Страници: 1 ... 8 9 [10]   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Библията  (Прочетена 6295 пъти)
0 Членове и 1 Гост преглежда(т) тази тема.
Неактивен bg2
Hero Member
Публикации: 600

« Отговор #135 -: (Четвъртък) 17 Септември 2015, 18:54 »

Кое точно прави Исус Христос бог? Невероятно звучащите истории и притчи с корени в митологията и приказките, това че е евреин от давидовото племе, или заради "гностическия му опит" ?

Без свръхестествените елементи или извънземните като алтернатива е просто човек, провъзгласил се за Син на Бога (Йехова/Яхве) и нищо повече.

Кое напреднало същество ще провъзгласи себе си за цар и господар (пастир) на който да му се служи и да му се молят, а и никога не се е отрекъл от бога на Евреите за да бъде припознат от хора които не са евреи и не почитат Яхве/Йехова.    
Активен

Неактивен Страшкоу
Hero Member
Публикации: 1490
САМО НУ ПАГАДИ!

« Отговор #136 -: (Четвъртък) 17 Септември 2015, 19:18 »

Интересно,на Андромеда примерно..Имат ли Библия?И ако да,какво ли пише в нея? Roll Eyes
Ако имат Библия, най-вероятно ще пише, че Бог е един. Ако пише, че имат различни богове, явно са по-заблудени и от нас.
Активен
Неактивен Страшкоу
Hero Member
САМО НУ ПАГАДИ!

« Отговор #137 -: (Четвъртък) 17 Септември 2015, 19:26 »

Кое точно прави Исус Христос бог?
Че е припознал бог и в най-неразвитите същества, а не ги е възприемал като оперативни портали. Предполагам, така си мисля.
Активен
Неактивен bg2
Hero Member
Публикации: 600

« Отговор #138 -: (Четвъртък) 17 Септември 2015, 19:53 »

Че е припознал бог и в най-неразвитите същества, а не ги е възприемал като оперативни портали. Предполагам, така си мисля.

Честно казано в чисто религиозен контекст историята за Исус Христос ми звучи като история за ловци на души. Пастир, рибар, жътвар и прочие определения въобще не ми вдъхват доверие. Още повече, че не ги учи как да разкрият "божествената искра" в себе си, а се поставя пред тях като месия без който не могат и им казва да вярват и да се молят.

Извън религиозния контекст, вероятно има поуки и мъдрости в Евангелията, но при сблъсъка с религиозната вяра >  flag_of_truce Това според мен е основния проблем с божествения статус на Исус Христос и "свещените" писания. Прекалено насериозно се взимат и (текстовете/тълкуванията/интерпретациите) са издигнати до статус на фанатичен култ.  
Активен

Активен big mama
Full Member
Публикации: 164

« Отговор #139 -: (Четвъртък) 17 Септември 2015, 20:56 »

Това според мен е основния проблем с божествения статус на Исус Христос и "свещените" писания. Прекалено насериозно се взимат и (текстовете/тълкуванията/интерпретациите) са издигнати до статус на фанатичен култ.

Мислиш ли, че освен религиятя, има друга доктрина (икономическа, политическа, националистическа и пр.), в чието име са избити повече хора. И днес режат човешки глави в името на "правилния" бог.
Активен
Неактивен Страшкоу
Hero Member
САМО НУ ПАГАДИ!

« Отговор #140 -: (Петък) 18 Септември 2015, 06:56 »

Честно казано в чисто религиозен контекст историята за Исус Христос ми звучи като история за ловци на души. Пастир, рибар, жътвар и прочие определения въобще не ми вдъхват доверие. Още повече, че не ги учи как да разкрият "божествената искра" в себе си, а се поставя пред тях като месия без който не могат и им казва да вярват и да се молят.

Извън религиозния контекст, вероятно има поуки и мъдрости в Евангелията, но при сблъсъка с религиозната вяра >  flag_of_truce Това според мен е основния проблем с божествения статус на Исус Христос и "свещените" писания. Прекалено насериозно се взимат и (текстовете/тълкуванията/интерпретациите) са издигнати до статус на фанатичен култ.  
bg2, във времената и годините които идват, вярата ще бъде заменена със знание и няма да има нужда от тълкуване на писмени текстове и интерпретации. Последните няколко хилядолетия бяхме в епохата на Рибите и движещите сили бяха именно на вярата - това е и сентенцията на Рибите - Аз вярвам. В момента сме в епохата на Водолея и движещата сила е - Аз знам. На границата между епохите старите сили се изродяват и започват да пречат на развитието на човека - това се случва в момента с фанатичната вяра и нещата които си описал. По подобен начин, по-късно по време на края на Водолея знанието ще се изроди и фанатизира до умопомрачаване, както сега вярата.
Активен
Неактивен galaxsis
Hero Member
Публикации: 681

« Отговор #141 -: (Събота) 19 Септември 2015, 08:27 »

Страшкоу да си виждал звездоброец  да преброи звездите    

Я кажи сега правиш ли си ежедневни хороскопи и вярваш ли на Астролози   Grin

На Маг Селена.....ясновидци от Ефира.....карти Таро и  лъжи вещици  Grin

П.п. Изгубили ли сте връзката с Източника, информацията Ви липсва от всякъде и се опитвате да получите знания от кого?

Съчувствам Ви  Sad

« Последна редакция: (Събота) 19 Септември 2015, 08:59 от galaxsis » Активен
Неактивен Страшкоу
Hero Member
САМО НУ ПАГАДИ!

« Отговор #142 -: (Събота) 19 Септември 2015, 15:39 »

galaxsis, извинявай, не беше уместно да намесвам астрологията с Библията. Но самата астрология според мен, не е за подценяване - доста интересни закономерности може човек да открие и за собствения си живот, не само за живота на планетата ни.
Активен
Неактивен Мила
Hero Member
Публикации: 567

« Отговор #143 -: (Събота) 19 Септември 2015, 19:59 »

Всъщност Smiley Библията има общо с Астрологията, макар и да опрем във Вавилонската кула, ако го споменем Smiley... заради точно четирите основи/епохи/живи същества -лъв, телец, орел=скорпион, човек=водолей, онези четири животински лица на херувимите, изобразяващи четирите евангелиста (и не само)... писахме ги много пъти Smiley. А също и Христос им казва, че времената не познават Smiley. Нищо. Не е важно... и изобщо католицизма много се е ползвал от астрологията и не само... всичко е сплетено, щото идва от един източник. Но според мен това не е важно, както не е от значение дали Христос се е женил или не. От значение е да няма крамоли. Да не се борим един с друг, понеже всяко надмощие е съмнително и временно. ... Тези дни точно след тема за Библията, когато стана на въпрос колко е зловредно християнството и т.н, колко трупа има в името на "правата вяра" ...  имаше чудесни коментари на божинката в тема за бежанците и в темата за ислямизацията на България, предполагам сте чели - струва си!... замислих се колко лесно много от народа - "християни" биха прегърнали  Исляма само след кратковременна агитация... понеже именно в Исляма се казва, че Иисус не е син божи, а бил пророк, пратеник на Бога, всичко друго но не и син божи, а Мириам е почетена и името и се споменава в пъти повече от това на Мохамед, макар да е майка на Иисус... Демек има разбиране има правдоподобност, според съвремието... обаче кой разбра какво е син божи... 
Защото е имало и за прераждането, ала "св. отци" решили на съборите, че е опасно и ще въведе в ерес мнозинството всеки коментар на по - езотеричната част на Писанието. То и до днес не е ясно за какво иде реч или някой от там идва, помни и ще ме обори!? - Нали вие твърдите, че бива да встъпите в този свят в забрава!? - ваша воля. Да не говорим, че много от критиците тогава си нямали и понятие от това какво пишело, понеже корените на познанието се криели в осъществяване на различни мистерийни ритуали за посвещаване и трудно било да се внедрят в "новия църковен ред" Smiley (сега ги наричате "програмиране"). Освен това хора като Константин имали интереса Иисус да не е такъв какъвто всъщност е... Както не е бил угоден и брат Иаков, (брат на Иисус), когото убили с камъни, за да не говори много. Така, че какво общо имат всички тези със същинското слово и бива ли и до днес да се позори Истината със спорове. Имаме едно оцеляло послание от брат Иаков, едно, и в него е написано - "И тъй, възлюбени мои братя, нека всеки човек бъде бърз на слушане, бавен на говорене, бавен на гняв, защото човешкият гняв не върши Божия правда." - Просто е. ... Пише го всред хилядите думи на тази книга и е истина. И наистина не разбирам защо е важно всичко друго, а не тези прости думи. Понеже какво лошо има в това, което пише, без капка суета. И какво добро има от "истината" на всезнаещия, която действа в своеволие и суетна печалба... било то  да защити правдивостта си на една теза във форума или в политиката, все едно. Колко просто е това - пак от Иаков - "Чисто и непорочно благочестие пред Бога и Отца е това: да пригледваш сираци и вдовици в техните скърби и да се пазиш неосквернен от света."
« Последна редакция: (Събота) 19 Септември 2015, 20:35 от Мила » Активен
Неактивен sfomato
Jr. Member
**
Публикации: 63

« Отговор #144 -: (Петък) 02 Септември 2016, 22:05 »

Библията е Книга на Книгите  -това е историята  /макар и субективно погледната/ на Земята  .Който  умее да чете и да мисли логически  може  да извлече доста истини от нея.

Привет,съформуко!..Ама си доста ,доста заблуден!..Библията е написана чак 500 г. от н.е.!И то в такива редакции и цензури,че става гнус!..АвЕ,хора,Що Не четете исторически данни,Що не закопаете в археология,щот са важни Не измисльотини религиозни,а баш каква е истината с доказателства!

Съформуко...чел ли си книгата на Енох?/Е,тя е кастрирана от т.нар. библия/
Активен
Страници: 1 ... 8 9 [10]   Нагоре
  Изпечатай  

Отиди на: