Страници: 1 ... 4 5 [6] 7 8 ... 32   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: За любовта  (Прочетена 25887 пъти)
0 Членове и 1 Гост преглежда(т) тази тема.
Неактивен old4
Hero Member
Публикации: 1105

« Отговор #75 -: (Четвъртък) 27 Декември 2012, 17:11 »

И тук говоря за НАИСТИНА първопричината, защото ТЯ е най-важната!

hi, изплюй камъчето и не ни мъчи повече, гледай обаче да е по народному сиреч по простичко, като за мен например.

П.С.Цял живот я отричам, белким на дърти години разбера истината.
Активен
Неактивен user
Hero Member
Публикации: 723

« Отговор #76 -: (Четвъртък) 27 Декември 2012, 17:55 »

Като се замисля май единствената истинска любов е тази между родител и дете. Едно дете каквото и да направи през годините родителя винаги ще го обича. Даже  и като го нашамароса пак ще го обича.
А другите не че не са, ама идват и си отиват.
Активен
Неактивен Psyhea
Restricted
*
Публикации: 3138
Дата на регистрация 2012-12-12!

« Отговор #77 -: (Четвъртък) 27 Декември 2012, 18:31 »

Донякъде вярно,но да не забравяме,че именно родителската любов е най-егоистична!
Мойто гардже най-хубавото!
Изобщо..точно тая любов май,в повечето случаи е типичен пример за егоизъм.
Активен
Неактивен user
Hero Member

« Отговор #78 -: (Четвъртък) 27 Декември 2012, 18:55 »

Ми я тогава си зарежете децата. Grin
Защо да е най-егоистична?
Активен
Неактивен Вещичка
Hero Member
Публикации: 820
Виждам те!

« Отговор #79 -: (Четвъртък) 27 Декември 2012, 19:45 »

Защо да е най-егоистична?

Списък на причините, които съм чувала от хората за да имат деца:

1. Да ми осмисли живота. - Абе идиот, ако живота ти е безмислен, то ако ще и 10 деца да родиш, то пак ще си остане безмислен. Просто е ще е пълен с нерви и липса на време за себе си!

2. Да ме гледа на стари години. - И това, ако не е егоизъм, здраве му кажи!

3. Да поеме бизнеса, който аз съм изградил. - Малоумник, що си мислиш, че детето ти ще иска да работи това, което ти си работил!?!

4. Да наследят семейните ценности и да се продължава славата на рода ни. - Типично ДНК ориентирани и следващи орионски команди!

5. Да ми продължат името. - Баси, и тва изобщо не е егоистично нали  Grin Grin Grin...

6. Да превърнем любовта ни с мъжа ми в нещо градивно. - Пълни простотии, ако под любов разбираш търкалянето в сеното и ако само по този начин виждаш развитието на една любов, по-добре иди се гръмни за да не се мъчиш!

7. Презерватива се пукна, а мен ме е страх да правя аборт. - И тва не е егоистично нали  rofl2 rofl2 rofl2...

Е кво! Трябва ли да продължавам малоумния списък или това е достатъчно?  Wink
Активен

Неактивен mira
Hero Member
Публикации: 1507
живота е изумително приключение

« Отговор #80 -: (Четвъртък) 27 Декември 2012, 19:50 »

Напълно се присъединявам към списъка на Вещичка. Това е корена на мотивацията да имаш дете...Както и да го въртим и да сучем, фактите са си факти. Егоистичен мотив стои в дъното на това желание. Съгласна съм 100%.
Като се замисля май единствената истинска любов е тази между родител и дете. Едно дете каквото и да направи през годините родителя винаги ще го обича. 
Доближаваме се с някои елементи до "истинската" /за мен това значи "безусловната", Божията/ Любов, но пак е твърде бледо...Елементи тук-там, чат-пат... по мое скромно мнение - далече сме..
Ама това не значи да се отказваме да опитваме...
Активен

Добрите решения идват с опита, а голяма част от опита идва с лошите решения...
Неактивен old4
Hero Member

« Отговор #81 -: (Четвъртък) 27 Декември 2012, 20:47 »

Абе тя божията любов щот ви е толкова ясна че оплюхте набързо майчината   Sad, ама давайте аз попълвам "списъците"  Grin.
Активен
Неактивен user
Hero Member

« Отговор #82 -: (Четвъртък) 27 Декември 2012, 20:49 »

1. Да ми осмисли живота. - Абе идиот, ако живота ти е безмислен, то ако ще и 10 деца да родиш, то пак ще си остане безмислен. Просто е ще е пълен с нерви и липса на време за себе си!

Eй тва съм го чувала от кой ли не като причина да имат деца. Децата придавали смисъл на живота. Отчасти може. То си е инстинкт да се размножаваме. От друга страна не е много егоистично да дадеш времето си за друг, за неговия живот и добруване. Аз не съм майка, но като наблюдавам мои познати живота им се е променил доста. И съня са си загубили от грижа за някой друг. Това не е толкова егоистично колкото го изкарвате. Даже обратното. Има хора не искат деца просто защото не им се поема отговорност и искат да си живеят за себе си, а не за друг. И това съм чувала.

2. Да ме гледа на стари години. - И това, ако не е егоизъм, здраве му кажи!
Това си е егоизъм. Ми то ако не иска да те гледа? Ако пък това е причина някой да става родител по-добре да не се пъне, че от него нищо няма да стане.

3. Да поеме бизнеса, който аз съм изградил. - Малоумник, що си мислиш, че детето ти ще иска да работи това, което ти си работил!?!

И това е егоизъм. Малко са родителите които оставят децата да решат какво да правят с живота си.

4. Да наследят семейните ценности и да се продължава славата на рода ни. - Типично ДНК ориентирани и следващи орионски команди!

Пука ми за семейните ценности. Cool
А какво е това семейна ценност?

5. Да ми продължат името. - Баси, и тва изобщо не е егоистично нали  Grin Grin Grin...
Че в името ли е смисъла на живота? Shocked В едната фамилия.

6. Да превърнем любовта ни с мъжа ми в нещо градивно. - Пълни простотии, ако под любов разбираш търкалянето в сеното и ако само по този начин виждаш развитието на една любов, по-добре иди се гръмни за да не се мъчиш!
То любовта на двама ако не е била градивна до момента едва ли някво бебе ще я направи такава.

7. Презерватива се пукна, а мен ме е страх да правя аборт. - И тва не е егоистично нали  rofl2 rofl2 rofl2...
Това не го схващам защо да е егоистично. Виждам страхливост.
Че кво му е страшното на аборта. Има упойки бе хора. Grin

Иначе от тоя списък бая неща разпознавам в мои роднини. И тези неща са предизвикали доста проблеми.
Те ги раждат заради някакви си свои прищевки, но не осъзнават, че като отраснат онез келешчета си правят каквото си искат. Grin

Абе таз работа с безусловна любов ми е мътна и кървава. Няма такова животно. Винаги ще има условия.
И все пак смятам майчината любов за най-истинска от всички останали.
---
А вие дами защо решихте да имате деца? Заради тия неща в списъка или някакви други безусловни чувства?
Активен
Неактивен Вещичка
Hero Member
Виждам те!

« Отговор #83 -: (Четвъртък) 27 Декември 2012, 21:08 »

И тук говоря за НАИСТИНА първопричината, защото ТЯ е най-важната!

hi, изплюй камъчето и не ни мъчи повече, гледай обаче да е по народному сиреч по простичко, като за мен например.

П.С.Цял живот я отричам, белким на дърти години разбера истината.

Олде,

идеята ми е, че човек наистина може да обича безусловно!

Повечето от вас твърдят, че не може, защото зад това стоят други причини, обаче изобщо не е така. Ако вие сте прави, то ЕВОЛЮЦИЯ на ДУХА не съществува. Обаче аз ЗНАМ, че съм права, защото съм минала по много пътища, преживяла съм много неща и съм прескочила бариерата наречена "огледален свят".

Това не са просто думи. Всеки от вас знае за принципа на огледалото, а той е следният: по време на твоя си живот ти се оглеждаш в лицата и реакциите на другите и в същност ако някоя тяхна реакция не ти хареса, то ти не харесваш тази черта у себе си. Но това е само част от пътя на еволюцията на Духа. Идва момент, когато целият свят се интегрира вътре в теб и ти вече просто отразяваш света, но той не отразява теб!

В този момент ти вече си способен да обичаш безусловно. Тук е много важно да поясня, че всеки един акт е продиктуван от любов - дори и за забършеш шамар на някого. Може да ти звучи като оксиморон, но парадоксите в нашата Вселена са постулати  Tongue.

Затова и казах, че идва момент когато е много важно да се види първопричината за дадено действие, защото тя поражда веригата от събития след това. Давам ти прост пример: ако те видя да се върдаляш в някоя локва пиян и първото чувство, което изпитам е да ти помогна да си върнеш човешкият облик и да спреш да пиеш, то първата ми реакция ще е да ти обърша един ама ей така циганската/наопаки, та да те стресна  Grin. После вече мога да се хвана с операция по спасяването ти. Ако обаче в един момент реша, че ти не искаш да се поправиш, то ще те оставя на мира. Нямам Моралното /пиша Морално с главна буква, защото визирам Духовния Морал/ право да ти налагам моите решения.

Всичко това по-горе е базирано на безусловна любов. Тук не касаем егото като човешки фактор, ако говорим за его то е нещо много по-висше и се нарича Свръхсъзнание.

Говорех преди това за Лилит - Черната Луна. Луната е символа на емоциите, а Черната Луна на първопричините за всяка наша постъпка. Нарича се Черна, защото обикновено с течение на времето човек забравя за първопричината подтикнала го да направи дадено нещо, или пък така се деформира първоначалният ни план, че нищо не остава от него.

За да обичаш безусловно първо трябва да интегрираш целият свят у себе си, да се научиш да допускаш всичко и всички, да се научиш да живееш СЕГА, а не после, да обичаш СЕБЕ СИ БЕЗУСЛОВНО, да обединиш съзнание и подсъзнание в едно Свръхсъзнание, да направиш връзка с ВА и/или БА. Не можеш просто ей така да го направиш, защото не се получава.

Ей го Мира все на его го обяснява, но тя гледа от гледна точка на едно друго съзнание. Това е нейният път и тя има пълното право да върви по него. Не съм се драчела с нея нарочно, а се опитвах да я подтикна да види нещата и от друг ъгъл - като не пожела, аз се оттеглих. Нямам право да и натрапвам на нея или на който и да било моето си мнение, но пък имам право да го изкажа  Tongue...

И още нещо - минала съм по много криви пътища и залитания докато си изясня лично за себе си какво и защо. Както повечето овце на тая планета и аз бях заспала и се движех някак по ръба на стадото, защото винаги нещо отвътре ме е ръчкало да правя на пук на целия свят. Ама към 33-тата ми година взе да ми идва акъла, или пък взеха да ми стават повече въпросите без отговор и тогава започнах великото търсене, което ме е довело до този момент. Вече не търся, защото отговорите сами идват при мен, но това също е част от еволюцията на Духа...
Активен

Неактивен Вещичка
Hero Member
Виждам те!

« Отговор #84 -: (Четвъртък) 27 Декември 2012, 21:16 »

А вие дами защо решихте да имате деца? Заради тия неща в списъка или някакви други безусловни чувства?

Хахааа забавен въпрос. Омъжих се на 18,5 години влюбена до уши, залюхана тинейджърка и те сами си станаха ей така по между другото  lol lol lol... Кво да ти кажа - стаден инстинкт... Ама човек пораства и му идва акъла  Laugh...

Сега ги имам - да са ми живи и здрави, но на този акъл ако трябва да правя деца - тцъ не, мерси! В тези времена е по реално да вкараш някоя животинска инкарнация в играта, отколкото ВА. Мерси ама животни у дома имам достатъчно - кучка, котарак и зайка  Grin, добре че папагала се спомина  Wink.
Активен

Неактивен user
Hero Member

« Отговор #85 -: (Четвъртък) 27 Декември 2012, 21:30 »

Значи децата са правени с любов, а не заради онзи заухав списък.  Grin
По-добре тъй.
Активен
Неактивен Psyhea
Restricted
*
Публикации: 3138
Дата на регистрация 2012-12-12!

« Отговор #86 -: (Четвъртък) 27 Декември 2012, 22:24 »

Вещичке,пропусна най-важната причина.Т.е.най-често срещаната.Социума.Или иначе казано..
-Що имаш дете?
-Е как така що?Ми щото всички имат/така правят.
Което само по себе си значи 'ба ли му мама** що,ма тва ми е програмата!Човек трее се ожени,да има деца,да създаде семейство!Сякаш без биологични наследници,семейството се обезсмисля по дефолт.. Grin

А иначе и мойто е плод на голяма любов,ама такава..тривиална и егоистична..И го родих точно с идеята въпросната любов най-сетне да се"прояви"и да даде плод.
Тва ако не е егоизъм,не знам кво е!Исках тва дете,точно от въпросният мъж.Не съм искала видиш ли,е така..Просто дете..Исках да носи точно тия гени и точка!
А още по-малко пък съм раждала дете с идеята да"помогна"на още една душа по пътя на еволюцията и.Тц.Хич и не съм имала подобни алтруистични подбуди,когато реших да стана майка.
А именно такива трябват да бъдат родителските мотиви.Това е израза на безусловната любов към Бог.Т.е.към Себе.Ако родителстването беше преди всичко осъзнат акт на взаимен учебен процес,нещата щяха да бъдат различни!Колко са родителите,които благодарят на децата си за възможността чрез тях да изживеят ролята на родители?Плачевно малко.А колко са родителите приели децата си като своя собственост,даденост,творение?Много!!А парадоксалното и смешното е,че ние не създаваме човека/душата/същността!!Не.Ние създаваме единствено пижамата..Ааа,тва де..Биологичният костюм.Но нямаме никаква заслуга за създаването на онова дето ще анимира тоя костюм.И понякога си е жива томбола е кво ще се падне!

А ето..И вещичка е писала същото.. good
« Последна редакция: (Четвъртък) 27 Декември 2012, 22:33 от Psyhea » Активен
Неактивен Вещичка
Hero Member
Виждам те!

« Отговор #87 -: (Четвъртък) 27 Декември 2012, 23:16 »

Абе сетих се и за причината "щото така правят другите", ама беше късно вече за корекции и ме домръзя да я добавям по долу  Grin.
Активен

Неактивен user
Hero Member

« Отговор #88 -: (Петък) 28 Декември 2012, 00:33 »

Социума.Или иначе казано..
-Що имаш дете?
-Е как така що?Ми щото всички имат/така правят.
Сякаш без биологични наследници,семейството се обезсмисля по дефолт..

Ех тоя социум. Sad Повечето хора все гледат какво правят другите. Все имитират, все се съзтезават и т.н. И оттам идва и злобата и завистта като не успееш да си като някого си там. И накрая забравят да бъдат себе си.
Откак навърших 20 и досега все ме питат:
-Ти кога ще се омъжиш и ще родиш?
-И що трябва да го правя това.
- Ми щото всички хора така правят.
- Ми знаеш ли колко хора се самоубиват на ден в света. Що не ходиш като тях да правиш.  Grin Не ми давай тон в живота.
И до тук. Абе след време пак почват, ама нали съм устата та бързо им потушавам непоисканите съвети.

Иначе наистина едно семейство без  биологични наследници малко се обезмисля. Но пък ако има някакви пречки винаги може да се осинови.
Активен
Неактивен old4
Hero Member

« Отговор #89 -: (Петък) 28 Декември 2012, 07:17 »

hi Вещичка благодаря за отговора.

Девочки я малко по споко, че ако ви прочетат писаниците жени които немогат да имат деца а го искат с цялото си сърце, ще ви разпнат!
Това е вашата гледна точка но интересното е другата , мъжката  Wink, я като всезнайки кажете нашето участие в тази "далавера" какво е.
Активен
Страници: 1 ... 4 5 [6] 7 8 ... 32   Нагоре
  Изпечатай  

Отиди на: