Страници: 1 [2] 3 4 ... 32   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: За любовта  (Прочетена 25892 пъти)
0 Членове и 1 Гост преглежда(т) тази тема.
Неактивен mira
Hero Member
Публикации: 1507
живота е изумително приключение

« Отговор #15 -: (Събота) 22 Декември 2012, 13:41 »

Не, Psyhea, ...не.  Smiley
Не те е грижа "ЗА" другия, а "ЧРЕЗ" другия за себе си. Ето ти един цитат от стария форум, съвсем пресен:
"M2f,напълно съгласна съм с теб-мотивът е "за себе си".Аз всячески искам да правя Мъжът си Щастлив,защото искам да имам до себе си един Щастлив Мъж!Щастливи деца!Защо уча децата си да свирят на пиано-за да се гордея Аз със тях!Аз съм егоист-искам да съм заобиколена с най-доброто.Не отричам егото-докато сме живи-то ще е с нас.Но съм за това,егото да е инструмент на човека,а не обратно.За себенаблюдението съм." - цитата е на Borislava в темата "Re: За (не)истинските приятели".
Тя ме е разбрала за какво говоря.
Книгата е вече в замунда. Smiley
В търсачката пишете Естер Вилар или бракът е и ще излезе.
И не забравяйте да сийдвате.
ЦЕНА НЯМАШ!!!!
 Kiss
Активен

Добрите решения идват с опита, а голяма част от опита идва с лошите решения...
Неактивен Вещичка
Hero Member
Публикации: 820
Виждам те!

« Отговор #16 -: (Събота) 22 Декември 2012, 14:25 »

Аз пък съм на принципа: когато майката/жената е щастлива, тогава и децата и мъжът са доволни! Колкото и егоистично да звучи, това са фактите!

Защото една щастлива жена/майка прави атмосферата в дома, тя зарежда ястията, които приготвя с личната си енергия, тя зарежда предметите до които се докосва, и най-вече самата атмосфера във всеки дом е заредена предимно с енергията на домакинята, защото тя се грижи за повечето неща.
Активен

Неактивен Psyhea
Restricted
*
Публикации: 3138
Дата на регистрация 2012-12-12!

« Отговор #17 -: (Събота) 22 Декември 2012, 14:27 »

Ами Мира,кво да ти кажа.Май всеки си бие от неговата камбаниря Wink..Но..Когато обичаш някого и те е ГРИЖА за него,може да го оставиш и на абсолютен"самотек",без изобщо да се месиш в живота на човека.Ако това е нещото от което виждаш,че той има нужда..Оставяш го да бъде себе си.Грижата не е да попречиш на някого да падне,а да си до него когато се изправя..Защото всеки си има своята пътека,по която трябва да върви.И с подсказване никой не стига далеч.Всеки сам трябва да си учи уроците..
Грижата не е само физическо действие.Грижата е преди всичко,духовен акт. Грижата може да има много лица.Грижата не е непременно вмешателство,обсебване и контрол,както се разбира тук от хората.Грижата подобно любовта,има много лица.И когато човек разбира нещата така,както ние претендираме,че ги разбираме,грижата вече е придобила смисъл далечен от този който си описала.Истинската любов и истинската грижа,вървят ръка за ръка.Няма как иначе.Ако любовта е енергия/ вибрация,то нейният практически/материален облик,както казва МИТКО,е грижата.Това именно е акта на разгръщането на потенциала.Ако любовта трябва да се опише като глагол,ти какъв би избрала?Ако трябва да обясниш на някого/любовта,обичта като действие с една дума коя е най-подходящата?Без грижата,нещата с любовта стават,малко като...като да знаеш,че някъде в ефира се носи музика,но никога да не я чуеш..Просто знаеш за нея и тва е.Никога няма да погали слуха ти..Така и с любовта..Думата не топли..Действията да.Ако ти е студено,човекът който те обича как точно ще те стопли?Като ти каже"топло ти е",или като си свали якето за да ти го даде?Т.е.практически изразява любовта си.
Не е толкова невъзможно човек да надделее над егото си!Когато има силна мотивация...
Както Абсолюта се грижи да ни предостави поле за развитие и изява,така и нашата грижа би следвало да се свежда до същото.Не става въпрос за опити на ограничение,контрол и манипулация.Да не ги мешаме  повече,защото те прилягат на"спящите"хора..А ние претендираме,че вече гледаме на света с други очи.Никой не е съвършен разбира се..Но нали към това се стремим..

Аз пък съм на принципа: когато майката/жената е щастлива, тогава и децата и мъжът са доволни! Колкото и егоистично да звучи, това са фактите!
Защото една щастлива жена/майка прави атмосферата в дома, тя зарежда ястията, които приготвя с личната си енергия, тя зарежда предметите до които се докосва, и най-вече самата атмосфера във всеки дом е заредена предимно с енергията на домакинята, защото тя се грижи за повечето неща.
Съгласна!
Активен
Неактивен Вещичка
Hero Member
Виждам те!

« Отговор #18 -: (Събота) 22 Декември 2012, 14:33 »

Когато обичаш някого и те е ГРИЖА за него,може да го оставиш и на абсолютен"самотек",без изобщо да се месиш в живота на човека.

Така е, но това е една от последните стъпки към израстването. Малко са хората достигнали до това прозрение. Обикновено ме обвиняват в безхаберие или липса на интерес към собствените ми деца точно заради това. Не е вярно, но как да обясня на едно затворено съзнание, че Духът на децата е автономен и има собствен път, в който аз като родител трябва само да го подкрепям, без да му давам наклон на оная работа. Повечето хора си мислят, че колкото повече се месят в живота на другите, толкова повече ги е грижа за тях, а те просто са долни манипулатори, които си чешат собствените егоистични мисли с другите  Grin...
Активен

Неактивен МИТКО
Restricted
*
Публикации: 1892

« Отговор #19 -: (Събота) 22 Декември 2012, 14:40 »

Така  е  жената  е  лицето  и  самочувствието  на  едно  семейство!  Питам  те,  какво  те  прави  щастлива  лично  теб?  
Активен

Въобръжението  е  по-важно  от  знанието
Неактивен Вещичка
Hero Member
Виждам те!

« Отговор #20 -: (Събота) 22 Декември 2012, 14:44 »

Аз съм лесна  Grin - усмихвам се дори и на изгрева на слънцето, на шепота на листата, на мъркането на котката, или бълхите на кучето, дори и на белите преспи сняг отвън... Не си спомням от колко години не съм била нещастна - ядосана за нещо да, но нещастна... нямам спомен. То и като се ядосам ми минава веднага, тъй че спокойно мога да кажа, че спадам към рядката порода идиоти дето се радват на самите мигове от съществуването  Grin...

Обаче искрено се разярявам и дори налитам на бой само ако посмее някой да ми наруши свободата или свободната воля  Evil!
Активен

Неактивен МИТКО
Restricted
*

« Отговор #21 -: (Събота) 22 Декември 2012, 14:58 »

По  начина  ти  на  изразяване  съдя,  че никак  не си  лесна,  та  кажи  ми  какво  те  прави  щастлива  в  семейството?
Активен

Неактивен mira
Hero Member

« Отговор #22 -: (Събота) 22 Декември 2012, 15:04 »

Ако любовта трябва да се опише като глагол,ти какъв би избрала?Ако трябва да обясниш на някого/любовта,обичта като действие с една дума коя е най-подходящата?
Глагола е "съзерцавам те". А действието е "дотолкова те обичам, че те освобождавам от себе си"! Това е което Бог прави с нас!
Сега, да не вземете да си помислите, че аз съм успяла да си надвия егоистичните представи до там, че да успея да практикувам тази любов?! Изобщо не съм. Кагато мога се меся, манипулирам, въздействам, критикувам, подкрепям, давам акъл, давам си мнението, предпазвам, закрилям, ...скачам по главата...и т.н. човешки ЕГОИСТИЧНИ МЕРАЦИ...НО! В нито един миг не си въобразявам, че съм безкористна, че това е Любов като тази на Бог към нас, или пък, че правя нещо ЗА другите, правейки горните неща, а не за себе си. Просто съм свикнала да си говоря истината на себе си. Защото другото е губене на време за мене.
Повечето хора си мислят, че колкото повече се месят в живота на другите, толкова повече ги е грижа за тях, а те просто са долни манипулатори, които си чешат собствените егоистични мисли с другите  Grin...
БАШ така е!  hi
Когато загубя някой близък, аз се мятам от болка и плача, и се гневя, и страдам...Защото МЕН ме боли от загубата.
Когато съм влюбена и се любя с някого, когото обичам, аз съм загрижена на този човек да му е добре с мен, за да мога да го задържа ЗА себе си.
Когато искам детето ми да има добър и лек живот, това е така, защото АЗ ще страдам, ако знам, че то страда.
Когато пиша в този /или в друг/ форум, аз го правя не заради някой друг, а защото АЗ имам нужда да кажа каквото казвам.
Когато спасяваш давещ се чужд човек го правиш защото ТИ САМИЯТ няма да се понасяш , ако не го направиш.
"Разменната монета " не винаги е видима, но винаги я има. И точно защото повечето хора не виждат материалния си мотив, си мислят, че те нямат користен мотив. А това просто не е така.
Даже когато друг ни наранява нас, по някакъв начин, правилният израз не е "Той/тя" ме нарани"
, а АЗ нараних себе си ЧРЕЗ Него/нея".
Помислете задълбочено , особено върху последното...
 hi
Активен

Неактивен Вещичка
Hero Member
Виждам те!

« Отговор #23 -: (Събота) 22 Декември 2012, 15:05 »

Хахааа наистина не съм, защото много рядко се случва някой наистина да ме опознае такава, каквато съм в действителност и да ме приеме без условия. В семейството... ми не знам. Може би спокойствието, хармонията, приятните изненади, любовта, но говоря за безусловната любов, а не онази налагаща ограничения... такива неща.
Активен

Неактивен Psyhea
Restricted
*

« Отговор #24 -: (Събота) 22 Декември 2012, 16:10 »

Ако любовта трябва да се опише като глагол,ти какъв би избрала?Ако трябва да обясниш на някого/любовта,обичта като действие с една дума коя е най-подходящата?
Глагола е "съзерцавам те".
Ако любим човек се дави(буквално),как ще изразиш любовта си към него?Със съзерцание?

Даже когато друг ни наранява нас, по някакъв начин, правилният израз не е "Той/тя" ме нарани"
, а АЗ нараних себе си ЧРЕЗ Него/нея".
Помислете задълбочено , особено върху последното...
 hi
Така е.
Активен
Неактивен mira
Hero Member

« Отговор #25 -: (Събота) 22 Декември 2012, 16:22 »

Ако любим човек се дави(буквално),как ще изразиш любовта си към него?Със съзерцание?
Ще го спася. Заради себе си. За да не живея АЗ без него.
Т.е. отново заради СЕБЕ СИ.
...и чак след това идват мотивите: "Той да може да изживее живота си до края му", и тем подобните...

П.П. познавам една жена, която е успяла на края на живота и, да каже на майка си, която много е обичала: "Отиди си, мамо, стига вече си се мъчила, не се мъчи повече, аз ще се справя без теб"...
Е това има елементи на Любов!
Стига разбира се, мотивът и да е чист откъм другият момент: "Иди си мамо, че вече не издържам АЗ да страдам покрай тебе"...
Изобщо...далече сме от Любовта....
« Последна редакция: (Събота) 22 Декември 2012, 16:30 от mira » Активен

Неактивен Psyhea
Restricted
*

« Отговор #26 -: (Събота) 22 Декември 2012, 17:30 »

Е не..Защо да проявява загрижеността  си за състоянието на майка си с думите:"Иди си мамо,стига си се мъчила"?
Можеше просто да"съзерцава"мъките и.

Иначе ме накара да се замисля..Демек..Ако искаш да проявиш всеприемащата,всепроникващата,безусловната любов,онази която няма его..То излиза,че трябва да се лишиш от правото на избор.От правото на действие..Просто да си съзерцаваш пасивно и безучастно.Без оглед на нищо.Само скиваш и регистрираш.
Ееее..кат се замисля..Тва е мнооо,ама мноооооо,извисено и духовно.До толкоз,че ако всички постигнем тва ниво на съзнание,Сътворението ще "спре да съществува".Абсолюта ще си осъзнава потенциала и толкоз.Няма да има кво да съзерцава,щото всичките му градивни/изграждащи го "частици"ще са само"зрители".Екшън трябва..Действие..Не става само с пасивност.
Любовта викаш съзерцание..Детето си как го отгледа?Като решеве гладно само го съзерцаваше или прилагаше и грижа?
Активен
Неактивен МИТКО
Restricted
*

« Отговор #27 -: (Събота) 22 Декември 2012, 17:53 »

В семейството... ми не знам. Може би спокойствието, хармонията, приятните изненади, любовта, но говоря за безусловната любов, а не онази налагаща ограничения... такива неща.

С  първото  изречение  казваш  всичко!!    Благодаря!

Когато загубя някой близък, аз се мятам от болка и плача, и се гневя, и страдам...Защото МЕН ме боли от загубата.
    Когато съм влюбена и се любя с някого, когото обичам, аз съм загрижена на този човек да му е добре с мен, за да мога да го задържа ЗА себе си.
   Когато искам детето ми да има добър и лек живот, това е така, защото АЗ ще страдам, ако знам, че то страда.
   Когато пиша в този /или в друг/ форум, аз го правя не заради някой друг, а защото АЗ имам нужда да кажа каквото казвам.
   Когато спасяваш давещ се чужд човек го правиш защото ТИ САМИЯТ няма да се понасяш , ако не го направиш.
  "Разменната монета " не винаги е видима, но винаги я има.
    1/ "Защото МЕН ме боли от загубата."   -  Защо  те  боли?
    2/ "когото обичам," -  Защо  го  обичаш  нали  има  сделка?
    3/ "АЗ имам нужда да кажа каквото казвам (мисля)."  -  Защо  имаш  нужда  да  говориш  с  непознати?
    4/  "няма да се понасям"  -  Защо  няма  да  се  понасяш?
    5/   "Разменната монета " не винаги е видима, но винаги я има."   По-горе  Вещичка  не  вижда  това?   
        Има  ли  чувства  няма  сделка,  има  ли  сделка  няма  чувства! 
« Последна редакция: (Събота) 22 Декември 2012, 18:14 от МИТКО » Активен

Неактивен Вещичка
Hero Member
Виждам те!

« Отговор #28 -: (Събота) 22 Декември 2012, 17:58 »

Е не..Защо да проявява загрижеността  си за състоянието на майка си с думите:"Иди си мамо,стига си се мъчила"?

Защото е така Психея. Ще ти разкажа нещо:

В средата на октомври 2002 година татко се отрови с гъби. Приеха го в болница, но лекарите казаха следното: "Само 1 хапка зелена мухоморка /много приличат на печурките/ е достатъчна да отрови поне 10 човека, а той е изял една тава. Не можем да го спасим. Дори и в целият свят да търсите лекарства, то няма да намерите." Седях до него в болницата, а той беше в безсъзнание. Тогава осъзнах колко много всъщност обичам този човек. Виждах как се мъчи - всички органи отказваха един по един и тогава в един момент започнах да се моля: "Господи, моля те, помогни му да спре да се мъчи!" Повтарях това изречение като в транс. Не съм мислила изобщо за себе си или за това как бих се чувствала аз като той си отиде. Мислех само за него и неговата болка и бях с ясното съзнание, че всъщност молбата ми ще доведе до неговата смърт. На другият ден той почина. Не съм го направила за себе си, просто от цялата си душа исках той да не изпитва болки...

Безусловната любов е понякога да оставиш човека дори и да си замине от този свят, защото това е неговият Път и той трябва да го извърви.
Активен

Неактивен Psyhea
Restricted
*

« Отговор #29 -: (Събота) 22 Декември 2012, 18:06 »

Вещичке,разбира се,че е така!Та аз ли не знам!Поне ти четИ между редовете,молиМ те!!!
Мисълта ми беше..Тези думи"Иди си мамо,стига вече си се мъчила"какво олицетворяват?Загриженост или съзерцание?
Активен
Страници: 1 [2] 3 4 ... 32   Нагоре
  Изпечатай  

Отиди на: