Страници: 1 ... 5 6 [7] 8 9 ... 17   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: За процеса инкарниране  (Прочетена 14567 пъти)
0 Членове и 1 Гост преглежда(т) тази тема.
Неактивен old4
Hero Member
Публикации: 1105

« Отговор #90 -: (Понеделник) 21 Януари 2013, 19:55 »

Току що, телепатично Даривн ми съобщи отговора - Око да види, ръка да пипне. Wink

Някое егрегорче на заяждането те е споходило, не Дарвин  Grin , ама нейсе ..............  Wink

А това:

Цитат
значи божествената частица се инкарнира в човешкия зародиш като тя предварително сама е избрала кои да и бъдат родители

Око го е видяло и ръка го е пипнала Wink.
Активен
Неактивен mira
Hero Member
Публикации: 1507
живота е изумително приключение

« Отговор #91 -: (Понеделник) 21 Януари 2013, 20:50 »

В майтапа Олд винаги има доза истина. Аз също не смятам тук да се връщам. Па ако някой горе ме кара насила - да си гледа работата.
Пък може и като някой рептил да се преродя и да им разкажа играта отвътре. brows
Ох...И на мене ми идва в повече понякога земята и "населението" и...Но си мисля, че като отидеме оттатъка и отново морето ни стигне до коленете, може пак да скочим в дълбокото с главата надолу...Много е вероятно! Защото тук оставяме все някого, когото обичаме и при когото се връщаме обратно, но облечени в друго тяло и с друга роля.../ставаме внуци на собствените си деца, примерно.../...
Чела съм, че Земята е едно от най-трудните училища. Но ние я предпочитаме, именно заради това. Защото тук се играе с много голям залог всеки път. И се учи по-бързо. И още: страшно сме пристрастени към красотата на Земята. Земята е наистина много красива. МНОГО!  yes
Аз в един сън срещнах един висок сив, който показа признаци, че ме познава от преди и който беше приятелски настроен към мен.../писала съм в стария форум, да не се повтарям пак и тук.../...Та...мисля, че ние всичките сме извънземни тука /на Земята/. Т.е. вече сме били другаде, не сме били само тук през всичките си инкарнации...

...Няма кой да те насилва горе. Решението си е само твое.
... Grin Grin Grin Спомних си една твоя култова реплика в тема от стария форум... Grin Grin Grin Беше в темата за съденето и за съдника след смъртта...Ти каза горе-долу следното: "Ако някой горе се опита да ме съди, ще обжалвам!"  Grin Grin Grin
 rtfm rifle good good2 Толкова спонтанно го каза, а репликата е просто култова!  hi
Активен

Добрите решения идват с опита, а голяма част от опита идва с лошите решения...
Неактивен Вещичка
Hero Member
Публикации: 820
Виждам те!

« Отговор #92 -: (Понеделник) 21 Януари 2013, 21:22 »

Има и други планети като Земята  Tongue. На епсилон на Воловар - Изар, първа или втора планета /ама май първа планета беше/ е същата или поне много подобна на Земята. Веднъж на сън целта ми беше самия Изар, ама видях планетата и пусто женско любопитство отлетях първо на планетата да разгледам. Попаднах в една гора - дърветата като нашите, тревата и тя зелена. Беше нещо като сечище, но не всичко отсечено ами като санитарна сеч - тук таме само катурнато по някое дърво и там на една полянка имаше мъж на около 30 години,  с гола тиква и някакво като наметало и една камара чавета насядали около него. Обръщаше се към тях с "деца мои". Аз надничах иззад едно дърво. После като се огледах видях иззад друго дърво да наднича някакъв младеж, който ме виждаше и ми се ухили. И това беше изфирясах и отидох на Изар по моите си работи... С две думи: има и други сеирджии из космоса, както и други планети като нашата  Grin...
Активен

Неактивен old4
Hero Member

« Отговор #93 -: (Вторник) 22 Януари 2013, 13:43 »

Днес още веднъж прочетох последният пост на Митко, малиййй колко съм прост той човека писал ама кой да го разбере ... Мите извинявай съгласен съм с теб нямам си идея как го разбрах по друг начин ама то ще е от възраста  Grin, а глупостите дет съм писал ..... срам ... срам ...  dash2.
Активен
Неактивен old4
Hero Member

« Отговор #94 -: (Петък) 25 Януари 2013, 09:18 »

Какво стана с темата бре, спряха да пишат и знаещи и ползващи странична литература и .... давайте пишете ето аз невярвам нито в азове нито в "надути балони" нито в сребърни нишки, няма такива "филми" ..... давайте оборете ме  Smiley.
« Последна редакция: (Петък) 25 Януари 2013, 09:25 от old4 » Активен
Неактивен Борислава
Jr. Member
**
Публикации: 87

« Отговор #95 -: (Петък) 25 Януари 2013, 10:59 »

Аз искам да питам знаещите,тези,които твърдят,че сами избират инкарнацията си,а след това се оплакват от Живота-Защо по дяволите избрахте този Живот и това място?Защо тези родители,защо това време?За да научите ....и какво научихте?За да трупате опит.....защо и какво трупате,след като в следващия Живот пак се започва от нулата? Smiley
Активен
Неактивен Страшку
Hero Member
Публикации: 856
Заяц ты меня слышишь?

« Отговор #96 -: (Петък) 25 Януари 2013, 12:53 »

... давайте пишете ето аз невярвам нито в азове нито в "надути балони" нито в сребърни нишки, няма такива "филми" ..... давайте оборете ме  Smiley.

Хе-хе. Ти хвърли бялата ръкавица и ни предизвикваш на словесен дуел. Обаче нямаш "шпага", как да направим дуела? Smiley
Активен

Човешкото развитие е пътят от примитивното през сложното към простото.
Неактивен old4
Hero Member

« Отговор #97 -: (Петък) 25 Януари 2013, 12:58 »

Обаче нямаш "шпага", как да направим дуела? Smiley

Сигурен ли си че ти имаш Wink или прочете в някоя книжка  че би трябвало да имаш Grin.

И това
..... давайте оборете ме  Smiley.

трябваше да бъде ( убедете ме ) ама докато се усетя ай пак неможе да се поправи ... вземи я оправи тази опция щот аз например пиша импусивно и като реша да поправя ... отишло кончето у ряката  Wink
Активен
Неактивен Страшку
Hero Member
Публикации: 856
Заяц ты меня слышишь?

« Отговор #98 -: (Петък) 25 Януари 2013, 13:16 »

Сигурен ли си че ти имаш Wink или прочете в някоя книжка  че би трябвало да имаш Grin.

Grin GrinИмам, имам. Не я държа стабилно и ръкомахам с нея като левак, ама имам.
Аз и твоята я виждам, че я носиш с теб, но пък не разбирам защо не я вадиш - може би не я виждаш?  Grin
Активен

Човешкото развитие е пътят от примитивното през сложното към простото.
Неактивен Борислава
Jr. Member
**
Публикации: 87

« Отговор #99 -: (Петък) 25 Януари 2013, 13:27 »

Охоо,започна едно размахване на шпаги-внимавайте да не си клъцнете сребърните нишки Grin
Активен
Неактивен user
Hero Member
Публикации: 723

« Отговор #100 -: (Петък) 25 Януари 2013, 13:39 »

Ама вие кво сега? Сребърните нишки ли почнахте да си мерите? hi-hi1

Защо по дяволите избрахте този Живот и това място?....
Що? Щот съм тъпа. Grin
Иначе не съм знаеща хич.
Активен
Неактивен Psyhea
Hero Member
Публикации: 2720
Дата на регистрация 2012-12-12!

« Отговор #101 -: (Петък) 25 Януари 2013, 16:47 »

Всички  знаем  за  годишните  кръгове  на  дърветата,  а  кой  не  е  виждал  да  се  поинтересува.  В  центъра  има  една  точица  и  след  това  започват  кръговете!  Всеки  един  кръг  е  различен  и  носи  различна  информация,  но  изграждат  едно  дърво  (цяло)
      Връзката  с  Абсолюта  е  същата  както  връзката  деца  родител!  Тоест  ние  сме  свободни  личности,  но  свободата  си  можем  да  я  упражняваме  в  изградената  от  предишното  поколение  действителност  като  я  променяме  (надграждаме),  в  никакъв  случай  не  можем  да  сътворим  нова  реалност  без  да  имаме  база.  Следователно  душата  е  свободна  във  времето  и  пространството  същност.   Когато  абсолюта  ни  отдели  от  себе  си  ни  дава  само  едно  нещо  -  неограничени  възможности  за  развитие  и  това  е  неговата  благословия!  Ние  сме самостоятелни  души  несвързани  с  нищо  
     Монадата  е  онази  божествена  частица  във  всяко  едно  живо  същество!  Тя  е  частицата  която  превръща  съвкупността  от  химични елементи  в  жива  тъкан  способна  да  расте,  да  се  размножава,  да  старее  и  отмира.    
     Всичко  на  този  свят  е  реалност!
     Не  можеш  да  контактуваш  с  Ирационалният  си  АЗ  защото  се  губи  автентичността  на  емоциите      

Кръгове,не квадрати,нали?Права съм за смисъла на спиралата(като единствена възможна графиката  на еволюцията)и за сферичната форма като единствена възможна "съвършена" алтернатива на форма,съдържаща в себе си всички останали възможни форми.
Митко,тва дето го пишеш е точно така.Няколко дни мислих само и единствено за това.Ти си прав,но и аз съм права.Някак..някак се появява,парадоксът,че Монадата хем пътува из Абсолюта,хем пребивава статично,хем и е основна градивна частица в Сътворението/проявлението.Неразривната, връзка с Абсолюта е именно тази статичност.Това е извечното усещане за АЗ!Това е което не се мени и не се дели никога!Мени се само неговата форма.Но под каквито и форми да бъде,винаги е АЗ!А защо слагам и Мирозданието у кюпа?Ми защото не можем да приемем Мирозданието за нещо отделно нали?То също е част от Абсолюта.В противен случай,ако няма Сътворение нямаме Абсолют,а само потенциал.Абсолюта за това е Абсолют..защото Е ВСИЧКО КОЕТО Е И ВСИЧКО КОЕТО НЕ Е!
Аз тука някъде май бърках.При концепцията си за Абсолюта..
От нищото съзнанието буквално започва да тъче нишката на нещото.Като огромен невидим чекрък,разположен в центъра на Океан от безкраен Мрак,Нищо и Тишина,този чекрък преде светлината от тъмнината.Това е кофти сравнение,обаче щото чекръка е в няква равнина..3Д и прави сравнението малко неадекватно.Онова дето ми"прожектираха,беше ..Представете си много чекръци,наредени така,че да образуват сфера с един център. Или просто един чекрък като сфера..Уф..бе който разбрал разбрал..
Центъра на тоя чекрък  е АЗ.Извечният неделим АЗ.Този Аз осъзнал себе си като МРАК/Потенциал не спира да се осъзнава като АЗ.Това е извечният динамис.Осъзнаването на Себе Си като Потенциал е чакръка,който не спира да се върти,като трансформира потенциала в реализация.Непрестанно преде нишката от Мрака,превръщайки я в Светлина,като едновременно и се явява обединяващ ги компонент.Чекръка/Съзнанието.И ако това е нашата гигантска Монада,то следвайки нейният пример,ние също се "делим".Клетъчното делене е адекватен пример.
Парадокс е и,че сме изградени от Монади.Ама поради естеството си,т.е.поради тва,че са толкова заспали и слабо осъзнати,ги наричаме кал.Щото така самите те се осъзнават.Всеки физически атом има Монада!Тва нещо да ви говори?
Човешката Монада,тук се има предвид нейната степен на осъзнаване,е с огромен енергиен потенциал.Ако ще си говорим за Човешка Монада.Не че Монадата дето се изживява като Крава може да влезе в тялото на кравата де..и тва е абсурдно,щот Планетарният дух също е много силен,съответно и Монадата му.В тези случаи Монадата отдава само временно енергията си(съзнанието)върху група композирани Монади(физическо тяло)като при това доминира над тяхното съзнание.Все пак никой не с е идентифицира с клетките на пикочният си мехур,нали?Нищо и че той е играден от Монади   Grin
Най-важният елемент в Монадата е съзнанието.Е тва е неделимото.А самата Монада е искрата,буквално при това е искра,дето се "отделя"от главният огън,само за да изтлее в нищото,нарушавайки неговият смисъл и създавайки нов,на нещото..И после да се върне при Огъня като жар,обогатена и готова отново да бъде възпламенена.  И щом буквално имаме образ за Монадата,щом тя е най-малкият градивен елемент който сме приели и в материалното,значи Монадата е израз за нещо материално.
Е,колко силна ще е енергията на това материално нещо?Ами зависи от съзнанието.
Мисля,че голяма част от Висшите Азове са Архитектите на тая Вселена.
Сега..защо преди написах 7х7=49.И ролята на Октавата..
Бидейки нашата Вселена е изградена от 7 основни компонента(или 7 вида енергии,7 основни вида на Себеосъзнаване)което респективно би дало 7 вида материи.Твърди се,че нивата за нашата Вселена от нейната периферия до центъра,точката на излъчване са 7.

http://www.youtube.com/watch?v=JGxAf8Vrvjw

Според Ч.Ледбитър,това е графиката на монадата и всяка Монада се състои от 10 нишки редувани материя= антиматерия,като тези нишки постоянно вибрират,но никога не се докосват една с друга.Ако се докоснат,това би довело до взаимното им унищожение.Всяка една от тези 10 нишки(първо..защо точно 10?!?и второ,без значение дали материя,или антиматерия)от своя страна е съставена от други 7 нишки,които пък са изградени от други 7 и т.н.Тук имаме обединяване на Струнна теория и Стандартен модел!!!Така..Самите нишки,обаче,всяка една нишка сама по по себе си дори най-фината(условно "последната"),представлява спирала.Много ситно навита спирала,подобно телефонен кабел или огърлица,..Все едно пишете мънички букви О,като не прекъсвате връзката между тях..Тези "О"са сферични единица празнота.
Самите 10 нишки,вибрират и пулсират,като образуват спирала във формата на човешко сърце.Самите 10 нишки се усукват и 10-те паралелно една с друга.Това спираловидно усукване води до 7 събирателни точки в централната ос на сърцето.Всяка нишка,сама за себе си се усуква във 7 спирали,които не се допират,но поради конусовидната форма,нормално стават по-малки.Всеки кръг е по плътен от предишния.Тва е "вихърът" образуван в центъра на "сърцето".
Самата нишка,ако я разгънем ще получим идеален кръг.Гигантски кръг от наредени едно до друго"О"-та.Сфери празнота.Парадокса сега е..Колкото по-големи са тези сферички,толкова повече(по-плътна)материя е на лице!И обратното!Колкото повече материя,толкова повече празнота/нищо!Щото както виждаме,най-малкият космически атом,оня дето дори"учените"не можаха да разделят се състои от нищо!Композирано и структурирано нищо/празнота! Grin
По този начин Монада има три самостоятелни движения
1."Сърцето",Монадата се върти около невидимата си ос.
2.Самата ос вибрира и трепти,описвайки в двете си точки кръг.
3.Монадата контрахира.Туптене.Пулсация.Подобно сърцебиенето.

В зависимост от посоката на завихряне Монада придобива заряд.Теория на Торсионните Полета.

Ако това е вярно,ако само и единствено от количеството пси-енергията,зависи качеството(силата енергията) на Монадата,тогава как така с лека ръка я ограничавате само в последователни инкарнации?Модела на Абсолюта е друг!Всичко е тук и сега!И ако една Монада все повече развива сила и мощ,и все повече се доближава до Първоизточника,защо да не може да разшири отдаването на енергия!В крайна сметка..не е алчна!За кво и е?да си я трупа и складира ли?Даа..Има го и тоя момент.Но само докато разбере,че колкото повече завишава дебита,толкова повече увеличава прихода си.Защото всичко отдадено не е разделение и откъснато,а просто  удължение на същността.И онова дето се отдава"сурово",после се връща обратно"преработено".Теория за Лууш
Нищо не се губи.Деленето е илюзия нужна за трансформацията!

« Последна редакция: (Петък) 25 Януари 2013, 20:22 от Psyhea » Активен
Неактивен Psyhea
Hero Member

« Отговор #102 -: (Петък) 25 Януари 2013, 19:29 »

Концепцията е трудна да се възприеме,щото реално и атомите на едно лайно,си имат Монади!Всеки атом има монада!Най-малката неразрушима частица.!Всичко е изградено от Космически прах,който в същината си е едно и също нещо!Е,тогава ква е разликата между човека и лайното?Ами съзнанието!Именно съзнанието определя монадата!
Тялото ни също е изградено от атоми,и малко трудно да се възприеме,че Монадата на Психея и монадата на клетка от черният ми дроб,могат да бъдат едно и също нещо!Монадата от клетката на черният ми дроб,има пълният потенциал да се реализира до Абсолют! Точно както и Психея!
Активен
Неактивен Psyhea
Hero Member

« Отговор #103 -: (Петък) 25 Януари 2013, 19:33 »

Аз искам да питам знаещите,тези,които твърдят,че сами избират инкарнацията си,а след това се оплакват от Живота-Защо по дяволите избрахте този Живот и това място?Защо тези родители,защо това време?За да научите ....и какво научихте?За да трупате опит.....защо и какво трупате,след като в следващия Живот пак се започва от нулата? Smiley
Яяя,,ми и аз бих искала да ги питам същото!Само дето не видях никой да се оплаква от живота си!Баси..10 пъти я препрочетох темата,и не видях нито един такъв!!!
"Следващият"път от 0-лата ще почне новото ми инкарнационно съзнание.Тоталът на Аз-Мен никога не е спирал да се осъзнава,помни и складира опита и есенцията на всичките ми животи!Въпросът ти е неуместен!
Активен
Неактивен user
Hero Member
Публикации: 723

« Отговор #104 -: (Петък) 25 Януари 2013, 20:08 »

Няма човек дето да не се оплаква на моменти. Всеки си има проблеми.
Активен
Страници: 1 ... 5 6 [7] 8 9 ... 17   Нагоре
  Изпечатай  

Отиди на: