Страници: [1]   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Сънна парализа или нещо друго.  (Прочетена 1576 пъти)
0 Членове и 1 Гост преглежда(т) тази тема.
Неактивен amaron
Newbie
*
Публикации: 15

« -: (Четвъртък) 03 Октомври 2013, 12:14 »

От няколко години ,но не всяка година ми се случва (най –много един път годишно)докато спя понякога да се намирам в едно нека да го наречем особено състояние на сън.По принцип не бих му обърнал ,кой знае какво внимание ,но ми се случи за 3 месеца 2 пъти, което е малко странно .А ето в какво се изразява то- събуждане през малките часове от нощта (това го предполагам само) ,но продължавам да си лежа ,без да мога да се върна към заспиването. Първи път от тези 2 пъти беше преди около 3 месеца ,тогава докато си спахме с приятелката ми  се събудих по никое време и усетих „нещо“ ,което все едно легна от нейната страна на леглото и се претърколи  при мен .В следващия момент това „нещо“ го усетих образно казано да  влиза в мен, да ме обсебва,побиха ме тръпки и леден хлад, не можех да се мръдна колкото и да се опитвам,стреснах се ,но си казах това е само сън ,от който много скоро ще изляза ,докато правих опити да се помръдна. Чувството ,че има наоколо и друго „нещо“ се засилиха ,отворих си очите и ми се стори ,че отгоре се спуска тъмен силует (гротеска) ,изглеждаше ,че ме напада – силно вълнение изпитах,затворих си очите.Тука държа да кажа ,че се събудих и после дълго време не можах да заспя.Какви ли не неща не ми минаха през главата ,като се има и факта, че преди известно време имаше и починал човек ,в къщата.
А втория случай от тези скорошни бе вчера , пак същата история ,но този път беше само усещането ,че ‚нещото“ се промъква в мен и не мога да мръдна и пак тези студени тръпки.Не се стреснах ,просто се борих с пълни сили ,да си възвърна контрола над тялото ,отворих си очите и ми се привидя странна решетка като от някаква карта за навигация или диаграма ,светла ,после изчезна ,но този път малко по бързо заспах и реших да си споделя опита.
Проучих в интернет ,явлението се нарича „Сънна парализа“ свързано е с това ,че тялото все още спи ,а мозъка си е буден ,наблюдават се парализа ,тръпки,усещане за чуждо присъствие или обладаване от същото,привидения и прочие .Разбирам ,че е често срещано явление ,но една част от хората които са минали през „сънната парализа“,за да не ги помислят за тра-ла-ла си ги запазват за себе си преживяванията. А вие какво мислите ,изпадали ли сте в подобни състояния?
Активен
Неактивен Страшкоу
Hero Member
Публикации: 1563
САМО НУ ПАГАДИ!

« Отговор #1 -: (Четвъртък) 03 Октомври 2013, 13:02 »

Ако питаш за - заспало тяло и буден "мозък" ...поизпадвал съм в такова състояние. Smiley
Без значение дали ще го определяш като сънна парализа или нещо друго, имай предвид че волята ти е най-силното оръжие. Ако успееш да се концентрираш докато ти се случват такива нещо и си кажеш на себе си, ще направя това и това, така и така - не могат да ти направят абсолютно нищо. Т.е. единствения начин да ти направят нещо е ако не реагираш и нямаш воля. Мен преди се опитваха да ме действат, ама се научих да ги попържвам...
Някой път ми се е случвало да не мога да се събудя - вкопчило се е в мен и не ме пуска. Ако ти се случи, решението е пак по същия начин - събираш си мислите и се напъваш образно казано. Получава се все едно се опитваш да съблечеш пуловер с много тясно бие, който ти стяга в главата - за да мине през главата, напъваш със сила и събличаш пуловера. Така и със събуждането - "напъваш си мислите", промушваш се и се събуждаш. hi
Активен
Неактивен МИТКО
Restricted
*
Публикации: 1892

« Отговор #2 -: (Четвъртък) 03 Октомври 2013, 13:07 »

Не  мога  да  си  обясня  това!  Никога  не  съм  се  чувствал  така  и  ми  е  много  чудно  защо? 
Активен

Въобръжението  е  по-важно  от  знанието
Неактивен Страшкоу
Hero Member
Публикации: 1563
САМО НУ ПАГАДИ!

« Отговор #3 -: (Четвъртък) 03 Октомври 2013, 14:15 »

Не  мога  да  си  обясня  това!  Никога  не  съм  се  чувствал  така  и  ми  е  много  чудно  защо? 
Ами според мен единствения начин нещо да ти влияе негативно е ако имаш "пробойни" в аурата. hi
Активен
Неактивен Psyhea
Restricted
*
Публикации: 3138
Дата на регистрация 2012-12-12!

« Отговор #4 -: (Четвъртък) 03 Октомври 2013, 17:20 »

Първи път от тези 2 пъти беше преди около 3 месеца ,тогава докато си спахме с приятелката ми  се събудих по никое време и усетих „нещо“ ,което все едно легна от нейната страна на леглото и се претърколи  при мен .В следващия момент това „нещо“ го усетих образно казано да  влиза в мен, да ме обсебва,побиха ме тръпки и леден хлад, не можех да се мръдна колкото и да се опитвам,стреснах се ,но си казах това е само сън ,от който много скоро ще изляза ,докато правих опити да се помръдна. Чувството ,че има наоколо и друго „нещо“ се засилиха ,отворих си очите и ми се стори ,че отгоре се спуска тъмен силует (гротеска) ,изглеждаше ,че ме напада – силно вълнение изпитах,затворих си очите.Тука държа да кажа ,че се събудих и после дълго време не можах да заспя.Какви ли не неща не ми минаха през главата ,като се има и факта, че преди известно време имаше и починал човек ,в къщата.

Чувала съм и за друг такъв случай.Само,че не го описаха като гротеска,а като"вещица от черна мъгла"която изфирясвала с писък..
Иначе другото е май горе долу както го описваш и ти.
От Сф ли си?Да не се окаже,че за теб са ми разказали Grin..Пича май живеел в кв.Левски..

Знам кво е сънна парализа,то май почти на всеки му се е случвало..
Ама иначе такива сенки и гадинки не виждам и не съм виждала.
Но мисля,че това е начин да точат енерджи и  то най-вече посредством уплах/страх.
Активен
Неактивен amaron
Newbie
*
Публикации: 15

« Отговор #5 -: (Четвъртък) 03 Октомври 2013, 19:36 »

Е не съм пича от София ,от Варна съм така ,че излизам от класацията Wink В нета има много информация ,за хора които са преживяли едно и също нещо или усещане ,което е някак си интересно .Да приемем ,че всичко е на психологична основа ,но тогава от къде се появява този общ страх или параноя , че в силен момент на уплах всички усещат едно и също нещо или дават детайлно описание на близки наблюдавани обекти (въображаеми нека да бъдат).Този групов страх ,ми е интересен как са е зародил или какво го захранва ,от къде идват идеализирани страшни образи (вещици,зелени и др. човечета),усещането ,че нещо те обладава .Интересна тема Smiley
Активен
Страници: [1]   Нагоре
  Изпечатай  

Отиди на: