Страници: 1 ... 8 9 [10] 11 12 ... 32   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: За любовта  (Прочетена 25006 пъти)
0 Членове и 1 Гост преглежда(т) тази тема.
Неактивен old4
Hero Member
Публикации: 1105

« Отговор #135 -: (Петък) 18 Януари 2013, 16:55 »

Можеш  да  обичаш  толкова  и  само  толкова  колкото  и  за  колко  нещо  можеш  да  се  грижиш!!!  Другото  е  празнословие!!

Да точно така е .

Божествената любов,е като слепеца да описва слънцето.

А аз бих го казал така, неможеш а и небива да говориш за неща с които изобщо не си наясно, особено с така наречената "божествена любов" .
Активен
Неактивен Psyhea
Hero Member
Публикации: 2732
Дата на регистрация 2012-12-12!

« Отговор #136 -: (Петък) 18 Януари 2013, 17:28 »

А аз бих го казал така, неможеш а и небива да говориш за неща с които изобщо не си наясно, особено с така наречената "божествена любов" .
Кой каза,че не бива?Те хората не са били на ясно и със Земята..кръгла ли,плоска ли..Върти ли се..Подскача ли..Лошо няма в предположенията и догадките. Лошото става когато някой си въобрази,че е наясно с нещото дето всъщност идея нема кво е,а само предполага.Ама става забавно за другите..Ти сам го каза.Требе и хумор да има Grin
Активен
Неактивен old4
Hero Member
Публикации: 1105

« Отговор #137 -: (Петък) 18 Януари 2013, 18:30 »

Лошото става когато някой си въобрази,че е наясно с нещото дето всъщност идея нема кво е,а само предполага.

На това ми беше идеята на поста ама явно пак е прозвучало по друг начин Sad. Точно от такива се дразня най много, чело недочело та дрънка колкото да не заспи че и най накрая дълбоко си вярва.
Активен
Неактивен МИТКО
Hero Member
Публикации: 1662

« Отговор #138 -: (Петък) 18 Януари 2013, 21:55 »

Бих  добавил,  че  трябва  да  се  внимава  с  поднасянето  на  езотеричното,  защото  може  да  въведе  в  заблуждение!!
Активен

Въобръжението  е  по-важно  от  знанието
Неактивен Psyhea
Hero Member

« Отговор #139 -: (Петък) 18 Януари 2013, 22:09 »

Бих  добавил,  че  трябва  да  се  внимава  с  поднасянето  на  езотеричното,  защото  може  да  въведе  в  заблуждение!!
Е кой да внимава бе МИТКО?Тряя по-скоро да се внимава с възприемането на езотериката.
С други думи,пържолата е на лице,и всеки сам носи отговорност как ще я здъфче!Ако му приседне и се задави,сам си е виновен,пържолата вина няма.
Активен
Неактивен Борислава
Jr. Member
**
Публикации: 87

« Отговор #140 -: (Събота) 19 Януари 2013, 10:08 »

Това за пържолата е много хубав пример good
  Когато човек наблюдава и се опитва да разбере съществуването се получава следното:абсолюта бива разделен на наблюдаващ,наблюдавано и между тях-отношението на наблюдаващия.Отношението е на базата на миналото-аз имам отношение към нещо,защото вече знам за него,преживяла съм го.И така всеки ,със своето отношение изразява това,което знае.За това има неразбиране между нас,заради различното ни отношение.И никой не е абсолютно прав.Защо?Защото за Абсолюта,за Истината не може да се говори,без да направиш разделението.Аз - това,което наблюдавам - моето отношение.Разделяме Цялото на три.И сега какво-можем ли да се опитаме да разберем гледната точка на другия,без да го осъждаме,обиждаме,категоризираме?Можем ли да си признаем,че това,което ще изкажем е нашата истина,можем ли да приемем спокойно,че и в другия има доза истина?Или все трябва да сме в крайностите-"Ти нищо не разбираш-спри да се изразяваш".По тази логика не трябва да има общуване между хората,защото всеки се мисли за прав.За мен това е глупост!
   Ето стиховете например-те нямат за цел да убеждават някого в нещо-това е просто един начин да изразиш себе си;това,което чувстваш.Аз лично не изпитвам нужда от одобрение.Не изпитвам нужда да се доказвам.Изразявам се и това е всичко,което правя.Ако някой е докоснат по един или друг начин-ОК-но това не засяга мен.
  А е толкова лесно да подминеш нещо,което считаш,че е идиотско.Просто подминаваш! Kiss

Активен
Неактивен Psyhea
Hero Member

« Отговор #141 -: (Събота) 19 Януари 2013, 16:13 »

Мнооо ми харесА тва с обидите Grin Grin Grin Grin
Ма пропускаш,че проблема си е на този дет се обижда,а не на тоз дето отправя"обидите" Grin
И друго нещо..Когато искаш да защитиш теза,го правиш с аргументи.Не я повтаряш до втръсване,без да се аргументираш.Има разлика.Смислените аргументи,могат да карат опонента(аудиторията)да се замислят.Та нали в спора се ражда "истината"!
Докато намилането на определена мантра,без дори да можеш да я обясниш,води до задънена улица!
Подминаването на определени(аз им викам неудобни )въпроси,също запраща коня у рЯката.
Ето ти пример бе..
Вещичка те пита нещо,изхождайки именно от твое изказване.."Как точно животът ти не върви с теб,па ти още си жива?"
Въпрос на който ти не отговори.Значи твърдиш,че ако животът ни не върви с нас,еди кво си..Ми след като някой те пита,нещо свързано с твоя  мисъл и даже я оспорва,ми защити я.С аргументи.За да те приемат на сериозно.Иначе само си чешаме езиците!
Не се заяждам.Посочвам дупките в асфалта.

Активен
Неактивен Борислава
Jr. Member
**

« Отговор #142 -: (Събота) 19 Януари 2013, 16:32 »

Личи,че не се заяждаш и за това ще ти отговоря.Не отговорих на този въпрос,защото никъде не съм казала,че животът ми не върви с мен-това беше интерпретацията на Вещичка.Погледни го така-аз казвам "Не ме боли корема",Вещичка пита"Ми кат та боли-що не отидеш на лекар?"Такъв въпрос се подминава-просто жената не е разбрала смисъла,който съм вложила в написаното.Или аз не съм съумяла да предам смисъла точно.Това,което казвам е,че Живота си има собствен път,подчинява се на собствени закони и ние сме тези,които трябва да се настроим към него,а не обратното.Ако за някого Живот означава само неговия житейски път-то за мен Живот има по-широко мащабен смисъл.
  Ако Вещичка искаше разяснение-щях да го дам веднага.На такива подмятания,обаче "ай отговаряй мам.а ти -няма смисъл cool1
  А това за подминаването-не беше описание защо аз подминавам.По-скоро е въпрос към теб-защо не го правиш.Наистина ,когато видиш нещо идиотско(по твое мнение)-защо не го подминаваш.Само не ми казвай,че искаш да спасиш света от идиотите rofl2Твоя си работа-ако искаш не отговаряй-чисто любопитство от моя страна е защо си причиняваш тези ядове.
« Последна редакция: (Събота) 19 Януари 2013, 16:44 от Борислава » Активен
Неактивен Psyhea
Hero Member

« Отговор #143 -: (Събота) 19 Януари 2013, 16:39 »

Е то не беше подмятане,а въпрос.Може да се дразните от изказа на някои потребители,ма не сме академично общество,че да се замеряме с трудносмилаеми фрази.Така,че..Въпросът си е въпрос.
Добре де..Ти кво разбраш по"живот"?
Активен
Неактивен Борислава
Jr. Member
**

« Отговор #144 -: (Събота) 19 Януари 2013, 16:46 »

Извинявам се за редакцията,докато пишеше.Аз викам в Любовта да не цапаме повече,а за Живота ще ти отговоря good mail1
Активен
Неактивен Вещичка
Hero Member
Публикации: 820
Виждам те!

« Отговор #145 -: (Събота) 19 Януари 2013, 18:21 »

Личи,че не се заяждаш и за това ще ти отговоря.Не отговорих на този въпрос,защото никъде не съм казала,че животът ми не върви с мен-това беше интерпретацията на Вещичка.Погледни го така-аз казвам "Не ме боли корема",Вещичка пита"Ми кат та боли-що не отидеш на лекар?"Такъв въпрос се подминава-просто жената не е разбрала смисъла,който съм вложила в написаното.Или аз не съм съумяла да предам смисъла точно.Това,което казвам е,че Живота си има собствен път,подчинява се на собствени закони и ние сме тези,които трябва да се настроим към него,а не обратното.Ако за някого Живот означава само неговия житейски път-то за мен Живот има по-широко мащабен смисъл.
  Ако Вещичка искаше разяснение-щях да го дам веднага.На такива подмятания,обаче "ай отговаряй мам.а ти -няма смисъл cool1
  А това за подминаването-не беше описание защо аз подминавам.По-скоро е въпрос към теб-защо не го правиш.Наистина ,когато видиш нещо идиотско(по твое мнение)-защо не го подминаваш.Само не ми казвай,че искаш да спасиш света от идиотите rofl2Твоя си работа-ако искаш не отговаряй-чисто любопитство от моя страна е защо си причиняваш тези ядове.

Хахааа ама ти верно си мислиш, че се заяждам  Grin Grin Grin Grin Grin Grin... Тцъ тцъ тцъ... Зададох въпрос, защото ми направи впечатление, че слагаш живота отделно от себе си. Тва не е заяждане, а искане на обяснение "защо". Нали дискутираме... или съм се заблудила нещо за пореден път.

Щот нали уж дискусията била между хората. То ако само аз си приказвам ще е монолог, а не дискусия/диалог. Питам - отговаряш. Ти питаш - аз отговарям. За къв чеп е тоя форум иначе - да си чешем дъртите ... /тууууууууут/ ли?  hi-hi1

Аре оставям ви, че имам по-интересни занимания - да рисувам с пръсти... ееееееееееегати кефа. Тва дето на малките деца го забраняват, сега ще си начеша крастата. Ползотворен ви диалог!  hehe2 hehe2 hehe2 hehe2 hehe2
Активен

Неактивен user3
Full Member
Публикации: 163

« Отговор #146 -: (Събота) 02 Февруари 2013, 09:30 »

Цитат
Отношението е на базата на миналото-аз имам отношение към нещо,защото вече знам за него,преживяла съм го.И така всеки ,със своето отношение изразява това,което знае.За това има неразбиране между нас,заради различното ни отношение.И никой не е абсолютно прав.Защо?Защото за Абсолюта,за Истината не може да се говори,без да направиш разделението.
  Ще си позволя да коментирам само тази фраза, защото е крайъгълен камък, в който едни отношения се спъват и действително отвъд нея има или диалог или монолог.
   Вярно е, че отношението е на база опит, но ако абсолюта определя истината, то следва и опита му да е безграничен, следователно и в отношенията истината се определя от непреходните точки в отношенията, а те се тестват всеки един миг от мига, инак би било невъзможно да говорим в темата за любовта, би следвало да изключим всяка променлива, а променливите ги има там където времето и пространството пречупват света през призмата единствоно на личното отношение...това за съжаление не изчерпва нито един от участниците в даден диалог, те продължават да съществуват и след това, което показва, че опита в едно участие бива да е спонтанен, не е нещо фиксирано във времето, а се осъществява непосредствено в контакта. Няма друга самостоятелна изява на любовта, освен докосването ни с "другите", инак сме като невижданата красавица, невиждана е, защото никой не я е виждал, следователно и не може да оспори красотата и.
     Ще споделя едно прозрение, на база на лично преживяване, съвсем реално. Наскоро разлистих книга и прочетох написано изречение, незнайно кога от човек, който ме обича... Посланието гласеше следното: "Ако се научиш да иронизираш, ще се оправиш"... В първия момент дори не схванах как някой, който ме познава би ми написал подобна фраза, (проследявам случилото се подробно, за да споделя, че всеки извод, помислих си е твърде личен), дадох си сметка, че това е фраза, все пак от човек, който ми казва:"Обичам те", след като видях, че написаното е от съпруга ми... След дни разбрах, че понякога хората, които ни обичат по свой начин, 'разбират' и показват отношението към нас чрез невербални знаци, опитват да установят контакт, не непременно чрез диалог, или поне не в очаквания от нас начин, опитват се да кажат това, което ако го кажат директно, може би биха се почувствали неловко или според случая и именно тук е присъствието на понятието Любов, а именно до колко си открит, Разширен, за да схванеш посланието на 'другия' истинно, а не през твоя ведър или сенчест опит... защото и в двата случая Любовта бива потъпкана от твърде студеното, както и твърде страстното отношение, защото Абсолюта не дели... дели човешкото Желание... Тогава написах моя отговор, който споделям с вас...:
"Прав си за иронията. Трябваше отдавна да погледна света през този поглед, едва ли щеше да ме боли толкова. Благодаря ти за урока. Действително е вярно, че това, което не успява да ни убие ни прави дяволски силни. Само че за мен това е без значение, защото силата няма нищо общо с любовта... Любовта е за тези, които не умеят някак си да се научат на ирония, въпреки че живота им предлага да го сторят и то по кошмарен начин, затова и единствено те са истински благословенни, макар и да са за смях на "силните"...
Света се крепи не на силните, а на мъничка, незначителна, забравена и често подигравана   капка Любов... една сълза ражда живота, една секунда го стъпква
Кое е по-силно Любовта или времето...
И ако е Любовта е всичко, то има ли друго, освен илюзия... така разбрах че страданието е избор отвъд истинските неща, за фалшивите няма причина да страдам.

Благодаря ти!"
   ...
Активен
Неактивен user3
Full Member
Публикации: 163

« Отговор #147 -: (Събота) 02 Февруари 2013, 12:59 »

https://www.youtube.com/watch?feature=endscreen&v=zLX9WdZiHJA&NR=1
Поздравявам с тази прекрасна песен всички Вас, приятели... Има превод на текста и макар да е просто любовна песен мен ме провокира да помня, че Любовта не отнася в забрава, а се запечатва във всеки жест, всеки поглед, в слънцето, което ни е радвало, в усмивките на нашите деца, във вашето отношение... всеки миг .
Активен
Неактивен Вещичка
Hero Member
Публикации: 820
Виждам те!

« Отговор #148 -: (Понеделник) 25 Февруари 2013, 20:29 »

Еееей Хорус пак е надминал себе си в обясненията. Кефи ма как пише начи. Те ви темата му за любовта и обясненията му. Същото, което съм писала в първия си пост ама много повече обяснено:

http://www.parallelreality-bg.com/statii/ezoterika/448-2013-02-14-23-44-16.html

Tongue Tongue Tongue
Активен

Неактивен Tangrata
Hero Member
Публикации: 779

« Отговор #149 -: (Събота) 13 Април 2013, 04:46 »

Аз съм ги писал тия работи преди едно 5-6 години в стария форум, където Хорус беше модератор. Тогава целия форум там вярваше, че да спиш с ближния си е висшата форма на божествена и алтруистична любов.
Даже и банове имах май точно заради тая тема.
Само че разликата е, че аз само отчитам разликата между его-любовта и алтруистичната, но не съм против 1та. Поне до толкова ми стигат моите скромни възможности на тоя етап.
Изобщо, отричането и негативизма не са добър и зрял подход. Било то отричането на егоистичната любов. А от цялата статия на това лъха. Отричане и негативизъм.
А че рептилите (земните, аз не вярвам в извънзени) наистина са примитивно устроени (основно инстинкти за секс, храна, оцеляване), това е така. Но пък да изкарваш св Валентин рептилски, това е прекалено.
Активен

"От човешката глупост по-забавно нещо няма. Това комиците са го открили много отдавна."
Страници: 1 ... 8 9 [10] 11 12 ... 32   Нагоре
  Изпечатай  

Отиди на: