Страници: 1 2 3 [4] 5 6 ... 17   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: За процеса инкарниране  (Прочетена 14568 пъти)
0 Членове и 1 Гост преглежда(т) тази тема.
Неактивен Psyhea
Hero Member
Публикации: 2720
Дата на регистрация 2012-12-12!

« Отговор #45 -: (Неделя) 20 Януари 2013, 00:38 »

Монадата себеосъзнала се като Аз,започва да дели енергията си на други Азчета.Подобно клетъчно делене.Да не мислите,че вашият ВА е директно монадата?Енергия в енергията,съзнание в съзнание.Може да го оспорвате обаче модела е на лице.Инкарнацията сформира независимо/различно съзнание за Аз,от това на ВА.Факт.Модел.
А ВА най-вероятно  е енергия/съзнание отделено от друг ВА.И така възходящо докато ВА не се идентифицира/припознае с Абсолюта.Главния АЗ!АЗА на азовете!
Активен
Неактивен mira
Hero Member
Публикации: 1507
живота е изумително приключение

« Отговор #46 -: (Неделя) 20 Януари 2013, 09:13 »

Какво  според  теб  е  монадата?Huh??
Ето това е въпросът!!! Ако се отговори на него еднозначно, ще стигнем до извода за вида инкарнации.
Аз съм напълно съгласна. И оттук - нататъка е като математическа теорема:
1/Всеки има собствена монада
2/Монадата е неделима
3/Следователно инкарнациите се случват една след друга.
Това е най-голямата тъпотия, която съм чела. Мира, извинявай ама е така.
Тази теория може и да е вярна, при условие че от монадата директно следват инкарнациите, ама не е така! След монадата има доста нива надолу, преди да се стигне до инкарнацията!
Да не говорим пък и че съм влизала в собствената си монада и съм виждала и другите си инкарнации, които са ЕДНОВРЕМЕННИ!!!
И не е изключено всички да сме едновременни инкарнации, инкарниращи се последователно.... rolleyes2
Вселената се крепи на парадокси ама това е извън пътя отвсякъде.
Искаш да кажеш, че според теб монадата е делима ли?!
А по какво съдиш, че инкарнациите, които си видяла са едновременни? /По историческите особености на времето в което живее инкарнацията, която разглеждаш ли? Или по друго?/
А колкото до "парадокса, дето бил извън пътя съвсем", според теб, ...на мен пък си ми изглежда ЛОГИЧЕН, ама логичен отвсякъде! Съвсем сериозно говоря. Чувствам го верен.  Smiley
Активен

Добрите решения идват с опита, а голяма част от опита идва с лошите решения...
Неактивен Psyhea
Hero Member

« Отговор #47 -: (Неделя) 20 Януари 2013, 12:16 »

Koй е казал,че пътя е извън нас бе!?!?!Тоя бисер ти го сътвори.Никой не е казал,че пътят ни е извън нас!Малииий..Чудо..
И къде да го търсим в такъв случай тоя път? В 8 глуха ли? Grin Grin Grin Grin

Пътят на всеки един от нас е 7-мата посока!Навътре!Додето го търсите и извън вас,ще лутате слепи и глухи.Тва изказване ми напомня мантрата на религиите"Бог е на небето" Grin
Активен
Неактивен Вещичка
Hero Member
Публикации: 820
Виждам те!

« Отговор #48 -: (Неделя) 20 Януари 2013, 13:53 »

Абе вий кво пушите бря? Ей ви обяснение - стандартно за монада: Източникът e създал бeзкрайно множeство монади или духовни искри, а слeд това всяка монада e създала 12 души за придобиванe на опит от битиeто: всяка душа създала 12 личности или разширeния на душата, които сe въплътили в битиeто.

Е къв е извода бе - монадата надолу е делима, а нагоре е неделима просто, защото произлиза от Абсолюта и над нея е само Цялото, но МОНАДАТА Е ДЕЛИМА!

Стига с тия дивотии. Може и да е така определението, а може и да не е. Лично аз не съм съгласна с него, но това е друг въпрос.

Четох на хиляда места и все същата информация. Кво сте чели не ви знам, аз барем си признавам, че не съм се интересувала от монади като такива. Била съм си в моята и това ми е било достатъчно...

Активен

Неактивен Вещичка
Hero Member
Виждам те!

« Отговор #49 -: (Неделя) 20 Януари 2013, 14:01 »

Искаш да кажеш, че според теб монадата е делима ли?!

ДА  Tongue

А по какво съдиш, че инкарнациите, които си видяла са едновременни? /По историческите особености на времето в което живее инкарнацията, която разглеждаш ли? Или по друго?/

Ох наистина ми е изморително да комуникирам с теб. Как по какво съдя - била съм там, видяла съм. Ако някога си била из висшите реалии ще знаеш, че там знанието просто Е и ти ЗНАЕШ. Там няма нужда от доказателства или подкрепящи теории, просто ЗНАЕШ и туй то...

Да, нямам материални доказателства или теореми, но знам. Била съм на много места, видяла съм много неща, но нямам доказателства за тях, защото това е пътешествие на съзнанието ми, а не материалното ми тяло. А дори и да е било на материалното тяло кво, да си запаша торбичка през рамо и да си забърсвам разни доказателства, щото видиш ли целокупното земно население има нужда от това да опипва и опитва... Ай сиктир и бабините манджи... Аз нямам нужда от да опипвам, лично на мен ми стига да видя и да разбера - това ми е достатъчно...
Активен

Неактивен Psyhea
Hero Member

« Отговор #50 -: (Неделя) 20 Януари 2013, 14:49 »

Grin Grin Аз па не съм съгласна с вещичка,че монадата се дели. TongueДели се нейната енергия.Или изобщо,квото и да се дели,мисля,че има елемент който остава цялостен и неделим.Как ще го наречем,е все тая,щото така или иначе човешкият речников запас е доста беден и неадекватен по отношение на ирационалният свят.

Обаче снощи докато "мислех"за монадата Азовете и т.н. получих факс от кораба майка,че Монадата всъщност не пътува никъде и през цялото време пребивава в Абсолюта!
Активен
Неактивен mira
Hero Member
Публикации: 1507
живота е изумително приключение

« Отговор #51 -: (Неделя) 20 Януари 2013, 14:56 »

Ох наистина ми е изморително да комуникирам с теб. Как по какво съдя - била съм там, видяла съм. Ако някога си била из висшите реалии ще знаеш, че там знанието просто Е и ти ЗНАЕШ. Там няма нужда от доказателства или подкрепящи теории, просто ЗНАЕШ и туй то...
Ох, и на мене ми е изморително да отсявам мислите от емоциите постоянно, но...нейсе,  Grin...
Можеше просто да кажеш: интуитивно го знам и ще те разбера. Защото и аз имам неща, които ги знам, а няма как да ти ги прожектирам или да ти ги пусна на компа да ги чуеш...Та...не е нещо чуждо това за мене. Wink
За другото...За 12-те души на монадата...Не съм съгласна. Чела съм такива неща и аз, но не съм съгласна. Интуитивно НЕ, надявам се ме разбираш.  Tongue
Активен

Добрите решения идват с опита, а голяма част от опита идва с лошите решения...
Неактивен МИТКО
Hero Member
Публикации: 1655

« Отговор #52 -: (Неделя) 20 Януари 2013, 16:00 »

Многоуважаеми  дами!
       Няма  едновременни  инкарноции  по  простата  причина,  че  монадата  на  ВА  (ирационалният  аз)  е  неделима  божествена  частица!   Ако  приемем,  че  ирационалният  аз  се  дели  инкарнацията  Митко,  Вещичка,  Мира  или  Психея  чии  проекции  са?   На  един  или  на  съвкупността  от  Азове  произлезли  при  делението  на  първият  АЗ?  Щом  една  структура  може  да  се  дели  веднъж  тя  може  да  се  дели  и  на  милион.   Сега  си  представете  каква  пирамида  ще  си  образува  от  клонинги??  Защото  делението  не  е  нищо  друго  освен  клониране!  
      Няма  да  обяснявам  разликата  между  двата  вида  размножаване,  ще  вметна  само,  че  според  Паалла  делението  е  неприемлив  метод  на  размножаване  от  гледна  точка  на   процеса  развитие.
     Според  времето,  мили  дами,  няма  материално  и  духовно,  то  времето  разглежда  нещата  само  като  събития  в  развитие  с  различни  координати  в  пространството!!  Няма  две  събития  съвпадащи  по  време  и  координати,  ако  съвпадат  значи  са  едно  събитие,  ако  не  значи  са  две  отделни  събития!   Близнаците  една  инкарнация  ли  са?
     Вещичке,  занимавам  се  с  тази  проблематика  повече  от  40години!   Права  си  няма  материални  доказателства!!!!!   Но  дъще,  може  да  се  провери  и  това  са  ме  съветвали  Паалла  и  Хоол  винаги  дадена  информация  трябва  да  се  проверява,  непроверената  информация  не  бива  да  се  приема  за  чиста  монета!  Например  когато  ходих  да  обирам  банка  пари  не  можа  да  изнеса,  но  на  другата  сутрин  попитах директора  дали  в  касата  е  имало  такива  и  такива  пачки!   Разхождах  се  из  собственото  си  тяло  открих  нередност.  На  другата  сутрин  проверих  при  личната  - вярно.  Попитах  какъв  е  проблема  на  един  човек - проверих  вярно
         "Имаш  едновременни  инкарнации"  не  можеш  да  не  знаеш  къде  са,  как  се  казват  и  какви  са:  раса,  пол  социален  статус,  ако  имах  такава  инкарнация  щях  да  я  проверя!  
     Не  можеш  да  контактуваш  с  цялостният  си  АЗ  по простата  причина,  че  той  е  в  теб  (ползвате  една  монада,  един  дух)  само  информацията  му  е  блокирана  и  единственото  нещо  което  може  да  я  деблокира  е  Смъртта              
Активен

Въобръжението  е  по-важно  от  знанието
Неактивен Вещичка
Hero Member
Виждам те!

« Отговор #53 -: (Неделя) 20 Януари 2013, 16:40 »

"Имаш  едновременни  инкарнации"  не  можеш  да  не  знаеш  къде  са,  как  се  казват  и  какви  са:  раса,  пол  социален  статус,  ако  имах  такава  инкарнация  щях  да  я  проверя!  
     Не  можеш  да  контактуваш  с  цялостният  си  АЗ  по простата  причина,  че  той  е  в  теб  (ползвате  една  монада,  един  дух)  само  информацията  му  е  блокирана  и  единственото  нещо  което  може  да  я  деблокира  е  Смъртта              

Тцъ тцъ тцъ и кой ти каза, че не ги зная бе чадо!? Всичките си ги зная. В момента, в който умираха аз знаех кой кога и защо. С ВА си контактувам много повече и по-често отколкото с теб... Ненапразно толкова време драпах да се обединя с него. Обединението това ти е постоянната връзка с него.

Няма значение от количеството години практика, а от дебита на информацията и стените на съзнанието - това го запомни от мен. Щото е възможно днес да заспиш нищо не знаещ и утре да се събудиш БОГ...  hehe2 hehe2 hehe2
Активен

Неактивен old4
Hero Member
Публикации: 1105

« Отговор #54 -: (Неделя) 20 Януари 2013, 17:14 »

Сблъсъкът на титаните .......

А аз нали съм си неинкарнационен ( тук съм само наблюдател ) от целия спор разбрах че вие с Митко не сте от една и съща "лимонада"  Grin.
Активен
Неактивен МИТКО
Hero Member

« Отговор #55 -: (Неделя) 20 Януари 2013, 18:15 »

Тцъ тцъ тцъ и кой ти каза, че не ги зная бе чадо!? Всичките си ги зная. В момента, в който умираха аз знаех кой кога и защо. С ВА си контактувам много повече и по-често отколкото с теб... Ненапразно толкова време драпах да се обединя с него. Обединението това ти е постоянната връзка с него.

Няма значение от количеството години практика, а от дебита на информацията и стените на съзнанието - това го запомни от мен. Щото е възможно днес да заспиш нищо не знаещ и утре да се събудиш БОГ... 

1/  Аз  мога  да  ти  викам  дъще,  но  ти  не  можеш  да  ми викаш  чадо,  защото  съм  доста  по-дърт  от  теб  поне  с  20+години!!
        2/  Ами  кажи  ги  щом  ги  знаеш  и  който  иска  да  може  да провери!
        3/  Радвам  се,  че  познавам  макар  и виртуално  един  безгрешен  човек  в  твое  лице!!!!   Казвам  безгрешен  по  простата  причина,  че  твоя  "висш"  аз  никога  няма  да  ти  позволи  да  сбъркаш,  тоест  ще  знаеш  какво  се  иска  от  теб,  от  което  следва,  че  ти  си  наясно  с  ценностите  там  горе!   Ето  и  това  можеш  да  споделиш - как  да  станем  праведни  приживе  и  да  избегнем  срамът  там  горе!
        4/ Излизаш  от  тялото  си  -  как  се  чувстваш  когато  преминеш  през  електричество?   
       5/  Не  се  крии  зад  не  ми  се  обяснява,  нямам  време  да  се  занимавам  с  по-прости,  и други  оправдания
       6/  Как  се казва  Ирационалният  ти  АЗ  -  Моят  е  ДИК
       Можеш  да  провериш,  че  винаги  съм  отговарял  на  конкретни  въпроси!

Активен

Неактивен Вещичка
Hero Member
Виждам те!

« Отговор #56 -: (Неделя) 20 Януари 2013, 18:44 »

1/  Аз  мога  да  ти  викам  дъще,  но  ти  не  можеш  да  ми викаш  чадо,  защото  съм  доста  по-дърт  от  теб  поне  с  20+години!!
        2/  Ами  кажи  ги  щом  ги  знаеш  и  който  иска  да  може  да провери!
        3/  Радвам  се,  че  познавам  макар  и виртуално  един  безгрешен  човек  в  твое  лице!!!!   Казвам  безгрешен  по  простата  причина,  че  твоя  "висш"  аз  никога  няма  да  ти  позволи  да  сбъркаш,  тоест  ще  знаеш  какво  се  иска  от  теб,  от  което  следва,  че  ти  си  наясно  с  ценностите  там  горе!   Ето  и  това  можеш  да  споделиш - как  да  станем  праведни  приживе  и  да  избегнем  срамът  там  горе!
        4/ Излизаш  от  тялото  си  -  как  се  чувстваш  когато  преминеш  през  електричество?    
       5/  Не  се  крии  зад  не  ми  се  обяснява,  нямам  време  да  се  занимавам  с  по-прости,  и други  оправдания
       6/  Как  се казва  Ирационалният  ти  АЗ  -  Моят  е ...
       Можеш  да  провериш,  че  винаги  съм  отговарял  на  конкретни  въпроси!

1. Аре ся, аз тъй си приказвам, а ти вместо да се изчеткаш правиш забележки, тюююю ама...  Grin

2. Едва ли моят ВА би допуснал друг да му проверява бакиите  Wink. И да ги изброя, то те касаят мен. Не държа да ми вярваш за да се подлагам на проверки. Моите инкарнации са лично мои, а не нечии други. Не обичам чужди намеси в личното ми енергоинформационно поле и обикновено реагирам силово на това, без оглед на факта кой се намесва. Ще ти кажа само, че с хората задържали се по-дълго в живота ми имаме доста дълъг път през столетията.

3. Аз не върша грешки, а преживявам опитности, които са ме направили човека, който съм  Wink.

По повод праведността ще ти цитирам първият закон на термодинамиката: Изменението на вътрешната енергия на една термодинамична система при прехода ѝ от едно състояние в друго е равна на работата на външните сили над системата и количеството топлина, получено от системата, но не зависи от начина, по който се осъществява този преход. Тоест няма праведност и правилност и грешност. Няма значение как достигаш до по-високо ниво - дали си светъл, дали си тъмен или балансиран...  Laugh

4. Излизам от тялото си само като спя, иначе се движа само със съзнанието си навсякъде, където поискам. Факта, че на сън съм се гмуркала в светкавица и усещането за това беше изключително невероятно изживяване е достатъчен да ти обясни колко ми е кеф да се натреса на електричество  Grin.

5. Радвай се, че ти обясних, щото след малко изчезвам на женско парти  Laugh...

6. Не мога да ти кажа истинското си име поради една проста причина: стара езотерична истина е да не даваш името си, защото, който го знае притежава власт над теб  Wink.
Активен

Неактивен Psyhea
Hero Member

« Отговор #57 -: (Неделя) 20 Януари 2013, 19:41 »

МОНАДАТА е най-малката неделима единица(условно точка!!!)съзнание!Това е извечния нерушим АЗ,който без значение на какво се дели из Мирозданието,не престава да запазва в себе си концепцията за АЗ.
АЗ който имам проекции и в"най-висшите нива!Аз който имам проекции и в"най-нисшите".Всичко е ТУК и СЕГА.И ся ще се опра на един парадокс,за който мирата знаех,че права  Tongue(ама щот го е прочела някъде,не щот го е смлялал сама)и чаках да се аргументира смислено ма не би..Та..от гледната точка на монадата всичко е тук и сега.Точно както и от гледна точка на Абсолюта.За тва е и тоя лаф,че времето не съществува.Монадата има  три аспекта.Съзнание,енергия,материя и те са неделими един от друг.Сама по себе си енергията може да се дели.Парадокс.Съзнанието също се дели!Парадокс!Материята не я слагам щото тя е продукт на първите два компонента!
Монадата/точката е най-малката неделима обединяваща частица с концепция на Аз,между тези три елемента.
Подценявате Монадата като погрешно я идентифизирате само с един ирационален аз.
МИТКО прав си,че наподобява клетъчно"делене"на съзнание,при което обаче"загубата"на осъзнаването за цялостният Аз,расте пропорционално с плътностите!Колкото по-далеч(нисши плътности),толкова по-си забравил,колкото си по-близо,толкова по-наясно си!И при все тая загуба е нарочена амнезия с учебна цел!Да е по-истинско преживяването.Не е истинска загуба за Монадата,защото именно тя запазва съзнанието си за цялостен извечен и неразрушим Аз!
Монадата също така не напуска Абсолюта,а пребивава в него."Делят" се нейната енергия,съзнание"материя".И тук материя е кавички,защото пак казвам,материята всъщност не се дели,но тя е продукт на осъзната нарочно структурирана енергия! Така..Тези елементи се"разпръскват"сферично във всичко и всички всевъзможни топоси.Деленето е условно и илюзия.Не говорим за делене,а по-скоро за енергиен обмен,при който елемента"соло"не се губи никога.Веднъж осъзната Монадата никога не губи съзнанието си за цялостен Аз.Пак казвам,именно това е което не се дели!
Условно монадата е точка(всъщност сигурно е милиарди пъти по-малка от точка)единица съзнание АЗ.Същото така условно имаме еманираната"сфера" на Мирозданието.Условно сферата има..49 нива/слоя,съдържащи се един в друг.Условно7х7 49)Последователността е ясна..От по-фини към по-груби.Определенията са условни(Бройката също е условна!!!Парадокс за без края!)
Условно Монадата е в центъра и пуска "пипало" от енергия/съзнание във всички нива,чак до последното.И при тези условности това енергийно/съзнателно пипало ще има минимум 49 Висши АЗ-а.Във всеки слой по минимум една концентрация на Аз съм тук!Психея е тук в 3д!Факт!
Нишката условно се движи по спирала от центъра към края на сферата.Тва е разширяването на съзнанието.Точката съзнание,се разгъва в спираловидна нишка съзнание из условните налични сфери..Демек 49-те условни слоя.И във всеки един от тях има поне едно осъзнаване на Аз съм тук и сега!В тоя ред на мисли,все още се осъзнавам като минерал или краставица някъде из перфирените раелии;D
Тази спираловдина нишка от съзнание/енергия водеща началото си от точката Аз(Монада)прилича на броеница с множество малки и големи възли/топчета.Това са секвите Азове и Азчета.И всяко едно произвежда/еманира/осъзнава свое АЗ.Съответно може да действа самостоятелно и независимо според наличните условности.Пример..Моя ВА е топче от тая броеница примерно някъде из перифериите на последната октава,аз инканрацията съм негова проекция баш у края.Той у 5-то Аз у 3-то.. ,Образно казано..Но така или иначе модела на матрьошката е налице.Едното в другото..Съзнание в съзнанието.Топчетата които са най-близо до центъра(Монадата)имат най-ясно съзнание за цялостен Аз(изключая самата Монада,та нали именно ти е цялостият АЗ)като включват в перспективата си и осъзнаването за топчетат/Азовеа по края.Докато топчетата/Азове по края,нямат перспективата/виждането за центъра нито съответните Азове/топчета.
Забележете по-горе казах,че енергията на монадата се разпръсква сферично,но което тогава прави нишката,за да имаме спираловдиният въхър а не безразборно и хаотично разпръскване?Едни белтъци да разбиеш,или едно масло..тряя да биеш в една посока!!!!Демек спирала!Така се създават и световете,планетите..!Това е модел!Именно основната нишка съзнание която сама по себе си остава неделима част от сферично разпръсната енергия, се явява неин постоянен вектор/насока Аз.Това е осъзналата се и осъзнаващата се точка/Монада разгръщаща съзнанието спираловидно.Самата спирала е процесЪТ на това осъзнаване.
И всичко тва нали се сещате,че от гледна точка на самата Монадата става с такава бързина,че за нашите възприятия тя би изглеждала като в покой.Ефекта на въртящите се колела.Колкото по-бързо се въртят,толкова по-статични изглеждат!Ма за материята в"края"нещата са хипер бавни.Е тва е парадокса на времето!Експанзията  (експлозията,взривяването)на съзнанието е следствие на неговото разширяване!Количество/качество!
Точката става сфера,щот се идентифицира със всичко  във сферата.И от точка ставаш Абсолют.Осъзнал си цялата си същност.И всъщност..Самият ти еманираш Космос..Парадокс.Колко ли монади,колко ли Космоси..Паралели...
От човешка гледна точка,това ще стане никога!От гледна точка на Монадата..То вече Е станало.Парадокса за времето!!

За тва казах,че разширяването на съзнанието е шизофренски слалом с възходи и падения.Та по спирала как се движиш?

Затварянето на спиралата е връщането на нишката обратно в монадата,и понеже докато е проектирана тая нишка съзнание,то тя вече е и прибрана обратно,се получава затворена спирала.Изходяща и пак входяща.Образно се "получават"две нишки" Тъмна и светла материя.Те не се докосват никога.Струнна теория...Може и да греша..
Активен
Неактивен Psyhea
Hero Member

« Отговор #58 -: (Неделя) 20 Януари 2013, 19:44 »

6. Не мога да ти кажа истинското си име поради една проста причина: стара езотерична истина е да не даваш името си, защото, който го знае притежава власт над теб  Wink.
Кат те повикат и трее се обадиш Grin
Активен
Неактивен МИТКО
Hero Member

« Отговор #59 -: (Неделя) 20 Януари 2013, 19:46 »

А аз нали съм си неинкарнационен ( тук съм само наблюдател ) от целия спор разбрах че вие с Митко не сте от една и съща "лимонада"  Grin.

Да,  така  е!  
Ако не можете да обясните нещо на едно дете на 6 години, то това значи,
че вие въобще нямате понятие какво означава това нещо.
 Айнщайн

Активен

Страници: 1 2 3 [4] 5 6 ... 17   Нагоре
  Изпечатай  

Отиди на: