Страници: 1 2 [3] 4 5 ... 32   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: За любовта  (Прочетена 25001 пъти)
0 Членове и 1 Гост преглежда(т) тази тема.
Неактивен Вещичка
Hero Member
Публикации: 820
Виждам те!

« Отговор #30 -: (Събота) 22 Декември 2012, 18:11 »

С  първото  изречение  казваш  всичко!!    Благодаря!

Пак нищо не си разбрал  Grin. Аз не съм семейна. Децата ми са големи вече - синът ми следва в Англия, а дъщеря ми си живее самостоятелно. Как да ти отговоря на въпроса "Какво те прави щастлива в семейството?" като живея сама и пак съм си щастлива, а за да ти отговоря на въпроса се наложи да навлизам в предположения  Wink.
Активен

Неактивен МИТКО
Hero Member
Публикации: 1659

« Отговор #31 -: (Събота) 22 Декември 2012, 18:27 »

Пак нищо не си разбрал 
      О,  разбрах  те! 
      Където  и  да  са  децата  ни,  те  винаги  ще  са  нашето  семейство,  или  не  смяташ  така?
Активен

Въобръжението  е  по-важно  от  знанието
Неактивен Вещичка
Hero Member
Виждам те!

« Отговор #32 -: (Събота) 22 Декември 2012, 20:32 »

Не, не смятам така! Децата порастват и сами си съграждат семейства. Аз какъв да го дървя при тях - да им се пречкам из краката ли? Няма как да стане това. Те порастват и стават самостоятелни. Аз съм им майка и винаги ще им бъда такава, но децата да са си отделно е най-добре. Тия изнудвания със семейството па хич не са ми по вкуса.
Активен

Неактивен Psyhea
Hero Member
Публикации: 2730
Дата на регистрация 2012-12-12!

« Отговор #33 -: (Събота) 22 Декември 2012, 20:55 »

Семейството е там където е сърцето,мислите,любовта!Знаеш кога ще бъда семейство с някой педофил примерно?Или па сина ще ме трепе да ми взема пенсията за ракия,ма аз ще го трая,щото съм му майка и кръвта вода не ставала!Няма такъв филм!
Активен
Неактивен mira
Hero Member
Публикации: 1507
живота е изумително приключение

« Отговор #34 -: (Събота) 22 Декември 2012, 22:17 »

Е не..Защо да проявява загрижеността  си за състоянието на майка си с думите:"Иди си мамо,стига си се мъчила"?
Можеше просто да"съзерцава"мъките и.
...
Любовта викаш съзерцание..Детето си как го отгледа?Като решеве гладно само го съзерцаваше или прилагаше и грижа?
Имам чувството, че изобщо не вникна този път в казаното от мене...Не четеш внимателно.  Wink
В кой момент аз казах, че практикувам тази безусловна любов, която се изразява в съзерцание?! Къде написах, че аз съм способна на това?! Точно напротив, на 100 места написах, че въпреки, че смятам Любовта за съзерцание и ненамеса, аз не съм способна да я проявя по този и изчистен начин.
В контекста на същото, въпросите ти са...неуместни. Сто пъти казах, че аз съм егоистичен човек, който практикува егоистичната човешка "любов" така както може. /Като всички тук, всъщност!/ НО! Голямата разлика е, че аз си го признавам...И нямам претенциите моята "грижа" да е нещо повече от егоизъм. Това казвам. Дано сега бях по - ясна.
 hi
Активен

Добрите решения идват с опита, а голяма част от опита идва с лошите решения...
Неактивен mira
Hero Member

« Отговор #35 -: (Събота) 22 Декември 2012, 22:37 »

1/ "Защото МЕН ме боли от загубата."   -  Защо  те  боли?
    2/ "когото обичам," -  Защо  го  обичаш  нали  има  сделка?
    3/ "АЗ имам нужда да кажа каквото казвам (мисля)."  -  Защо  имаш  нужда  да  говориш  с  непознати?
    4/  "няма да се понасям"  -  Защо  няма  да  се  понасяш?
    5/   "Разменната монета " не винаги е видима, но винаги я има."   По-горе  Вещичка  не  вижда  това?  
        Има  ли  чувства  няма  сделка,  има  ли  сделка  няма  чувства!  
1/ Боли ме от смъртта на близките ми, защото съм на враждебно място с амнезия, умът ми е изпълнен със страхове, защото сетивата ми ограничават възприемането ми и си мисля, че съм изгубена, самичка, безпомощна и изоставена. Боли, защото е раздяла, макар и илюзорна. А аз тук съм в плен на илюзията докато съм жива.
2/Това не го схванах за сделката. Използвам думата "обичам" с ясното съзнание, че това не е точно Любов /по дефиниция/. Просто няма измислена друга дума, затова пиша "обичам".
3/Без значение е пред кого говоря - дали пред близки или чужди, познати или непознати. Все тая ми е. Става дума за моя си потребност, нещо, което правя за себе си, не за някой друг. Просто тук е по-лесно, защото сме хора със сходни интереси и хабя по-малко енергия за да удовлетворя желанието си, отколкото ако захвана такъв разговор в трамвая, например... Grin А защо изобщо имам такава потребност - да говоря с хора на дадени теми?...Ами защото тези теми са ми интересни, то е ясно, което важи и за всички които са тук!!!.... Виж, ако беше химия...нямаше да искам да говоря нито с познати, нито с непознати... Grin
4/Защото евентуалното ми действие/бездействие ще влезе в противоречие с представата, която съм изградила в себе си за мен самата. Ще е автогол, и ще ми коства енергия чрез терзания.
5/ Не разбрах какво не вижда Вещичка...И това за сделката не го разбрах също...Честно.
 hi
« Последна редакция: (Събота) 22 Декември 2012, 22:44 от mira » Активен

Неактивен МИТКО
Hero Member
Публикации: 1659

« Отговор #36 -: (Събота) 22 Декември 2012, 22:45 »

Не, не смятам така! Децата порастват и сами си съграждат семейства. Аз какъв да го дървя при тях - да им се пречкам из краката ли? Няма как да стане това. Те порастват и стават самостоятелни. Аз съм им майка и винаги ще им бъда такава, но децата да са си отделно е най-добре. Тия изнудвания със семейството па хич не са ми по вкуса.
   Съгласен,  и  при  мен  е  така  децата  отделно  но  физически!
Активен

Въобръжението  е  по-важно  от  знанието
Неактивен mira
Hero Member

« Отговор #37 -: (Събота) 22 Декември 2012, 22:57 »

Ахаааа ! Зацепих - за сделката.  Laugh Сделката "брак" имаш предвид сигурно. Защото това е юридическа сделка, както знаем. Та..."Има ли чувства - няма сделка и обратното", казваш....И аз съм съгласна с теб! Ако имаш чувства, не би трябвало да искаш юридически гаранции, така ли е? Защо тогава хората упорстват да узаконят секса и съквартирантството си юридически? Защо юридически е въпроса? И защо имат нужда "обществото да ги признае"?
И още нещо: "да имаш чувства" към някого, не означава че практикуваш Любов. А най-често означава да си "привързан" към някого, "притеглен" към някого, да го "харесваш", да го "желаеш" физически, да го "желаеш" емоционално, да имаш "нужда" от качествата му...И все в този ред на мисли.
Активен

Неактивен Psyhea
Hero Member

« Отговор #38 -: (Неделя) 23 Декември 2012, 11:49 »

Имам чувството, че изобщо не вникна този път в казаното от мене...Не четеш внимателно.  Wink
В кой момент аз казах, че практикувам тази безусловна любов, която се изразява в съзерцание?! Къде написах, че аз съм способна на това?! Точно напротив, на 100 места написах, че въпреки, че смятам Любовта за съзерцание и ненамеса, аз не съм способна да я проявя по този и изчистен начин.
В контекста на същото, въпросите ти са...неуместни. Сто пъти казах, че аз съм егоистичен човек, който практикува егоистичната човешка "любов" така както може. /Като всички тук, всъщност!/ НО! Голямата разлика е, че аз си го признавам...И нямам претенциите моята "грижа" да е нещо повече от егоизъм. Това казвам. Дано сега бях по - ясна.
 hi
Вникнах Мира..ПРАКТИЧЕСКИЯТ ИЗРАЗ НА ЧУВСТВОТО ЛЮБОВ Е ГРИЖА!!!
Опитай пак..Практика..Практическо изразяване..Айде практикувай действие посредством съзерцание,и чакай за резултати..

'моля се всеки ден да си отиде, но не би..."
" знам, но спри според мене, не го прави"

Начи оная кат се молела на майка си,е израз на любов.Друг кат се моли за същото..Не трябвало така...
Не ми отговори..Думите на тази жена към майка и,че са израз на любов е така..Но какво олицетворяват?Загриженост или съзерцание?Е тука ми отговори..Не ми увъртай кат лисица..  Wink
« Последна редакция: (Неделя) 23 Декември 2012, 12:11 от Psyhea » Активен
Неактивен mira
Hero Member

« Отговор #39 -: (Неделя) 23 Декември 2012, 13:46 »

Пак не четеш внимателно... Grin
За жената за която разказвах, употребих израза :"има елементи на Любов"...Елементи...Не съм в нея, затова не мога да съм сигурна в точния и дълбок мотив, затова и допълних, че: "Стига разбира се, мотивът и да е чист откъм другият момент: "Иди си мамо, че вече не издържам АЗ да страдам покрай тебе"...", т.е. когато ме питаш: "Тези думи"Иди си мамо,стига вече си се мъчила"какво олицетворяват?Загриженост или съзерцание?", честният отговор е: Абе, че олицетворяват нещо - олицетворяват, че не е съзерцание-не е, но не е и любов...Има елементи на Любов. Но не е. Защото тук има също егоизъм. ТЕБ те боли от това, което гледаш /мъката на близкия си човек/, ТИ искаш това да свърши, защото ТЕБ ще те боли по-малко от липсата на този човек, отколкото ТЕБ  те боли от мъките му, които наблюдаваш.

П.П. Стоя зад думите си.

Любов за мен е единствено това, което Бог прави за нас: абсолютната свобода, никакви претенции, никакво вмешателство, възхитено съзерцание. Всичко друго в най-добрия случай може да има ЕЛЕМЕНТИ на Любов.
Активен

Неактивен Psyhea
Hero Member

« Отговор #40 -: (Неделя) 23 Декември 2012, 14:15 »

Бе ти добре си седиш зад съзерцанието..Ма някак..Пак не разбра.Говорим за практическият израз на вибрацията любов.Не за филосфския и абстрактния..Градинаря се грижи за градината си с действия!Не със съзерцание.Съзерцава и се любува,обича..Но трябва и грижа за градината,за да я има.За да съществува.За да има на какво да се любува,съзерцава и обича.Ако Абсолюта,Първоизточника не положи"грижата"да прояви основните си принципи и закони на сътворението,ако не полага грижата за поддръжката на"системата",тогава какво ще съзерцава/обича?

Пак пояснявам.Говорим за практика.Практически израз не нещо.Не абстрактен и философски.Чиста практика/действие.
Активен
Неактивен mira
Hero Member

« Отговор #41 -: (Неделя) 23 Декември 2012, 15:29 »

Няма как да дам пример за практически израз на Любовта, щом твърдя, че ние, човеците НЕ практикуваме изобщо Любов. Нашето НЕ Е Любов. Толкова пъти го повторих...
Всичките тези "грижи" са базирани на егоизма и страха. Следователно не са Любов, а са любофффф...Надявам се сега да съм се изразила от ясно по-ясно вече.
Пак ще го кажа: далече сме от Любовта...
Което не значи, че сме лоши, дефектни, или нещо подобно. Просто сме такива каквито сме. И си имаме своите силни моменти. И сме обичани ВСИЧКИТЕ.

П.П. За практиката: днес направих такава фантастична баница с тиква...мммм...най-добрата, която съм правила досега! ей така - между писането тук...Направих я заради себе си. За да мога да се наслаждавам утре вечер на гледката на хранещите се и сумтящи от удоволствие мъже на масата около мен....Купила съм им подаръци! За да се наслаждавам на усмивките по лицата им...Напазарувах почти съвсем сама, въпреки скорошната ми операция...Пак заради себе си: за да мога да се наслаждавам на изобилието, което мога да предложа на близките ми хора тия дни...
За кого се "грижа" аз в случая? Ами за себе си! От всичко което направих, аз извличам радост и удовлетворение. В този смисъл аз съм истински егоист!
Не е страшно да си кажем така нещата. На мен ми е в пъти по-неприятно да слушам мантрата, видиш ли как "Аз правя нещо ЗА другиго"..."ЗА другите..."...Няма такова нещо. Каквото и да правим винаги мотивът ни е егоистичен. Колкото и на пръв поглед невидима да ни е разменната монета, нея винаги я има....  Wink
« Последна редакция: (Неделя) 23 Декември 2012, 15:44 от mira » Активен

Неактивен Вещичка
Hero Member
Виждам те!

« Отговор #42 -: (Неделя) 23 Декември 2012, 15:57 »

но  физически!

Не само физически! Нужно е да се прережат всички енергийно-емоционални връзки, които ни свързват с останалият свят. Само и единствено тогава човек става свободен, напълно свободен от емоционалните си зависимости.

По този начин не изкореняваш любовта в теб, а я освобождаваш и тя преминава на друго ниво! По-високо ниво.

Защото колкото и грубо да звучи, то децата ни, приятелите ни, заобикалящия ни свят са просто вампирчета, които смучат енергията ни. Било то с вниманието, което им отделяме, с грижите си, с егоистичната си любов. Те свикват на поредната доза енергия от нас и си я черпят с удоволствие.

Прерязването на енергийните нишки ни прави завършени и силни, защото личната ни сила си остава за нас и само от ОСЪЗНАТИЯ ни избор зависи на кого ще я дадем и колко от нея ще дадем.

Не мога да се съглася, че аз ще съм уморена например и ще ми се спи, а децата ми ще искат вниманието "което им се полага". Да се научат на самостоятелност. И кво е това - майките да си гледат внуците. А бе я в киреча! Който си прави деца, да си ги гледа. И още нещо - децата ни не са наши, колкото и да си мислите така. Ние създаваме само телата - Душите им са независими, енергийни единици и не са наша собственост. Все едно като си купите дреха от магазина и шивача изработил тази дреха да дойде да ви я дърпа от ръцете щото била негова... Абсолютни глупости.

П.С. Има и друга любов Мира! На този свят има и безусловна любов, колкото и да не ти се вярва. Любов продиктувана не от егото, а от по-висши неща. Срещала съм я в мои приятели и дори в себе си. Има я! Това, че ти не си я срещала, не значи, че я няма. Не всичко, което виждаш е диктувано от егото!
Активен

Неактивен user
Hero Member
Публикации: 723

« Отговор #43 -: (Неделя) 23 Декември 2012, 16:01 »

Вещичка за каква любов говориш? За тази дето е продиктувана от по-висши неща.
Активен
Неактивен Вещичка
Hero Member
Виждам те!

« Отговор #44 -: (Неделя) 23 Декември 2012, 16:09 »

За любов без условия, без егоистични подбуди, в името на другия човек, а не в твоето, допускаща всичко и не налагаща забрани. Просто Любов.
Активен

Страници: 1 2 [3] 4 5 ... 32   Нагоре
  Изпечатай  

Отиди на: