Страници: 1 ... 4 5 [6]   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Задгробния живот  (Прочетена 9948 пъти)
0 Членове и 1 Гост преглежда(т) тази тема.
Неактивен Мила
Hero Member
Публикации: 828

« Отговор #75 -: (Сряда) 21 Октомври 2015, 14:59 »

bojinkata,
Благодаря за публикацията! hi

На финала пише нещо, което навремето МИТКО бе казал в същия смисъл. Дано прегледа да коментира.  Поставям цитат от статията:
"— В Евангелии от Иоанна сказано, что «в начале было Слово, — цитирует Библию Ефремов. — И Слово было у Бога, и Слово было Бог. Оно было вначале у Бога. Все чрез Него начало быть, и без Него ничто не начало быть, что начало быть». Не это ли намек на то, что в Писании под «словом» имеется в виду некая глобальная информационная суть, включающая в себя всеобъемлющее содержание всего?"
Активен
Неактивен bojinkata
Hero Member
Публикации: 6904
мислите определят съдбата ти

« Отговор #76 -: (Сряда) 21 Октомври 2015, 19:46 »

bojinkata,
Благодаря за публикацията! hi

На финала пише нещо, което навремето МИТКО бе казал в същия смисъл. Дано прегледа да коментира.  Поставям цитат от статията:
"— В Евангелии от Иоанна сказано, что «в начале было Слово, — цитирует Библию Ефремов. — И Слово было у Бога, и Слово было Бог. Оно было вначале у Бога. Все чрез Него начало быть, и без Него ничто не начало быть, что начало быть». Не это ли намек на то, что в Писании под «словом» имеется в виду некая глобальная информационная суть, включающая в себя всеобъемлющее содержание всего?"

Тук е и отговорът на въпроса - кое е първичното - кокошката или яйцето? Словото, информацията е първичното! hi
Активен

bojinkata
Неактивен МИТКО
Restricted
*
Публикации: 1892

« Отговор #77 -: (Сряда) 21 Октомври 2015, 23:00 »

Да,  основата  на  всичко  е  информацията!  Приемем  ли  информацията  за  отправна  точка  в  съжденията  си  всичко  си  идва  на  мястото.  Информацията е  канавата  на  съществуването. 

1:1 В началото бе Словото; и Словото беше у Бога; и Словото бе Бог.  (Иоан)
В  началото  бе  Информацията  и  Информацията  беше  в  Бога  и  Информацията  бе  Бог     ПХ
Активен

Въобръжението  е  по-важно  от  знанието
Неактивен Страшкоу
Hero Member
Публикации: 1563
САМО НУ ПАГАДИ!

« Отговор #78 -: (Сряда) 21 Октомври 2015, 23:54 »

Имам един въпрос: Забелязали ли сте, че май сме единствената държава в която разпространението на некролог на починалия на обществени места и по улиците е на такава почит. При другите Балкански държави също го има като традиция, но при нас е доста ярко. Също показателно е според мен и слагането на снимка след това към него. В другите държави където съм бил и при разговор с познати се поставят най-вече в гробища, църкви и други религиозни здания и т.н. Имате ли идеи? Ако на някой темата му е неприятна или потискаща се извинявам предварително.
Активен
Неактивен форум
Hero Member
Публикации: 3754

« Отговор #79 -: (Четвъртък) 22 Октомври 2015, 00:03 »

На мен ми е приятно да гледам некролози навсякъде. Приятно ми е да гледам и как се разкъсват, изгниват, оцветяват от ръждата на пироните, или изтичат с дъждовната вода. Харесва ми да гледам черно-белите некролози, и обичам и изоставени некролози, за които на никой не му дреме, както и изоставени и занемарени гробища, каквито са нашите.

Действа отрезвяващо според мен, разваля илюзиите, че нищо не се случва.

Цветните некролози, фотошопнатите некролози и поддържаните гробища ги ненавиждам. Напомнят за задълбоченото нищожество на хората, които се опитват да се убедят, че нищо не се случва.
Активен

Неактивен Страшкоу
Hero Member
Публикации: 1563
САМО НУ ПАГАДИ!

« Отговор #80 -: (Четвъртък) 22 Октомври 2015, 21:31 »

форум, мерси че се включи, извинявай че ти правя анализи, но имаш много ценно качество че си искрен, понеже за мен изкуственото благоприличие убива искреността. drinks Да не съм оффтопик, каза че ги ненавиждаш когато са цветни, обаче хвърли едно около на гватемалци каква идея имат относно гробището:
http://xcombg.net/index.php?topic=300.msg24995#msg24995
Активен
Неактивен форум
Hero Member
Публикации: 3754

« Отговор #81 -: (Четвъртък) 22 Октомври 2015, 22:14 »

Нее... При тях е явно обърнато - считат градовете си за гробища, оплаквайки живите. Умни хора.
Активен

Страници: 1 ... 4 5 [6]   Нагоре
  Изпечатай  

Отиди на: