Страници: 1 [2] 3 4 ... 17   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: За процеса инкарниране  (Прочетена 14645 пъти)
0 Членове и 1 Гост преглежда(т) тази тема.
Неактивен Psyhea
Hero Member
Публикации: 2732
Дата на регистрация 2012-12-12!

« Отговор #15 -: (Неделя) 30 Декември 2012, 17:51 »

Двете части на "Матрицата V"от Вал Валериан.
Тая книга мисля,тряя да се чете с повишено внимание,защото освен многото истина,има и ужасно много лъжа и манипулация.
Но главната линия според мен е вярна.

Тя лъжата, не е задължително да е умишлена. Всеки пречупва нещата през неговата гледна точка - къде фантазии, къде преки впечатления, къде въображение и т.н.
Аз като разбрах че е хомосексуалист, ми се изясниха много работи - много бързо отсях "плявата от семето". Grin

Oo,и това разбира се.Макар,че тоя..или е много заблуден,или е поръчков.Но..както казах,главната линия е важна,а тя е именно за "играта" на последователни и едновременни.
И тука..Пак ще се върна на модела на едновременните.Всяка монада/космически атом потегля като последователно инкарнираща се,без значение в кво! Себеосъзнаването като нещо повече от еденица,отъждествяването с другите части на цялото..Изобщо..знаете,целият еволюционен процес в един момент води до натрупване на пси-всъзможности и сила.Промяната на количеството води до промяна на качеството!Просто в един момент вече си достатъчно силен,за да фрагментираш едновременно няколко "части" от себе си.Забележете!Не казвам да отделиш и откъснеш,щото монадата да  не се дели,но в същината си монадата не е камък,а енергия/светлина..Енергията както знаем,може да бъде навсякъде! Не е нужно да се дели буквално!Кво беше там..За"частицата" дето има свойството да бъде и частица и вълна едновременно!

За времето..Калан,представи си стълбището бе..И друг път сме говорили за него.Огромно високо стълбище..
Всяко стъпало е плътност/ниво на осъзнаване и възприемане.И във всяко стъпало времето тече със скорост зависеща от плътността.И ако в 3Д ти е нужен час за нещо,то нагоре по нивата тоя час става миг.И колкото по-нависоко отиваш,толкова по-добра гледка се разкрива пред теб.Буквално!Просто щото едното се съдържа в другото.По-висшето съзнание съдържа в себе си по-нисшето,щото вече както се казва е минало по-тоя път.Ето защо едно по-висше ще разбере по-нисшето,но обратното е невъзможно!Точно както от най-долните стъпала не виждаш кво става най-горе на стълбището,но отгоре както казах има перфектна гледка.И от гледна точка на по-бързите вибрации,всичко е тук и сега.
« Последна редакция: (Неделя) 30 Декември 2012, 17:58 от Psyhea » Активен
Неактивен Вещичка
Hero Member
Публикации: 820
Виждам те!

« Отговор #16 -: (Неделя) 30 Декември 2012, 18:04 »

Ами Митак,

след като си си припомнил скоро, нищо чудно да си едновременна, защото последователните си знаят още от раждането  Wink.
Активен

Неактивен Psyhea
Hero Member

« Отговор #17 -: (Неделя) 30 Декември 2012, 19:00 »

Абе хора..Вие наясно ли сте,че дори един човек който упражнява астрална проекция,"отделя"част от себе си?Обикновения човечец в 3Д-то..Мани го ВА дето е в пъти по-силен..Кво в пъти..В стотици..хиляди пъти е по-силен от инкарнацията си.Имам предвид чисто енергийно по-силен!И щом инканрацията може да "отделя",то кво остава за ВА а?
Активен
Неактивен Psyhea
Hero Member

« Отговор #18 -: (Понеделник) 31 Декември 2012, 02:45 »

Активен
Неактивен old4
Hero Member
Публикации: 1105

« Отговор #19 -: (Понеделник) 31 Декември 2012, 07:25 »

Децата, съпругата ( съпруга ), могат ли да бъдат от едновременна инкарнация ?
Активен
Неактивен Вещичка
Hero Member
Виждам те!

« Отговор #20 -: (Понеделник) 31 Декември 2012, 08:17 »

Не е задължително, Олде. Затова трябва да питаш тях, а не нас  Grin.

Ама като се замисля поне моята логика сочи, че последователни инкарнации трябва да са си при последователни щото те са друга бира спрямо едновременните. А па животински могат да се пръкнат навсякъде... Обаче ква ти логика тука, то цялата Вселена е базирана на парадокси, така че очаквай неочакваното  Tongue...
Активен

Неактивен old4
Hero Member
Публикации: 1105

« Отговор #21 -: (Понеделник) 31 Декември 2012, 08:23 »

Не е задължително, Олде. Затова трябва да питаш тях, а не нас  Grin.

А бе аз ли не задавам правилно въпросите си или вие не ме разбирате ..... не говоря за себе си и за моето семейство ( ама ти ме взе хептен за мезе  Wink), говоря по принцип, а нали знаещите сте вие  Wink .
Активен
Неактивен Вещичка
Hero Member
Виждам те!

« Отговор #22 -: (Понеделник) 31 Декември 2012, 08:36 »

Хахаааа не бе човек, наистина не се бъзикам  Grin.

Обясних ти ги нещата, колкото аз ги знам. Никъде не съм твърдяла, че знам всичко, напротив. Парадокса на знанието е, че колкото повече научаваш, то толкова повече не знаеш...

Няма да се учудя дори ако цяло семейство са инкарнации на един ВА  Grin. Всичко е възможно.
Активен

Неактивен Psyhea
Hero Member

« Отговор #23 -: (Понеделник) 31 Декември 2012, 11:59 »

Децата, съпругата ( съпруга ), могат ли да бъдат от едновременна инкарнация ?
Всичко е възможно.Не си ли срещал хора с еднакви очи?Очите са портал към душата.НА мен ми се е случвало,различни хора,ма като гледам в очите им,и все едно гледам и общувам с един човек.
Активен
Неактивен Psyhea
Hero Member

« Отговор #24 -: (Понеделник) 31 Декември 2012, 14:29 »

Уфф,рекох пак да чета Матрицата 5 и попадам на тва изречение:

"Вибрацията на промяната Е духовна."

Аман от простотии бееее...Та за тва викам,тая книга да се чете осторожно!Вибрацията си е вибрация.Нема духовна,нема недуховна!
Вибрацията е универсалният ритъм и средство за комуникация на всьо и вся.
Активен
Неактивен Страшку
Hero Member
Публикации: 856
Заяц ты меня слышишь?

« Отговор #25 -: (Понеделник) 31 Декември 2012, 14:55 »

За времето..Калан,представи си стълбището бе..И друг път сме говорили за него.Огромно високо стълбище..
Всяко стъпало е плътност/ниво на осъзнаване и възприемане.И във всяко стъпало времето тече със скорост зависеща от плътността.И ако в 3Д ти е нужен час за нещо,то нагоре по нивата тоя час става миг.И колкото по-нависоко отиваш,толкова по-добра гледка се разкрива пред теб.Буквално!Просто щото едното се съдържа в другото.По-висшето съзнание съдържа в себе си по-нисшето,щото вече както се казва е минало по-тоя път.Ето защо едно по-висше ще разбере по-нисшето,но обратното е невъзможно!Точно както от най-долните стъпала не виждаш кво става най-горе на стълбището,но отгоре както казах има перфектна гледка.И от гледна точка на по-бързите вибрации,всичко е тук и сега.

За разлика от другите нематериални неща, времето може да се опише качествено и количествено и съответно може да го формулираме доста по-ясно. С едно изречение - времето е резултат от движението. Smiley Няма ли движение, изчезва понятието време. За да има време е нужно да има наблюдател и пространство, за да може наблюдателя да регистрира движенията.
Изкачването на "стълбището", със "стъпалата" е това, което наричаме - измерение, ниво, плътности и т.н.
Движението може да се разгледа като праволинейно, от т.А до т. Б, като някакъв вектор в някакво посока и т.н. Но движението може да се разгледа и като трептене. Е, погледнато през принципите на вибрацията нещата се навръзват от само себе си. Разни "специалисти", а също и г-н Валерианчо ги дефинират като бройки - 5 измерения, 6 измерения, 7 плътности, 13 плътности, друг ги вижда като 17 плътности примерно и т.н. Всичките тези нива са условно зададени, това са си просто условно зададени честотни диапазони (вибрации). Същото е и с вълните за радиото - има дълги, средни, къси, ултра-къси вълни. Както някой ги е форулирал по-този начин, така и аз мога да си създам средно-къси вълни, мега-дълги вълни и още колкото си реша честотни диапазони. И както Psyhea спомена, в по-горните "плътности" времето "тече" по-бързо? С увеличаване на честотата (вибрацията), движението става по-бързо, наблюдателя регистрира по-бързи движенията на обектите, а и самият той се движи и съответно и времето, започва да тече, мигновено. Но това че от нашата гледна точка където се намираме ние хората, ни се струва че "там" времето е като миг, не означава че то не съществува. Просто ние не сме способни да различаваме такива времеви интервали. Един много хубав пример: ако си размахам едната ръка нагоре-надолу, толкова бързо че окото да не може да регистрира движението, човек който ме наблюдава ще остане с впечатлението че имам една ръка която се намира долу и още една ръка която се намира горе.
От тук идва според мен голямото объркване за другите измерения, плътности, нива и т.н. Всеки един докоснал се до тях заявява - те са всичко, те са навсякъде във всеки един момент от времето ...там няма време - ти си навсякъде, ти си всичко. Grin

Та за тва викам,тая книга да се чете осторожно!

Аз направо викам, по-добре да не се чете.
Активен

Човешкото развитие е пътят от примитивното през сложното към простото.
Неактивен Psyhea
Hero Member

« Отговор #26 -: (Понеделник) 31 Декември 2012, 15:38 »

Добре го обясни.Само да добавя,че за да."обитаваш" дадена плътност/ниво,твоята лична вибрация тряя да е равна на тази на плътността.Иначе не става.

За книгата..Основната линия е интересна!
Активен
Неактивен МИТКО
Hero Member
Публикации: 1662

« Отговор #27 -: (Вторник) 01 Януари 2013, 15:21 »

Абе хора..Вие наясно ли сте,че дори един човек който упражнява астрална проекция,"отделя"част от себе си?Обикновения човечец в 3Д-то..Мани го ВА дето е в пъти по-силен..Кво в пъти..В стотици..хиляди пъти е по-силен от инкарнацията си.Имам предвид чисто енергийно по-силен!И щом инканрацията може да "отделя",то кво остава за ВА а?
       Да  бе  да!!    Астрално  може  и  да  си  на  няколко  места,  (Сай  баба)  но  това  си  е  нещо  съвсем  друго.  Има  данни,  че  всеки  който  се  докосне  до  финното  ниво  на  живота  (вибрационно)  му  се  случват  доста  неприятни  неща  на  цялото  семейство,  и  това   е  само  за  вмешателство  (Лазарев).  Няма  едновременни  инкарнации!!!   Невъзможно  е  да  се  раздели  Монада  и  съзнание!   
Активен

Въобръжението  е  по-важно  от  знанието
Неактивен Psyhea
Hero Member

« Отговор #28 -: (Вторник) 01 Януари 2013, 15:31 »

Сай Баба що го може?А?Кажи ми?Не му ли е по-силна енерджито/мисълта от моята? Не е ли това разликата между мен и него?Степента на осъзнаване респективно води до трупане/разширяване на пси-енергията.Няма значение дали от гледна точка на инкарнацията или ВА.Трупането на енергия си е трупане на енергия.И много ясно,че в един момент способностите се променят.
Активен
Неактивен МИТКО
Hero Member
Публикации: 1662

« Отговор #29 -: (Вторник) 01 Януари 2013, 16:53 »

Сай Баба що го може?А?Кажи ми?Не му ли е по-силна енерджито/мисълта от моята? Не е ли това разликата между мен и него?Степента на осъзнаване респективно води до трупане/разширяване на пси-енергията.Няма значение дали от гледна точка на инкарнацията или ВА.Трупането на енергия си е трупане на енергия.И много ясно,че в един момент способностите се променят.

Бъркаш  Дух  със  съзнание!  Сай  баба  е  доказано  бил  на  няколко  места  едновременно  но  като  дух,  докато  съзнанието  си  остава  цяло  и  то  на  Сай  баба! 
Активен

Въобръжението  е  по-важно  от  знанието
Страници: 1 [2] 3 4 ... 17   Нагоре
  Изпечатай  

Отиди на: