Страници: 1 2 [3]   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Maнна - небесна  (Прочетена 4103 пъти)
0 Членове и 1 Гост преглежда(т) тази тема.
Неактивен umbra
Sr. Member
Публикации: 419

« Отговор #30 -: (Петък) 15 Март 2013, 10:52 »

Религиите са създадени за промиване на мозъци.

При зацапване на мозъците е нужна промивка естествено. Grin
Активен
Неактивен stella
Restricted
*
Публикации: 87

« Отговор #31 -: (Събота) 16 Март 2013, 00:34 »

Grin
"Разсякъл" водата??? Всеки се ражда във вода!Ако не си наясно, сети се кой от тяхните "пичове", пусна демоните на земята???
А това че 40 години са са мандахерцали в пустинята,нещо да ви светва.4 е куб, какви са му свойствата??? Каква форма имат джамиите и еврейските храмове???

1. Кой ги пусна демоните?!?...Говори без недомлъвки!..........Ако си запознат с историята за "водните хидри" в  Египет ще разбереш, че въпросните "хидри" Соломон, затваря в 7 глинени съда, съответстващи на броя на планетите и върху тях е гравирал "закленителни формули ". От Йерусалим съдовете били занесени на египетски свещеници и поверени на тяхната охрана.

Значи египтяните са ги пуснали!....Рамзес....знаех си.... Grin

2.
Цитат
А това че 40 години са са мандахерцали в пустинята,нещо да ви светва.4 е куб, какви са му свойствата??? Каква форма имат джамиите и еврейските храмове?

Питам къде в Библията има указания, за строеж на подобни храмове?....И кой е дал указанията и скицата за "куба" и днешната им форма.
Активен
Неактивен ironia
Hero Member
Публикации: 523

« Отговор #32 -: (Четвъртък) 13 Юни 2013, 17:34 »

Темата ми се струва интересна. Определено всеки има различно мнение и представа, какво е манна-небесна.
Аз не разбрах обаче, защо след обяснението, което не се изразява в конкретна храна "посипана по главите" на нуждаещите се, има някакво отклонение за "хляб", "хапчета" и тенджера боб, която да измолиш като манна-небесна?

Причастието и Евхаристията не мисля, че имат конкретна връзка с манната небесна. "Нахранилите" се от манната не значи, че са пречистени. Или, ако на мен ми се случи да получа "манна-небесна", това единствено ще е свързано (наистина) с вярата ми и благодарност за това, което съм получила. Но в същото време колкото и от Духа си да вложа в омесването на един хляб и правенето на един боб, няма да ги направи манна-небесна.
Активен

"Няма радост на света, която да замени радостта, която ти е отнета" Байрон
Неактивен alexxx39
Full Member
Публикации: 182

« Отговор #33 -: (Четвъртък) 13 Юни 2013, 18:16 »

Четох,четох,коментари и не мажах да се стърпя,да си кажа и аз мнението ,моето е съвсем прагматично,не знам защо колегите залитат в духовно направление при тълкуването на просто понятие като" манна небесна"съвсем точно е доказано от учените биолози че някой растения отделят гъст и лепкав сироп през листата си който през летните жеги в пустинята е течен и избива на малки капчици по листата и клоните на растенията ,не помня точно от кой вид е растението,но през нощта растинията и най-вече въздухът изтиват и тези капчици изкристализирват под формата на захарни топчета по растенията през малките часове на нощта,а след това раздрусвайки клонните на храстите от вятъра тези топчета се посипват по земята и там се натрупват като захарен пясък,именно този захарен пясък са събирали израилтяните в пустинята и са го ядяли.Друг е въпроса че някой от водачите на израйлтяните са били добре запознати със този феномен и може би не толкова чистосърдечно са му придали божествен облик за да засилят славата на техния бог.
Активен
Неактивен stella
Restricted
*

« Отговор #34 -: (Петък) 14 Юни 2013, 17:34 »

За да ти повярвам / ме, че точно това което си описал, установено от учените е "било"  манната - небесна е нужно да докажеш научно и  " Десетте Бедствия " в Египет.

Ще ти ги изброя последовователно, а ти давай научни доказателства:

1. Аараон докосвайки, река Нил с тоягата си, водата в реката се превърна в кръв, рибите измряха, и реката започна да смърди.

2. От река Нил наизлязоха жаби. Те плъзнаха навсякъде. Влязоха в леглата на хората,  в пещите и в тавите им - просто навсякъде. След, като измряха жабите Египтяните ги натрупаха на огромни купища, които усмърдиха Земята.

3.Аараон удари в Земята тоягата си и прахта се превърна в хапещи мушици, които изпохапаха цял Египет.

4. Четвъртото Бедствие беше от щръклеци, които се вмъкваха на рояци в къщите на Египтяните.

5. Петото бедствие връхлетяло животните. Много от говедата, овцете и козите на египтяните измрели.

6. Аараон и Моисей взели малко пепел и я пръснали във въздуха. Тя причинила на хора и животни гнойни циреи по кожата. Това било шестото бедствие.

7. Моисей вдигнал ръка към небето и Йехова изпратил най-унищожителната буря и градушка върху Египет.

8. Осмото бедствие било огромно ято скакалци, които унищожили всичко останало от градушката.

9. Деветото бедствие било от тъмнина. За цели три дни дълбока тъмнина покрила земята, но там , където живеели израелтяните, имало светлина.

10. Десетото бедствие било, измиране на всяко първородно животно и човек в Египет.

П.П.  Ако ми отговориш научно на тези въпроси, предполагам че ще можеш да ми отговориш и за пъдпъдъците  и за водата от канарите в пустинята. Също и за проказата и кожните заболявания, връхлетели  "Онези" , опитали се да откраднат  скинията.
Активен
Неактивен alexxx39
Full Member
Публикации: 182

« Отговор #35 -: (Петък) 14 Юни 2013, 19:33 »

Ако ме накараш да дам  научно обяснение и на цялата библия може и да стана носител на нобелова награда Grin има много обяснения на повечето странни феномени в библията ,на някой няма ,но и затова тази книга е толкова четена и проучвана ето тук едно обяснение на 10-те напасти http://sersemi.com/ipb/index.php?showtopic=2656 ,но не смятам че с това д*бата се изчерпва.Винаги съм казвал че хората(човечеството)сме в началото на опознаването на света около нас и има много неща които на нас ни изглеждат като чудо ,но съм сигурен че си имат научно обяснение ,просто ние още не сме дорасли дотам.
Активен
Неактивен sfomato
Jr. Member
**
Публикации: 63

« Отговор #36 -: (Петък) 02 Септември 2016, 22:31 »

Здравейте! 

Отдавна ме интересува един въпрос, какво точно е представлявала небесната манна, която  е била пускана на евреите от небето в пустинята по време на "Изхода".В "Документите Тера" се казва, че сирианцити са притежавали технология с която са разделили Червено Море - възможно ли е да са използвали някаква технология - примерно да са им я доставяли с хеликоптери/ cemtrals tehnologie ...?!?

Според някой изследователи,  този вид манна се произвеждала от някакво насекомо.

Манна

Чудесната храна, която Бог изпращаше на израилтяните през скитанията им из пустинята. Тя беше дребна и на зърна, бяла като слана, и на вид като кориандрово семе - Из. 16гл.; Чис. 11гл. Тя падаше всяка заран с росата, около станът на израилтяните, и на толкова големи количества, че беше достатъчна да нахрани цялото множество народ вместо хляб - Из. 16:35; Вт. 29:5,6; И.Н. 5:12.

Когато манната бе изпратена за първи път, евреите "не знаеха що беше", и рекоха си един другиму: ман-ху?, което значи "Що е това?". Мнозина тълкуватели мислят, че от честото подновяване на това питане, е произлязло името мань или манна. Буркхард говори, че в долините около Синай и днес се намира един вид манна, която пада от някои дървета през юни. Арабите я събират и правят от нея пърженици, и я наричат мед, Виж Из. 16:31. Д-р Еренбург, е открил, че този вид манна се произвежда от едно насекомо. Освен това вещество и манната, която се употребява за лек, и се произвежда от осените на Южна Европа, няколко други растителни произведения в Арабия, Персия, и др., със същите качества, са познати под същото име. Напразно е, обаче, да търсим да отъждествим с коя да е от тези манната на израилтяните. Тя бе дадена за особена нужда, и то само до когато се продължи тази нужда. Тя не се намираше по дърветата и растенията, но "по лицето на пустинята", където и да отидоха израилтяните. Тя още беше съвсем различна по качествата и свойствата си, днес падаше и служеше за храна, а на утрото се вчервясваше. Тя беше чудесна по изобилието си, тъй като с нея се хранеха милиони; по това, че тя не падаше в съботен ден, но падаше два пъти в деня преди събота; и по това, че в съботата тя не се разваляше. Чрез последните три неща, Бог чудесно потвърждава, че святостта на съботата продължава от създанието на света, а не от Синайската планина, когато бе даден Закона на Мойсей. Малко манна, се пазеше за памет, в една златна стомна, в ковчега на завета - Евр. 9:4.

В Пс. 78:24,25, манната се нарича "хляб ангелски" и "небесно жито", в знак на превъзходството й, и още на това, че тя бе пращана направо от Бога. Израилтяните я събираха по една ока и триста драма за всеки едно на друго. И които събираха повече, и които събираха по-малко имаха доволно. Чрез това пояснение и ап. Павел в 2Кор. 8:13-15, ни съветва да не трупаме тленни богатства, а да бъдем щедри към нуждаещите се.

Здравейте,stella!
Апелирам да споделите първо с нас форумците,Какви доказателста има,че:
 - Изход е имало на евреи/600 000/ на брой ??...ииии,не говорим за религиозна вяра !..Истински,научни доказателства?

Активен
Неактивен stella
Restricted
*

« Отговор #37 -: (Събота) 03 Септември 2016, 14:37 »

Здравей, sfomato!

Правилното в случая е да се каже не научни доказателства, а исторически такива. Науката предимно се занимава с изучаване на природните явления, хипотези и факти, теории, предположения, опитвайки да изнесе факти от това си свое занимание и доказателства за природните закони.Историците и летописците са тези, които водят статистика и преброяване.

Ако си запозната с историята, щеше да знаеш, че при всяка битка и война са се водили хронологически записки от влезлите в битка войници и избити такива, като всичко се е записвало черно на бяло. Точно Библията е едно такова доказателство за случили си събития. И за да ме разбереш без твои си предразсъдъци, ще ти го обясня директно по най простия начин. Ако ти си един овчар, и изведеш овцете си на паша няма ли да ги преброиш преди и след пашата? Или ще ги оставиш на кумчо вълчо да ги излапа?
 Или току виж някой чужд Бог, реши да ги отдели от стадото и ги налапа цели. М?
« Последна редакция: (Събота) 03 Септември 2016, 14:49 от stella » Активен
Неактивен sfomato
Jr. Member
**
Публикации: 63

« Отговор #38 -: (Четвъртък) 08 Септември 2016, 22:24 »

stella, по въпроса ти е писано много и основната хипотеза е, че става въпрос за машина, естествено изработена от ЕТ, за приготвяне на храна, на базата на някакви водорасли. Въз основа на библейското описание, немски инженери са я конструирали и направили макет. Имаше и снимки. На изхода се получават бели "хапчета" богати на хранителни вещества, витамини, минерали и  т.н. необходими за нормален живот на човека. И така 40 години се е хранел "избрания народ".
          За какво е бил избран и защо 40 години се е мотал в пустиня, която се пресича за 40 дена е друга тема.

..то  даже и НАСА направи макет по описанията на библейската "колесница на боговете" от очевидеца с име Езекил  и този инженер от НАСА  е Йозеф Блумрих, участвал в разработването на структурния дизайн на „Сатурн V“
Активен
Страници: 1 2 [3]   Нагоре
  Изпечатай  

Отиди на: