Страници: 1 [2] 3 4   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Билки и билколечение  (Прочетена 11430 пъти)
0 Членове и 1 Гост преглежда(т) тази тема.
Неактивен user
Hero Member
Публикации: 723

« Отговор #15 -: (Петък) 10 Май 2013, 20:06 »

Вещичка, нещо не си дочела какво написах.
Казах ти тавипек. И линк ти дадох да видиш какво представлява. Той е с лавандула и разни други масла. Ти си реши да дишаш изпарения.
Активен
Неактивен Tangrata
Hero Member
Публикации: 779

« Отговор #16 -: (Събота) 11 Май 2013, 04:29 »

мен ако питаш, насили се да пиеш антибиотик. Сигурен съм има и такива, дето не дразнят стомаха.
Иначе точно от такива бронхити с алергии се развива много бързо астма, което е пак алергия.
И това вече е много страшно. Цял живот, дори и като си здрава, малко като те лъхне течението се задушаваш и се давиш в кашлица и хрипове. Собствен опит.

Също и временно спри всички солени, кисели, пържени и изобщо дразнещи храни. Намали храненето, спри цигарите, спри кафето, спри газираното, бирата, пий чай и тн.
Активен

"От човешката глупост по-забавно нещо няма. Това комиците са го открили много отдавна."
Неактивен Вещичка
Hero Member
Публикации: 820
Виждам те!

« Отговор #17 -: (Събота) 11 Май 2013, 07:02 »

спри всички солени, кисели, пържени и изобщо дразнещи храни. Намали храненето, спри цигарите, спри кафето, спри газираното, бирата, пий чай и тн.

Да, да, да прав си. Мааалко по-нагоре от нас, през 2-3 пресечки са гробищата... направо да отивам там и да си лягам...  hehe1 hehe1 hehe1

Относно антибиотика не ми пречи - пия го и след максимум 30 минути е издрайфан. И да се насилвам, и да не се, то единствения вариант на антибиотици е гентамицин *ъзно  Grin или някакъв друг, но на инжекция за да не минава през стомаха. Като съм била малка съм боледувала много често - кажи-речи всеки месец и са ме тъпчели с антибиотици. След 20-тата си година вече явно от пренасищане на организма съм развила тази непоносимост да ги пия, която не е базирана на алергична основа, а просто непоносимост към лекарства...
Активен

Неактивен Вещичка
Hero Member
Виждам те!

« Отговор #18 -: (Събота) 11 Май 2013, 07:04 »

Вещичка, нещо не си дочела какво написах.
Казах ти тавипек. И линк ти дадох да видиш какво представлява. Той е с лавандула и разни други масла. Ти си реши да дишаш изпарения.

Прочетох аз, ама ти казах, че ще пробвам първо с аромолампа и ако не стане, ще взема хаповете  Tongue .
Активен

Неактивен user
Hero Member

« Отговор #19 -: (Събота) 11 Май 2013, 10:28 »

Ама ти непоносимост към всякакви хапове ли имаш? Shocked
Защото те не са химия, а на билкова основа. Колко хапове и сиропи смених докато открия тавипека.
Активен
Неактивен Вещичка
Hero Member
Виждам те!

« Отговор #20 -: (Събота) 11 Май 2013, 10:34 »

Ами Калан, не знам точно ама с антибиотиците сме на вие и това е  Wink ...
Активен

Неактивен user
Hero Member

« Отговор #21 -: (Събота) 11 Май 2013, 12:16 »

Еми то тавипека не е антибиотик, а на билкова основа. Затова и ти го препоръчах. Ама ти си знаеш.
Активен
Неактивен bojinkata
Hero Member
Публикации: 7220
мислите определят съдбата ти

« Отговор #22 -: (Вторник) 20 Август 2013, 18:57 »

С този бурен едно време хранех овцете и прасетата, много го харесваха, а той ставал и за нас и то много полезен! Ама кой да знае!
Тученицата предпазва от инфаркт, диабет и рак

Едно подценявано у нас растение, което расте като бурен из посевите, е много скъп зеленчук зад граница.Полезните свойства на тученицатата преди десетилетия са били познати и у нас. Тя е била култивирана  и хората са приготвяли бурена в баници и салати. Сега у нас той няма стойност, но в Германия, например, е по-скъп от гроздето, в Турция, Гърция, САЩ и Мексико се продава по пазарите. В Индия се използва като лек за заздравяване на рани.

Преди векове тученицата е била смятана за мощно средство против магии. Хората разпръсквали растението около леглото, за да пази от зли духове. дори приготвяли от него муски, които носени близо до тялото, привличали късмета и любовта. Давали го на войници, преди да влязат в битка. Вярвало се е, че пази и от кошмари.  Китайците смятали, че растението съдържа растителен живак. В Гана и до днес то е символ на мира и се смесва с мазнина, за да действа като средство срещу злото. В религиозни церемониитученицата се използвала и за прочистване на духа след прекарано заболяване.

Още Хипократ е използвал растението за лекарство при гинекологични заболявания и кръвоизливи от матката. През 1 в. пр. Хр. римският учен от гръцки произход Диоскорид е написал в трудовете си, че тученицата изчиства от паразити и намалява главоболието.
Тученицата съдържа 7 пъти повече витамин С от цитрусите

Тученицата съдържа 7 пъти повече витамин С от цитрусовите плодове. Мастните киселини, Омега-3 (α-линоленова киселина) в нея са пет пъти повече отколкото в спанака. Съдържанието им е по-високо дори от някои рибни масла. Те спомагат за пречистване на кръвта и предпазват кръвоносните съдове от натрупване на плаки. Освен това пазят от склерозиране на съдовете и съответно от инфаркт.
В чужбина тученицата е много скъп зеленчук, семената й – също.
Богата е на витамини А, В6, В9, минерали – калций, калий, натрий, магнезий и фосфор, манган и желязо.

Тученицата е великолепно природно средство при профилактика и лечение на болести на очите (съдържанието на витамин А е 1320 IU/100 г, което е 44% от препоръчителния дневен прием),  тя регулира нивото на кръвната захар, предпазва сърдечно-съдовата и хормоналната система, пази от инфаркти, високо кръвно и затлъстяване.  Благодарение на калия и магнезия, предпазва от аритмия, подобрява сърдечната дейност и стимулира цялата имунна система. Помага при мигрена и напрежение в мускулите, артрит, кашлица и изгаряния.
Тученицата предпазва и от рак
Тученицата предпазва организма от действието на свободните радикали, тъй като съдържа два вида пигменти, които са мощни антиоксиданти – бетацианин и бетаксантин.
 За ядене от тученицата стават листата и стъблата. Растението може да се използва като добавка към салатата или основен зеленчук, от него може да се приготвя таратор и пресни сокове. Тученицата може да се добави и към обичайни рецепти със спанак и лапад.

Част от антиоксидантните свойства на бурена намаляват при топлинна обработка, но част от минералите, флавоноидите и каротина могат да се запазят при приготвяне на пара.

http://agronovinite.com/tuchenica-burenat-protiv-infarkti-i-rak/
http://g1club.blog.bg/politika/2013/08/20/tuchenica-burenyt-protiv-infarkti-i-rak-video.1141259
Активен

bojinkata
Неактивен Вещичка
Hero Member
Виждам те!

« Отговор #23 -: (Вторник) 20 Август 2013, 21:10 »

МЕД ОТ БОРОВИ ВРЪХЧЕТА

Продукти за 1 доза:
2 шепи борови връхчета
1 с.л. липов цвят
1 с.л. риган
1 с.л. мащерка
1 с.л. бял равнец

Приготвяне:
* Всичко се смесва в дълбока тенджера.
* Залива се със студена вода докато се покрие сместа.
* Престоява захлюпено 24 часа.
* Прецежда се през марля.
* На 1л течност се добавя 1кг захар.
* Вари се 1 - 1 и 1/2 часа до гъстотата на мед.
* Накрая се добавя 1 ч.л. лимонтозу и 1 с.л. коняк.
* Насипва се в бурканчета с винтови капачки докато е горещо и се обръщат с дупето нагоре.

Много е полезно за настинки, болки в гърлото, бронхити.
Активен

Неактивен Вещичка
Hero Member
Виждам те!

« Отговор #24 -: (Вторник) 20 Август 2013, 21:16 »

Тибетска рецепта на младостта

100гр. лайка
100гр. жълт кантарион
100гр. имортела (безсмъртниче, жълт смил)
100гр. брезови пъпки

Билките се смесват и се затварят в голям буркан. Вечер 1 супена лъжица се залива с 0,5л. вряла вода и се кисне 20 минути. Прецежда се. Половината чай се подслажда с мед и се изпива. След това нито се яде, нито се пие - процедурата се прави преди лягане. На сутринта се подслажда останалата половина и се изпива 15-20 минути преди закуска. Така се продължава докато свърши сместта - на мен ми отне около 3 месеца.

Внимание: *урсът може да се повтори след 5 години!!!

След използването на тази настойка рязко се подобрява обмяната на веществата, организмът се прочиства от натрупванията на мазнини и варовик. Кръвоносните съдове стават по еластични и се предпазвате от склероза, инфаркт, хипертония, изчезва шумът в главата, виенето на свят, кожата става по-гладка и добива приятен, здрав вид.

Лично съм я изпробвала и има ефект  Wink .
Активен

Неактивен Bobi
Hero Member
Публикации: 666

« Отговор #25 -: (Петък) 23 Август 2013, 08:14 »

Божинка,много ме заинтригува с Тученицата.Знаеш ли дали има двойници-смятам да се поправя,водена от невежеството си-я изкоренявам и хвърлям.Видях снимките в нета-на същото ми прилича,което расте около доматите ми.Ще чакам информация до неделя,когато ще си приготвя шопска салата с тученица.И ако в понеделник не ви драсна ред- значи съм яла нещо друго  Grin
Активен
Неактивен МИТКО
Restricted
*
Публикации: 1892

« Отговор #26 -: (Петък) 23 Август 2013, 09:32 »

Същото  е!
Активен

Въобръжението  е  по-важно  от  знанието
Неактивен bojinkata
Hero Member
Публикации: 7220
мислите определят съдбата ти

« Отговор #27 -: (Петък) 23 Август 2013, 10:24 »

Нема страшно. Онзи ден, веднага след прочитането си направих таратор и салата.  Бе толкоз животни съм изхранил с нея, едно не се е гътнало. Въз кисела е на вкус, става за ядене пък и без пари. Аз я бера от луфта между плочките на тротоара. Сочна и зелена. Давай народе! Grin
Активен

bojinkata
Неактивен alexxx39
Full Member
Публикации: 182

« Отговор #28 -: (Събота) 24 Август 2013, 20:43 »

По моя край и викат тлъченица,или тлъстига,едно време като бях малък през цялато лято и есента се ходеше организирано от целата фамилия нафамилните лозя да  се обработват и там на обяд мъжете задължително сядаха на ракиика със салатка която също задължително се правеше от тлъченица ,не че нямаше и други зеленчуци ,но тях ги правеха вечер на салатка а тлъченицата цял ден си я копал със мотиката из редовете и направо си е готова след измиване за обедната салата,и аз със братовчедите колко такава салата съм изял не знам,но когато пораснах и хванах житейския си път във по големите градове ,забравих за този деликатес от детството,благодаря за спомените който отключи Божинка върнах се във детските години ,като билка е незаменима и страшно полезна за стомаха.
Активен
Неактивен M37_Unseen
Newbie
*
Публикации: 38

« Отговор #29 -: (Неделя) 25 Август 2013, 07:38 »

Използвал съм смрадлика за третиране на рани.Мисля, че смрадликата е най-доброто средство за третиране на току-що оперирани части.
Активен
Страници: 1 [2] 3 4   Нагоре
  Изпечатай  

Отиди на: