Страници: [1] 2 3 ... 17   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: За процеса инкарниране  (Прочетена 14643 пъти)
0 Членове и 1 Гост преглежда(т) тази тема.
Неактивен Psyhea
Hero Member
Публикации: 2732
Дата на регистрация 2012-12-12!

« -: (Петък) 21 Декември 2012, 13:04 »

Що е инкарнация?
 Видове инкарниране?
 Принципи и механика на процеса.
Активен
Неактивен user
Hero Member
Публикации: 723

« Отговор #1 -: (Петък) 28 Декември 2012, 22:29 »

* Последователната инкарнация
* Едновременната инкарнация

Вещичка дето ги написа тия двете в другата тема дай малко разяснение.
Какви са тия едновременни и последователни инкарнации.
Активен
Неактивен МИТКО
Hero Member
Публикации: 1662

« Отговор #2 -: (Неделя) 30 Декември 2012, 13:01 »

* Последователната инкарнация
* Едновременната инкарнация

Вещичка дето ги написа тия двете в другата тема дай малко разяснение.
Какви са тия едновременни и последователни инкарнации.

Няма  едновременни  инкарнация!  Монадата  е  неделима!  Кого  устройва  заблудата  за  едновременните  инкарнации  -  тука  съм  добре  там  съм  зле,   рай - ад  познато  ли  ви  е?
Активен

Въобръжението  е  по-важно  от  знанието
Неактивен Вещичка
Hero Member
Публикации: 820
Виждам те!

« Отговор #3 -: (Неделя) 30 Декември 2012, 13:42 »

Ок, а еднолични и колективни по-добре ли ти звучи  Grin ...

И на базата на що ти твърдиш, че няма едновременни? Аз пък твърдя, че има  Tongue...
Активен

Неактивен Psyhea
Hero Member

« Отговор #4 -: (Неделя) 30 Декември 2012, 14:16 »

ВА на планетата е пример за едновременни инканрации!ВА на планетата не е ли монада?
п.п.Не става въпрос кой колко е силен енергийно,а именно,Планетарната душа,какво е?Не е ли еволюирал космически атом/монада? dash2 dash2 dash2
Активен
Неактивен user
Hero Member

« Отговор #5 -: (Неделя) 30 Декември 2012, 14:38 »

Да не би да твърдите, че аз примерно едновременно мога в едно и също време да съм се преродила на две места. Примерно в Бг, а другата ми инкарнация да е в Англия. Huh? Това ли имате предвид под едновремена инкарнация?
Абе звучи ми абсурдно.
Активен
Неактивен Psyhea
Hero Member

« Отговор #6 -: (Неделя) 30 Декември 2012, 14:47 »

Не преродила!Всичко е тук и сега.Да!Точно тва твърдим! Wink  

http://www.parallelreality-bg.com/images/stories/Ezoterika/higher%20self.jpg
За процеса инкарниране

ВА е огромната бяла"сфера".Или онова дето го оприличават на грозд.В книгите на Майкъл Нютън  например,често се споменава,макар и хората да не го разбират.Смятат,че това е няква група от"други"души,с които сте си от едно "духовно семейство",група,учебен клас и т.н.Но тва просто са всичките инкарнции на теб самият.Просто тряя да се разпознаеш.Раздлението е илюзия Wink
Пипалата които излизат от нея са сребърните нишки на инкарнациите.Онези малки"топки"на края на нишките,дето са нарисувани точно до съответната човешка фигура,е те тва е"човешката душа".Инканрационната.Демек"тва"дето се прибира при"духовното семейство",без дори да е наясно,че всичко това е"то".Трябва да го осъзнае!
А нишката дето излиза от ВА нагоре си е неговата"сребърна нишка"щото всеки ВА,е свързан с друг"по-висш"ВА и те така във въходящ ред,та до"края".Демек до Първоизточника.Ама то и тва е илюзия де,че се завръщаш,щото кат се замислиш,то не сме се откъсвали никога на 100% с него.
Тая идея е малко трудна за схващане,предвид тва,че сме си промивали мозъците с единицата като едва ли не абсолютно отделена от "цялото".
Моделът на едновременните инкарнации,може да е сефте в тая матрица,ма Абсолюта го е упражнил още в мига на"БУМ"!Експанзията на съзнанието!
Ма за тва трее си наясно,че е възможно!Да го допуснеш!Не да го отричаш!Всичко е потенциална възможност и вероятност,щом веднъж е родено като мисъл!Па макар и да е породено само в една единствена единица на съзнание.Тва вече няма значение..Вибрацията на мисълта/енергия на дадената идея/вероятност/алтернатива вече генерирана!Ама айде и вие се замислете де!Не само така да отричате.. Wink

п.п.Слоевете са"нивата"на плътности/реалности на"обитаване".
А инкранционната душа е заредена с целият потенциал на ВА.На всичкото отгоре,ВА подобно Абсолюта непрекъснато се обогатява от постъпващата  него информация.Трупането на количество променя качеството.И..Който не е гледал"Ефектът на пепрудата"и"Облакът атлас"да ги гледа..  Kiss
« Последна редакция: (Неделя) 30 Декември 2012, 15:17 от Psyhea » Активен
Неактивен Вещичка
Hero Member
Виждам те!

« Отговор #7 -: (Неделя) 30 Декември 2012, 15:19 »

Ееееей тва допускане бе  Grin, много куца работа значи...

Калан,

да те питам аз: ти що не си помниш "миналите животи" бе душа? Щото текат всички СЕГА - как да помниш нещо, дето в момента се случва  Grin. Можеш да си "спомниш" само тези, които са вече "изтекли".

Линейното време е просто наложен стереотип тук на Земята, но само толкова. То не съществува. Има го само за наше улеснение.
Активен

Неактивен Psyhea
Hero Member

« Отговор #8 -: (Неделя) 30 Декември 2012, 15:31 »

http://star05.net/infusions/booklib/book.php?book_id=1199

http://star05.net/infusions/booklib/book.php?book_id=198

Двете части на "Матрицата V"от Вал Валериан.
Тая книга мисля,тряя да се чете с повишено внимание,защото освен многото истина,има и ужасно много лъжа и манипулация.
Но главната линия според мен е вярна.
Активен
Неактивен user
Hero Member

« Отговор #9 -: (Неделя) 30 Декември 2012, 16:13 »

Ееееей тва допускане бе  Grin, много куца работа значи...

Калан,

да те питам аз: ти що не си помниш "миналите животи" бе душа? Щото текат всички СЕГА - как да помниш нещо, дето в момента се случва  Grin. Можеш да си "спомниш" само тези, които са вече "изтекли".

Линейното време е просто наложен стереотип тук на Земята, но само толкова. То не съществува. Има го само за наше улеснение.
Абе тия работи са ми мътни и кървави. Не че отричам прераждането. Ама това едновременни инкарнации ми звучи като шизофрения. Grin
Но по-добре допускане отколкото тотално отричане. Щото има такива хора. Отричат всичко Бог, прераждане, съществуването на душата - само защото не са го видели, пипнали или някой твърдо не им го е доказал. Щото за да отречеш нещо значи, че знаеш всичко.
Ама Вещичка аз не помня на 2 март тая година кво съм яла и съм правила, а ти искаш минал живот да помня. Grin
Това с времето не го разбрах.
Активен
Неактивен Страшку
Hero Member
Публикации: 856
Заяц ты меня слышишь?

« Отговор #10 -: (Неделя) 30 Декември 2012, 17:16 »

Двете части на "Матрицата V"от Вал Валериан.
Тая книга мисля,тряя да се чете с повишено внимание,защото освен многото истина,има и ужасно много лъжа и манипулация.
Но главната линия според мен е вярна.

Тя лъжата, не е задължително да е умишлена. Всеки пречупва нещата през неговата гледна точка - къде фантазии, къде преки впечатления, къде въображение и т.н.
Аз като разбрах че е хомосексуалист, ми се изясниха много работи - много бързо отсях "плявата от семето". Grin
Активен

Човешкото развитие е пътят от примитивното през сложното към простото.
Неактивен mira
Hero Member
Публикации: 1507
живота е изумително приключение

« Отговор #11 -: (Неделя) 30 Декември 2012, 17:30 »

За да се говори има ли или няма едновременни инкарнации, преди всичко трябва да се уточни понятието "монада", единицата за индивидуалност. Монадата делима ли е или не е? Отделяйки се монадата от Абсолюта /от Бог/, това отделяне фактическо ли е или е мнимо /илюзорно/? Времето съществува ли извън Земята /извън 3D/?
И т.н. въпроси, за някои от които съм...недорасла още.
Ще кажа само, че неспособността да си спомниш минали животи не е по причина, че всичко още не се е случило. Поне не и само по тази причина. Както и самият факт на спомнянето на минал живот не значи нищо определено в същия смисъл. Има страшно много още сериозни и важни причини да си спомниш нещо или да не си го спомниш.
/Всичките те - собствено наше решение!!!, разбира се/
Активен

Добрите решения идват с опита, а голяма част от опита идва с лошите решения...
Неактивен МИТКО
Hero Member

« Отговор #12 -: (Неделя) 30 Декември 2012, 17:38 »

Имам  спомени  от  4  инкарнации:  
      1/  Римски  войн - преди христа
       2/  Джигит  -  Кавказ
       3/  Лакей  във  Франция
       4/   Хайдутин  България  (единак)  1838-1874
       Това  едновременна  инкарнация  ли  е?  

Активен

Неактивен Вещичка
Hero Member
Виждам те!

« Отговор #13 -: (Неделя) 30 Декември 2012, 17:44 »

Митак,

кога си ги "спомни" тези неща?

П.С. Олеее много Митаци станахте - току що ми съобщиха, че новият "зет" и той Митак  Grin Grin Grin...
Активен

Неактивен МИТКО
Hero Member

« Отговор #14 -: (Неделя) 30 Декември 2012, 17:51 »

Митак,  кога си ги "спомни" тези неща?
    Първо  с  медитация,  после  регресивна  хипноза,  след  това  за  подробности  въпроси  и  отговори  с  водачите  и   след  12 г  отново  регресия! 
     В  интерес  на  истината  спомените  бяха  негативни! 
Активен

Страници: [1] 2 3 ... 17   Нагоре
  Изпечатай  

Отиди на: