Страници: 1 ... 3 4 [5]   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Кое е това нещо което кара материята да - оживява?  (Прочетена 5968 пъти)
0 Членове и 1 Гост преглежда(т) тази тема.
Неактивен Страшку
Hero Member
Публикации: 856
Заяц ты меня слышишь?

« Отговор #60 -: (Неделя) 17 Март 2013, 23:03 »

Казваш, попрочела си. Аз оставам с впечатлението, че източниците които четеш, повече те дезинформират, отколкото да те информират? Възможно ли е?

Всеки един организъм има форма. Тази форма, расте, развива се, може да се размножава и т.н. - казваш, че ДНК прави това.

Кристалите имат форма. Те растат, развиват се, може да се размножават и т.н. - те нямат ДНК. Кой прави това? Геоложките процеси нямат интелект за да раздават команди и алгоритми и да правят пирамидки? Grin

Има ли граница между жива и нежива материя? Има ли нежива материя?
Активен

Човешкото развитие е пътят от примитивното през сложното към простото.
Неактивен МИТКО
Hero Member
Публикации: 1662

« Отговор #61 -: (Петък) 26 Април 2013, 20:18 »

Материя  поставена  в  психична  енергия  оживява
Активен

Въобръжението  е  по-важно  от  знанието
Неактивен bojinkata
Hero Member
Публикации: 6217
мислите определят съдбата ти

« Отговор #62 -: (Събота) 27 Април 2013, 14:40 »

За мен Страшку е абсолютно прав! Но мен ми е интересно и другото - ако минерала е изваден от естествената среда и оставен в стаята например, пак ли ще расте? Напълно е възможно да расте, но с такива темпове, че ние не можем да го видим. А според последните публикации, материята си е енергия, но в друго състояние. Така като поставим дървото при определени условия - в печката - отделя част енергията си. Другата част - пепелта ще я отдаде на растенията, с която ще ги наторим.
Активен

bojinkata
Неактивен meander
Hero Member
Публикации: 1199
"Муха влиза само в отворена уста"

« Отговор #63 -: (Събота) 27 Април 2013, 23:24 »

На мен ми се струва че енергиите- Мъжка-дух,и Женска-Любов оживяват материята.
 Laugh
Активен

Ако кажеш истината, не ти се налага да лъжеш.
Ако не знаеш какво да правиш, ела на себе си.
Неактивен Tangrata
Hero Member
Публикации: 779

« Отговор #64 -: (Неделя) 28 Април 2013, 03:18 »

Според българското учение за Дао, преди тези две сили, мъжката и женската, празнотата на дао е творящата. Тя е извън дуалността и тя поражда завихрянето на тези две сили.
Затова и ако човек иска да твори, държи главата си празна.
В последната тема с видеолинковете има много информация по тоя въпрос.
Активен

"От човешката глупост по-забавно нещо няма. Това комиците са го открили много отдавна."
Неактивен meander
Hero Member
Публикации: 1199
"Муха влиза само в отворена уста"

« Отговор #65 -: (Неделя) 28 Април 2013, 08:07 »

Grin
Аз пък съм чувал,че българското знание е Да,а източните са с Дао.До сега не съм срещал творяща празнота.Празно според мене означава свободно място. pardon
 hi
Активен

Ако кажеш истината, не ти се налага да лъжеш.
Ако не знаеш какво да правиш, ела на себе си.
Неактивен Страшкоу
Hero Member
Публикации: 1490
САМО НУ ПАГАДИ!

« Отговор #66 -: (Неделя) 28 Април 2013, 11:35 »

За мен Страшку е абсолютно прав! Но мен ми е интересно и другото - ако минерала е изваден от естествената среда и оставен в стаята например, пак ли ще расте? Напълно е възможно да расте, но с такива темпове, че ние не можем да го видим. А според последните публикации, материята си е енергия, но в друго състояние. Така като поставим дървото при определени условия - в печката - отделя част енергията си. Другата част - пепелта ще я отдаде на растенията, с която ще ги наторим.
bojinkata, има нещо по-съществено. Информацията за формата на кристала не се съдържа в кристала. Кристала няма ДНК, няма нищо - просто едни атоми които се подреждат и правят еднотипни ясни форми - тези форми растат, развиват се и т.н. Т.е. информацията за формата идва отвън, извън материалната форма на кристала.

Същото е и при човека. Сегашните научни познавачи обясняват, че информацията била записана в ДНК-то. Според мен, тя не е записана в ДНК-то а постъпва през ДНК-то отвън, извън материалната форма на тялото. Мисълта ми е, че няма запис, а има постъпване на информация. Така нещата се навръзват доста добре.
Активен
Неактивен МИТКО
Hero Member
Публикации: 1662

« Отговор #67 -: (Неделя) 28 Април 2013, 12:06 »

Grin
Аз пък съм чувал,че българското знание е Да,а източните са с Дао.До сега не съм срещал творяща празнота.Празно според мене означава свободно място. pardon
 hi
      Разбира  се,  не  си  срещал  и  предполагам  няма  да  срещнеш,  но  те  уверявам,  че  е  така  както  казва  Танграта  с  уточнението  -  в  мозъка  няма  мисли,  пусто  е!  В  медитацията  това  състояние  се  нарича  екстаз  на  тишината! 
Активен

Въобръжението  е  по-важно  от  знанието
Неактивен bojinkata
Hero Member
Публикации: 6217
мислите определят съдбата ти

« Отговор #68 -: (Неделя) 28 Април 2013, 17:01 »

bojinkata, има нещо по-съществено. Информацията за формата на кристала не се съдържа в кристала. Кристала няма ДНК, няма нищо - просто едни атоми които се подреждат и правят еднотипни ясни форми - тези форми растат, развиват се и т.н. Т.е. информацията за формата идва отвън, извън материалната форма на кристала.

Същото е и при човека. Сегашните научни познавачи обясняват, че информацията била записана в ДНК-то. Според мен, тя не е записана в ДНК-то а постъпва през ДНК-то отвън, извън материалната форма на тялото. Мисълта ми е, че няма запис, а има постъпване на информация. Така нещата се навръзват доста добре.
    Е да, мозъка се проявява само като приемник, а не като основополагащ! Просто правя асоциация в духа на написаното от теб. Източникът е някъде горе. *баси, за всеки атом се мисли от някой/или нещо си/ горе тамHuh?? Ми така е!
Активен

bojinkata
Страници: 1 ... 3 4 [5]   Нагоре
  Изпечатай  

Отиди на: