Страници: 1 ... 3 4 [5] 6 7   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Разни  (Прочетена 9031 пъти)
0 Членове и 1 Гост преглежда(т) тази тема.
Неактивен paci1
Hero Member
Публикации: 733

« Отговор #60 -: (Вторник) 27 Декември 2016, 21:19 »

Може да погледнете в раздел "1001 въпроса"
Инфото е уникално.
Активен
Неактивен paci1
Hero Member

« Отговор #61 -: (Сряда) 28 Декември 2016, 09:41 »

Интересно виждане/коментар на въпросната госпожа относно илюминати, копнато от един блог:
Цитат
  22.11.2010 21:05
"анонимен написа:
Илюминат е човек, който излъчва светлина.От горния списък има няколко илюмината, включително и Романови.Всички останали са потомство на пришълци и един истински пришълец.Точно евреите са илюминати, те са родоначалниците на Земята.Пришълците обикновенно си присаждат органи, променят средата около Земята, поставят си визши технологии в телата за да могат да живеят, и отчетено чрез тяхни технологии, те са истинските евреи.Пришълците НЕ могат да живеят когато има илюминат с най-силни излъчвания.Те са готови да променят всичко, но да са тук.Защо? Защото единствено Земята е като жив организъм и озлоби ли се ,ще хукне в Космосът и ще унищожи всички.Така и стана.Преди месец стана загиване на света,но не тоя на Земята.Трябваше да е през 2012г и държа да кажа,че лошо го тълкуваха,тълкуваха го че ние ще умрем а Космосът ще оживее. Няма Вселена ! Ние сме сами! Слънчевата система е само: Земя и Слънце - нищо друго. Няма никъде другаде живот!-Донка Жечева."

Активен
Неактивен Dorssay
Sr. Member
Публикации: 264

« Отговор #62 -: (Сряда) 28 Декември 2016, 10:18 »

Паци1

Верно е интересно "виждането" на г-жата.

Жалко , че не е се подвизава в нашата платформа. Няма ли как да я поканим в нашия форум да го обогати и да внесе свежи идеи и гледни точки?
Активен
Неактивен paci1
Hero Member

« Отговор #63 -: (Сряда) 28 Декември 2016, 10:27 »

Не успях да открия имейл или някакво инфо за контакт.
Явно са я понатиснали и се е покрила.
Писала е нещичко в синия/старият форум. Ник нейм alfaom.
Има интересни неща за Ристето и ватикана.
Ако някой открие нещо за нея, да шушне. Wink
Примерно книжки или некви статии и пр.
Активен
Неактивен big mama
Full Member
Публикации: 220

« Отговор #64 -: (Сряда) 28 Декември 2016, 10:28 »

Паци, а не мислиш ли, че въпросната госпожа получава факсове от кораба - майка, от някой възнесен учител, от Крион ... и тем подобни ченълинги ?!
Активен
Неактивен Dorssay
Sr. Member

« Отговор #65 -: (Сряда) 28 Декември 2016, 10:32 »

биг мама

Че тука кой от нас не получава факсове? Кой от Демони , кой от Тесла , кой от Монарсите ..... даже колкото повече факсове получава госпожата - толкова по-добре.
Активен
Неактивен paci1
Hero Member

« Отговор #66 -: (Сряда) 28 Декември 2016, 10:39 »

Мамче, възможно е.
Интересното е, че нещата за които пише въобще не приличат на бозите, заливащи нета.
Пък и три от блоговете и са свалени. Пише, че не можела да си плаща подръжката или нещо с компа, но очевидно причината е друга.
То като се замислиш, всички получаваме факсове и есемеси отгоре. Grin (Дорсай ме изпревари с констатацията)
Иначе зарибява, ако трябва да съм честен. Струва ми се, че е в час.
Малко мяза на наш Меандър. Roll Eyes
Активен
Неактивен big mama
Full Member
Публикации: 220

« Отговор #67 -: (Сряда) 28 Декември 2016, 10:45 »

Дорсей, въпросът е сериозен, поне за мен. Мислил съм си, че такива хора, факсополучателите Grin, или са ОП-ве и разни същности от извънземен произход или от други измерения могат да им внушават мисли, или факсовете са от земен произход, психотронна обработка. Погледнато от друга перспектива, дали един ВА би позволил това, освен ако няма потребност от подобно изживяване ?
Пацо, аз пък не получавам факсове, поне такива директни. Сигурно ме имат за много тъп и не ме отразяват Grin
А ако става въпрос за интуиция, не я приемам за факс, а за подсказка от ВА. С уважение към пича, голяма работа е !
Активен
Неактивен МИТКО
Restricted
*
Публикации: 1892

« Отговор #68 -: (Сряда) 28 Декември 2016, 11:14 »

Всеки  получава  факсове,  по-умните  ги  получават  като  свои  мисли,  а  по-тъпите  като  мен  директно.  Всеки  ги  има  ангелите  хранители,  и  тия  същите  могат  да променят  действителността  така,  че  обекта  сам  да  вземе  нужното  за  тях  решение.  
      Проблема  е  да  се  научим  да  разпознаваме  чуждите  послания,  тоест  да  познаваме  собствените  си  възможности   и  когато  ги  надскачаме  да  си  задаваме  въпроси.  
« Последна редакция: (Сряда) 28 Декември 2016, 11:31 от МИТКО » Активен

Въобръжението  е  по-важно  от  знанието
Неактивен форум
Hero Member
Публикации: 3754

« Отговор #69 -: (Сряда) 28 Декември 2016, 11:47 »

Основен принцип на пропагандата:

3.Евфемизми.
-чрез тях се манипулира общественото мнение, като се избягва наричането на нещата с истинските им имена, прикриват се грозни и опасни факти и същността на това, за което става дума.В действителност не представляват измама, а понякога са чиста лъжа.
полезни шаблони:
-тоалетна - баня
-сляп - незрящ
-война/агресия - мироопазваща операция/интервенция
-цивилни жертви - колатерални/съпътстващи щети
-убийство - ликвидация, неутрализиране
-нападение - отговор на предизвикателство
-бомбардировки - удари
-обстрели - наказания
-лъжа - неточно представяне
-присвояване - усвояване
-тракторист - оператор на трактор

Съпътстващи техники:
-двойнствен отговор - целта му е да придаде тежест на празнословието.

http://xcombg.net/index.php?topic=2402.msg41965#msg41965

"Оруелови" похвати на пропагандата:

Количествени Улеснения
Количествените улеснения са друг интелектуален и заблудителен двойнозначен термин за прикриване на обезценяването и инфлацията.

Както депопулацията, чуваме и да елиминирам, да неутрализирам и да премахна. = да убия

Косвени Щети
Колко често сме чували, че хората, убити по време на метеж, бунт, нашествие, инвазия или битка са просто косвени щети?

Хуманитарна Намеса
Няма нищо хуманитарно в това военни да нахлуят в друга суверенна страна.

http://xcombg.net/index.php?topic=2402.msg41901#msg41901

...и да внесе свежи идеи и гледни точки?

Искаш да кажеш, да дойде и да започне да ни ЛЪЖЕ ли? Тая бясна шизофреничка?? Аз не видях нито един факт, нито едно доказателство, нито едно обективно обстоятелство в подкрепа на нейните твърдения, а повярвай ми, изринах й писанията изоснови. ИМЕННО защото прилича на някои определени хора, както Паци1 по-горе отбеляза очевидното.

Постоянно издирвам източниците именно на тази пропаганда - кои са идеолозите на тази пропаганда и къде се извършва разпространяването й. С Паци1 вече сме имали такава размяна на реплики, а meander отдавна е бита карта, но без да издаде източниците, които му наливат пропаганда в главата.

И аз знам, че това е съвременна секта, набираща сила в България и знам, че е външнодържавен фронт на хибридната война, но без да знам кои точно са лицата на тази пропаганда, не мога да съм сигурен на чия точно хибридна война е фронт.

Естествено, тази поредна шизофреничка не посочва никакви източници, никъде. Това е пропаганда, която се разпространява на Принципа на лишея (така се казва) сред блогърското общество. В нашето общество няма нужната почва и нужните кадри за възникването на този тип дезинформационна агресия отвътре. Това със сигурност е усилие, което черпи силите и направлението си някъде отвън.

Пропагандата е нещо, което винаги ме е вбесявало. Вбесява ме наглостта на пропагандаторите, вбесяват ме особено аматьорите пропагандатори, които осъзнават, че няма почва да пропагандират, осъзнават, че няма почва да наложат мнението си чрез пропаганда, осъзнават, че няма да успеят накрая, но ВЪПРЕКИ това се пробват - пробват се от наглост.

И това няма да се случи тук, Dorssay. Не ме интересува по какъв начин се опитваш да внасяш съдържание във форума - ако е по който и да е друг начин, ОСВЕН чрез факти, обосновка и аргументация, няма да се уморя да ти осветявам думите.

И не, не го казвам заради тая кривогледа, свинска дърта мома с психически отклонения. Тя въобще не ме притеснява. Искаш ли да знаеш защо не обикаля по форуми, или да те изчакам сам да стигнеш до прозрението?

Казвам всичко това заради теб, Dorssay. Защото използваш методите на пропагандата във всяко свое изказване, за да обслужваш егото си по лицемерен начин, и именно този лицемерен начин, който разчита на "битовата пропагандност", е изключително разрушителен за собствената околна среда.
Активен

Неактивен форум
Hero Member

« Отговор #70 -: (Сряда) 28 Декември 2016, 12:54 »

Искате ли, Паци1 и Dorssay, да почнете да си задавате въпроси, преди да търсите отговори... М?

meander какво спечели с този си коментар?

Ако не знаеш женското не подлежи на литературен анализ.Просто се казва че ще го духате.АПОКАЛИПСИС значи изгаряне ,това ни  чака.Ако сме мангали!!!

П.п. Подсказах ви че новата Българска година е на огъня.Горят само мъртателите,,чистото става по чисто.
Приятно прекарване на скарата.
Ааа и духа слиза бързичко!!!

А? Какво си мислите, че постигна?

Първото изречение - Ако не знаеш женското не подлежи на литературен анализ. - това е създаване на мит.

21.Политически митове.
-чрез тях се обясняват по опростен начин причините за социални и политически събития - бедност, ограничени политически права, икономическа безизходица и тн.
-"Има бедни, защото не искат да работят", "Не ни трябва тежко въоръжение, защото се приобщаваме към НАТО", "Ангажираме се във война, за да спасим едмокрацията" и др.

Какъв мит по-точно се опитва да създаде? Какво казах аз преди това:

На това не може да се направи литературен анализ, защото не е литература, не е "творба". Няма никаква специална дълбокомисленост що се отнася до литературните похвати, отсъства многопластовост.

Вместо това, пасажът е директна констатация, или съобщение на информация. Следователно аз си представям, че "литературният анализ" би представлявал просто едно "разкодиране" или разширение на намеците.

Тоест аз казах, че този пасаж е един ЛОЗУНГ. Аз по същество казах, че този целия пасаж не е никаква литературна творба. Dorssay ги нарича "уникални стихове"! Тоест Dorssay отново се изказва пропагандно, използвайки отново евфемизми, защото това ОЧЕВИДНО не са стихове, това е ЛОЗУНГ. Той нарича лозунгите "стихове".

6.Лозунгите.
-представляват кратки твърдения, които изразяват в концентриран вид основните политически цели на пропагандния източник, без да дават представа за истинските идеи, скрити зад тях, както и за каузата, която защитават или осмиват.Важно е да са емоционално заредени, оригинални, лесно запомнящи се и да се повтарят често, за да оказват своето въздейстиве върху масите и тълпите.

Допълинтелни техники:
-игра на думи - генерална промяна.
-апели "близо до народа" - "хляб за всички", справедливост/работа за всички" и др.
-свързани със страх
-апели за приобщаване - "промяна, спарведливост, сигурност", "заедно да спасим България", "обединена България в обединена Европа" и др.

Аз се включих, защото не можех повече да гледам тая ПЪЛНА ИДИОТЩИНА... и просто казах, че това не е никаква литература, това не е никаква творба, това не са никакви стихове... а са едни ТЪПИ СЕКТАНТСКИ ЛОЗУНГИ. Това е СЕКТАНТСКА ПРОПАГАНДА.

Но, разбира се... исках да бъда вежлив, не исках да създавам дрязги отново, не бях в настроение. Затова вместо да ви кажа, че това е шибана сектантска пропаганда от ВРАЖЕСКА НА БЪЛГАРИЯ ДЪРЖАВА, аз ви казах, че това е - "пасажът е директна констатация, или съобщение на информация."

И какво направи meander? Meander каза: Ако не знаеш женското не подлежи на литературен анализ.

Защото той преследва два заека с един *уршум. Той първо иска да защити пропагандата - първо иска да снеме моите обвинения като несъществени; и второ иска да създаде политическия мит (друг метод на пропагандата), че ПО ПРИНЦИП този вид информация НЕ ПОДЛЕЖАЛА НА АНАЛИЗ, така че един вид всяко "литературно" анализиране на тези "СТИХОВЕ"!!!, е безсмислено, защото не подлежали на анализ!!!

Мама ти мазна наглярска!

Но какво казва още meander, той казва:  АПОКАЛИПСИС значи изгаряне ,това ни  чака.

-скриване на истински факти, премълчаване на неудобни истини, представяне в изопачен вид и едностранно на информацията, свързана със събитията.
Доц. Руси Маринов: "...Главният фактор за развитието на народите никога не е била истината, а лъжата.Тълпите не са жадни за истини, те се отвращават от неизгодната им очевидност и предпочитат да обожествяват грешката.Който умее да ги заблуждава, лесно ги завлазява..."

Апокалипсис не означава изгаряне:

От гръцката представка “апо-“, която означава “отдалечено от”, “далече от”, “отделено от”, и от гръцкия глагол “калиптайн”, който означава “да покрия” или “да закрия”… или “да скрия”… Така, Апокалипсис означава буквално “да махна покривалото от”, “да сваля завесата пред”, или “да извадя нещо от криене”.

http://xcombg.net/index.php?topic=2339.msg39075#msg39075

И какво ОЩЕ казва meander: Подсказах ви че новата Българска година е на огъня.Горят само мъртателите,,чистото става по чисто.

32.Други:
-подвеждащи изказвания и въпроси
-блъфиране
-търсене на прости отговори
-структуриран отговор (поредица от въпроси, изискващи един и същи пологжителен или отрицателен отговор)
-подтикване към представяне и фантазии (визуализация на страхове или желания)
-слухове и мълви
-обещания и предлагания на утопии
-"човек от народа"
-предизвикателство към егото и ласкателството на публиката

Та на въпроса...

Въпросът ми беше, какво постига meadner с този си пропаганден коментар?

Той просто иска ДА ЗАЩИТИ РАЗОБЛИЧЕНАТА ПРОПАГАНДА в горната ми публикация!

Въпросът е защо... Защоооооо... Защо ли го иска, кое го мотивира...

Ами, ето кое:

Факт е, че човешката популация зависи от жените, и ако човек иска да управлява цялото човечество, той трябва да насочи пропагандата специално към жените, защото който владее жените, той владее цялото човечество.

Ако повечето мъже от една популация бъдат избити, чрез малкото останали мъже популацията ще се възстанови сравнително бързо, като през това време популацията в нито един момент няма да е под сериозен риск от изчезване.

Но ако повечето жени от една популация бъдат избити, популацията няма да успее да възстанови числеността си много десетилетия напред, като през цялото време ще съществува съществен риск от отмиране на цялата популация.

Факт е също така, че във всеки един случай женската психика е контролиращата и тя управлява мъжката психика. Мъжът на дадено ниво, плитко или дълбоко, винаги се води по жената - правило в антропологията и психологията.

Именно с тази цел практикуването на световната евгеника е изцяло съсредоточена върху влияние и манипулиране на жените - цялата съвременна култура е направена така, че да манипулира жената, всички молове и целия глобализъм е направен така, че да се харесва на жената и всички модни течения в поведението и вкусовете са базирани на женската психика.

Така, който държи жените, той държи цялото човечество.

Сега това изречение добивам съвсем друго значение, нали...

Ако не знаеш женското не подлежи на литературен анализ.

Дааа... Придобива съвсем друго значение.

Знаете ли защо! Ето затова:

http://xcombg.net/index.php?topic=1065.msg39323#msg39323
Нарича се епи-евгеника.

Евгениката е учението за това как целенасочено да се отглеждат по-добри хора. Точно както градинарите знаят как да отглеждат по-добри растения, и както животновъдите знаят как да отглеждат по-добри животни, евгениците се занимават със социалното инженерство, посветено на развъждането на по-добри човешки същества.

Но евгениката се ограничава до култивиране на генетичните данни на популацията в един социум.

ЕПИ-евгеника означава ОТВЪД. Това е окултното учение, че СЪЗНАНИЕТО определя и ПРЕДопределя генетичното проявление.

Така че, докато евгениката е учението за култивиране на по-добра генетика, ЕПИ-евгениката е учението за култивиране СЪЗНАНИЯТА на индивидите в един социум, така че индиректно да се извършва генетично селектиране на следващите поколения.

Епи-евгениката е генетично манипулиране ЧРЕЗ културното влияние върху Съзнанието.

ЖЕНАТА Е ЦЕНТРАЛНИЯТ ОБЕКТ В ЕВГЕНИКАТА И ЕПИ-ЕВГЕНИКАТА

Това, което се случва в България, е че чуждодържавни разузнавания... или на Русия, или на САЩ, но едно е сигурно - че са сатанински и илюминатски образувания... използват КЛАСИЧЕСКИТЕ МЕТОДИ НА ПРОПАГАНДАТА, за да създадат в България балканска форма на ФЕМИНИСТИЧНА СЕКТА с цел евгенно генетично манипулиране на нарочно предварително обезлюдените зони.
« Последна редакция: (Сряда) 28 Декември 2016, 12:59 от форум » Активен

Неактивен Dorssay
Sr. Member

« Отговор #71 -: (Сряда) 28 Декември 2016, 18:06 »

Митко

В случая с въпросната госпожа и автор на горепосоченото произведение , направих опит да се пошегувам дълбокомисленно (да ме прощава Паци1 , но имам право на лично неангажиращо мнение), а то виж каква дискусия се получи.
Тук някои ментални чикиджии даже направиха цял анализ по отношение на Мъжкото и Женското начало на Вселената. То по тая логика същия смисъл може да намери и да се направи и анализ на процеса на деленето на зелената еуглена

Ако да съм откровен , понеже знам български език , разбирам думите на "произведението" , т.е. чета ги буквално и разбирам какво пише , но не мога да направя никаква смислена връзка и да ги подредя в някакво послание.
За мен този текст е хаотичен набор на думи изплували от едно объркано Съзнание , което няма ясна представа нито къде живее , нито защо живее.

...........Шефовете са мръсници и крадци ...
...........Народа е окраден.........
...........България е унищожена
..........
и на фона на тези бълнувания неистовата надежда , че ВЪЗМЕЗДИЕТО ще сподели всички "мръсници" и "народни изедници".

Тази позиция - освен да се давиш в собствената си злоба и жлъч - нищо друго няма да донесе.
Много ми хареса един вебинар дето следя някои изяви на по-разумни хора от мен.
По повод на това , кои хора са "добри" и кои "лоши".
т.е. общоприетото мнение , че по презумция богаташите са "мръсници" и "крадци" , а бедните са добри

Същността на тезата му беше , че НЕ парите и богатството правят човека мръсник и изедник. Просто човек е такъв , какъвто е , а такъв го прави самата ВЪЗМОЖНОСТ да си го позволи да бъде лош.

А НИЕ , бедните и окрадени представители на народа сме "добри" просто защото нямме възможността да сме лоши. Некадърни сме , нямаме пари , нямаме влияние , нямаме възможност и затова сме "добри" и плюем всичко около себе си и се надяваме КОСМОСА да се срути върху ЗЕМЯТА и да накаже Шефа ......... ха ха ха ах ...хо хо хо хо
Това ми е мнението за произведението.

Но по съществото на спора дето се завъртя - е ли е уместно госпожата да присъства на нашия (или подобен) форум?

Мнението ми Митак:

Да !!! Уместно е.
Нейните бълнувания с нищо не са по-лоши , или да имат по-малко право на изява от бълнуванията и откровенията на някои многоуважавани персонажи тук , дето под ника си имат статуса "Hero Mеmber"
« Последна редакция: (Сряда) 28 Декември 2016, 18:13 от Dorssay » Активен
Неактивен meander
Hero Member
Публикации: 1798
"Муха влиза само в отворена уста"

« Отговор #72 -: (Сряда) 28 Декември 2016, 18:26 »

Grin Grin
Форум/п.
Цитат
Въпросът ми беше, какво постига meadner с този си пропаганден коментар?

Той просто иска ДА ЗАЩИТИ РАЗОБЛИЧЕНАТА ПРОПАГАНДА в горната ми публикация!
Беше ми интересен докато разбера какъв вид си.Има само един вид който мрази всичко Земно,и това са юдите/двуполовите.За мене ти си от тях.И аз бях решил да спра да пиша тук ма ти ма подразни.Весело изкарване върху скарата/фурната.
 Cool
П.п.А и тука е главен фактор ТЯ Земята,ако не ви понася прав ви път.
А и за ваша неудобност всичко ще стане през енергийното,нали там сте "царе",само ми е чудно къде се крие кьоравия,ма няма къде да иде ще се покаже и жална ви майка.
« Последна редакция: (Сряда) 28 Декември 2016, 18:32 от meander » Активен

Ако кажеш истината, не ти се налага да лъжеш.
Ако не знаеш какво да правиш, ела на себе си.

„Ползата от книгата за този, който няма собствен ум,
       е като ползата от огледало за слепия.”
Неактивен МИТКО
Restricted
*
Публикации: 1892

« Отговор #73 -: (Сряда) 28 Декември 2016, 19:45 »

Дорсой

Не  смятам,  че  парите  правят  човека  лош  или  добър,  но  със  сигурност  увеличават  възможността  да  изявиш  доброто  или  лошото  в   себе  си  в  по-големи  мащаби. 

Активен

Въобръжението  е  по-важно  от  знанието
Неактивен форум
Hero Member

« Отговор #74 -: (Сряда) 28 Декември 2016, 20:17 »

Меандре, истината е, че това, в което си си измислил да вярваш, е една орязана и ограничена версия на случващата се около теб действителност, като целта на тази илюзия е да ти спести всичко онова, което дълбоко те наранява.

Измислените ти вярвания целят генерално да опростяват и да смегчават чрез евфемизми обективната действителност, защото си като децата и просто не можеш да понесеш нещата каквито наистина са.

И това е един синдром на цяла епидемия.. Както виждаш, Паци1 и Дора са ти лика-прилика, и още много хора. Вашето множество е най-калоричния пълнеж за ВСЯКАКВИ сектантски структури.
Активен

Страници: 1 ... 3 4 [5] 6 7   Нагоре
  Изпечатай  

Отиди на: