Страници: 1 ... 5 6 [7] 8 9 ... 32   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: За любовта  (Прочетена 24925 пъти)
0 Членове и 1 Гост преглежда(т) тази тема.
Неактивен Вещичка
Hero Member
Публикации: 820
Виждам те!

« Отговор #90 -: (Петък) 28 Декември 2012, 08:46 »

Олде,

баш ми е през крачолите кво ще направят стадо клявки - това е изборът на техните души или ВА, ако имат такива. Дан съм ги поплюла аз, че да ме мятат мен. Докато не се осъзнаят могат и целият свят да обвиняват за "нещастието" си и пак нищо няма да се получи.

И мъжката гледна точка - поне на мъже, които познавам е такава като моята. Е, говоря за осъзнати мъже все пак  Tongue...

И още нещо: ама хич и не ми пука какво мисли останалия свят по този въпрос. Както те имат право да си изкажат мнението, така и аз имам същото право. Още от детската градина винаги съм била на терсене, така че и сега продължава да е същото  Laugh...
Активен

Неактивен mira
Hero Member
Публикации: 1507
живота е изумително приключение

« Отговор #91 -: (Петък) 28 Декември 2012, 08:49 »

Ей го Мира все на его го обяснява, но тя гледа от гледна точка на едно друго съзнание.  
Ей го пак: ама не можеш да се спреш и това е...Остави Мира на мира, не ме анализирай, защото НЕ ме познаваш. Спри се де...И не ме изкарвай такава, каквато не съм, защото не ми знаеш нито представите, нито живота, нито мотивите. В този спор /разговор/ аз присъствам по същество, защитавам ТЕЗА, а не личния си път.
Спри се НАИСТИНА с личните "анализи" по мой адрес. И води разговора /спора/ само с аргументи, без да намесваш личността ми. Мерси.

Активен

Добрите решения идват с опита, а голяма част от опита идва с лошите решения...
Неактивен Psyhea
Hero Member
Публикации: 2720
Дата на регистрация 2012-12-12!

« Отговор #92 -: (Петък) 28 Декември 2012, 11:26 »

hi Вещичка благодаря за отговора.

Девочки я малко по споко, че ако ви прочетат писаниците жени които немогат да имат деца а го искат с цялото си сърце, ще ви разпнат!
Това е вашата гледна точка но интересното е другата , мъжката  Wink, я като всезнайки кажете нашето участие в тази "далавера" какво е.
Що вика вещичка..Боли ме фара,на коя де и болката!Кат не могат да раждат,да осиновят бе!Ама нееее..Друго си е да е"тяхно"!Откъде на къде ще гледат ромче някво,че и после ще ги наследи..Желанието да имаш дете е жива проба ЕГОИЗЪМ!А питай някоя ялова лелка що иска да ражда дете?Ако в об-вото беше излязла мода,цивилизованите да се раждат от епруветка,силно се съмнявам,че дамите щяха да искаха да се козят. Ъъъ..тва де..Да бременеят.
АМа има време де..И тва чудо наближава.Да им видя тогава мотивите Grin
Активен
Неактивен МИТКО
Hero Member
Публикации: 1655

« Отговор #93 -: (Петък) 28 Декември 2012, 12:14 »

Интересна  дискусия!!!!!!
      Но  да  попитам  дамите - За  какво  бихте  дали  живота  си?
      Какво  мислите  за  жените  осиновили  второ  дете  (първото  си  е  тяхно)?
      Какво  бихте  дали  от  себе  си  за  другите?   
      Попитах  преди  Вещичка  какво  може  да  я  накара  да  поеме  отглеждането  на  внуците  си?
     Чета  мненията  ви  и  все  повече  си  обичам  бабата,  защото  не  разсъждава  като  вас! 
     Какво  мислите  за  осиновяването? 
Активен

Въобръжението  е  по-важно  от  знанието
Неактивен Psyhea
Hero Member

« Отговор #94 -: (Петък) 28 Декември 2012, 12:56 »

Митко,родителстването по принцип е свещен акт и според мен еквивалент на сътворението.Възможност да"създадем нещо"и да изпитаме любовта към онова което сме сътворили.Илюзия..Но върши чудесна работа.
Сега..аз и по напред писах какви трябва да бъдат(според мен)подбудите и мотивите за да стане човек родител.
Ако това става с ясната мисъл,че ставаш "домакин" и гид,на едно"празно"съзнание,ако ставаш родител с идеята,че това е акт преди всичко на взаимно учебен процес..Акт на грижа и отговорност които съвсем не се измерват само с декорите(дадената плътност и реалност),а касаят еволюцията както на"тяхното дете"така и на Цялото..Тогава родителстването би добило съвсем друг смисъл.И само и единствено тогава,можем да бъдем адекватни родители.Колко жени раждат тела със съзнанието,че в тези тела влизат души?Автономни единици,принадлежащи само и единствено на себе си,не на майката,не таткото,баби,лели,общество..
За осиновяването темата е широкообхватна,деликатна и многопластова.За това ще ти кажа само,че и там има ЕГО!
Задоволяване на вътрешни потребности преди всичко.Малко са жените които осиновяват заради самото дете.За съжаление повечето го правят заради себе си.Познавам жена с дете.Голям син.Осиновиха малко миченце.Някъде на 2-3г.Жената е с втори брак от дълги години,мъжа е по-млад от нея.Колкото и прекрасно да изглежда всичко острани,разбрах,че във времето на връзката им жената е абортирала умишлено,след което се оказва,че повече деца..йок!Мъжа обаче мечтае да бъде баща,а нейният син е вече голям почти 20 год.И така решават да си осиновят детенце.Почва се едно ходене по мъките,щото процедурите бавни и тромави..И всички дружно им ръкопляскат..Но..Акт на геройство ли е,или задоволяване на собствени нужди и потребности?В което няма лошо..Важното е резултата да е позитивен и градивен.Ама да не ми излизат с номера за безкористност.А да..Същите са имали само една едничка претенция или изискване,условие,не знам как точно се води,че не съм запозната с процедурите и протокола,ма те имали само едно искане.Детето да не е ромче Huh?
..И тука да направя вметка само..За да осиновите дете,има норми,изисквания които тряя да се покрият.Което всъщност не е лошо,но ако обществото имаше такива норми които трябва да се покрият преди един човек изобщо да стане родител,тогава може би нямаше да има толкова деца за осиновяване.Замислете се.Правителствата ни изискват какви ли не абсурдни хартийки и удостоверения за някви незначителни дейности,вкл.документ,че си псих.здрав,за да можеш да шофираш,НО...на никой не му пука,кви субекти стават родители!Всяка откачалка може да се сдобие с дете,което после да насилва,малтретира,тормози,продава,убива..и въобще..въпреки смешните и жалки опити за закрила на детето,от страна на обществото..Тва е пародия.И само по себе показва,колко се цени човешкия живот,въпреки всички фалшиви норми и правила които са създадени най-вече като прах в очите на хората..
Таа..така.Далеч сме от алтруизма.Което не значи,че няма хора неспособни на такъв.Има.Но са много,много малко.

Какво бих дала на другите?Ма на 'другите"не е им ли е достатъчно,че озарявам тая планета с присъствието красотата си?! Kiss
« Последна редакция: (Петък) 28 Декември 2012, 13:16 от Psyhea » Активен
Неактивен Вещичка
Hero Member
Виждам те!

« Отговор #95 -: (Петък) 28 Декември 2012, 13:28 »

Митак,

аз не живея в хипотези и евентуалности! Казах ти и предния път: ако стане ще го мисля тогава! Ама сега да дъвча и предъвквам дивотии от всякакъв род и да запълвам СЕГА-то си с нещо което не би станало, това лично за мен е безмислено.

И за кво да давам живота си? Пак казвам: ако се наложи ще го мисля  Tongue. А и нали знаеш, че ти може и да даваш, ама ако ВА е на друго мнение, ми давай си кат си нямаш работа  Grin...

И още нещо: ВА е Творец сам по себе си! Той е Единствено, Безусловено, Светлинно Същество/Единица. Той не се множи и не ражда! Тва за разплода при хората е продиктувано от наложената втора матрица над този свят, защото Творците на втората матрица имат нужда от Души  Wink. На човека му са отнети останалите нишки на ДНК-то му и му е оставена там сал една двойна спирала за размножение. Ако ти като Душа тръгнала по Пътя се свържеш с ВА и активираш останалите си нишки ДНК, които междувременно си плуват в безтегловност около фините ти тела, то ще мислиш по съвсем друг начин. Докато обаче не се откъснеш от първата двойна спирала на физическото си тяло, то никога няма да разбереш инакво мислещите.

Цитат
Какво бих дала на другите?Ма на 'другите"не е им ли е достатъчно,че озарявам тая планета с присъствието красотата си?! Kiss

Евалата маце  gimmefive, е тва е приказка!

За кво трябва да даваш нещо бе. Вие още ли не сте осъзнали кво точно адж*ба е тялото човешко, че все нещо видиш ли да се дава. Физическият ни носител е единственото нещо, което може да вкара вибрацията на Душата тука в материалният свят. Дори и неосъзнат даден индивид си носи тази Божествена вибрация тука и това е. Всичко е енергия и тази енергия си взаимодейства с материалният свят. По какъв друг начин да влезе бърза вибрация в бавната без да я разруши - тва е единствения!
Активен

Неактивен МИТКО
Hero Member
Публикации: 1655

« Отговор #96 -: (Петък) 28 Декември 2012, 15:15 »

Много  сме  различни!
Активен

Въобръжението  е  по-важно  от  знанието
Неактивен user
Hero Member
Публикации: 723

« Отговор #97 -: (Петък) 28 Декември 2012, 15:37 »

За  какво  бихте  дали  живота  си? - Не мога да гадая. Досега не ми се случвало да си го жертвам буквално. Grin Но в преносен смисъл съм го правила.
      Какво  мислите  за  жените  осиновили  второ  дете  (първото  си  е  тяхно)?
Лошо няма.

Какво  бихте  дали  от  себе  си  за  другите?   
      Каквото мога и искам давам. Иначе толкова съм давала, а накрая са ми отхапвали ръката дето има една приказка. Дали е време вече да спра да давам? Undecided
 Дава се когато искаш. А не защото някъде някой ти втълпил, че така е редно. И да се правим на добрички пред някой там на небето.

Какво  мислите  за  осиновяването?  - Няма лошо. Само да са читави осиновителите.

Иначе е много тъпо да не искаш да осиновиш ромче. Такива хора не случайно са наказани понякога да нямат деца.
Имам позната осинови негърче преди време. Искаше първо много едно ромче, че имало много весели големи черни очи, но нещо май не е станало и са го взели други. Не е чак толкова важно кой ражда и прави едно дете. А кой го отглежда. Другото всеки го може.

Активен
Неактивен Psyhea
Hero Member

« Отговор #98 -: (Петък) 28 Декември 2012, 15:40 »

Много  сме  различни!
Е да де..Ма нали в тва и е чара на планетата. Wink
Не е чак толкова важно кой ражда и прави едно дете. А кой го отглежда. Другото всеки го може.
Така,така..Ма днк-матрицата шепне"Абе друго си е да е твое"..Демек да ти носи гените.Иначе..Нямаше да е зле тия дето имат желание за детска градина у дома,место да създават нови и нови биологични автобуси,до-добре да се заемат с наличните вече такива.Ако всяко семейство имаше право на едно биологично и ако иска второ,то задължително да е осиновено и едва тогава право на 3,4,5-то и т.н.отново биологични..Ако имаше такава практика,нямаше да има деца по-домовете.
Обаче повечето хора са способни на родителска любов най-вече към тяхната си семка/кръв,просто щот такива са им програмите.Животински.Базисното"днк",както и рептилоидният мозък,който е общо и за бозайника и за човека.  
Децата били най-голямото богатство?Мооля?Можа да бъдат,а може и да се превърнат в извор на небивала мизерия!Примери за изхвърлени родители спящи в кашони по улиците,колкото щете!
А едно време са се множали,че не се е знаело кое от котилото ще оцелее.Раждат по 6,7 и им оцеляват по 3,4..
« Последна редакция: (Петък) 28 Декември 2012, 15:54 от Psyhea » Активен
Неактивен old4
Hero Member
Публикации: 1105

« Отговор #99 -: (Петък) 28 Декември 2012, 17:35 »

Прочетох ви "творбите", мисля че не сте искрени  Wink.
Активен
Неактивен mira
Hero Member
Публикации: 1507
живота е изумително приключение

« Отговор #100 -: (Петък) 28 Декември 2012, 17:47 »

...на този акъл ако трябва да правя деца - тцъ не, мерси! В тези времена е по реално да вкараш някоя животинска инкарнация в играта, отколкото ВА.
И аз съм си го мислила това, но от друга страна, точно трудните времена са подходящи ВА да се самоизпита и самодокаже...?!
Физическият ни носител е единственото нещо, което може да вкара вибрацията на Душата тука в материалният свят. Дори и неосъзнат даден индивид си носи тази Божествена вибрация тука и това е. Всичко е енергия и тази енергия си взаимодейства с материалният свят. По какъв друг начин да влезе бърза вибрация в бавната без да я разруши - тва е единствения!
Присъединявам се. Хубаво го каза. hi
Много  сме  различни!
Не сме чак толкова. Просто ползваме различни програми...  Wink
повечето хора са способни на родителска любов най-вече към тяхната си семка/кръв,просто щот такива са им програмите.Животински.Базисното"днк",както и рептилоидният мозък,който е общо и за бозайника и за човека.  
......
А едно време са се множали,че не се е знаело кое от котилото ще оцелее.Раждат по 6,7 и им оцеляват по 3,4..
Така е.  hi
Дава се когато искаш./!!!!!!!!!!!!!!!/ А не защото някъде някой ти втълпил, че така е редно. И да се правим на добрички пред някой там на небето.    
Ето това е то!  hi
Прочетох ви "творбите", мисля че не сте искрени  Wink.
Напротив, това е искреност до дъното на..."заешката дупка", хубаво-не хубаво - истината...Друг въпрос е, че във всеки от нас живее човек, комуто нищо човешко не му е чуждо...Аз си обичам детето. "Моето". И си позволявам да бъда човек с всичко произтичащо от това. Но! Ако ме попитат какви са ми мотивите: ще си призная истината: егоистични са. Точно както бяха изредени по-горе от Вещичка.
Активен

Добрите решения идват с опита, а голяма част от опита идва с лошите решения...
Неактивен Psyhea
Hero Member

« Отговор #101 -: (Петък) 28 Декември 2012, 18:13 »

Прочетох ви "творбите", мисля че не сте искрени  Wink.
За кое не сме искрени бе Олд?Аз ти казвам(а гледам,че и другите така отговарят),че от чист егоизъм съм родила дете.Какво друго да ти кажа?Че съм алтруист ли?
Активен
Неактивен Вещичка
Hero Member
Виждам те!

« Отговор #102 -: (Петък) 28 Декември 2012, 18:18 »

Олде,

напълно искрена съм! Знам как звуча отстрани, но много отдавна съм свикнала да бъда напреки на обществото, тъй че ми е все тая  drinks. Ако не бях напреки, то нямаше да бъда аз - Път братче, трябва да се върви, че и да се обичаш безусловно. Или го правиш, или си нещастен до края на дните си  Wink...

Знаеш ли колко е разтоварващо, когато откриеш истинското си аз под пластовете мръсотия натрупана от общество, роднини, възпитание, морали, етики и прочие простотии. Когато се изтръскаш като мокро куче от всичката тая свинщина и ти олеква, ама така ти олеква, че чак ти иде да летиш и да крещиш: майната ви тъпацииииииииииии  lol lol lol...

Активен

Неактивен old4
Hero Member
Публикации: 1105

« Отговор #103 -: (Петък) 28 Декември 2012, 19:17 »

Хех его,  ами без него няма живот бре момичета  Wink. Там където си мислите че няма его е друга бира  Wink, ама отде знаете че няма .... тоя ви ВП (висш праз) за чий ва праща тук а? Ами да си начеше егото на за туй , а Оня що не си е седял на "*ъза"  сам замислено ами насътворил сума боклук А ? Ами от ВЕ  ( висшето его ) ето така трябва да му казвате  Grin.

П.С. ВЕ ако не беше си "понаправил" "дечица" щеше вече да го няма  Wink. А тия дето мислят само за дупето си мислейки че ша фанат оня за "куйрука" са най големите егоисти, така мисля аз още от първи клас  Grin.  
« Последна редакция: (Петък) 28 Декември 2012, 19:39 от old4 » Активен
Неактивен Вещичка
Hero Member
Виждам те!

« Отговор #104 -: (Петък) 28 Декември 2012, 19:43 »

Ама чадо, нали знаеш, че мислите творят реалността. Каквото си мислиш - то става реалност и туй то.

Понеже съм голям фен на вампирските филми и няма да забравя една реплика на вампирската кралица на Луизиана към единия си подчинен, по повод една вакханка. Подчиненият се интересуваше как да я убие и беше изумен, че имало безсмъртни същества. Та кралицата каза нещо от сорта:

- Защо се чудиш, че е безсмъртна? Тя сама го вярва и съответно е станала такава! Няма как да я убиеш освен ако тя не пожелае това!

Та мисълта ми е, че това в което вярваме ни обуславя като същности. Най-малката градивна частица във вселена е мисълта. Това е първият херметичен закон: Цялото е Ум - Вселената е Ментална!

Относно егото и съзнанието: има два вида его. Първият вид е его/съзнание - това е вида на средностатистическият човек на тази планета. Вторият вид е свръхего/свръхсъзнание - вида на осъзнатият индивид направил връзка с ВА. Той вече действа от гледна точка на висшите реалии и Пътя си в този живот. Едва когато се обедини съзнание с подсъзнание, едва тогава нещата преминават на високата плоскост.

Его винаги ще има, но зависи от човека кое его използва  Wink. А не съдя егото като такова - има го, нужно е. Ти знаеш ли, че ако го няма егото да ги управлява то всичките ти фини тела дето имат и те по някакво макар и минимално съзнание колкото да си изпълняват функциите, че ти ще бъдеш ходещ шизофреник, щото всяко тяло ще си мрънка за себе си и в главата ти ще стане пълен мармалад  Cool...
Активен

Страници: 1 ... 5 6 [7] 8 9 ... 32   Нагоре
  Изпечатай  

Отиди на: