Страници: 1 ... 3 4 [5] 6 7 ... 32   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: За любовта  (Прочетена 24923 пъти)
0 Членове и 1 Гост преглежда(т) тази тема.
Неактивен Psyhea
Hero Member
Публикации: 2720
Дата на регистрация 2012-12-12!

« Отговор #60 -: (Вторник) 25 Декември 2012, 14:11 »

Е да де..Ма в старанието си да опишеш съвършената безусловна любов, пропускаш действието!Без проява/действие/екшън/практически израз/,нещата както казах,са само утопия.Колкото и да се опитвате да  отречете практиката,факт е,че ако нямаше акт/практика/действие,нямаше да има към кво да изразявате любовта си.Айде холан..Че то дори Създателя ни си е позволил да изяви некво..."Аз".."Вид на Себеосъзнаване ли"..и аз не знам кво,точно,ма е факт,че нещо го е подтикнало към екшън/действие..Явно съзерцаването не  е било достатъчно..За тва е вложена и действие/сътворение.Грижи си/действа по въпроса,да ни има и да имаме поле за изява.Сътворението е практическият израз на Абсолюта..Не неговият философски и абстрактен такъв,а именно практически!Не може да се разглеждат едностранно нещата,и не знам кво е толкоз трудно да се вникне в смисъла на думата"практика".Баси..Без действие/акт/динамика/проявление/материя..квото искате тва го наречете..ма без този  елемент,нищо не е възможно!И ако филосфската същност на любовта е,да оставиш човека свободен да бъде себе си,то практическият израз е грижа.
Щото..мерси от любов без практически да я усещам..Такава любов е кат мартенско слънце..Грее,свети ма не топли
Концепцията за пшеницата е готино нещо,ама ако и не беше вложен екшъна/действието//грижата,тая пшеница да се"прояви",щяхме да се храним само с идеята за нея .
И на двама ви с Олд да поясня,че глаголът като понятие е измислен от хората за да пресъздаде действието/динамиката/движението/,но  самото движение/действие не е човешка измислица.Щото видиш ли мноо преди човека всичко е родено и създадено чрез действие/практика.Не чрез скиване.
Активен
Неактивен Psyhea
Hero Member

« Отговор #61 -: (Вторник) 25 Декември 2012, 15:48 »

Хм..И понеже все ме човърка..Се замислих..Уличната кучка егото ли я кара да се грижи за потомството си? Huh?
Активен
Неактивен old4
Hero Member
Публикации: 1105

« Отговор #62 -: (Вторник) 25 Декември 2012, 18:29 »

Малиииййй отде тръгна та де стигна ......  Shocked. Достатъчно е да поразсъждаваш само върху този откъс :
Цитат
3.Но когато сме със самосъзнанието на човеци, не е така и ние се мъчим да докараме тая вибрация, да я приземим с всякакви еквилибристики /глаголи/.

Ще натириш ли детето си без да ти пука дали ще е жадно и гладно както го правят кучетата? Остави ги намира тях те си знаят работата и то по добре от човеците  Wink.
Активен
Неактивен МИТКО
Hero Member
Публикации: 1655

« Отговор #63 -: (Вторник) 25 Декември 2012, 21:54 »

Деца  за  любовта

Група от професионалисти задали на деца от 4 до 8 години въпроса: „Какво според теб значи ЛЮБОВ?”
Отговорите, които получили, били по-смислени и по-дълбоки, отколкото някой е можел да очаква. Вижте и кажете какво мислите:

Когато баба получи артрит, тя не можеше повече да се навежда и да си лакира ноктите на краката. Оттогава дядо прави това вместо нея винаги дори след като и той получи артрит на ръцете. Това е любов.
Ребека – 8 години.

Когато някой те обича, той произнася името ти различно. Ти просто знаеш, че името ти е чисто, произнесено от него.
Били – 4 години

Любов е, когато едно момиче си слага парфюм и едно момче си слага афтършейв и те излизат заедно и се миришат.
Карл – 5 години

Любов е, когато ти отиваш да си купиш нещо за ядене и даваш на някого повече от твоя чипс, без да искаш той да ти дава изобщо от своя.
Криси – 6 години

Любов е това, което те кара да се усмихваш, когато си тъжен.
Тери – 4 години

Любов е, когато мама прави кафе на татко и сръбва от чашата му, преди да муя даде, за да е сигурна, че е хубаво и не пари.
Дани – 7 години

Любов е, когато се целуваш с някого през цялото време и когато се уморите да се целувате, ти искаш още да бъдеш с него и да си говорите още. Мама и татко са такива. Те изглеждат неприлично, когато се целуват.
Емили – 8 години

Любов е това, което е в стаята с теб на Коледа, ако ти спреш да отваряш подаръците си и се заслушаш.
Боби – 7 години

Ако искаш да се научиш да обичаш по-добре, трябва да започнеш с приятелите, които мразиш.
Ника – 6 години (ние имаме нужда от няколко милиона повече Ники на тази планета)

Любов е, когато казваш на едно момче, че харесваш ризата му, когато го виждаш с нея всеки ден.
Ноил – 7 години

Любов е, когато една стара жена и един стар мъж са още приятели, макар че се познават много добре.
Томи – 6 години

По време на моя рецитал по пиано, когато излязох на сцената, много се страхувах. Видях колко много хора има в залата! Всички ме гледаха. И видях татко, който ми махна с ръка и ми се усмихна. Той беше единственият, който направи това. Повече не се страхувах. Това е любов.
Синди – 8 години

Мама ме обича повече от всеки друг. Никой друг не ме целува, преди да си легна.
Клер – 6 години

Любов е, когато мама дава на татко най-хубавото парче от пилето.
Илейн – 5 години

Любов е, когато мама вижда татко мръсен и потен и въпреки това му казва, че е по-хубав от Робърт Редфорд.
Крис - 7 години

Любов е, когато кученцето те близва по лицето дори тогава, когато си го оставил цял ден само.
Мери-Ан – 4 години

Зная, че по-голямата ми сестра ме обича, защото ми дава всичките си стари дрехи, а после трябва да излезе и да си купи нови.
Лорен – 4 години

Когато обичаш някого, клепачите ти подскачат нагоре и надолу и очите ти излъчват звездички.
Карен – 7 години (каква представа!)

Любов е, когато мама вижда татко седнал на тоалетната, и не мисли, че това е срамно.
Марк – 6 години

Наистина не трябва да казваш на някого „Обичам те”, ако не мислиш така. Но ако го мислиш, то трябва да му го казваш много пъти. Защото хората забравят.
Джесика – 8 години

източник:

http://svirepolimonche.wordpress.com/2007/11/06/%d0%9a%d0%b0%d0%ba%d0%b2%d0%be-%d0%b5-%d0%bb%d1%8e%d0%b1%d0%be%d0%b2%d1%82%d0%b0/
« Последна редакция: (Вторник) 25 Декември 2012, 22:12 от МИТКО » Активен

Въобръжението  е  по-важно  от  знанието
Неактивен МИТКО
Hero Member

« Отговор #64 -: (Вторник) 25 Декември 2012, 22:38 »

Срещата на два характера е като взаимодействието между две химически вещества: ако има реакция и двете се трансформират.”      Карл Юнг.
„Любовта е като огън. Но дали ще стопли сърцето ви или ще изгори до основи къщата ви, е трудно да се каже.”       Джоун Крофорд, актриса (1908-1977)
„Всяка любов, която не е основана на приятелство, е като къща, построена върху пясък.”      Ела Уийлтър  Уилкокс, писателка (1850-1919)
"Любовта не познава свойта глъбина, додето не настъпи мигът на разлъка." Джубран Халил Джубран
"Истина и добро пораждат любов."
"Обичай и не се страхувай. Има взаимност."
"Истинската любов е грижовност и отдаване, хармония и мъдрост."
"Любовта е в този, който обича."
"В една любов трябва първо да има приятелство, после е любовта."
 "Никога не е късно човек да срещне някого."
"Любовта става омраза, омразата не става любов"
"В превратностите на света остава силната любов."
„Колкото повече ни заплашват, толкова по-малко обичаме. Интересно, излиза, че да обичаш някого без условия, означава, че не те интересува кой е той и какво прави! Излиза, че безусловната любов е същото като безразличие!”      Ричард Бах ("Едно")
„Ако обичаш някого, пусни го на свобода. Ако той се върне, е завинаги твой. Ако не се върне, значи никога не е бил.”
„Най-голямото щастие е да бъдеш обичан заради самия тебе или по-точно, да си обичан въпреки тебе.”        Виктор Юго
Мъдреците казват, че „три източника имат влеченията на човека: душата, разума и тялото. Влечението на душата поражда приятелството. Влечението на ума поражда уважението. Влечението на тялото поражда желанието. Съединяването на трите влечения ражда любовта.”
„Изключителната любов се среща по-често от съвършеното приятелство.”      Лабрюйер

„Най-много страдания в живота ни причиняват не тези, които мразим, а тези, които обичаме.”      Шилер

„Обичай и прави каквото си искаш, но трябва да си убеден, че здраво си закрепен за любовта.”
„Любов е да раздаваш винаги без жал и мигом да забравяш кому какво си дал.”     

Н. Захариева
„Независимо от всичките им недостатъци,хората повече от всичко са достойни за любов.”       Гьоте

„Мъжката ревност е разновидност на чувството за собственост”       Пол Лафарг

„Живеят само влюбените,останалите просто съществуват.”       Уилям Шекспир

„Достигни до истината отвъд разума.Любовта е мостът.”       Стивън Левайн

„Любовта не се състои в това двама души да се вторачат един в друг, а в това те да гледат в една посока.”          Антоан дьо Сент-Екзюпери
„С истинската любов е като с призраците; всеки говори за тях, но малцина са ги виждали.”       Ларошфуко

„Трябва да си търпелив. Любовта не винаги е идеална. Тя си е просто любов.” "Сватбеният агент"

„Любовта е всичко, което имаме - единственият начин да си помогнем един на друг.” Еврипид

„Любовта е мъдростта на глупаците и глупостта на мъдреците.”     Самюел Джонсън

„Обичайте се и ще бъдете щастливи. Толкова е просто и толкова трудно.”     Михаел Льониг

„Да обичаш значи да намериш в щастието на друг своето собствено щастие.” Лайбниц
„Да обичаш дълбоко значи да забравиш себе си.”   Русо
„Някой винаги чака някого, а другия никога не се завръща у дома. Винаги някой обича някого малко повече, отколкото е обичан и след време този някой изпитва желание да унищожи другия, за да не му причинява болка.”      Рей Бредбъри
„В любовната аритметика едно плюс едно е равно на две, а две минус едно е равно на нула (нищо).”      Платон

„Любовта е непреодолимото желание да си непреодолимо желан.”     Робърт Фрос
„Голямата тактика на жените се състои в това да те накарат да повярваш, че си обичан, когато не те обичат, и да скрият любовта си, когато обичат.”    Жан Кокто
„Ревността е изкуството да причиняваш на себе си по-голямо зло, отколкото на другите.”     Франсоа Волтер
„Ревността винаги се ражда с любовта, но не винаги умира с нея.”     Ларошфуко

„Много по-лесно е да събудиш у някого любов, отколкото да я запазиш.”   Лафонтен
„Какво е любовта - да прощаваш на някого повече, отколкото заслужава.”     Гьоте
„Когато сърцата се разделят, няма смисъл ръцете да остават една в друга.”  Наполеон
„Всички влюбени се кълнат да изпълнят повече, отколкото могат, но не изпълняват дори възможното.”    Шекспир
„Душата е там, където обича!”

„Годините не те предпазват от любовта, но любовта до някаква степен те предпазва от годините.”

„Любовта е повече от чувство; тя е състояние на духа!”
„Истинската любов признава и уважава неповторимостта и независимостта на партньора.”

„Любовта идва, когато най-малко я очакваме, когато не я търсим.”

„Търсенето на любов никога не ни довежда до подходящ партньор. То само създава копнеж и нещастие.”

„Любовта никога не е вън от нас, ние я носим в себе си.”
„Мъжът не обича една жена, защото тя е красива, а тя е красива, защото той я обичал.”

„Човек не е ревнив, когато обича, а когато иска да бъде обичан.”

„В любовта си изгубваш ума, в брака го разбираш.”

„Ревността е страх от превъзходството на другия.”

„Обич и вечност не се римуват.”

„Жената никога не забравя мъжа, който е можела да има, а мъжа никога не забравя жената, която не е могъл да има!”

„Лесно е да умреш за човек, когото си обичал, но е трудно да намериш човек, за който да си заслужава да умреш.”

„Единственият начин да разбереш една жена е да се влюбиш в нея, но тогава вече не е нужно да я разбираш.”

„Любовта е явление, което съкращава живота на човека, но удължава живота на човечеството.”

Активен

Неактивен old4
Hero Member
Публикации: 1105

« Отговор #65 -: (Сряда) 26 Декември 2012, 07:11 »

Ще дам пример с мойта щерка, трясва ми няколко юмрука и като я запитам , що бе татко ме биеш ... тя ми вика , тате това е любов  lol.
Активен
Неактивен Psyhea
Hero Member

« Отговор #66 -: (Сряда) 26 Декември 2012, 12:16 »

Малиииййй отде тръгна та де стигна ......  Shocked. Достатъчно е да поразсъждаваш само върху този откъс :
Цитат
3.Но когато сме със самосъзнанието на човеци, не е така и ние се мъчим да докараме тая вибрация, да я приземим с всякакви еквилибристики /глаголи/.

Ще натириш ли детето си без да ти пука дали ще е жадно и гладно както го правят кучетата? Остави ги намира тях те си знаят работата и то по добре от човеците  Wink.

Mи кат стане два метра ще го натиря..Няма да го дондуркам цял живот!
Активен
Неактивен mira
Hero Member
Публикации: 1507
живота е изумително приключение

« Отговор #67 -: (Четвъртък) 27 Декември 2012, 10:09 »

Представи си ...бяла стая, без прозорци,...., цялата искрящо бяла, а в нея – в безтегловност висиш ти – целият бял…Висиш си и си мислиш…бели мисли…
И изведнъж в бялото ти безвремие, отсреща на бялата стена…О, Боже!!! ЧЕРНА точка! ...Каква интересна черна точка само!!!

…А сега си представи, че вместо черната точка, в стаята изведнъж влезе…черна ....КОТКА!

…И веднага ума ти ще започне да сравнява: аз съм бял, а тя е черна, аз съм твърд, а тя е мека, аз вися, а тя ходи, аз мисля, а тя мърка…ЛЕЛЕ!

Представяш ли си за какво ти говоря?
Бог се е разделил на нас, за да самоопознае себе си. И не съществува такова нещо като „Бог се грижи  за нас и т.н.“  „Гриженето“ е човешко действие.  А онези "неща", които „държат небето и водата и въздуха“ – това не е Бог, това са сили, по-малки от Бог, такива като нас,
…но по-големи от нас…
 Smiley
Активен

Добрите решения идват с опита, а голяма част от опита идва с лошите решения...
Неактивен Psyhea
Hero Member

« Отговор #68 -: (Четвъртък) 27 Декември 2012, 12:13 »

Мира,много добре съм наясно с философската страна на нещата и без черни котките и белите тавани.
Не казвам,че Оня се грижи да са ни избърсани задниците и да имаме кинти в джоба!Не!ГРИЖИ да поддържа динамиса,че иначе ойдохме и аз със практическата и ти с филофската либоФ..Просто нЕма да има ни ти кво да съзерцаваш,ни аз за кво да се грижа.Елементарно е.
 "Нещата" нямат само философска страна.Имат и практическа такава.
п.п.И на онези въпросчета пак никой не ми отговаря.Много ли са ви трудни?
Активен
Неактивен mira
Hero Member
Публикации: 1507
живота е изумително приключение

« Отговор #69 -: (Четвъртък) 27 Декември 2012, 12:41 »

Нямам претенциите да разбирам или знам всичко. На въпроса за кучката не ми се отговаря, защото е без връзка с темата. Не приемам помръдването от скука на Бог за "грижене", еле пък в смисъла на "правя нещо си ЗА друг, не за мен самият". Олд добре ти е отговорил. Ако за миг излезеш от човешкия си мироглед, ще ме разбереш. Може би разминаването идва от различната ни дефиниция за Бог? Защото за мен Бог - това сме всички ние взети заедно.
 hi
Ние СМЕ Любов, но това което правим тук един "за" друг не е онова, което Бог "прави" за всички нас, защото според мен той нищо не "прави" за нас. В смисъла на действие.
« Последна редакция: (Четвъртък) 27 Декември 2012, 12:53 от mira » Активен

Добрите решения идват с опита, а голяма част от опита идва с лошите решения...
Неактивен Psyhea
Hero Member

« Отговор #70 -: (Четвъртък) 27 Декември 2012, 14:05 »

Ми значи прави всичко за себе си!Защото е абсурдно да отречем,че Абсолюта твори.И ако подбудите му да твори,не са абсолютна безусловна любов,тогава кво са?Его?Всъщност..Спирам,че така както съм тръгнала,като нищо ще стигна и до това,че самоосъзнаването не е нищо друго, освен креиране на его! Grin
Е,не такова като инкарнационното..Но Его така или иначе значи АЗ!

Обаче ми е интересно за кучката!Животните изпитват ли любов?И ако тя егоистична ли е?
Активен
Неактивен user
Hero Member
Публикации: 723

« Отговор #71 -: (Четвъртък) 27 Декември 2012, 14:13 »

Абе любовта си е любов, пък туй дали е егоистична са подробности. Grin
А животните не могат да говорят и затова не знаем дали изпитват любов.
http://bnt.bg/bg/movies/details/1719/hachiko_istorijata_na_edno_kuche
Опитай се да приближиш малките на една кучка да видиш обича ли си паленцата?  Grin
Активен
Неактивен Вещичка
Hero Member
Публикации: 820
Виждам те!

« Отговор #72 -: (Четвъртък) 27 Декември 2012, 14:28 »

Думи, думи, думи, а елементарното бяга по тъча...

Замисляли ли сте се, че за да изпита човек безусловна любов, то трябва да излезе от този огледален свят, тоест да поизрастне малко. Тогава елементарните неща каращи едно съзнание да действа не му влияят и не го касаят.

Всеки дефинира любов от своята си гледна точка, но има някои общи постулати, които касаят израстващото съзнание и не са за пренебрегване.

Най-важното нещо, което Мира пренебрегва, е първопричината за дадено действие. И тук говоря за НАИСТИНА първопричината, защото ТЯ е най-важната!

Замисляли ли сте се защо точно Лилит олицетворява ПЪРВИЧНАТА ИДЕЯ за всяко едно нещо и коя в същност е Лилит? И защо когато има транзит на Лилит в даден хороскоп, то обикновено на потърпевшия му се случват все неприятности?...

Темата ми е много забавна, но се уморявам безкрайно много да чета неща, които циклят само и единствено в една плоскост...
Активен

Неактивен МИТКО
Hero Member

« Отговор #73 -: (Четвъртък) 27 Декември 2012, 15:06 »

Темата ми е много забавна, но се уморявам безкрайно много да чета неща, които циклят само и единствено в една плоскост...

Задай  плоскостта  де!
Активен

Неактивен Вещичка
Hero Member
Публикации: 820
Виждам те!

« Отговор #74 -: (Четвъртък) 27 Декември 2012, 16:13 »

Ами аз нахвърлих някои неща в предният си пост. За себе си отговорите ги знам, но просто искам да провокирам мислене и в друг аспект освен тривиалният... ей така за спорта...  Wink

Активен

Страници: 1 ... 3 4 [5] 6 7 ... 32   Нагоре
  Изпечатай  

Отиди на: