Страници: 1 ... 6 7 [8] 9 10 ... 17   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: За процеса инкарниране  (Прочетена 14566 пъти)
0 Членове и 1 Гост преглежда(т) тази тема.
Неактивен Psyhea
Hero Member
Публикации: 2720
Дата на регистрация 2012-12-12!

« Отговор #105 -: (Петък) 25 Януари 2013, 20:17 »

Няма човек дето да не се оплаква на моменти. Всеки си има проблеми.
Тук в темата кой се е оплакал?
И какво значи оплакването?Ако споделиш,че имаш трудности,това оплакване ли е? И ако си наясно със трудностите,значи ли,че роптаеш срещу тях и се оплакваш?
« Последна редакция: (Петък) 25 Януари 2013, 20:27 от Psyhea » Активен
Неактивен МИТКО
Hero Member
Публикации: 1655

« Отговор #106 -: (Петък) 25 Януари 2013, 21:06 »

Какво  пише  в  книгите?  Има  ли  разлика  между  монадите  около  които  се  изграждат  душите  и  монадите  около  които  се  изграждат  телата? 
      Връзката  ни  с  Абсолюта  е  като  връзката  между  нас  и  децата  ни! 
      Оплакващите  се  бих  ги  попитал:  Имаме  ли  възможности  (свободна  воля,  разум,  и  т.н.)  да  се  развиваме  в  тази  реалност  и  това,  че  ние  не  сме  се  възползвали  от  предоставените  ни  опции,  чия  вина  е?
      Бог  дава,  но  в  кошара  не  накарва!  -  пословица 
Активен

Въобръжението  е  по-важно  от  знанието
Неактивен Psyhea
Hero Member

« Отговор #107 -: (Петък) 25 Януари 2013, 21:07 »

Монадата термодинамична система ли е?Ако да значи за нея важат законите на Термодинамиката.
Първи закон от термодинамика.

Първият закон на термодинамиката е единият от двата основни закони на термодинамиката и се отнася до съхраняване на енергията. Той твърди, че пълният входящ енергиен поток в една система трябва да е равен на пълния изходящ енергиен поток на системата плюс вътрешната енергия на системата.

http://bg.wikipedia.org/wiki/%D0%9F%D1%8A%D1%80%D0%B2%D0%B8_%D0%B7%D0%B0%D0%BA%D0%BE%D0%BD_%D0%BD%D0%B0_%D1%82%D0%B5%D1%80%D0%BC%D0%BE%D0%B4%D0%B8%D0%BD%D0%B0%D0%BC%D0%B8%D0%BA%D0%B0%D1%82%D0%B0

Вещичке,мерси Kiss
Активен
Неактивен Psyhea
Hero Member

« Отговор #108 -: (Петък) 25 Януари 2013, 21:17 »

Какво  пише  в  книгите?  Има  ли  разлика  между  монадите  около  които  се  изграждат  душите  и  монадите  около  които  се  изграждат  телата?  

НЕ!Няма!
Митко,кое определя връзката родител -дете?Каква връзка ли има тази майка(линка) със своя син? dash1 dash1 dash1

"Син изнасили майка си

Син изнасилил майка си в присъствието на 8-годишния си брат, защото заплашила да му вземе парите от обезщетение по трудова злополука. Това твърди пред Кюстендилския районен съд подсъдимият за престъплението Петър Енчев. Пред психиатър и психолог пък той казал, че половият контакт е резултат от съблазнителното поведение на майка му.

По искане на защитата му магистратите поискаха служебна справка от Пощенска банка за състоянието на неговата сметка от 2008 до декември 2011 г.  Пострадалата Славка Иванова вече е покойница.

Магистратите приеха 5 съдебномедицински и психиатрични експертизи. Най-любопитна се оказа комплексната съдебно-психиатрична експертиза на 8-годишния Денислав Енчев. Според психиатъра д-р Владислава Разсолкова и психолога Милена Папазова момчето не може да подреди преживени случки, спомени и настояще в хронологическа последователност.

Вещите лица обясниха, че двамата братя са били в кон*урентни отношения за вниманието на майката. Енчев е психически нормален."
http://www.monitor.bg/article?id=365007
Активен
Неактивен user
Hero Member
Публикации: 723

« Отговор #109 -: (Петък) 25 Януари 2013, 21:38 »

И какво значи оплакването?Ако споделиш,че имаш трудности,това оплакване ли е? И ако си наясно със трудностите,значи ли,че роптаеш срещу тях и се оплакваш?
Оплакване или споделяне няма голяма разлика. Аз не съм казала, че е нещо лошо.

А тоя Енчев дето са го обявили за нормален не е. А на тия психолозите дето го твърдят да им вземат дипломата и наново да учат. Смешници.
Активен
Неактивен МИТКО
Hero Member
Публикации: 1655

« Отговор #110 -: (Петък) 25 Януари 2013, 21:56 »

Монадата термодинамична система ли е?
      Не,  енергията  на  монадата  не  е  енергията  за  която  важат  законите  на  термодинамиката!!   Психичната  енергия  е  енергията  на  информацията!  Термодинамиката  не  допуска  вечността,  а  душата  вечна  ли  е? 
Активен

Въобръжението  е  по-важно  от  знанието
Неактивен Psyhea
Hero Member

« Отговор #111 -: (Петък) 25 Януари 2013, 22:04 »

Монадата термодинамична система ли е?
     Не,  енергията  на  монадата  не  е  енергията  за  която  важат  законите  на  термодинамиката!!   Психичната  енергия  е  енергията  на  информацията!  Термодинамиката  не  допуска  вечността,  а  душата  вечна  ли  е?  
Хахааха..Прав си! good
Начи тва трябва да се преосмисли пак.

Пита дали са еднакви монадите?Каква беше целта на въпроса?
И кое свързва родител-дете?

Монадата има ли потенциала да се развие до Абсолют?

п.п.Е ми..прав си както казах,,ама монадата ако я приемем за материя=енергия,значи за нея важат законите за материята и енергията.
Пси-енергията не е ли основната,благодарение на която се сформират  всички видове енергии?
« Последна редакция: (Петък) 25 Януари 2013, 22:38 от Psyhea » Активен
Неактивен Psyhea
Hero Member

« Отговор #112 -: (Събота) 26 Януари 2013, 10:32 »

Оплакване или споделяне няма голяма разлика. Аз не съм казала, че е нещо лошо.
Калан,добре,че не си ми приятелка душко Grin...Та и не споделям мъките си с теб,щото споделянето за мен е едно,а оплакването нещо съвсем различно!Олд навремето имаше"проблем".(Олд,сори за неадекватния израз)Не помня да се е оплаквал и да е мрънкал!Никога не чух да се оплаква буквално(виж аз по-мрънкам,и то за супер дребни неща,несъизмерими с препятствията в животите на другите,ма мойто си е женска лиготия).Но той например НЕ.Не мрънкаше,не псуваше,не ругаеше..Просто споделяше.
Ама за да схванеш разликата трябва самият ти да си способен на нея.Аз знам кво е и да си и мрънкач и споделящ!Щото съм правила и двете.Разлика от земята до небето!!!Мрънкача търси утеха,съчувствие..Някой да го погали по тиквата..Споделящия..Просто споделяш инфото,не с цел да предизвикаш реакция у другия,а по-скоро да внесеш яснота по отношение на собствените си реакции.

Митко монадата има ли потенциал да се развие до Абсолют?
И защо един 3Д човек е способен да проектира енергията си,но една силна и еволюирала Монадата да не може?
И защо беше въпроса за еднаквостта на монадите?И на човека и говедото и на ряпата и на камъка,монадите са еднакви.Всеки атом изграждащ материята има Монада.Монадата е универсална точка съзнаие.Няма нищо общо с ДНК!

http://rechnik.info/%D0%BC%D0%BE%D0%BD%D0%B0%D0%B4%D0%B0

Изобщо,потърсете инфо за значението на думата.Навсякъде тя се приема като точка светлина.Искра от Бога.Е сега..Щом са искри от Бог,значи всяка Монада е идентична с другите.Само нейното съзнание е онова което и придава индивидуалност.

Аз-а на Монадата може да е пси-енергията,но щом Монадата има материален аспект,значи е подвластна и  всички видове енергии произлизащи от психичната.
Помня Монро говореше за топлината.Описваше моменти на възбуда и говореше за нетърпима горещина ВЪТРЕ В НЕГО при моменти на възбуда,силни емоции и т.н.
« Последна редакция: (Събота) 26 Януари 2013, 11:00 от Psyhea » Активен
Неактивен Psyhea
Hero Member

« Отговор #113 -: (Събота) 26 Януари 2013, 12:52 »

Абе и аз съм чел за такива работи ама в жълтата преса  Grin, а според мен Митко има съвсем друго изпредвид ама .... карай  Wink.

П.С. Мдааа .... моето виждане по въпроса, значи божествената частица се инкарнира в човешкия зародиш като тя предварително сама е избрала кои да и бъдат родители  Wink, след като се роди ( стане човек ) тя вече е личност неповторима по никакъв начин , след като "гушне букета" около 40 дена енергията и остава и продължава да е личноста да речем old4 след това тази енергия избледнява и .... край с нея и личноста old4, остава пак само божествената частица дали е по "светла" или е "помътняла" зависи от това което е свършила от там ще трябва да учи пак в 1 клас или ще мине във втори и т.н. та така стоят нещата според мен Wink. Тия монади лимонади и разни  азове не ги приемам и за мен са пълна измислица.
Ми тука направо пари бе ОЛД!Само ако си зададеш въпроса..СЛед като Олд,се"размива,избледнява",кво става с неразрушимата есенция на АЗ?Къде отива?
Активен
Неактивен Борислава
Jr. Member
**
Публикации: 87

« Отговор #114 -: (Събота) 26 Януари 2013, 13:22 »

Психея,на кое казваш АЗ?
Активен
Неактивен user
Hero Member
Публикации: 723

« Отговор #115 -: (Събота) 26 Януари 2013, 13:23 »

Психея, този ми пост
Няма човек дето да не се оплаква на моменти. Всеки си има проблеми.
беше написан заради поста на Борислава.
А това, че някой се оплаква и търси съчувствие, утеха и подкрепа не е нещо лошо. Всеки има нужда от тия неща понякога в живота си.
Един човек може да сподели инфо за да внесе яснота, но инфото пак може да предизвика реакция в другите.

Оплакващите  се  бих  ги  попитал:  Имаме  ли  възможности  (свободна  воля,  разум,  и  т.н.)  да  се  развиваме  в  тази  реалност  и  това,  че  ние  не  сме  се  възползвали  от  предоставените  ни  опции,  чия  вина  е?
      Бог  дава,  но  в  кошара  не  накарва!  -  пословица  
Не че съм голяма оплаквачка, но ще ти отговоря. Възможности някакви има всеки. Да - от нас зависи да ги развиваме. Свободната воля не е много свободна. И друг път сме говорили, че с нашата свободна воля влияем не само в/у нашия живот, но и в/у живота на другите. Вече защо някой не се е възползвал от предоставени опции е друг въпрос. Какви са тези опции и защо някой не не се възползвал?

Иначе примерно защо аз примерно съм избрала този живот няма как да отговоря. Просто не помня кво съм мислела там горе като съм го избирала. Grin Пък и не се познавам достатъчно добре. Все пак личността която съм сега може би е частичка от това което съм реално.
Според някой хора с които съм говорила не ние избираме животите си. Направо ни насилвали да приемем еди какъв си живот.
Активен
Неактивен Борислава
Jr. Member
**
Публикации: 87

« Отговор #116 -: (Събота) 26 Януари 2013, 13:31 »

Пак недоглеждане-никъде не твърдя,че в ТАЗИ тема ,конкретно ,някой се оплаква.Въпросът е елементарен-някой твърди,че знае,че е избрал този си Живот и аз питам,щото не знам,защо точно този Живот?
Активен
Неактивен Psyhea
Hero Member

« Отговор #117 -: (Събота) 26 Януари 2013, 13:54 »

Психея,на кое казваш АЗ?
А ти на кое казваш Аз?
Аз-Мен не мога да ти отговоря на този въпрос.Ти-Мен сама ще трябва да разбереш!Просто..Няма как да ти предам своята концепция за Аз.Опитах със солипсизма и цитата на Блейк.Прочети го пак.

За да разберете ЗАЩО сте избрали този живот,трябва( и тука имам предвид,наистина трябва )да се преразгледате в дълбочина!Да се потърсите,и да се откриете!Този процес може да бъде доста неприятен,обаче.Като отворите кутията на Пандора,от там ще излезе цялото и съдържание.Онова което не харесате,е вашата причина да бъдете тук!
За себе си,знам,че не обичам да полагам грижи и нося отгворност за друг!Е,бях самотна майка,грижеща се едновременно и за бебе и за двама възрастни болни.Единият си отиде.Но явно нито майчинството,нито ролята ми на"грижовна" дъщеря не разви тази ми черта както трябва и сега другият родител лежи парализиран на легло,вече втора година.Оня ден ми просветна,че ако искам да го отърва от мъките му,ще тряя наистина да стана"грижовна и любяща"..От сърце.Ма трудна работа,мамка му!Грижа се за човека,обаче вътрешно негодувам!(Ся не се оплаквам с споделям,изяснявам hehe2 )Е тва е.Докат не почна да приемам,всичко без негодувание и съпротива,каручката ми ще крета едва,едва..При това циклейки в крък!За да поема със скорост по правият път,тряя трансформация.На съзнанието..Да не мислите,че ще се шейп-шифтна в милосърдна сестра Grin
« Последна редакция: (Събота) 26 Януари 2013, 14:07 от Psyhea » Активен
Неактивен old4
Hero Member
Публикации: 1105

« Отговор #118 -: (Събота) 26 Януари 2013, 14:00 »

Олд,се"размива,избледнява",кво става с неразрушимата есенция на АЗ?Къде отива?

Оххх Psyhea, каква е тази "неразрушима" есенция, ами това са човешки измислици както и представянето на ирационалния свят от човешка гледна точка Wink.

Според някой хора с които съм говорила не ние избираме животите си. Направо ни насилвали да приемем еди какъв си живот.

Това също не е за отхвърляне  Wink. В интервю с Венета Райкова  една от нашите феномени при въпроса че тук на земята е ада тя се позамисли усмихна се и каза ... ами да.Та когато ви нападам с моите виждания не се сърдете защото ми се струва че никой незнае истината а само предполага ( даже и да го "допускат" до "секретните" файлове пак не му предоставят цялата истина ), а тук сме за да се борим и докажем себе си това е според мен.
Активен
Неактивен Psyhea
Hero Member

« Отговор #119 -: (Събота) 26 Януари 2013, 14:15 »

Олд,се"размива,избледнява",кво става с неразрушимата есенция на АЗ?Къде отива?

Оххх Psyhea, каква е тази "неразрушима" есенция, ами това са човешки измислици както и представянето на ирационалния свят от човешка гледна точка Wink.

Ееееех Олд..Друже,пак ще си говорим!Но тогава няма да си ОЛД!Как ли ще те наричам? Smiley
При всички положения някой ще се смее последен!

Защо пренебрегвате фактора човешко/инкарнационно съзннаие?Защо? dash1

Калан,може да се струва насилствено,но не е!Твоите налични инканрации,вземат решение какво още искат да им се случи,за да се постигне еквилибриума!Никой друг!Да не мислиш,че Аз ще седна да се занимавам с теб или Олд,или който и да било,и да ви налагам квото и да било!Мислете де!Това възможно ли е?Освен ако не говорим за имплантните станции.Ма първо..Тая теория не е сигурна,и второ..дори да беше,то тя може да бъде отнесена към много ниско развитие съзнания!
Все едно някой да те накара да изядеш  боклук.Ако си на бебе на годинка и НЕ ЗНАЕШ,може..Ма сега когато знаеш,мога ли да те накарам?
Секвите водачи,учители и  т.н.сте ВИЕ.
Ма тряя да го проумеете.А твърде дълго сме живели като човеци,свикнали да имат господари!Тва е проблема!
Активен
Страници: 1 ... 6 7 [8] 9 10 ... 17   Нагоре
  Изпечатай  

Отиди на: