Страници: [1] 2 3 ... 32   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: За любовта  (Прочетена 25800 пъти)
0 Членове и 1 Гост преглежда(т) тази тема.
Неактивен Вещичка
Hero Member
Публикации: 820
Виждам те!

« -: (Четвъртък) 20 Декември 2012, 19:40 »

Какво в същност е любовта и тя реална ли е в нашия свят

Ежесекундно хората на тази планета употребяват думата "любов". Превърнала се е в толкова атрофирало понятие, че вече много отдавна е лишена от смисъл.
Мнозина пък са решили да я заместят с пари, власт, постижения и прочее и са се отказали дори от употр*бата и като дума. Е, има и такива щастливци, които успяват къде с компромиси или пък с вяра да я намерят и запазят, но повечето си остават разочаровани.

А защо ли става така?

Може би за това са виновни очакванията – да очакваш някой да те направи щастлив, да очакваш някой да ти дари живота си, да очакваш, да очакваш, да очакваш… Очакването е дума, която отлага удоволствието и прехвърля вината върху някой друг… Започвам да се замислям колко е сляп човекът в това си съкровенно желание – да намери Любовта. Тази слепота го трови с всеки отлетял миг от неговият живот и определено го прави нещастен.

Нагледала съм се на лиготиите на масата от жените (мъжете да не се надуват, защото и те не падат по-долу):
- Слънчице, ще ми купиш ли това пръстенче?
- Не мога, мило, в момента имаме по-належащи покупки.
- Дръвник, довечера ще спиш на дивана!

Е, по дяволите, това ли ви е любовта!?!? Аз ти давам и ти ми даваш... А бе хора, това е пазар!!! Нима приравнявате себе си със стока на тезгяха на пазарска сергия! *баси ценностите бих казала. И после ще ми разправят, че тази цивилизация процъфтявала... дръжки!

Ще кажете, че всеки се държи така и обществото така обуславя. Аз ще ви кажа следното:

Морала е лицемерие!
Етиката е лицемерие!
Доброто поведение е лицемерие!
Обществото е лицемерие!

Да продължавам ли или вече няма смисъл...

Ок, всеки един астролог ще ви обясни, че любовта е Венера. Добре ама чели ли сте за Венера/Афродита що за шаврантия е била или сте чели само захаросаните приказки от митологиите. Венера е била красавица, флиртаджийка и всичко е постигала с манипулации. И точно нея да ми дават за пример - ами не, мерси. На Олимп е царяло велико безумие. Ок, те са диктували правилата и са правили каквото си искат... Но масово се забравя едно нещо: висшата октава на Венера е Нептун!!!

Нептун е Божествената БЕЗУСЛОВНА Любов, тоест любовта без условия! Обичате просто защото обичате и точка. Обичате другите и всичко около себе си такива, каквито са и без да очаквате нещо от тях. ДОПУСКАТЕ те да бъдат СЕБЕ СИ, без да искате да ги променяте, защото когато се научите да допускате другите да бъдат себе си, то и те ще допускат вие да бъдете себе си.

Няма вечни неща. Единственото вечно нещо в тази Вселена е ПРОМЯНАТА. Ако някога се влюбите, то не можете да вържете човека за себе си ако ще и 100 брака да сключите. Всичко е свободна воля. Бъдете честни и просто обичайте.

Не очаквайте!
Не манипулирайте!
Просто обичайте!

Човек никога не търси на възможно най-вероятното място любовта, а винаги избира най-дългият път към нещо така дълго лелеяно? Любовта не е нещо, което можеш да вземеш и да запазиш. Любовта не можеш да я намериш в полето или на улицата.

Тя е вътре в самите вас, вътре във вашето сърце и вътре във вашата душа. Вие можете само да я дадете и да се радвате на този акт на любов. Нямате право да имате очаквания, защото те убиват този блясък в сърцето ви. Очакванията са отрова за любовта. Любовта затова е любов – да бъде дадена на любим за нас човек, на слънчевите лъчи, на децата ни, на Вселената… Просто да я давате и да бъдете щастливи с този акт на отдаване.

Всичко останало е НЕлюбов. Всичко останало е Страх – от изоставяне, от самота, от сълзи…

Само от вас си зависи какво ще изберете. Само две са основните сили в тази Вселена – Любов и Страх. Коя ще изберете за себе си?

Wink

Активен

Неактивен Psyhea
Restricted
*
Публикации: 3138
Дата на регистрация 2012-12-12!

« Отговор #1 -: (Четвъртък) 20 Декември 2012, 20:50 »

Баси..Ако почнеш да тураш повече многоточия,все едно аз съм го писала тва!Само дето не съм наясно с астроложката материя,ма за Афродита си права.Но тя все пак не е пример за Любовта с главно Л.Мисля,че Исус се спряга за тая роля.Венера/Афродита е по-скоро символ на Еротиката.  
Активен
Неактивен Вещичка
Hero Member
Публикации: 820
Виждам те!

« Отговор #2 -: (Четвъртък) 20 Декември 2012, 21:07 »

Абе и за бай ти Ицо не съм сигурна  Grin. Някак имам странното усещане, че е нещо като подставено лице и той...
Активен

Неактивен user
Hero Member
Публикации: 723

« Отговор #3 -: (Четвъртък) 20 Декември 2012, 23:02 »

Абе аз и друг път съм казвала, че любовта е висша форма на егоизъм. Или по скоро хората  и придават такава форма за съжаление.
Активен
Неактивен Psyhea
Restricted
*

« Отговор #4 -: (Петък) 21 Декември 2012, 12:09 »

Абе и за бай ти Ицо не съм сигурна  Grin. Някак имам странното усещане, че е нещо като подставено лице и той...
И аз така..Макар да ми се ще да вярвам в Дядо Коледа..Някак по-лесничко се живее така..Ма не би..Мазохистка съм.

Калан,така е.Аз за тва отхвърлям мантрата"Бог е любов!".Няма как да е любов(т.е. да го определяме така)щом самите ние не знам много за тая вибрация.Човешката любов е подвластна на егото.Абсолюта няма Его.Ако имаше,нямаше да бъде Абсолют,а индивидуалност.Аз лично имам само бегла идея за кво иде реч.От  няквите моментни проблясъци  и състояния на безтегловност..Няква изпълваща еуфория,която няма как да бъде обяснена.Но по никакъв начин не го свързвам с любов.Поне не тази която съм изпитвала.Не бих го оприличила нито на майчината любов..Тя също  е болезнена и очакваща..Егоистична дори..Не знам..Усещане за радост и 100%-ва пълнота.Сякаш хем си безкрайно празен и лек,хем си изпълнен с радост и смисъл..Баси..Не мога да опиша тва за което говоря,но не е любов.Не и нашата човешка любов..
« Последна редакция: (Петък) 21 Декември 2012, 12:17 от Psyhea » Активен
Неактивен old4
Hero Member
Публикации: 1105

« Отговор #5 -: (Петък) 21 Декември 2012, 17:44 »

Момичета говорите за чувства на които ние човеците определяме имената Wink, там горе е друго ... като чета писанията ви и си викам яяяя тия мадамки направо си хортуват с "Дедо" си да ама не Wink.

Писано е че те обгръща светлина, топлина ...... и душата се "разтапя" от "кеф" във тях е оттам иде и това за любовта ... ама секс с "Дедо" си немой  да правите Grin, та така по добре му казвайте обич според мен така звучи по добре макар и това е човешко чувство определено с това наименование.

П.С.А иначе това което е писала Вещичка за земната "любов" си е така.
Активен
Неактивен Psyhea
Restricted
*

« Отговор #6 -: (Петък) 21 Декември 2012, 17:56 »

Олд,говорейки за онова което...е  в мен,или по някакъв начин съм го докоснала,последната мисъл е секс.
А с"дедо"ти си хортуваме нон стоп.На моменти чак ми писва от него,и искам да го разкарам,ма не става..Ровичка и човърка,кат неудобно камъче в обувката..Нерви ме,и аз го нервя и те така..

Активен
Неактивен МИТКО
Restricted
*
Публикации: 1892

« Отговор #7 -: (Петък) 21 Декември 2012, 19:13 »

Момичета говорите за чувства на които ние човеците определяме имената Wink, там горе е друго
Писано е че те обгръща светлина, топлина ...... и душата се "разтапя" от "кеф" във тях,  е оттам иде и това за любовта .
      Така  е,  любовта  е  за   там  в  ирационалното,  защото  в  този  свят  обмена  на  енергия  е  много  по-директен  и  осезаем,  а  и  няма  антипод  за  нея  следователно  не  е  предназначена  за  дуалноста.  Затова  нека  тук  на  Земята  се  задоволим  с  понятието  обич,  има  си  антипод  и  може  да  е  едностранно  за  разлика  от  любовта.  Може  да  обичаш  без  да  си  обичан!! 
      А  да  не  забравя:  Практическото  изразяване  на  обичта  се  нарича  Грижа!!     

Активен

Въобръжението  е  по-важно  от  знанието
Неактивен Psyhea
Restricted
*

« Отговор #8 -: (Петък) 21 Декември 2012, 20:42 »

ПРАКТИЧЕСКОТО ИЗОБРАЗЯВАНЕ НА ЛЮБОВТА СЕ НАРИЧА ГРИЖА!!!
Активен
Неактивен mira
Hero Member
Публикации: 1507
живота е изумително приключение

« Отговор #9 -: (Петък) 21 Декември 2012, 20:42 »

все едно аз съм го писала тва!
Или аз.  Smiley Вещичке, мислим сходно с теб. В стария форум изписах една кофа мастило именно на тая тема. Та чак не ми се пише вече за същото. Само ще кажа, че обърквацията идва от звученето на думата "любов". Викат му "любов", ама не е любов, а  противофазен енергообмен с учебна цел. За целите на сюжетите на инкарнациите ни. Е, и за развъждане, естествено...Ако беше "любов" щеше да е безусловна и към всички, а не е. Следователно не и пасва тази дума, но и аз я употребявам в разговорната реч, по инерция.
С риска да втръснах на всички с препратката към тази книга, но отново ще посоча книгата "Бракът е неморален". В нея не става въпрос само за тоя цирк "брака", но и за всички програми и маски на  отношенията в двойката...Няма да се хареса на псевдоморалистите, нито на спящите...Да се надяваме, че тук няма такива хора.
Не мога да посоча линк за теглене, ако някой може да я качи някъде за общо ползване ще му я пратя.

Аз за тва отхвърлям мантрата"Бог е любов!".Няма как да е любов(т.е. да го определяме така)щом самите ние не знам много за тая вибрация.Човешката любов е подвластна на егото.Абсолюта няма Его.Ако имаше,нямаше да бъде Абсолют,а индивидуалност.Аз лично имам само бегла идея за кво иде реч.От  няквите моментни проблясъци  и състояния на безтегловност..Няква изпълваща еуфория,която няма как да бъде обяснена.Но по никакъв начин не го свързвам с любов.Поне не тази която съм изпитвала.Не бих го оприличила нито на майчината любов..Тя също  е болезнена и очакваща..Егоистична дори..Не знам..Усещане за радост и 100%-ва пълнота.Сякаш хем си безкрайно празен и лек,хем си изпълнен с радост и смисъл..Баси..Не мога да опиша тва за което говоря,но не е любов.Не и нашата човешка любов..
Е то това е де, същото дето си го описала...
Аз за себе си съм дефинирала Любовта като приемане, неосъждане, ненатрапване на себе си, непроектиране на себе си върху другия. Съзерцание.
Когато казвам, че Бог ни обича, имам предвид, че ни възприема без да проектира "егото си" върху нас, защото както казваш - той его си няма.
« Последна редакция: (Петък) 21 Декември 2012, 20:48 от mira » Активен

Добрите решения идват с опита, а голяма част от опита идва с лошите решения...
Неактивен Psyhea
Restricted
*

« Отговор #10 -: (Петък) 21 Декември 2012, 20:45 »

От личен опит казвам,че бракът в най-чистия си вид е математика!
Активен
Неактивен mira
Hero Member
Публикации: 1507
живота е изумително приключение

« Отговор #11 -: (Петък) 21 Декември 2012, 20:58 »

Не...Не винаги! Защото под маската на "грижата" много често са маскирани суперегоистични подбуди и мотиви. И най-често този дето полага "грижата" го прави със скрит мотив. /Писах съвсем скоро за същото в стария форум/...Всичко, абсолютно всичко!!! което ние правим, го правим с мотив "за себе си".Не "за другия", а "чрез другия за нас си", дори когато постъпката ни изглежда "чист алтруизъм" и "свята безкористност"...Не защото сме гадняри, а защото живота, технологията на мотивацията ни работи именно така. Докарали сме се в преструвките си до там, че да се обиждаме на думата "егоист". А ВСИЧКИ технологично сме такива.
Активен

Добрите решения идват с опита, а голяма част от опита идва с лошите решения...
Неактивен user
Hero Member

« Отговор #12 -: (Петък) 21 Декември 2012, 21:58 »

Ама Психея, то като се замислиш почти всичко си е математика в този свят.
Дали един брак е неморален зависи от двамата партньори.
Аз Мира ще се опитам книгата в замунда да я кача.
Активен
Неактивен user
Hero Member

« Отговор #13 -: (Петък) 21 Декември 2012, 22:24 »

Книгата е вече в замунда. Smiley
В търсачката пишете Естер Вилар или бракът е и ще излезе.
И не забравяйте да сийдвате.
Активен
Неактивен Psyhea
Restricted
*

« Отговор #14 -: (Петък) 21 Декември 2012, 23:24 »

Не...Не винаги! Защото под маската на "грижата" много често са маскирани суперегоистични подбуди и мотиви. И най-често този дето полага "грижата" го прави със скрит мотив. /Писах съвсем скоро за същото в стария форум/...Всичко, абсолютно всичко!!! което ние правим, го правим с мотив "за себе си".Не "за другия", а "чрез другия за нас си", дори когато постъпката ни изглежда "чист алтруизъм" и "свята безкористност"...Не защото сме гадняри, а защото живота, технологията на мотивацията ни работи именно така. Докарали сме се в преструвките си до там, че да се обиждаме на думата "егоист". А ВСИЧКИ технологично сме такива.
Не Мира.Израза на любов е грижа от най-чиста форма.
Да оставим фалша на страна..Фалшивата грижа..фалшивото отношение..Тях винаги ги има.Но дори Абсолюта проявява грижата си към нас,създавайки ни условия за развитие.Това е любовта и грижата на Твореца към Творението.Дай си пример,поне за един човек,който си обичала и не те е било грижа за него!Има ли такъв?Възможно ли е това?На себе си дай отговорите.
Активен
Страници: [1] 2 3 ... 32   Нагоре
  Изпечатай  

Отиди на: