Страници: 1 ... 7 8 [9] 10 11 ... 32   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: За любовта  (Прочетена 25002 пъти)
0 Членове и 1 Гост преглежда(т) тази тема.
Неактивен Tangrata
Hero Member
Публикации: 779

« Отговор #120 -: (Понеделник) 31 Декември 2012, 02:20 »

Вещичке, какъв наклон, къде видя наклони и напътствия?
Хайде цитирай ме, ако можеш.
Напротив, конкретно казах "това може да е твоя път, но изобщо не е на останалите". И това ако е наклон...
По същество, тезата да се опитат всички добри и лоши работи, че да станем свръх напреднали духовно е напълно противоположното на вярна. Казано е, една локва се пречиства като я оставиш в покой, а не като бъркаш чистата вода и калта. Излизането извън матрицата и извън дуалността е като махалото. Колкото повече отиваш в крайности, толкова по-силно ще се люлее то. А ако искаш баланс, то се прави по друг начин. А не като се опитват всички варианти на люлеене напред назад.

С теб не се занимавам, просто ти занимаваш всички със себе си. Ако пишеш работи, които смятам за грешни, нормално е да коментирам.

Още не си казала какво толкова твориш. Или пък тъмните какво творят.
А каква е разликата между "тъмни", "тъмни сили" и "тъмни слаби" също с удоволствие ще изслушам.
Субективните определения, прочетени в някоя пишман-книжка най ги обичам.  Grin
Активен

"От човешката глупост по-забавно нещо няма. Това комиците са го открили много отдавна."
Неактивен Вещичка
Hero Member
Публикации: 820
Виждам те!

« Отговор #121 -: (Понеделник) 31 Декември 2012, 08:30 »

Тангра,

това, че ти смяташ нещата за грешни, не означава, че и другите ги смятат за грешни! Никого не занимавам със себе си - форума за това е форум, да пишем мнения. Ако под изказване на личното ми мнение ти разбираш да занимавам някого със себе си, то представите ти за диалог и комуникация са на много грешна плоскост представени.

Ако ти четеш пишман книжки, това не е повод да обвиняваш другите в това  Wink! Не забравяй следното: светът само те отразява, но това не означава, че светът е такъв, какъвто ти го виждаш! Аз съм просто огледало, в което ти се оглеждаш. Това, че виждаш неща дето не ти харесват си е лично твой проблем  Tongue Tongue Tongue...

Пиша всяко едно мое мнение базирано на опита ми, а не на четеното в книгите. Олд го е казал в един пост "Най-трудно е да пречупиш себе си!". Никога не съм говорила неща, които не разбирам. Всичко, което пиша е базирано на личният ми опит и пътя ми през тези неща. Не мога да си позволя лукса да коментирам неща, които не разбирам. Не и в тази ми инкарнация!

Относно обясненията, които искаш да ти дам, ми няма да го направя пък! Щото ме мързи, щото не искам, и щото не може да получаваш всичко на готово!
Активен

Неактивен Борислава
Jr. Member
**
Публикации: 87

« Отговор #122 -: (Сряда) 16 Януари 2013, 08:43 »

За всяко действие има подбуда,мотив...Да се грижиш за някого,да вършиш неща,които да го ощастливят,да му помагаш-това са все действия.А Любовта ,онази истинската Не е действие-тя е състояние!Тя е състояние,което намира израз,чрез действия.От тук идва грешната представа за Любовта-асоциира се със действието.А грижата,например,може да се извършва по задължение,може да целуваш мъжът си/жена си сутрин ,казвайки "Обичам те",просто по навик...примери без край.
  Ако Любовта те е обгърнала,тогава ще обичаш и "чуждите" деца,както "своите",със същата сила ще се радваш на Слънцето,ще се усмихваш на мушкатото си...защото настройката ти е такава.Онази божествена Любов не може да подбира.Можеш да се влюбиш,да те запалят,да разлюбиш-и ако в този момент не позволиш на огъня да угасне,а го съхраниш-тогава можеш да обичаш друг със същата сила.Това,което искам да изкажа е,че няма фатална любов,не са един или двама,които можеш да обичаш.Да твърдиш,че обичаш брат си,а да мразиш съседа-това не е любов.Любовта е нежен аромат,Любовта е благоуханието на душата-аромата не подбира при кого да отиде,кой ти е симпатичен и кой-не.Той се носи навсякъде около теб.
Активен
Неактивен Psyhea
Hero Member
Публикации: 2730
Дата на регистрация 2012-12-12!

« Отговор #123 -: (Сряда) 16 Януари 2013, 12:59 »

.А Любовта ,онази истинската Не е действие-тя е състояние!

Тъй ли?И теб да те питам..Детето кат седи гладно кво правиш?Как проявяваш любовта си?М?Чрез пасивност или действие?
Или па го храниш с любовта дето се носи навсякъде около теб? ..Еее,признавам,тва е мноо изгодно от икономическа гледна точка Grin
Активен
Неактивен mira
Hero Member
Публикации: 1507
живота е изумително приключение

« Отговор #124 -: (Сряда) 16 Януари 2013, 22:25 »

А Любовта ,онази истинската Не е действие-тя е състояние!Тя е състояние,което намира израз,чрез действия..........Ако Любовта те е обгърнала,тогава ще обичаш и "чуждите" деца,както "своите",със същата сила ще се радваш на Слънцето,ще се усмихваш на мушкатото си...защото настройката ти е такава.Онази божествена Любов не може да подбира..................Да твърдиш,че обичаш брат си,а да мразиш съседа-това не е любов.Любовта е нежен аромат,Любовта е благоуханието на душата-аромата не подбира при кого да отиде,кой ти е симпатичен и кой-не.Той се носи навсякъде около теб.
good2 За това говоря и аз! good2
Безкрайно се радвам, че си тук, ще те чета с интерес!
Активен

Добрите решения идват с опита, а голяма част от опита идва с лошите решения...
Неактивен Psyhea
Hero Member

« Отговор #125 -: (Четвъртък) 17 Януари 2013, 12:38 »

Някога,в доброто старо време когато още четях книжки,в една от тях пишеше така:
Основните линии/течения/контрапункт/в Мирозданието са две.Пасивност и активност,които са начало на два вектора.От единият произлиза Любовта а от другият Страха.Елементарната логика ни сочи,коя от двете "доминира".С пасивност сътворение не би могло да има.Пасивността е латентното състояние на Абсолюта.Активността е неговото проявление.Ъъъ та кво беше за тва,че"Бог Е любов"?..Ако е така,чрез кое е изразена тая любов.Активността или пасивността?
Активност=действие,екшън,осъзнато присъствие-любов!
Пасивност-отсъствие на действие,стагнация,страх!

И още нещо от същата книжка;"Егоистичният прогрес е в основата на Космоса,макар,фундаментално,той да е колективно събитие.
Интересно ми е,дали някой ще може да го обори това! Grin
Активен
Неактивен Вещичка
Hero Member
Публикации: 820
Виждам те!

« Отговор #126 -: (Четвъртък) 17 Януари 2013, 13:51 »

Ако Любовта те е обгърнала,тогава ще обичаш и "чуждите" деца,както "своите",със същата сила ще се радваш на Слънцето,ще се усмихваш на мушкатото си...защото настройката ти е такава.Онази божествена Любов не може да подбира.

Айде пак забихте у гъбите... тцъ тцъ тцъ...

Ти можеш да обичаш безусловно целият свят, но това не означава да търпиш простотиите на всички. Това са две напълно различни неща!  Tongue
Активен

Неактивен Борислава
Jr. Member
**
Публикации: 87

« Отговор #127 -: (Четвъртък) 17 Януари 2013, 14:10 »

Вещичка ,ма`ни ги гъбите,ама къде видя да пиша,че трябва да търпиш простотиите на всеки.Говорим за безусловната Любов-и аз казвам,че тя е състояние.Аз не мога да се погрижа за всички деца,за всички мъже,за съседите си.Но мога да се погрижа за собственото си отношение към света.
Активен
Неактивен Psyhea
Hero Member

« Отговор #128 -: (Четвъртък) 17 Януари 2013, 15:48 »

Но мога да се погрижа за собственото си отношение към света.
Така е.
Активен
Активен МИТКО
Hero Member
Публикации: 1659

« Отговор #129 -: (Четвъртък) 17 Януари 2013, 21:10 »

http://www.vbox7.com/play:8454a789
http://www.youtube.com/watch?v=UNYazr12qa0

Активен

Въобръжението  е  по-важно  от  знанието
Неактивен Psyhea
Hero Member

« Отговор #130 -: (Четвъртък) 17 Януари 2013, 22:09 »

Ееех,МИТКО,МИТКОоо..Ма къде ги копаш тез бисери бе човек.И двете са яки,ма тая първата кат я чух и ми се припи руйно пенливо по никое време Grin Grin..Ма е така де..Душата"умира",ма копнежите остават..
Активен
Неактивен mira
Hero Member
Публикации: 1507
живота е изумително приключение

« Отговор #131 -: (Петък) 18 Януари 2013, 08:55 »

...къде видя да пиша,че трябва да търпиш простотиите на всеки.Говорим за безусловната Любов-и аз казвам,че тя е състояние.Аз не мога да се погрижа за всички деца,за всички мъже,за съседите си.Но мога да се погрижа за собственото си отношение към света.
Относно червеното: не можеш, но и не искаш /поне аз не искам/. Защото имам човешки пристрастия, и т.н. /его/. Затова казвам, че хората /с някакви минимални изключения може би/ не практикуваме безусловната Любов, а "елементи на любов", колкото ни е по силите...
Кой от нас се отнася към собственото си дете по същия начин както към чуждите деца? Или към мъжа си както към всички останали мъже?...?! Не вярвам тук да има такъв сред нас....
Активен

Добрите решения идват с опита, а голяма част от опита идва с лошите решения...
Неактивен Psyhea
Hero Member

« Отговор #132 -: (Петък) 18 Януари 2013, 12:56 »

...къде видя да пиша,че трябва да търпиш простотиите на всеки.Говорим за безусловната Любов-и аз казвам,че тя е състояние.Аз не мога да се погрижа за всички деца,за всички мъже,за съседите си.Но мога да се погрижа за собственото си отношение към света.
Относно червеното: не можеш, но и не искаш /поне аз не искам/. Защото имам човешки пристрастия, и т.н. /его/. Затова казвам, че хората /с някакви минимални изключения може би/ не практикуваме безусловната Любов, а "елементи на любов", колкото ни е по силите...
Кой от нас се отнася към собственото си дете по същия начин както към чуждите деца? Или към мъжа си както към всички останали мъже?...?! Не вярвам тук да има такъв сред нас....
Въх...Има ли значение дали искаш,след като е невъзможно бе?!?!?!Мааааазз,мааазз..плюнки и маргаринче
Е га не почна да третирам всичката сган що шава и мърда,като собственото си дете!..Ми че то първо не сички са хора бе?Как ще третираш еднакво всчики?То аз хората дето са си хора не третирам по един и същи начин,а на кой кво си заслужи тва,та камо ли некви тъпи кретенясали дечища ще сравнявам с моето!?!?!Бе вие съвсем се смахнахте с тая утопия Grin Grin Grin
Активен
Активен МИТКО
Hero Member
Публикации: 1659

« Отговор #133 -: (Петък) 18 Януари 2013, 13:17 »

И  тук  идва  въпроса  --  Може  ли  да  се  измери  обичта  (любовта по  вашему)? 
       Да,  според  мен  може!  Можеш  да  обичаш  толкова  и  само  толкова  колкото  и  за  колко  нещо  можеш  да  се  грижиш!!!  Другото  е  празнословие!!
Активен

Въобръжението  е  по-важно  от  знанието
Неактивен Psyhea
Hero Member

« Отговор #134 -: (Петък) 18 Януари 2013, 13:30 »

И  тук  идва  въпроса  --  Може  ли  да  се  измери  обичта  (любовта по  вашему)? 
       Да,  според  мен  може!  Можеш  да  обичаш  толкова  и  само  толкова  колкото  и  за  колко  нещо  можеш  да  се  грижиш!!!  Другото  е  празнословие!!
Точно.Човек да описва Божествената любов,е като слепеца да описва слънцето.Ма нейсе..Кервана си върви псетата си лаят.На кого ли му пука всъщност?Хора сме..Любовта се измерва.Човешката.Уточнявам.Като правило колко по-боли,толкова по-обичаш!Или може да е обратното,ма човешката любов така или иначе,в повечето си форми е болезнена.
Активен
Страници: 1 ... 7 8 [9] 10 11 ... 32   Нагоре
  Изпечатай  

Отиди на: