Страници: 1 2 [3] 4 5 ... 17   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: За процеса инкарниране  (Прочетена 14642 пъти)
0 Членове и 1 Гост преглежда(т) тази тема.
Неактивен Psyhea
Hero Member
Публикации: 2731
Дата на регистрация 2012-12-12!

« Отговор #30 -: (Вторник) 01 Януари 2013, 16:57 »

Ми анджък де.Инкарнационното съзнание.
Активен
Неактивен МИТКО
Hero Member
Публикации: 1662

« Отговор #31 -: (Петък) 18 Януари 2013, 13:28 »

Абе хора..Вие наясно ли сте,че дори един човек който упражнява астрална проекция,"отделя"част от себе си?Обикновения човечец в 3Д-то..Мани го ВА дето е в пъти по-силен..Кво в пъти..В стотици..хиляди пъти е по-силен от инкарнацията си.Имам предвид чисто енергийно по-силен!И щом инканрацията може да "отделя",то кво остава за ВА а?
        Отделя  се  от,  но  не  се  разделя!  Да  не  забравяме,  че  физическото  тяло  и  духовното  такова  не  са  едно  цяло,  а  просто  живеят  в  симбиоза.
Активен

Въобръжението  е  по-важно  от  знанието
Неактивен Psyhea
Hero Member

« Отговор #32 -: (Петък) 18 Януари 2013, 13:35 »

Абе хора..Вие наясно ли сте,че дори един човек който упражнява астрална проекция,"отделя"част от себе си?Обикновения човечец в 3Д-то..Мани го ВА дето е в пъти по-силен..Кво в пъти..В стотици..хиляди пъти е по-силен от инкарнацията си.Имам предвид чисто енергийно по-силен!И щом инканрацията може да "отделя",то кво остава за ВА а?
        Отделя  се  от,  но  не  се  разделя!  Да  не  забравяме,  че  физическото  тяло  и  духовното  такова  не  са  едно  цяло,  а  просто  живеят  в  симбиоза.
А кое точно се отделя МИТКО?Енергията!!!!!!!!Щом едно 3Д същество има енергия да се дели,кво остава за енергията на монадата?МОНАДАТА не се дели!Но монадата е точката около която се постоянно вихри(при това натрупвайки се)енергия.Е,щом един човек може да дели енергията си,защо монадата която е в пъти-по силна да не може да фрагментира на куп няколко "енергийни фрактала"от себе си?По пътя на коя логика,обикновеното човешко създание си дели енерджито,а силната монада да не може?
Активен
Неактивен МИТКО
Hero Member

« Отговор #33 -: (Петък) 18 Януари 2013, 17:05 »

Може  ли  да  приемем,  че  сме  съгласни  с  факта  -  Монадата  е  неделима??
Активен

Неактивен Psyhea
Hero Member

« Отговор #34 -: (Петък) 18 Януари 2013, 17:42 »

Може  ли  да  приемем,  че  сме  съгласни  с  факта  -  Монадата  е  неделима??
Е,че това никой никога не го е оспорвал!МОНАДАТА НЕ СЕ ДЕЛИ!ФАКТ!Процеса инкарниране също така обаче не значи,че монадата влиза вътре във физическото тяло!Абсурд!Ще го изпържи!Кое влиза в тялото?Част от нейната енергия!Щом има еволюция,растеж,и трупаме сила и пси-енергия ,в един момент количеството сменя качеството.Всяка монада минава през схемата на последователните инкарнирания или т.н.реинкарниране.В даден момент,когато е натрупана достатъчно мощ,минава на едновременни.Кво сложно за разбиране има?Подобие на Създателя.Той Е навсякъде едновременно.Твоят път на еволюция е да станеш едно с Първоизточника.Рано или късно.Кво ше рече това?Сам си отговори на този въпрос!
п.п.МИТКО,ма тва е модела бе..Той се просто се повтаря..
Активен
Неактивен МИТКО
Hero Member

« Отговор #35 -: (Петък) 18 Януари 2013, 21:53 »

Може  ли  да  приемем,  че  сме  съгласни  с  факта  -  Монадата  е  неделима??
Е,че това никой никога не го е оспорвал!МОНАДАТА НЕ СЕ ДЕЛИ!ФАКТ!Процеса инкарниране също така обаче не значи,че монадата влиза вътре във физическото тяло!Абсурд!

Съгласни  ли  сме,   че  монадата  е  основата  на  всеки  ирационален  АЗ  и че  без  нея  не  би  било  възможно  съществуването  на  душата?? 
Активен

Неактивен Psyhea
Hero Member

« Отговор #36 -: (Петък) 18 Януари 2013, 22:03 »

ДА!Е и?
Активен
Неактивен МИТКО
Hero Member

« Отговор #37 -: (Събота) 19 Януари 2013, 19:04 »

Съгласни  ле  сме,  че  всеки  от  нас  инкарнираните  има  собствена  монада??
Активен

Неактивен mira
Hero Member
Публикации: 1507
живота е изумително приключение

« Отговор #38 -: (Събота) 19 Януари 2013, 20:22 »

Ами Митак,
след като си си припомнил скоро, нищо чудно да си едновременна, защото последователните си знаят още от раждането  Wink.
А не може ли да е станало друго: всички да се раждаме помнещи, но преди да проговорим да забравяме онова, което сме помнели?!
Съгласни  ли  сме,  че  всеки  от  нас  инкарнираните  има  собствена  монада??
Аз съм напълно съгласна. И оттук - нататъка е като математическа теорема:
1/Всеки има собствена монада
2/Монадата е неделима
3/Следователно инкарнациите се случват една след друга.

Единственото, което ме притеснява е, че при положение, че не съществува "време", всичко случващо се, всичко случило се и всичко предстоящо да се случи съществува едновременно. И не е изключено всички да сме едновременни инкарнации, инкарниращи се последователно.... rolleyes2
Активен

Добрите решения идват с опита, а голяма част от опита идва с лошите решения...
Неактивен Вещичка
Hero Member
Публикации: 820
Виждам те!

« Отговор #39 -: (Събота) 19 Януари 2013, 20:55 »

Аз съм напълно съгласна. И оттук - нататъка е като математическа теорема:
1/Всеки има собствена монада
2/Монадата е неделима
3/Следователно инкарнациите се случват една след друга.

Това е най-голямата тъпотия, която съм чела. Мира, извинявай ама е така.

Тази теория може и да е вярна, при условие че от монадата директно следват инкарнациите, ама не е така! След монадата има доста нива надолу, преди да се стигне до инкарнацията!

Да не говорим пък и че съм влизала в собствената си монада и съм виждала и другите си инкарнации, които са ЕДНОВРЕМЕННИ!!!

И не е изключено всички да сме едновременни инкарнации, инкарниращи се последователно.... rolleyes2

Вселената се крепи на парадокси ама това е извън пътя отвсякъде.
Активен

Неактивен МИТКО
Hero Member

« Отговор #40 -: (Събота) 19 Януари 2013, 21:08 »

Какво  според  теб  е  монадата?Huh??
Активен

Неактивен Psyhea
Hero Member

« Отговор #41 -: (Събота) 19 Януари 2013, 21:18 »

Съгласни  ле  сме,  че  всеки  от  нас  инкарнираните  има  собствена  монада??
НЕ!Тия дето са анимирани от Планетарния ВА къв им е случая?
Активен
Неактивен Страшку
Hero Member
Публикации: 856
Заяц ты меня слышишь?

« Отговор #42 -: (Събота) 19 Януари 2013, 21:45 »

Вселената се крепи на парадокси ама това е извън пътя отвсякъде.

Ето за такъв парадокс ли имаш предвид - mira, каза че "времето не съществува", обаче в същото време живота съществува?
Това ако е така, за мен е много голям парадокс!
Активен

Човешкото развитие е пътят от примитивното през сложното към простото.
Неактивен Psyhea
Hero Member

« Отговор #43 -: (Събота) 19 Януари 2013, 22:55 »

АБе Страшку,намерил и ти на кой да вярваш..Баш па мирата Grin Grin Grin
Начи самият Айнщайн твърди,че време има,ти на мирата ш'се връзваш..
"Единствената причина времето да съществува е,за са не се случва всичко наведнъж"
                                                                                                         А.Айнщайн
Най-образно може да сравним Космоса с дихание.Вдишаване/ентропия,издишване/центропия

"Самото раздуване/растеж на Космоса е центропия,а разграждането му на съставните си елементи е ентропия/свиване/"обратен път".
Продължителността на един Космос Е неговото време[/b].От появата/центропия на един Космос,до неговият колапс/ентропия.Времето съществува във всички пластове на Космоса,но се преживява различно във всеки от тях.Финтата в разбирането на концепцията време е именно в неделимостта на времето от материята на пространството."

Активен
Неактивен Psyhea
Hero Member

« Отговор #44 -: (Събота) 19 Януари 2013, 23:07 »

Какво  според  теб  е  монадата?Huh??
Монадата е най-малкия градивен елемент.Монадите това са "точките/космически атоми".Всеки космически атом е спящ латент,и има пълният потенциал на Абсолюта.Завихрянето на пси-енергии около точката са всъщност "отключването"на потенциала.Самото завихряне свързвам със процеса на себеосъзнаване.Трупането на количество,сменя качеството.Монадата се осъзнава като Аз и се впуска в приключението на ДА БЪДЕ!Подобно Абсолюта.Модела е същият.Себеосъзнаване..ДА БЪДЕ!Бум!!Експанзията на съзнанието!И всичко вече Е!
Активен
Страници: 1 2 [3] 4 5 ... 17   Нагоре
  Изпечатай  

Отиди на: