Страници: [1]   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: ЗЕОЛИТ /КЛИНОВИТ, КЛИНОПТИЛОЛИТ/  (Прочетена 917 пъти)
0 Членове и 1 Гост преглежда(т) тази тема.
Неактивен mira
Hero Member
Публикации: 1507
живота е изумително приключение

« -: (Вторник) 05 Май 2015, 11:10 »

Не мога да си представя, че сме пропуснали да го споменем /зеолита/ толкова време вече, ама - факт.
Още не съм го ползвала лично, но една колежка го пиеше на прах - всеки ден по една чаена лъжичка.
Най - добрият детоксикатор /четейки материалите в нета/, с пореста структура, използват го както за пречистване на вода, така и за извличане от организма на човека на тежки метали и други замърсявания. Използват го в животновъдството, а също така и за котешки тоалетни заради огромните му абсорбционни свойства.
Може да се купи от много места, във вид на камъни, на прах, изпечен /обеззаразен/ или не...Цените също са доста различни.
Добива се около Кърджали, в с.Бели пласт /може да го има и другаде, не знам/...
Разправят чудеса за зеолита! Аз още умувам и проучвам, ако някой има личен опит - нека го сподели, ще е интересно.

http://www.greenhealth-bg.com/index.php?option=com_content&view=article&catid=5:2008-08-21-06-43-29&id=303:2011-01-27-13-40-03

http://olx.bg/ads/q-%D0%B7%D0%B5%D0%BE%D0%BB%D0%B8%D1%82/?search%5Bdescription%5D=1&search%5Border%5D=filter_float_price%3Aasc&view=galleryWide

Активен

Добрите решения идват с опита, а голяма част от опита идва с лошите решения...
Неактивен mira
Hero Member

« Отговор #1 -: (Неделя) 21 Юни 2015, 12:35 »

http://biopogled.com/%D0%BA%D0%B0%D0%BA-%D0%B4%D0%B0-%D0%BD%D0%B0%D0%BC%D0%B0%D0%BB%D0%B8%D1%82%D0%B5-%D1%82%D0%BE%D0%B2%D0%B0%D1%80%D0%B0-%D0%BE%D1%82-%D1%82%D0%BE%D0%BA%D1%81%D0%B8%D1%87%D0%BD%D0%B8-%D1%82%D0%B5%D0%B6/

"Зеолитът има необикновено отрицателно заредено нано-улавящо свойство. Всяка малка частица има отрицателен заряд, за да привлича положително заредени тежки метали от тъкани и кръв. Но зеолитния прах, всъщност фина пясъчна субстанция, прави това, без да попада в кръвния поток. Вместо това, той покрива тънкочревните власини (вили) на червата. Чревните вили са малки израстъци на вътрешната чревна облицовка, които вземат хранителните вещества от смляната храна в кръвния поток. Ето защо пясъчният зеолит не трябва да се приема с храна. Приблизителните пет литра кръв в човешкото тяло циркулират напълно няколко пъти на ден. Така че зеолитните клетки чакат кръвта да дойде при тях и улавят токсините. Това пасивно улавяне на токсини предотвратява опасността от разнасяне на токсините от тъканите, които може да натоварят черния дроб и бъбреците. Зеолитните клетки и техните уловени частици тежки метали се ескортират от тялото чрез нормалните пътища на елиминиране. Адсорбцията е процес на електронно привличане и свързване към повърхността, вместо абсорбиране като гъба. Така че зеолитът адсорбира и хелира тежките метали. Тази лесна вътрешно адсорбираща, хелатна дейност на зеолита е от жизненоважно значение за оптимално здраве в днешния токсичен свят."
===
"Алуминият в зеолита е съединен със силициев двуокис. Свободният алуминий е токсичен. Съединен в обвързваща молекулярна структура, той е безвреден. Той премахва несвързаните алуминиеви токсини от организма."

Това имах предвид и когато споменах за зеолита в темата за кемтрейлса....

Активен

Неактивен mira
Hero Member

« Отговор #2 -: (Сряда) 22 Юли 2015, 18:33 »

От близо месец пия /профилактично/ смления на прах изпечен зеолит и понеже не съм правила специални изследвания на кръвта си преди да започна да го пия, не мога да кажа дали има ефект в посока на детоксикация или няма. Това, което мога смело да кажа е, че няма негативни ефекти, нито по отношение на функционирането на храносмилателния ми тракт, нито по отношение на "раздвижването" на камъчето в жлъчката ми. Чувствам се чудесно. Казвам го за онези, които биха се страхували да опитат да го пият /зеолита/ поради страхове от стомашни проблеми или проблеми с жлъчката.
 Smiley
Активен

Неактивен umbra
Sr. Member
Публикации: 367

« Отговор #3 -: (Понеделник) 11 Април 2016, 13:23 »

Зеолитът - минералът чудо на 20 век
Активен
Страници: [1]   Нагоре
  Изпечатай  

Отиди на: