Страници: 1 [2] 3 4   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Другото име на случайността е съдба  (Прочетена 6190 пъти)
0 Членове и 1 Гост преглежда(т) тази тема.
Неактивен Bobi
Hero Member
Публикации: 666

« Отговор #15 -: (Петък) 11 Октомври 2013, 09:41 »

Надежда всякаква тук оставям Grin

Това "й" ме подлудява,иде ми да се нАпия,`си рАзкъсам ризата и `са маана от тоз живот
 Не ми обръщайте внимание!
Активен
Неактивен Spirit
Sr. Member
Публикации: 256

« Отговор #16 -: (Петък) 11 Октомври 2013, 10:22 »

Заради две мои грешки ли, така отстъпи от темата или това си е в репертоара ти за измъкване? Важи правилото,гледаш, но не виждаш.
Активен
Неактивен Bobi
Hero Member
Публикации: 666

« Отговор #17 -: (Петък) 11 Октомври 2013, 11:04 »

Спирит-не ме разбирай погрешно-някой беше казал "Просто си остави мнението".Безсмислено е да ми навираш моите думи и да ми кажеш-"не ,това не е истина,ти фантазираш,гледаш много филми и психясваш"Разбираш ли-това се превръща в безсмислен спор.Кажи си мнението по темата и толкова.Ако с нещо не си съгласен-просто го напиши така,както смяташ,че е правилно.Без да анализираш човека,който е написал мнението си преди теб.Ако имаш въпроси към някой-напиши ги кротко и спокойно.Това е нещото,което ме отблъсква от даден потребител и по-нататък нямам абсолютно никакво желание да продължавам да дискутирам с него каквото и да било.
  Та поначало-ние и двамата сме на мнение,че нещата вече са се случили,но с ума си не можем да ги възприемем.Но ти се хвана за израза "изхвърлена извън време- пространството",вместо да се опиташ да му хванеш смисъла .И това ти прозвуча фантастично и реши да ме посъветваш да не гледам филми....и за мен разговора приключва.Да-това е моят начин да кажа,че по тази тема вече  не ми е интересно да си обменяме вижданията,въпреки,че очевидно сме на едно мнение,но изразните ни средства са различни.
   Хубав и спокоен ден ти желая!

Активен
Неактивен Spirit
Sr. Member

« Отговор #18 -: (Петък) 11 Октомври 2013, 11:38 »

Съжалявам ако съм бил груб,не съм искал.Но защо просто не каза,че говорим за едно и също нещо,а ми задваш въпроси,които навеждат на мисълта,че не ме разбираш?Не съм ти правил лична оценка.
Активен
Неактивен old4
Hero Member
Публикации: 1105

« Отговор #19 -: (Петък) 11 Октомври 2013, 11:45 »

Офтопик,
аз не мисля че говорите за едно и също нещо.

Спирит, ще те помоля да ми отговориш, може и едносрично.
1.Има ли слуайност.
2.Има ли съдба.
Активен
Неактивен Spirit
Sr. Member

« Отговор #20 -: (Петък) 11 Октомври 2013, 12:42 »

Не знам дали има, знам аз какви убеждения имам по тези въпроси,а те са ,че случайност в живота ни няма,а съдба(аз го разбирам като предопределеност) има.Правя уточнението за живота ни ,защото над нещата извън живота,не можем да имаме наблюдения ,а знанията ни са на ниво догатки и фантасмагории.
Активен
Неактивен old4
Hero Member
Публикации: 1105

« Отговор #21 -: (Петък) 11 Октомври 2013, 13:31 »

............................................

Благодаря за отговора.
 hi
Активен
Неактивен МИТКО
Restricted
*
Публикации: 1892

« Отговор #22 -: (Петък) 11 Октомври 2013, 22:23 »

Не знам дали има, знам аз какви убеждения имам по тези въпроси,а те са ,че случайност в живота ни няма,а съдба(аз го разбирам като предопределеност) има.Правя уточнението за живота ни ,защото над нещата извън живота,не можем да имаме наблюдения ,а знанията ни са на ниво догатки и фантасмагории.

Спирит,  ако  убежденията  ти  са  твърди  и  не  подлежат   на  промяна,  то  диалога  е  безсмислен!  
     Случайно  случайности  не  се  случват!  Не  бива  обаче  да  се  бърка  съдба  с  предопределеност.  Истината  е,  че  това  което  ни  се  случва  днес  е  следствие  на  наше  предишно  действие  или  бездействие.  
     Когато  се  раждаме  на  този  свят,  ние  идваме  за  да  усвоим  два-три  урока,  или  да  коригираме  грешни  линии  на  поведение  от  предишни  животи,  извън  тези  задължения  всичко  е  импровизация,  проява  на  свободната  ни  воля!  Предопределеността  изключва  правото  ни  на  избор, а  оттам  и  възможността  за  развитие.  Предопределеността  изключа  и  отговорността  за  постъпките  ни.  
    Предопределеността  обезсмисля  и  инкарнирането!!!  
    Съдбата  е  онзи  процес  на  задължително  спазване  на  уговорката  преди  раждането  за  усвояване  на  уроците  и  изплащане  на  кармичнни  задължения.  Този  процес  се  осъществява  по  два  начина,  доброволно  -  с  разбиране  и  тогава  не  чувстваме  тежестта  на  съдбата,  и  другия  начин  е  когато  ни  принуждават  да  си  изпълним  обещанието  -  тогава  много  често  се  налага  да  употребяваме  израза  -  Така  било  писано!!!!!!!!!!!!!!

« Последна редакция: (Петък) 11 Октомври 2013, 22:36 от МИТКО » Активен

Въобръжението  е  по-важно  от  знанието
Неактивен Psyhea
Restricted
*
Публикации: 3138
Дата на регистрация 2012-12-12!

« Отговор #23 -: (Петък) 11 Октомври 2013, 22:28 »

Истината  е,  че  това  което  ни  се  случва  днес  е  следствие  на  наше  предишно  действие  или  бездействие.  Предопределеността  изключва  правото  ни  на  избор, а  оттам  и  възможността  за  развитие.  Предопределеността  изключа  и  отговорността  за  постъпките  ни.  

Активен
Неактивен bojinkata
Hero Member
Публикации: 7220
мислите определят съдбата ти

« Отговор #24 -: (Петък) 11 Октомври 2013, 22:58 »

Спирит,  ако  убежденията  ти  са  твърди  и  не  подлежат   на  промяна,  то  диалога  е  безсмислен!  
     Случайно  случайности  не  се  случват!  Не  бива  обаче  да  се  бърка  съдба  с  предопределеност.  Истината  е,  че  това  което  ни  се  случва  днес  е  следствие  на  наше  предишно  действие  или  бездействие.  
     Когато  се  раждаме  на  този  свят,  ние  идваме  за  да  усвоим  два-три  урока,  или  да  коригираме  грешни  линии  на  поведение  от  предишни  животи,  извън  тези  задължения  всичко  е  импровизация,  проява  на  свободната  ни  воля!  Предопределеността  изключва  правото  ни  на  избор, а  оттам  и  възможността  за  развитие.  Предопределеността  изключа  и  отговорността  за  постъпките  ни.  
    Съдбата  е  онзи  процес  на  задължително  спазване  на  уговорката  преди  раждането  за  усвояване  на  уроците  и  изплащане  на  кармичнни  задължения.  Този  процес  се  осъществява  по  два  начина,  доброволно  -  с  разбиране  и  тогава  не  чувстваме  тежестта  на  съдбата,  и  другия  начин  е  когато  ни  принуждават  да  си  изпълним  обещанието  -  тогава  много  често  се  налага  да  употребяваме  израза  -  Така  било  писано!!!!!!!!!!!!!!

По-точно не мога да го кажа!!!!!
Активен

bojinkata
Неактивен x_name41
Sr. Member
Публикации: 499

« Отговор #25 -: (Петък) 11 Октомври 2013, 23:10 »

каквото си посеем това сърбаме, къде съзнателно къде несъзнателно и може би затова понякога се учудваме когато нещо не е както трябва да е. Може би на едно друго по високо ниво тези неща са очевидни и всичко може да се види като на филмова лента напред във живота на всеки човек, но тук на това физическо ниво което сме в момента това е положението, всички сме на една сцена като в театър и всеки луд с номера си дето се вика Grin, докато свърши земния ни живот, и после пак наново докато станем професионални артисти Smiley
Активен

"музиката удължава живота"
Неактивен ARRI
Hero Member
Публикации: 1831

« Отговор #26 -: (Петък) 11 Октомври 2013, 23:15 »

Интересно ми е едно от изследванията на квантовите физици, за което изследване научих съвсем скоро. То е горе долу следното - Когато физика определи през кой отвор да мине кванта, той променя неговото МИНАЛО.  Shocked Това е точно обратното на всички наши възприятия.Физиците също не знаят как да го обяснят. Но ако всичко вече се е е случило и някой се намеси сега в моя живот (под някой имам предвид,нещо висше или от по високо ниво) то той найситна ще промени миналото,защото всичко вече се е случило,нищо ,че аз сега изживявам живота си,като линеен.

Е те това вече изби рибата..... Shocked Shocked Shocked
Все едно да убиеш някого, и след това с някаква абра кадабра, миналото да се затрие и човекът, който си убил да си е пак жив.... Roll Eyes......Хм, нещо странно ми се вижда.....
Активен

Ако искате картина на бъдещето, представете си ботуш, който стъпва върху човешкото лице и остава там завинаги.Оруел
Неактивен МИТКО
Restricted
*
Публикации: 1892

« Отговор #27 -: (Петък) 11 Октомври 2013, 23:36 »

Интересно ми е едно от изследванията на квантовите физици, за което изследване научих съвсем скоро. То е горе долу следното - Когато физика определи през кой отвор да мине кванта, той променя неговото МИНАЛО.  Shocked Това е точно обратното на всички наши възприятия.Физиците също не знаят как да го обяснят. Но ако всичко вече се е е случило и някой се намеси сега в моя живот (под някой имам предвид,нещо висше или от по високо ниво) то той найситна ще промени миналото,защото всичко вече се е случило,нищо ,че аз сега изживявам живота си,като линеен.

Все едно да убиеш някого, и след това с някаква абра кадабра, миналото да се затрие и човекът, който си убил да си е пак жив.... Roll Eyes......Хм, нещо странно ми се вижда.....
  Арри  Не  е  странно,  по-скоро  невъзможно,  защото  "живота  е  биологически  процес,  а  не  технологически  такъв"  -  Меандър.  Процесите  са  коренно  различни   от  която  и  страна  да  ги  разглеждаме!  Технологичните  процеси  са  обратими,  докато  в  живота  това  е  невъзможно!   
Активен

Въобръжението  е  по-важно  от  знанието
Неактивен Spirit
Sr. Member

« Отговор #28 -: (Събота) 12 Октомври 2013, 09:52 »

Изказвал съм позицията си и друг път.Според мен ние нямаме избор, въпреки ,че така си мислим и изглежда.Предполагам,че избора който имаме е само това да изберем какво ще изживяваме,когато се инкарнираме,но този избор го прави духа. Според мен това обяснява редица феномени,като дежавуто и ясновидството.Повтарям се,но не мога по друг начин да си обясня, как една елементарна ситуация може да я сънуваш 3 години по рано,до абсолютна точност,как можеш да знаеш ,че ще се случи определено събитие и още много други неща.Избора предполага хаос,а аз мисля че всичко е до свръх перфектност подредено. На мен често ми се случват и двете и по друг начин не си го обяснявам.Далеч съм от мнението ,че някой са богопомазани за да имат определени дарби,просто всеки е част от живота и изпълнява определена задача. Ако някой прави избор,то това е духа,ние като инкарнации нямаме никакъв избор. Като цяло не са много различни гледните ни точки, аз вярвам само, че тези избори ги прави Духа.Не е вярно, че отговорността отпада, смятам,че духа избира всичко до перфектност, това имам предвид под -всичко вече се е случило.
ПП.Имаме само един избор тук и той е какво да мислим и как да интерпретираме ,въпреки ,че до някъде и това е прдопределно,все пак ние мислим в духа на нашето време,извън него е почти невъзможно да излезем.Все пак можем да си мислим,че едно и също нещо е лошо или добро,да негодуваме,да се радваме,но действията ни,там вече е направен избора.
« Последна редакция: (Събота) 12 Октомври 2013, 10:08 от Spirit » Активен
Неактивен Spirit
Sr. Member

« Отговор #29 -: (Събота) 12 Октомври 2013, 09:57 »

Арри имам приятел физик,той ми го каза, за съжаление много рядко се виждам с него и не мога да дам повече подробности,в нета не намерих нищо и като го видя пак,надявам се скоро ще го помоля за някакъв източник.Там е работата, че той чете съответно сериозна литература и предполагам,че от там е извлякъл инфото и не зная до колко аз ще я намеря,но не ми пречи да попитам разбира се.
Активен
Страници: 1 [2] 3 4   Нагоре
  Изпечатай  

Отиди на: