Страници: [1] 2   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Същност на астралната проекция и медитацията.Разликите между тях.  (Прочетена 1951 пъти)
0 Членове и 1 Гост преглежда(т) тази тема.
Неактивен Psyhea
Hero Member
Публикации: 2732
Дата на регистрация 2012-12-12!

« -: (Петък) 21 Декември 2012, 13:03 »

Що е астрална проекция?
 Що е медитация?
 Разлики?
Активен
Неактивен HomerCat
Sr. Member
Публикации: 438
Сънят на Разума ражда борба с Егото.

« Отговор #1 -: (Неделя) 25 Октомври 2015, 08:27 »

Темата ми се струва незаслужено пренебрегната.Чаках,чаках,никой не написА нищо.
 Psyhea,отворила си тема,защо не започнеш ти за начало,па да видим ще се развие ли и в каква посока.Само да не се получи спорене,
 едни да казват "Медитация е Това",а други да викат:"Не е това,ами е Онова".Отпреди интернет бях чел,че "медитация" произлиза от латинското "meditatio" - размишлявам/размишление.А в Уикипедията това конкретно значение не е специално споменато,там има по-широкоспектърно определение.С тази дума се назовават и източни практики,макар че на санскрит думата,превеждана като "медитация" означава друго,но сега не ми се рови.В тибетския език думата за медитация е "sgom".В контекста на тибетския будизъм(по памет,трябва да проверя пак) означава "узнаване" или "узнавам"(природата на ума).Тази насока ми е интересна.

Та вместо да се  спори за различни определения що Е и що Не Е,нека,ако има желаещи да кажат те лично в какъв контекст дават определение за М. и да споделят конкретни практики,ако се занимават.А?

Относно астралната проекция -  нямам опит,но и тази тема ми е интересна.
Активен

"Накрая се налага килера да се отвори, и от него да излезе каквото има да излиза."
Неактивен mira
Hero Member
Публикации: 1507
живота е изумително приключение

« Отговор #2 -: (Неделя) 25 Октомври 2015, 10:00 »

Темата ми се струва незаслужено пренебрегната.Чаках,чаках,никой не написА нищо.
Дори не знаех, че има и такава тема, честно....
Аз съм ПОСЛЕДНИЯТ човек на Земята, който има право да пише по тази тема, защото нито съм медитатор, нито астрални проекции правя /имам едно излизане от тялото си посред бял ден в будно състояние, писала съм за това, но не беше волево, така, че не се брои!/...но, въпреки това ще кажа с две думи:
познавам един - единствен човек, който има какво да напише в тази тема. И вие го познавате. Това е Митко.
Може би не е писал тук, защото е писал сто пъти по тази тема /но във всички останали теми във форума... Grin/...
А може и да му е писнало да пише за това.
Но той е човека, който е добър и в медитацията и в астралните проекции. И не просто прави астрални проекции, а ги прави ОСЪЗНАТО и ВОЛЕВО...С което не могат да се похвалят много хора...
Та...Ако има някой, който има правото да пише за това - той е.
Всички медитираме /по сто пъти на ден, без да го знаем дори!/
Всички излизаме в астрала /по време на сън, без да го знаем дори!/
Но малцина го правят осъзнато и още по - малко /на пръсти се броят!/ тези които го правят ВОЛЕВО!!!
 Wink
Активен

Добрите решения идват с опита, а голяма част от опита идва с лошите решения...
Неактивен galaxsis
Hero Member
Публикации: 681

« Отговор #3 -: (Неделя) 25 Октомври 2015, 16:24 »

mira, много си зле с информацията относно ......астралната проекция.... ***Митко ******......и останалите във форума.... Sad

Жалко за теб !

/ Може би е единствения , обърнал ти ли лично Внимание във форума и си решила да го въздигаш в Култ /... Sad

.....ЖАЛКО....ЗА.......НЕГРАМОТНОСТТА.....ТИ..... Smiley
« Последна редакция: (Неделя) 25 Октомври 2015, 16:39 от galaxsis » Активен
Неактивен mira
Hero Member
Публикации: 1507
живота е изумително приключение

« Отговор #4 -: (Неделя) 25 Октомври 2015, 17:19 »

mira, много си зле с информацията относно ......астралната проекция.... ***Митко ******......и останалите във форума.... Sad
Жалко за теб !
/ Може би е единствения , обърнал ти ли лично Внимание във форума и си решила да го въздигаш в Култ /... Sad
.....ЖАЛКО....ЗА.......НЕГРАМОТНОСТТА.....ТИ..... Smiley

Айдееее, още едно камикадзе....Пффф....

Каза ли нещо или така си вониш по принцип?
/не ми отговаряй, въпроса ми е риторичен.../ Пффф...
Нивото много падна напоследък, наистина...Да ти се отще направо... Sad
На когото му е интересно ще намери обяснението на това повтарящо се явление в нашия форум тук:
http://www.spiralata.net/s.php?SearchType=2&find=%E5%ED%E5%F0%E3%E8%E9%ED%E8%F2%E5+%E2%E0%EC%EF%E8%F0%E8
/като по учебник са нещата просто...Класика в жанра!/
 bad

П.П.Вампира винаги влиза остро, винаги обръща разговора от темата към личността на пишещия, в 100 от 100 случая се изхвърля с категорична обидна квалификация /няма значение, че не познава човека, на когото налита, това му е второстепенно спрямо истинския мотив!/, винаги на всяка цена се опитва да захапе "на живо" /както казват руснаците/,...и  вече различните гладници различно действат в подробностите, но най - масовия случай е като се пробват като психоанализатори /психоанализатори на НЕПОЗНАТ за тях човек!!! Sad /.... Това е накратко описанието на действията на камикадзетата в нашия форум. Нищо повече от черна статистика, защото то не бе веднъж, не бе дваж...Постоянно се навърта някой от тоя модел...Щото...глад, братче...Не се търпи...

Прочетете книгата от линка, има много точни и ценни неща в нея!
« Последна редакция: (Неделя) 25 Октомври 2015, 17:32 от mira » Активен

Добрите решения идват с опита, а голяма част от опита идва с лошите решения...
Неактивен Psyhea
Hero Member

« Отговор #5 -: (Неделя) 25 Октомври 2015, 19:59 »

Ами под "медитация" най-общо се подразбира това

http://www.sunlightofthespiritbooks.com/wp-content/uploads/2013/10/Meditation-e1335788502256.jpg
Същност на астралната проекция и медитацията.Разликите между тях.

А под астрална проекция,това

Активен
Неактивен МИТКО
Hero Member
Публикации: 1662

« Отговор #6 -: (Понеделник) 26 Октомври 2015, 09:28 »

Мира,  по  темата  може  да  пише  и  Вещицата,  сигурен  съм,  че  има  да  каже  много! 
     Галаксис,  що  не  напишеш  какво  знаеш,  за  да  ни  просветлиш,  че то  само  с  многоточия  не  става.  Пожелавам  ти  да  се  срещнеш  с  тъжните  и  после  да  поговорим.  Ще  ми  е  интересно  каква  песен  ще  пееш! 
     Общото  между  двете  състояния е,  че  тялото  трябва  да  достигне  много  дълбока  релаксация  -  до  степен  при  която  талото  не  смущава  с  нищо  съзнанието.  След  това  може  да  последва  медитация  или  излизане  от  тялото!     
Активен

Въобръжението  е  по-важно  от  знанието
Неактивен HomerCat
Sr. Member

« Отговор #7 -: (Понеделник) 26 Октомври 2015, 11:26 »

МИТКО,първо извинявай,ако с коментара ми на това ти изречение: " На  практика  обаче  човек  е  това  което  мислят  околните  за  него,   другото  е  самозаблуда!" в темата "Що е духовност?" съм те засегнал.Аз съм доброжелателен,но емоционален и понявга склонен към его-полюции.Прецених,че има какво да науча от теб,ако разбира се си склонен към общуване.Бих искал да ти пратя ЛС,ако позволиш.
        А междувременно,понеже споменаваш "тъжните" - допускам,че понякога в сънищата си човек може да "прихване" нещо от невидимия свят,което се вплита сюжета на съня му.Преди време сънувах,че съм в едно черно пространство и срещу/около мен се носеха призрачни полупрозирни глави в  такъв цвят/но не черепи,а с лица,които бяха разкривени в страдалчески изражения.Сякаш викаха,но нямаше звук.
Те не реагираха спрямо мен,но ми стана много тъжно за тях плюс едно тягостно неприятно чувство,от което се "дръпнах" назад и се събудих.
Цветът им беше почти същия:

Според теб може ли да е било нещо повече от сън?Сън с "добавка,примерно?

Psyhea ,в медитация човек е със/във тялото си, ясно.Тези картинки съм ги виждал,горната е в подборката ми за създаване на определени настроения и разработване на мои си(е не напълно оригинални) концепции.
А с малко повечко думи би ли споделила свои определения,някакъв опит?

Активен

"Накрая се налага килера да се отвори, и от него да излезе каквото има да излиза."
Неактивен Psyhea
Hero Member

« Отговор #8 -: (Понеделник) 26 Октомври 2015, 17:24 »

Mi има разлика между двете неща,но още не мога да я обясня смислено,дори за себе си.Ама то и като не медитирам..тъй е..спрях всякакви опити,че нещо не е моя път разбрах..Пък и ми е невъзможно волево да накарам тая мелница в главата ми да замлъкне дори за миг..

Но,на няколко пъти ми се случват спонтанни случки,при които сякаш съм на друго място,ма не ми се говори за тях защото самата аз не съм наясно какво се случи и си имам некви съмнения и подозрения,но до там..
Обаче,имаше и два пъти в които попаднах в едно топло празно нищо,което е наситено с толкова топлина и флуидност,че не мога да обясня с думи..Сякаш съм точно в извора на самия живот(ако съществуваше такъв топос)..Или още по-шантаво,сякаш,че това топло,черно нищо,бях самия Аз..И е толкова хууубаво,живо..Прекрасно..Не мога да го опиша,но знам,че искам пак там..
И не,нямаше светлина,ама грам!
Но нямаше и демони,нямаше страхове,имаше само..Дори не и любов а просто..Не знам ..Баси..Живот!Е тва беше..
Няма друго такова чувство..

Имам някви подозрения,че за миг,така съм изпразнила съзнанието си от всичко друго,че съм останала само по съзнание,дет се вика ..Нищо,че единия път къпех детето в банята.. Huh?
Мисля,че бях тук вътре,във вортекса на моето Ану-то,ама разбира се,може и да е ефект от жегата/беше лято/

п.п.Ааа,да!
Първия път като се случи/в банята с малкия/,и ми изсипа една кофа инфо и некви цифри,и знам,че трябваше да ги запомня/тогава бях с една приятелка и тя си блъскаше главата с некви неща относно генезиса и пр./ама аз от емоцията ли от кво,всичко ми изфиряса,дори не можех да повярвам къде съм..За некви 100-тни от секундата и всичко приключи..

А втория път вече имах опит и беше различно..И много лично..
Активен
Неактивен HomerCat
Sr. Member

« Отговор #9 -: (Вторник) 27 Октомври 2015, 04:45 »

"Пък и ми е невъзможно волево да накарам тая мелница в главата ми да замлъкне дори за миг..."
Защото обикновеното мислене не е съзнателно-волево действие.А обикновения човек(включвам  и себе си в това определение) има недоразвито съзнание и воля.Последните две са от компетенцията на истинския Аз или Висшия Аспект.
Под ВА в случая не визирам медузата-паразит,

http://www.m5gold.com/segments/revised-higher-self-graphic/

а потенциала на човек за самопостигане(и без да го твърдя приб*рзано ,но ми изглежда,че може би не всички го имат)

Ще направя връзка между тези двете:
"сякаш,че това топло,черно нищо,бях самия Аз" /при мен не беше топло,а неутрално/

"че съм останала само по съзнание"  /този израз ми харесА,пък и точен ми се струва/
Ще опиша моето преживяване в Дневника си,да не се чувства пренебрегнат.

Активен

Неактивен МИТКО
Hero Member

« Отговор #10 -: (Вторник) 27 Октомври 2015, 11:28 »

Твърдя  -  човекът  е  това  което  мислят  околните  за него  по  простата  причина,  че  когато  гледаме  и  съпреживяваме  филма  на  живота  си  ние  сме  от  страната  на  хората,  а  те  са  от  нашата  страна.  Така  с  тази  размяна  на  позициите  се  получава  най-пълно  разбиране  на  мотивите  и  емоциите  довели  до  определени  действия  и  от  двете  страни. 
     Това  не  е  било  сън!!  Бил  си  в  астрала.  Защо  не  знам.  Смятам  така  защото  не  може  двама човека да сънуват  едно  и също  с  ралика  в  нюасите.
     За  контакта  предпочитам  дискусия  във  форума.

Единственият  начин  да  се  спре  мисленето  е  да  се  следи  дишането,  двата  процеса  взаимно  се  изключват.
Активен

Неактивен Psyhea
Hero Member

« Отговор #11 -: (Вторник) 27 Октомври 2015, 16:10 »

А аз го намирам за погрешно..

Ми мисля,че не за мисъл иде реч..
А за емоция..За това какво са почувствали другите когато са били в близост до мен..
Ама и това касае само и единствено тях си..
Щото,ако съм казала на някой "добро утро",пък то вече било минало 11 часа,и човекът решава,че го бъзикам,и се обижда и се чувства кофти..
Аз каква отговорност нося,за това как той интерпретира реалността си?

Когато си следя дишането,директно заспивам..
То тва е по-ефективно и от броенето на овце Grin
Активен
Неактивен galaxsis
Hero Member
Публикации: 681

« Отговор #12 -: (Вторник) 27 Октомври 2015, 17:55 »

Галаксис,  що  не  напишеш  какво  знаеш,  за  да  ни  просветлиш,  че то  само  с  многоточия  не  става.  Пожелавам  ти  да  се  срещнеш  с  тъжните  и  после  да  поговорим.  Ще  ми  е  интересно  каква  песен  ще  пееш! 

Точно за тези тъжни, които пишеш  в Астрала,както и за  *** Стаята в  Библията ****, която спомена преди време се опитвам  да  разбера, твоите подробности за да ти кажа моите.

Но ти нито един път до сега не си изказал конкретно мнение и подробности по въпроса. Сякаш ти харесва тъгата им и мизериите, които разиграват в  Астрала.  Smiley. От какво са тъжни или просто не им достига енергя.

Или ти забраняват да говориш.

Smiley

Също кажи и как източват енергия чрез сънищата и ти вкарват програми.

Активен
Активен форум
Hero Member
Публикации: 2974
xaumana@abv.bg

« Отговор #13 -: (Вторник) 27 Октомври 2015, 20:54 »

Галаксис,  що  не  напишеш  какво  знаеш,  за  да  ни  просветлиш,  че то  само  с  многоточия  не  става. 

...опитвам  да  разбера твоите подробности за да ти кажа моите.

Но ти нито един път до сега не си изказал конкретно мнение и подробности по въпроса.

Ахахаха...

Хуморът си е хумор, дори и между мижатурки.

Знам знам,
...би трябвало да уважаваш и решенията на другите,има за какво.Енергийната част е много опасна за живота ти.

Като се прежалите, тогава почвайте да се цакате. На енергийно не мога да ви уча, ама на карти - мога. Който ги играе на едното място, ги играе по същия начин и на другото. И май май, като гледам, не ви бива никъде. Съмнявам се че има какво да си кажете и без това.
Активен

Per aspera ad astra - Свирепа вяра, смегчена от мъдростта на науката, е ключът!

june1900blog . wordpress . com
Неактивен МИТКО
Hero Member

« Отговор #14 -: (Вторник) 27 Октомври 2015, 23:30 »

Знания  се  дават  на  хора  които  са  готови  да  ги  разберат  и   осмислят.  Тук  в  този  форум  се  случи  събитие  с  огромно  значение.   Някой  да  му  обърна  внимание  -  НЕ,  а  в  същото  време  искате  конкретика  -  я  стига!  Когато  порастнете  може  и  да  си  поговорим.  За  сега  може  само  да  се  прехласвате  пред  гения  на  Форум  и  сие!  Изключвам  от  общата  маса  НЯКОЛКО  човека  -  по  писанията  ще  ги  познаете  кои  са!
        Извинявам  се  че  писах  и  оспамих  темата,  но  не  обърнах  внимание  чия  е!!!!!!!
« Последна редакция: (Вторник) 27 Октомври 2015, 23:41 от МИТКО » Активен

Страници: [1] 2   Нагоре
  Изпечатай  

Отиди на: