Страници: 1 ... 6 7 [8] 9 10 ... 32   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: За любовта  (Прочетена 24924 пъти)
0 Членове и 1 Гост преглежда(т) тази тема.
Неактивен Psyhea
Hero Member
Публикации: 2720
Дата на регистрация 2012-12-12!

« Отговор #105 -: (Петък) 28 Декември 2012, 19:44 »

Хах..така както сме тръгнали ще стигнем и до егото на Оня !;D

И все пак Олд..Това човешкото его е несъизмеримо с онова другото.Онова е АЗ СЪМ!Това тука е..ЕГО-о-о-о-,забалежете ме!
Активен
Неактивен old4
Hero Member
Публикации: 1105

« Отговор #106 -: (Петък) 28 Декември 2012, 20:08 »

Хах..така както сме тръгнали ще стигнем и до егото на Оня !;D

Добре че няма мама иначе и нея щяхме да разплачем  Grin.
Ами с най балшое его си е нашият "чиляк" няма как то си е истина това.Вещичка седнала да ми говори за едно и друго его , ами егото си е его само дето разликата е количествена  Grin сиреч колкото "по нагоре" по голямо его а на свръх си е свръх его .... те така го виждам аз по "философски"  нещата с егото Grin.

П.С. Ще напиша като за последно какво разбрах от вас по темата за любовта, изпитвате любов единствено към себеси и към ВА поне това "звучи" от думите ви  Wink.
« Последна редакция: (Петък) 28 Декември 2012, 20:26 от old4 » Активен
Неактивен Psyhea
Hero Member

« Отговор #107 -: (Петък) 28 Декември 2012, 20:32 »

E,че аз тва съм го казвала и в прав текст кво?
Обаче..Тва за егото..Има логика Олд,и е така.Но..Колкото по-нагоре,с толкова повече неща започваш да се отъждествяваш.Респективно и с тяхното его.За това си "по-раздут".Т.е.егото се раздува.Поне има покритие.А човешкото его се дуе без  покритие!Е там е разликата.
Активен
Неактивен МИТКО
Hero Member
Публикации: 1655

« Отговор #108 -: (Петък) 28 Декември 2012, 20:58 »

Знаеш ли колко е разтоварващо, когато откриеш истинското си аз под пластовете мръсотия натрупана от общество, роднини, възпитание, морали, етики и прочие простотии. Когато се изтръскаш като мокро куче от всичката тая свинщина и ти олеква, ама така ти олеква, че чак ти иде да летиш и да крещиш: майната ви тъпацииииииииииии  ...

Не  те  разбирам!!
     Това  което  можеш  да  правиш  като  практика  за  опознаване  на  ирационалното  го  мога  и  аз,  даже  имам  доста  по-дългогодишен  опит!  Но  знанията  ми  не  ме  правят  свободен,  напротив  чувствам  се  като  спънат  кон,  защото  тези  познания  изискват  неимоверна  отговорност  за  изборите  ми.  
     Там  горе  се  обсъждат  не  самите  постъпки,  а  мотивите  довели  до  тях  -  това  знаеш  ли  го,  ако  да,  за  какви  задни  мисли  можем  да  говорим,  сакаш  можем  да  се  скрием  от  самите  себе  си!  Нашата  собствена   съвест  е  съдника  ни  когато  си  отидем  от  този  свят,  така  че  няма  кръшкане  и  смекчаващи  вината  обстоятелства!  
    "Помни,  че  другият  срещу  теб,  дори  да  е  просяк  или  мърсен  скитник,  носи  в  себе  си  същата  Божествена  искра  като  теб  -  казва  Сай  баба  -  Излъчвай  любов  и  прави  добро,  за  да  помогнеш  на  себе  си  и  и  на  другия,  който  е  в  беда  или  отработва  лоша  карма!"    
Активен

Въобръжението  е  по-важно  от  знанието
Неактивен Вещичка
Hero Member
Публикации: 820
Виждам те!

« Отговор #109 -: (Петък) 28 Декември 2012, 21:59 »

Абе Митак,

ти не четеш ли? Нали страници преди това говорех за ПЪРВОПРИЧИНАТА  Tongue Tongue Tongue... Ей ама за кво ли седя и пиша като няма смисъл... И за кви задни мисли става въпрос? Аз каквото си го мисля и го казвам - нямам цедка на езика си  Grin - ако ти помагам за нещо, то е щото искам да ти помогна, а не щото тая някакви задни мисли. Чисто и просто. Великите неща са простички. Хората ги усложняват  Wink.

Да в основата си всички са Божествени искри. Ама айде холан - ти ще ме биеш па аз ще те обичам а  Grin. Бий ма, обичам та! Хахааааа сигурно е така, ама в някой друг свят! Тва да си подадеш и другата буза е в протоколите на втората матрица, а повечето духовни учители са последователни инкарнации и затова айде не на мене, че ми е писнало. Цял живот са дъвчели по едно нещо, а ние тука се образоваме за секунди, щото ни е напечено на задниците.

Знаеш ли как тибетските монаси разбирали в кое дете се е преродил ламата а? Като му поставяли пред хлапето копанките на ламата и го карали да си ги познае. А знаеш ли една едновременна инкарнация кога ще си познае копанята като е още на 2-3 години - ми точно никога!!! Докато не се осъзнае едновременната инкарнация като такава, то няма абсолютно никакъв достъп до файловете си. Изводите ги оставям на тебе.

Духовност, духовни учители, духовни учения - ОК, ама с едно на ум, щото и там е пълна боза. Не отричам мъдростите им, ама цял живот си кютат в една посока и това е. Това е пътя на последователните. С всяка инкарнация по нещо ново. Едновременните учат и докато спят щот немат време да се маят. И ако го приложим към човешкият живот, то изводът е следният:

* Последователната инкарнация за един живот учи само за един човек!
* Едновременната инкарнация за един живот учи за 2000-3000 души!

Е кво и да си ги мерим, то е ясно кой печели. Това, което аз съм научила за 5 години, повечето от хората и за 5 живота не го научават. И не щото съм умна или велика. Просто съм едновременна инкарнация и за капак и финална. Аз съм последната останала от моят ВА и имам достатъчен достъп до всички файлове от миналите ми животи - казвам минали, щото вече са минали и не съществуват. Това е.

Морала, обществото, етиката, "ценностите" - всичко това са прийоми за да те държат в подчинение, защото ако разбереш адж*ба точно колко си ВЕЛИК и колко си СИЛЕН, то матрицата няма полза от тебе и не може да те контролира. Матрицата се държи върху невежеството и бруталията. Като ти обясняват, че трябва да си добър и мил, да си даваш и другата буза щот видиш ли дедо ти отгоре ще те съди, то по тоя начин ти отнемат СИЛАТА ДА БЪДЕШ!

Я се замисли малко: ако всичко трябваше да е само добро, то що дедо ти боже е създал и злото а? Щот е нямал кво да прави и от да си дръгне дъртите *ъдури е измислил и злото ли? Айде холан! Баланса не се достига като си само бял и добър, така се постига титлата идиот.

Какви са ми постъпките - ми такива каквито ги е диктувал момента и личното ми съзнание спрямо този момент. Никога не съм твърдяла, че съм добричка, защото не искам сама да се обиждам. Ако ме ударят - удрям, ако ме бутнат - бутам, ако ме ритнат - ритам и баланса във Вселената е възстановен  Laugh... Това е.

Никой горе не те съди. Колко пъти съм разговаряла с ВА - дори той не ме е съдил. Как може да те съди някое същество, говоря за странично същество а не за ВА, като повечето от висшите същности не са се инкарнирали в 3Д, тоест са нямали смелостта да припарят тука. И после ще съдят. Съденето е извратено понятие наложено от библията за да държи стадото в подчинение.

Целта на инкарнациите е просто игра на два лагера, които през цялото време си мерят... атрибутите, измислят някакви идиотски правила и си гледат сеира едни на други дали ще се осъзнаят вътре в играта. Докато им играеш по свирките, пардон по правилата, то рискуваш никога да не се осъзнаеш. Абе ние сме Божества бе човек - Силни, Божествени Единици Съзнание. Ние сме Творците на тази реалност. Как аз като Творец ще се осъдя, ми тва нема никакъв смисъл. Създала съм реалност, създала съм правилата и съм се инкарнирала да пробвам какво съм създала и дали ще се измъкна от него. Е ок, ама щом аз съм ги създала тия правила, значи винаги мога да ги наруша - факт  Grin Grin Grin, щото иначе няма как да еволюирам.

Е тва е  Tongue...
Активен

Неактивен Psyhea
Hero Member

« Отговор #110 -: (Събота) 29 Декември 2012, 11:13 »

Но  знанията  ми  не  ме  правят  свободен,  напротив  чувствам  се  като  спънат  кон,  защото  тези  познания  изискват  неимоверна  отговорност  за  изборите  ми. 
     Там  горе  се  обсъждат  не  самите  постъпки,  а  мотивите  довели  до  тях  -  това  знаеш  ли  го,  ако  да,  за  какви  задни  мисли  можем  да  говорим,  сакаш  можем  да  се  скрием  от  самите  себе  си!  Нашата  собствена   съвест  е  съдника  ни  когато  си  отидем  от  този  свят,  така  че  няма  кръшкане  и  смекчаващи  вината  обстоятелства!   

Абе ние сме Божества бе човек - Силни, Божествени Единици Съзнание. Ние сме Творците на тази реалност. Как аз като Творец ще се осъдя, ми тва нема никакъв смисъл. Създала съм реалност, създала съм правилата и съм се инкарнирала да пробвам какво съм създала и дали ще се измъкна от него. Е ок, ама щом аз съм ги създала тия правила, значи винаги мога да ги наруша - факт  Grin Grin Grin, щото иначе няма как да еволюирам.

Е тва е  Tongue...
Активен
Неактивен Tangrata
Hero Member
Публикации: 779

« Отговор #111 -: (Неделя) 30 Декември 2012, 02:19 »

Вещичке, супер безмислени локуми за доброто и злото. Просто не знам откъде да подхвана. То толкова много буквена диария, за да цитирам и репликирам ще се озоря.
Това, че щом злото съществува, то е полезно и правилно да го правим, е очевидно грешно.
Напротив. Съществува, за да можем да си направим свободния избор като пичове, и да му покажем среден пръст на злото. Ако имаше само добро, не виждам какъв свободен избор щеше да има. Изобщо и каква дуалност.

За свръх егото при висшите сили. Ако твоите идоли имат его, то изобщо не означава, че и Бог има. Изобщо и не означава, че трябва да се стремим към свръх его, за да се развиваме. Освен ако не търсим сатанинско развитие. То може да е твоя път, но не генерализирай лекомислено за всички. Напротив. Именно освобождаването от егото движи духовно човек напред.

Както си приказваш за голямо творчество при тъмните, хайде кажи по-конкретно какво толкова творят.
Може да кажеш и ти какво по-точно твориш. Странно защо тъмните никога нищо не са сътворили. То е все едно от бомба да искаш да построи къща. Ми не е предвидено в инженерния дизайн ...
Освен ако броиш магьосничеството за творчество. Което пък изобщо не виждам как ще стане. Все едно да броим грипа и другите болести за ескпресионизъм.
Това, че светлите били агресивни. Не знам дали съзнателно или несъзнателно въвеждаш аудиторията в заблуда. Тези хора изобщо не са светли. Минали са само покрай светлото. Чаршафи, туй онуй, светло бельо и тн. Хайде да не отъждествяваме сериозните духовни течения с тях. Просто не е нито коректно, нито изобщо адекватно.
Колкото някое бездомно хипии или скинхед, облечено в кубинки, кръстове и черепи е пример за тъмните, и доказателство, че са агресивни, толкова и тия "бели" могат да бъдат някакъв пример.

А това с едновременните инкарнации и последната инкарнация ... хахаха!!!! Блажени са последно инкарнираните.  Smiley Cool
Толкова си невероятно далеч от баланса, че не се сещам за подходящо сравнение, което да не те обиди ...
Активен

"От човешката глупост по-забавно нещо няма. Това комиците са го открили много отдавна."
Неактивен Вещичка
Hero Member
Виждам те!

« Отговор #112 -: (Неделя) 30 Декември 2012, 08:56 »

Тангра,

забелязала съм, че за теб тази тематика е особено безмислена и все си търсиш доказателства, които няма да намериш обаче, просто защото си прекалено сляп за някои неща! И що като едно нещо за теб е безмислено се напъваш да обясняваш на човека, на когото е интересно, че се занимава с безмислици?

Да започна с останалото: едно нещо не е безмислено щом не го разбираш, а съм забелязала, че винаги се навираш да коментираш неща, дори и да не ги разбираш. Дедо ти Фройд обаче има обяснение на нещата  Wink. Да не си зодия стрелец случайно, щото те обикновено са такива ентусиасти да показват "правия път" на заблудените овце?

И що правиш съпоставка между тъмнината и тъмните сили, бе парче? Къде съм ги съпоставяла, че си си извадил такъв извод? Ти изобщо четеш ли, или само четеш за да докажеш на хората колко са прости? Е пич, тука обърка, щото простите неща са велики  Laugh...

И още нещо - аз не генерализирам! Обикновено казвам "повечето хора", защото също познавам много изключения и смятам себе си за такова. Това, че се припознаваш в останалите си е твой личен проблем, който аз не мога и не желая да разрешавам!

Нямам идоли - АЗ съм си идол и това ми стига. Ай ся ме метни и за егото, ама най много да си го почеша и тва ще е, щото просто не ми пука.

За това каква инкарнация съм - ТОВА МОГА САМО АЗ ДА ОПРЕДЕЛЯ, но не и ти. За това къде съм се натресла на баланса е също моя работа! Така, че не виждам що това е такъв трън в твоя задник!

Знаеш ли защо съм писала "Виждам те" под аватара си? Щото усещам най-вече енергията на даден пост, който чета и разбирам много повече неща за човека, отколкото той е писал. Айде стига си се занимавал с мен и в другия форум ти го писах това. Различни начини на мислене имаме - приеми го! Не се познаваме, не сме си в къщите, не сме в една компания за да се напъваш да ме вкараш в пътя, което няма как да стане, защото аз не вървя в твоя път и не ти давам наклон на... живота. Никого не въвеждам в заблуда. Всеки е свободен да вярва, да усеща, да прави каквото си иска. Тук споделяме различни гледни точки и това е.
« Последна редакция: (Неделя) 30 Декември 2012, 09:04 от Вещичка » Активен

Неактивен МИТКО
Hero Member

« Отговор #113 -: (Неделя) 30 Декември 2012, 12:43 »

Да,  ама  Танграта  е  прав!   И  дали  ще  го  признаете  или  не  няма  значение!   Въпроса  е  какво  ви  кара  да  разсъждавате  в  тази  насока!  Какво  ме  кара  мен  да  разсъждавам  така,  защо  защо  и  пак  защо!
Активен

Неактивен Вещичка
Hero Member
Виждам те!

« Отговор #114 -: (Неделя) 30 Декември 2012, 13:44 »

Тук не става въпрос за признание, щото признанието идва да почеше онова човешкото его...

Танграта е прав за себе си - това е вярно! Аз съм права за себе си - това също е вярно! Факт  Tongue...
Активен

Неактивен old4
Hero Member

« Отговор #115 -: (Неделя) 30 Декември 2012, 18:03 »

Аз съм права за себе си - това също е вярно! Факт  Tongue...

Точно, както обичам да казвам, вашият господ не е моят.
Активен
Неактивен Psyhea
Hero Member

« Отговор #116 -: (Неделя) 30 Декември 2012, 18:09 »

Аз съм права за себе си - това също е вярно! Факт  Tongue...

Точно, както обичам да казвам, вашият господ не е моят.
Е точно както обичам да казвам и аз..Ха добр'утро! Smiley
Истините са толкова,колкото са индивидуалните съзнания които ги отразяват!
Активен
Неактивен old4
Hero Member

« Отговор #117 -: (Неделя) 30 Декември 2012, 18:23 »

..Ха добр'утро! Smiley

И що та аз това си го хортувам от памтивека а вие се ми тикате вашите "азове"  Grin.
Активен
Неактивен МИТКО
Hero Member

« Отговор #118 -: (Неделя) 30 Декември 2012, 18:42 »

Тук не става въпрос за признание, щото признанието идва да почеше онова човешкото его...

Танграта е прав за себе си - това е вярно! Аз съм права за себе си - това също е вярно! Факт  Tongue...
     Вещичка  от  едната страна, Танграта  от  другата,  моят  избор  в  средата!  Не  казвам,  че  избора  ми  е  правилен  -  просто  избор!
Активен

Неактивен Psyhea
Hero Member

« Отговор #119 -: (Неделя) 30 Декември 2012, 18:49 »

..Ха добр'утро! Smiley

И що та аз това си го хортувам от памтивека а вие се ми тикате вашите "азове"  Grin.

Ааа не е така.Не ти ги тикаме..Пишем си просто..За нашата си истина.На теб какво ти пречи как ще се наричаме?Азове,души,човеци,идиоти..Всеки отразява себе си!
Активен
Страници: 1 ... 6 7 [8] 9 10 ... 32   Нагоре
  Изпечатай  

Отиди на: