Страници: [1] 2   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Придобиване на способности и умения след инцидент, злополука  (Прочетена 3961 пъти)
0 Членове и 1 Гост преглежда(т) тази тема.
Неактивен Страшкоу
Administrator
Публикации: 1586
САМО НУ ПАГАДИ!

« -: (Понеделник) 02 Декември 2013, 12:38 »

http://www.24chasa.bg/Article.asp?ArticleId=2494738
Тази статия като я чета и просто ми идва да си ударя някъде главата!  dash1  ... bop
Темата според мен е доста интересна, откъде идват тези способности, как се отключват и т.н. hi
Активен
Неактивен Вещичка
Hero Member
Публикации: 820
Виждам те!

« Отговор #1 -: (Понеделник) 02 Декември 2013, 13:13 »

Цитат
В шести клас по време на турнир с местния футболен отбор Лаклан паднал лошо по гръб и ударил задната част на главата си Получил сътресение.

Точно по същия начин си изтрясках главата 2002-2003 на Чепеларе на ски. Сутринта към 9,30 часа пистите още пусти и аз хуквам по туристическата, а девер ми подире ми. И понеже всичкото е бяло, па аз съм и малко кьорава въобще не видях, че само част от пистата е изрината от снегорина. Минах по непочистената част, заорах, ските ми се кръстосаха и някак се извъртях и се изтрясках по гръб, като задната част на тиквата ми се удари в камък и погледа ми се замъгли за секунди. В това време деверът кара подире ми и се спъна отгоре ми и се нахендри на едно малко борче и се посади в страничната пряспа  Grin Grin Grin  Олееее още се хиля като се сетя този случай - само една плешива тиква се подаваше над пряспата и дори не можеше да се развика щот устата му беше пълна със сняг хахахааааа...

Ама така като гледам нито съм станала гений, нито нищо... Пък и това не е първият път дето съм си удряла главата. Имам над 15 белега само на главата си...
Активен

Неактивен Страшкоу
Administrator
САМО НУ ПАГАДИ!

« Отговор #2 -: (Понеделник) 02 Декември 2013, 13:57 »

Точно по същия начин си изтрясках главата 2002-2003 на Чепеларе на ски.
Е и аз съм се изтрясквал по същата схема - по гръб и удар зад главата на цимента. Припадаш на момента и после се събуждаш в лекарския кабинет - изненадата е пълна - Къде съм, какво правя в тази стая? Защо съм на това легло? Каква е тази жена която си седи на бюрото и т.н.

А конкретно по темата се сетих, че имаше още един документиран случай, но не мога да го намеря - след злополука с главата, човек проговаря на няколко чужди езика.  rolleyes2
Активен
Неактивен Bobi
Hero Member
Публикации: 666

« Отговор #3 -: (Понеделник) 02 Декември 2013, 17:33 »

Страшко,ето ти една идея Smiley:Едно време на телевизора като  му избягаше картината-какво правихме-един ритник у тиквата и се оправя GrinТа и тук така...
 Тези способности могат да се "отключат" не само с удар/травма,но и чрез звук,мелодия,цвят,картина и т.н.Всичко,което достига подсъзнанието ,може да бъде ключ.А развиването на способностите иска мнооого работа и съвсем не е така поетично,както го описват-хваща инструмента и започва да свири като виртуоз.
Активен
Неактивен meander
Hero Member
Публикации: 1798
"Муха влиза само в отворена уста"

« Отговор #4 -: (Понеделник) 02 Декември 2013, 18:44 »

Grin
Не знам дали това минава към темата,ма преди години,някакви ми обърнаха един мангал въглени връз чутурата.Вай пламна ми тиквата в неудобен момент,ма(да са ни живи и здрави жените) дигнах телефона  и викам спасявайте ме.Двенки запретнаха ръкави и избутаха жаравата от тиквата ми(едната вече не е между нас -Да и е видено.Името и беше известно на всички миндили).Две седмици ми се пече тиквата,ма всяко зло за добро.Оказа се че бая чужди неща изгоряна,и ми светна пред очите.Оттогава явно много ме мразят,ма чалъм хич.Яз като практичен Българин си викам, таман ще ми уври тиквата ,и така стана.Гърнето е подобно на чутурите ни,а какви работи могат жените ни да готвят в гърне,малиййй .....
 hi
Активен

Ако кажеш истината, не ти се налага да лъжеш.
Ако не знаеш какво да правиш, ела на себе си.

„Ползата от книгата за този, който няма собствен ум,
       е като ползата от огледало за слепия.”
Неактивен Страшкоу
Administrator
САМО НУ ПАГАДИ!

« Отговор #5 -: (Вторник) 03 Декември 2013, 13:27 »

Страшко,ето ти една идея Smiley:Едно време на телевизора като  му избягаше картината-какво правихме-един ритник у тиквата и се оправя GrinТа и тук така...
 Тези способности могат да се "отключат" не само с удар/травма,но и чрез звук,мелодия,цвят,картина и т.н.Всичко,което достига подсъзнанието ,може да бъде ключ.А развиването на способностите иска мнооого работа и съвсем не е така поетично,както го описват-хваща инструмента и започва да свири като виртуоз.
Абе от тази идея излиза, че съм развален телевизор и ми трябва един ритник у тиквата. Или пък някоя по-голяма картина да ми падне върху главата. Smiley
Обаче при тези деца се получава доста поетично:
http://www.youtube.com/watch?v=Rvk4TUPob7w
http://www.youtube.com/watch?v=4p_fWv8ju-Q
А това дете от втория линк директно свири по слух, няма нужда от ноти. Значи освен многото работа ми се струва, че има и нещо друго? thinking
Активен
Неактивен Bobi
Hero Member
Публикации: 666

« Отговор #6 -: (Вторник) 03 Декември 2013, 14:39 »

Или пък някоя по-голяма картина да ми падне върху главата. Smiley

Страшко,извинявай,че ще те разочаровам,но съм се нагледала на такива деца.При това тук,в България.Не е никакво чудо,а яко свирене по 5-6 часа на ден.Някои ги бият през пръстите,други са поощрявани със скъпи играчки,трети не знаят какво е детска площадка.Зависи от амбициите на преподавателите и родителите.С гледане отстрани,изглежда че е чудо.Човек,който е прекарал цели 5 минути на пианото и от мързел е решил,че е прекалено сложно и не е за всеки,оправдава мързела си ,казвайки,че да свириш е необходим талант,който у него липсва.Чудеса не съществуват.Всичко може да бъде усвоено от всеки,стига да положи труд.
  Нешка Робева как си тормозеше момичетата,помниш ли-ама станаха шампионки,нали?Питай ги тях талант ли са имали или волски труд и лишения.
  Духът на Моцарт не се е инкарнирал в тези деца.А  и самия Моцарт се е трудил,за да напише над 600 -те си произведения.Но до сега никой не се е хванал само да ги препише,защо?Ако някой го направи-нека каже труд и постоянство ли е или чудо.
  Разбрах те какво питаш-как става така,че след инцидент в теб се отключват способности,за които не си подозирал.Аз просто казвам,че едно е да отключиш,а друго е да ги развиеш,за да изглеждаш в очите на околните като чудо.А в горните примери ние виждаме резултата от труда,а не от удара Wink
Активен
Неактивен МИТКО
Restricted
*
Публикации: 1892

« Отговор #7 -: (Вторник) 03 Декември 2013, 15:07 »

Разбрах те какво питаш-как става така,че след инцидент в теб се отключват способности,за които не си подозирал.Аз просто казвам,че едно е да отключиш,а друго е да ги развиеш,за да изглеждаш в очите на околните като чудо.А в горните примери ние виждаме резултата от труда,а не от удара Wink
   Няма  значение  дали  е  талант  или  нещо  е  отключено  с  външна  намеса  за  да  го  развиеш  трябва  яко  бачкане! 
   Но  е  различно  да  развиеш  даденост  и  да  се  напъваш  да  се  наложиш  в  област  за  която   нямаш  заложби!

Активен

Въобръжението  е  по-важно  от  знанието
Неактивен Страшкоу
Administrator
САМО НУ ПАГАДИ!

« Отговор #8 -: (Вторник) 03 Декември 2013, 15:26 »

Да така е - всяко едно нещо, за да се развие се иска полагане на работа. Но в горните примери, бачкането и волския труд не обясняват нещата - нещо се губи? Онзи, който проговаря чуждите езици - не става дума да прояви влечение да изучава езици, а да почне да ги говори след травмата.
Тези деца с пианото и акордеона са на 4-5 години. Имаше и едно момиче на две години свирише на пиано Smiley - та те още не могат да говорят и идва са проходили.
Активен
Неактивен old4
Hero Member
Публикации: 1105

« Отговор #9 -: (Вторник) 03 Декември 2013, 16:17 »

Това ми се случи преди мнооого години, бях 14-15 годишен, тренирах по лостове и голямо желание имах да правя "слънцето" но ... не ставше .. един ден комшишия 3-4 години по голям седнал да преспива  по малките като ги кара да дишат дълбоко няколко пъти, изпускат си въздуха и им стяга през гърдите с ръце, замайваше ги даже ставаше опасно, аз нали съм си ербап му викам давай неможеш да ме преспиш. Та приспал ме е и то яко но не си личало пуснал ме стоялс съм минута две и съм паднал като здраво съм си избръмчал главата ( от тогава съм си тъпичък  Grin ) в просъница съм станал и съм почнал да се въртя като улав на лоста та чак лелите са се уплашили.Години натред се връцках докато в казармата не се изсипах от 7 метра ( пак на главата и по добре   Grin) и от тогава имамфобия към височини скорост .. и забрави да се завъртя на лост, от дет дойде там си отиде.
Активен
Неактивен МИТКО
Restricted
*
Публикации: 1892

« Отговор #10 -: (Вторник) 03 Декември 2013, 20:16 »

Да така е - всяко едно нещо, за да се развие се иска полагане на работа. Но в горните примери, бачкането и волския труд не обясняват нещата - нещо се губи? Онзи, който проговаря чуждите езици - не става дума да прояви влечение да изучава езици, а да почне да ги говори след травмата.
Тези деца с пианото и акордеона са на 4-5 години. Имаше и едно момиче на две години свирише на пиано Smiley - та те още не могат да говорят и идва са проходили.
   Това  е  отключване  на  вече  реализирани  възможности  от  минали  животи,  което  не  противоречи  на  торното.
Активен

Въобръжението  е  по-важно  от  знанието
Неактивен Страшкоу
Administrator
САМО НУ ПАГАДИ!

« Отговор #11 -: (Четвъртък) 05 Декември 2013, 12:51 »

Това  е  отключване  на  вече  реализирани  възможности  от  минали  животи,  което  не  противоречи  на  торното.
MITKO, ясно е от къде идват уменията и способностите. Но не става дума да отключиш ентусиазма и да ги развиеш с яко бачкане, а това че ги прилагаш директно - дали говорене на чужд език, дали свирене на инструмент или нещо друго след като е имало произшествие с главата. Бобито каза, че това не е така, че нещата са украсени - схванах и мисълта, на Олд му разбрах случката, обаче теб не те разбрах. hi

П.П.: Ето още няколко примера:
След кома 13-годишна хърватка проговори отличен немски
Студент излезе от кома и проговори китайски

Този младеж с китайския, източника за новината е от вестник сън, може и да са жълти интриги, аз лично не им вярвам на тия. Smiley  Но има и други такива случаи, документирани от научните специалисти, не от журналистите.
« Последна редакция: (Четвъртък) 05 Декември 2013, 13:07 от Страшкоу » Активен
Неактивен mira
Hero Member
Публикации: 1507
живота е изумително приключение

« Отговор #12 -: (Четвъртък) 05 Декември 2013, 14:00 »

Това  е  отключване  на  вече  реализирани  възможности  от  минали  животи,  което  не  противоречи  на  торното.
MITKO, ясно е от къде идват уменията и способностите. Но не става дума да отключиш ентусиазма и да ги развиеш с яко бачкане, а това че ги прилагаш директно - дали говорене на чужд език, дали свирене на инструмент или нещо друго след като е имало произшествие с главата. ...
Много е яко това....но все пак не бих си ударила главата специално заради този ефект.... Grin
Съгласна съм със Страшкоу, че не става въпрос за неща, развивани с упорстване и труд в текущата инкарнация.
Вариантите за мен са две:
1/или ти се "размества антената" и започваш да "ловиш" всякакви чужди "канали"...
2/или ти се "размества антената" и ти се отваря вратичка към собствените ти постигнати в минали инкарнации умения...

П.П. Някъде бях чела за жена, която след катастрофа започва да вижда като рентген вътрешните органи на хората...
Мисля си, че при всяко животозастрашаващо преживяване, душата се измъква аварийно....И ако си повредиш физическото тяло /в случая "преводача" - мозъка/, то като се върне душата обратно в тялото може да очакваш всякакви изненади...
И продължавам да се чудя къде беше моята душа когато ме оперираха? Явно, че ситуацията ми по време на операцията ми не е била чак животозастрашаваща...

« Последна редакция: (Четвъртък) 05 Декември 2013, 14:06 от mira » Активен

Добрите решения идват с опита, а голяма част от опита идва с лошите решения...
Неактивен meander
Hero Member
Публикации: 1798
"Муха влиза само в отворена уста"

« Отговор #13 -: (Четвъртък) 05 Декември 2013, 18:31 »

Grin
А дали някой не си е играл със станцияра за преждания на луната,и да не се сети човек де са го метнали може да са му турили някоя лепенка  в главата.И кат са изтресеш някаде по здраво, да падне някоя лепенка,и хоп чудеса/
А за падането на главата се сещам за един виц.
Артик тая черница още ли е пред вас.
-Коя бре?
=Ми тая дето като малък падна от нея на главата си.
-Ми там си е.
-Иди падни още един път на главата си от нея, белким ти дойде акъла.
 Cool
Активен

Ако кажеш истината, не ти се налага да лъжеш.
Ако не знаеш какво да правиш, ела на себе си.

„Ползата от книгата за този, който няма собствен ум,
       е като ползата от огледало за слепия.”
Неактивен Вещичка
Hero Member
Публикации: 820
Виждам те!

« Отговор #14 -: (Четвъртък) 05 Декември 2013, 19:06 »

а това че ги прилагаш директно - дали говорене на чужд език, дали свирене на инструмент или нещо друго след като е имало произшествие с главата.

На сън съм говорила перфектен латински, английски и руски, та чак като се събудя сама на себе си се чудя  Grin. Реално руски и английски съм го учила в училище и съм го говорила перфектно на времето, ама сега ги знам колкото да ме набият някъде, обаче от латински и хабер си нямам  Tongue...
Активен

Страници: [1] 2   Нагоре
  Изпечатай  

Отиди на: