22 -: (Четвъртък) 06 Февруари 2014, 18:44 »

само не знам тоя 'търсач' на какво е. Какво търси? Защото търсенето си е определящ фактор.

Не намерих по точна дума и написах търсач, тъй като човешкото същество цял живот търси някаква истина.. та оттам и търсач.

П.С.Познавам много хора които каквото видят в другите го захващат и след дълговремено блъскане в стените се отказват .. пак копират нещо и пак отново до следващото зацикляне ... и т.н.
Активен
Неактивен jekky62
Full Member

« Отговор #23 -: (Петък) 07 Февруари 2014, 11:55 »

Като каза  Търсач  -веднага ми дойде аналогията на Смукач Grin Grin Grin Grin Grin Grin
Активен

Неактивен Bobi
Hero Member
Публикации: 666

« Отговор #24 -: (Петък) 07 Февруари 2014, 14:13 »

Да философстваме за опита!Гениално!Като се отдалечим достатъчно от себе си,така,че да можем да се видим,прозира страха от това да действаме и ни остава единствено философската самозаблуда,че знаем как се живее.
 Няма безполезен опит,но често липсва осъзнатост при самото действие,което пречи да се разбере и ползата.
 Хареса ми посоката,в която Страшко пое,разсъждавайки върху онази  мисъл,която кара човек да възкликне "Еврика".За съжаление,обаче,за пореден път, празните приказки надделяха....
Активен
Неактивен ironia
Hero Member

« Отговор #25 -: (Петък) 07 Февруари 2014, 14:17 »

Давай по-конкретно де! Хем не ти харесват ... (или пък ти харесват) празните приказки, хем нещо ти харесало... Гениално, Еврика, Обаче.
Това ли е, което имаш да споделиш? Благодаря ти. Пробвай на септемврийската сесия.
Активен

Неактивен old4
Hero Member

« Отговор #26 -: (Петък) 07 Февруари 2014, 15:24 »

Хареса ми посоката,в която Страшко пое............

На мен пък неговата посока ми се стори паратика Wink.Нямало било безполезен опит ... да ама не.

Като каза  Търсач  -веднага ми дойде аналогията на Смукач Grin Grin Grin Grin Grin Grin

Като каза смукач на мен ми дойде пък аналогия за Духач  Grin .
« Последна редакция: (Петък) 07 Февруари 2014, 15:57 от old4 » Активен
Неактивен Psyhea
Restricted
*
Публикации: 3138
Дата на регистрация 2012-12-12!

« Отговор #27 -: (Петък) 07 Февруари 2014, 16:20 »

Да философстваме за опита!Гениално!Като се отдалечим достатъчно от себе си,така,че да можем да се видим,прозира страха от това да действаме и ни остава единствено философската самозаблуда,че знаем как се живее.
Няма безполезен опит,но често липсва осъзнатост при самото действие,което пречи да се разбере и ползата.
 Хареса ми посоката,в която Страшко пое,разсъждавайки върху онази  мисъл,която кара човек да възкликне "Еврика".За съжаление,обаче,за пореден път, празните приказки надделяха....

Добрите решения идват с опита, а голяма част от опита идва с лоши решения.
Активен
Неактивен jekky62
Full Member

« Отговор #28 -: (Петък) 07 Февруари 2014, 18:14 »

Опита по Балканските  земевладения  се е трупал  с времето  трупал,трупал................ Laugh Laugh Laugh Laugh
е вярно е ,че се е  натрупвал  ГОРЕ-ДОЛУ,ОТ ТУК-ОТ ТАМ,КРИВО-ЛЯВО,ПРЕЗ КУП-ЗА ГРОШ,ОРТА-БУДАЛА................
НЕ  ИЗДЪРЖААААААААААААААААААААААААААМ Grin Grin Grin Grin Grin Grin Grin Grin Grin Grin Grin Grin Grin Grin Grin Grin Grin Grin Grin Grin Grin Grin Grin Grin Grin
Активен

Неактивен old4
Hero Member

« Отговор #29 -: (Петък) 07 Февруари 2014, 18:37 »

Тук май наистина се говори не за опитност а за опитване на манджи или пробване на котлона с пръст за по голяма точност на измерването Grin.

П.С.А може да са примерно широки специалисти, тук у нас са около 102%  Grin, от всичко та най накрая нищо  Grin.

« Последна редакция: (Петък) 07 Февруари 2014, 18:58 от old4 » Активен
Страници: 1 [2] 3 4 ... 20   Нагоре
  Изпечатай  

Отиди на: