Страници: 1 ... 12 13 [14] 15 16 17   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Филми  (Прочетена 22520 пъти)
0 Членове и 1 Гост преглежда(т) тази тема.
Неактивен paci1
Hero Member
Публикации: 733

« Отговор #195 -: (Четвъртък) 01 Февруари 2018, 12:28 »

Интригата във филма престои. На финала Тор, брат му и оцелелите от унищожението на Асгаард решават да се преселят на Земята. Не се знае какво ще покажат в продължението, но явно са успели да го направят. И двамата.
Между другото брат му прилича на джендър.
Интересното обаче във филма е появата на сестричката. Първородната. Богинята на смъртта - хела.
Твърдението и че в началото баща и/один е бил зъл, и в последствие е почнал да се прави на добър и загрижен бая ме накара да се почесвам/замислям.
Тя твърди, че девете свята са превзети със сила, а не че някой е призван да се грижи/стопанисва за тях.
Всъщност истината каква е?
Активен
Неактивен meander
Hero Member
Публикации: 1798
"Муха влиза само в отворена уста"

« Отговор #196 -: (Четвъртък) 01 Февруари 2018, 15:38 »

Grin
Имаме един лаф,въри обяснявай че нямаш сестра.А хела не е черна смърт а ни грее в момента.Явно са допуснали някое недоразумение.
Друго показаха каде е *ъза на географията и разстоянията отговарят.Но Земята е там.Да видим дали ще кацнат там и по каква причина.
Нещо са скромни откъм родата на Земята,де е сестра и,и какъв образ е.Хела е вероятен образ на дебелата вещица,ма са издокарали парче и половина.Там тоя дето го намериха на *ъза на географията ми мяза на джендър.Явно ще им се наложи да попълнят всичките герои.Или показват рода на кьоравия.Там скоро ще стане ясно как са навързани.А може да има и доведена сестра орионка.Те си имат своя история която скоро ще изпеят във вид на арии.
Все пак сме на първия ред на колизеума и можем да ги замерваме с развалени домати и да викаме ууууу, и БИССССС даже и още, още..Също така в момента *ъза на географията е стипцосан и не може да се влезе и излезе.Да видим как ще влязат или как ще се мъчаат да излязат.
А бе ще я нагласят някакси да мяза нали  те дават парите за продукцията,само че виждам разлика между колизеум и киносалон.Ние сме седнали в първото.
Пък и не се знае докато наумуват сценария може да са закъснели,или да направят продукцията сериал в реално време за да могат да сварват.
Кой знае.
 Cool
« Последна редакция: (Четвъртък) 01 Февруари 2018, 15:43 от meander » Активен

Ако кажеш истината, не ти се налага да лъжеш.
Ако не знаеш какво да правиш, ела на себе си.

„Ползата от книгата за този, който няма собствен ум,
       е като ползата от огледало за слепия.”
Неактивен paci1
Hero Member

« Отговор #197 -: (Петък) 02 Февруари 2018, 11:22 »

Верно сега се сетих, че хела всъщност е Нела/Недялка. Нашето "Н" ингилизите го четат "Х". От там и ад/хелл/hell.  Да не би да става дума за тъмната и страна/черното слънце? Undecided
Светата троица май е женско. Слънце, черна дупка и черно слънце. Тежка е царската корона. Оная на филма беше с корона.

https://www.space.ca/wp-content/uploads/2017/11/Thor-1200x675.jpg
Филми

Или пък показаха баба яхве?
Активен
Неактивен Мила
Hero Member
Публикации: 1209

« Отговор #198 -: (Петък) 02 Февруари 2018, 12:56 »

Верно сега се сетих, че хела всъщност е Нела/Недялка. Нашето "Н" ингилизите го четат "Х". От там и ад/хелл/hell.  Да не би да става дума за тъмната и страна/черното слънце? Undecided
Светата троица май е женско. Слънце, черна дупка и черно слънце. Тежка е царската корона. Оная на филма беше с корона.

Филми

paci, Хела... Хола...баба Хола, която разнасяше снега... Хубаба от анатолскатахетска митология -Кибела...
Активен
Неактивен paci1
Hero Member

« Отговор #199 -: (Петък) 02 Февруари 2018, 13:12 »

Хм.
Разгледах изображения на кибела в нета, но никъде и намек за рога. Единствено корона.
Даже тук:
http://nakratko.bg/category/29/129610/
се споменава за открити две статуи на Венера, но според мен са Земята и сестра и/Венера.(приличат си, все пак са сестри)
Не съм вещ с митологията.
Ако иска Меандъра да се включи. Смятам, че е по запознат с темата.

Тук корони не се виждат, но пък заради адета на селфито може и да са ги махнали. Grin
« Последна редакция: (Петък) 02 Февруари 2018, 13:32 от paci1 » Активен
Неактивен Мила
Hero Member

« Отговор #200 -: (Петък) 02 Февруари 2018, 14:51 »

Обаче се казва, че местата на Мерkурий (Хермес) и Венера ( Афродита) са сменени. Кой кой е тогава...?
Активен
Неактивен Мила
Hero Member

« Отговор #201 -: (Петък) 02 Февруари 2018, 15:16 »

Ето ги рогата - лунните фази.

Или, Хатор:

Хат(х)ор е богиня на любовта и хранителка нафараоните и властелин на далечните страни. Изобразява се като крава или жена с рога на крава и слънчев диск. В началото е била персонификация на Млечният път." - wiki
Активен
Неактивен meander
Hero Member

« Отговор #202 -: (Събота) 03 Февруари 2018, 11:28 »

Grin

Филми

Тва дето е на главата и, на мене ми мяза на паяк.Тъй че коронованите особи ме съмняват.

Хм.
Разгледах изображения на кибела в нета, но никъде и намек за рога. Единствено корона.
Даже тук:
се споменава за открити две статуи на Венера, но според мен са Земята и сестра и/Венера.(приличат си, все пак са сестри)

Тук корони не се виждат, но пък заради адета на селфито може и да са ги махнали. Grin

На мене ми мяза на Мила,сега или в бъдеще.Глей какво дупе е изваяла. М?
Активен

Неактивен meander
Hero Member

« Отговор #203 -: (Неделя) 04 Февруари 2018, 11:39 »

Grin
Пак му хвърлих едно око и ми се мярна Сакаар.Струва ми се познато.И събира/привлича боклуците.Вероятно ще ги рециклирва.
Вечния огън е любовта.А короната в огъня води до разпад на паяжината.
Навярно астрала е асгард,А и истината остана с хората,така че ги пази.А златото им служи да се правят че са от високо ниво.Ако има знания може да се позлати и кюмюра,и да се прави на високо ниво.
Между другото заразата беше стигнала до най високо ниво,но истината е възстановена.Отрязани са отгоре,и занавън.А тука са се залепили като мухи в мухоловка.
Истината слиза надолу и колкото наближава женското ще отговори с любов,и короната ще се окаже във вечния огън.За туй явно цирикат за апокалипсис.
Предположения.Това е само филм и търсят да създадат обществено мнение и да се откачат.Тия чалъми вървяха преди време.Докато не си го направят с хей ръчички хей ги две нищо няма да им се получи.
Живота ще покаже.
А тая статуйка с дебелата мисля че покзва някой друг.Живота не използва идоли.И толкова дебела жена наша няма.Мяза ми на дебелата циганка.Но това е без значение.В живота се помни/помен,не се правят статуи.
Един руснак ме попита защо се гаврят със паметниците на съветската армия в България.
Казах му че ние почитаме някой в сърцата си и го помним/помен.Туриш ли му паметни/стауя вече е мъртъв.
 Cool
Активен

Неактивен paci1
Hero Member

« Отговор #204 -: (Понеделник) 05 Февруари 2018, 11:25 »

Антропософи си разказват и анализират филма матрицата. Lips Sealed
А бе тия хора на работа не ходят ли? Undecided
https://www.youtube.com/watch?v=ML4z4XXySzg&t=14s
Главния разказвач ми мяза на джендър.(Мартин Атанасов)
Пък ей тук:
https://www.youtube.com/watch?v=JN2MvMJ-52E&t=53s
Още един джендър от техните. Вижте му само дамския блузон, и меките чупки. Grin
Активен
Неактивен Мила
Hero Member

« Отговор #205 -: (Вторник) 06 Февруари 2018, 12:41 »

Grin

Филми

Тва дето е на главата и, на мене ми мяза на паяк.Тъй че коронованите особи ме съмняват.

Хм.
Даже тук:

На мене ми мяза на Мила,сега или в бъдеще.Глей какво дупе е изваяла. М?

Царство Небесно се създава от хора на път, meander. Хора, не богове. Защото пътуващия човек се научава да уважава земята, по която стъпва. Земята трябва да е силна, стабилна и плодородна. Тази сила е повсеместно отразявана в статуетки, подобни на изображението, което ти коментираш. Затова отново ти благодаря за сравнителната характеристика. Дал Бог!  hi

А Яга е жената спътница, помощница на вещера, колобър... И като такава е еквивалент на същата двойка, представена през средновековието като алхимика и неговата асистентка, а това е по модел на работата на Бога в единство с Неговата Премъдрост, т.н Небесна София.
Някои изследователи действително правят аналог с името на Йехова - Яхве, но нямам време да давам аргументи и нямам и причина за това.
meander, отново Благодаря!

« Последна редакция: (Вторник) 06 Февруари 2018, 12:52 от Мила » Активен
Неактивен meander
Hero Member

« Отговор #206 -: (Вторник) 06 Февруари 2018, 12:53 »

Grin
Цитат
Царство Небесно се създава от хора на път, meander.
Хора на път са пътници,а и скакалците също пътуват.Какво създават скакалците? Май пустини.Кога има миграции/пътуване?
Царството небесно се създава от хора които са си на мястото и работят.А там където се работи Земята е силна и плодородна.А откъдето минат първите Земята след тях е пустиня.Защо България е Земен рай,а другаде има пустини?
Статуетките от този тип са идоли,а какво е казано за идолите?Едно е да познаваш лично  някой и да го уважиш с паметта си,друго е да му направиш статуетка и да му се молиш.Вуду техниките не са ли подобни? Или така ми се струва?А паметниците какво са?
Можеш ли да ми кажеш защо някои етноси които са паразити са толкова плодовити? И от каде им идва плодовитостта при положение че нещата в  женското са други.Трябва да събере достатъчно енергия със труд и тогава да роди или прероди.Глей вече 15 год. раждат.Нормално ли е или вече имат проблеми с плоденето си и им пада възраста на която могат да се плодят.И доколко може да падне и после какво.
Ти си жена би трябвало да можеш да отговориш?
А и боговете не са ли в царството небесно.Ако са кои ги пуска там щом те не го създават?
 Cool
П.п. А яга мисля че е жена която е тръгнала по пътя на магиите,в момента е пълно с такива.Нормално Жена по пътя на труда женския постига отваряне на това което е в нея и става осъзната.И не се налага да прави магии а всичко я слуша и и помага.Виждал съм жена която се е развила по правилата и какво може.А жена която се развива правилно не е като тая на статуята.
« Последна редакция: (Вторник) 06 Февруари 2018, 13:04 от meander » Активен

Неактивен Мила
Hero Member

« Отговор #207 -: (Вторник) 06 Февруари 2018, 13:11 »

Между другото, някои от земите, които българите са обитавали са се превърнали в пустини.
Колкото до раждането на деца. Не мисля, ме е добре всичко това да започва рано. Първото си дете родих на 27 години, а третото на 41. Раждала съм съвсем нормално и мисля, че всичко е въпрос на вътрешна естествена култура, т.е ако следваш естеството на живота не би имало проблеми за една жена да роди нормално.
Активен
Неактивен meander
Hero Member

« Отговор #208 -: (Вторник) 06 Февруари 2018, 14:27 »

Grin
Цитат
Между другото, някои от земите, които българите са обитавали са се превърнали в пустини.
Ми щом казваш,дано да е вярно.Ма може и да не е.
Както и да е няма да стане приказка.Пльосваш нещо, и като ти отговорят са изсулваш и сменяш темата.
Не ме бърка.
Cool
Активен

Неактивен Мила
Hero Member

« Отговор #209 -: (Вторник) 06 Февруари 2018, 15:09 »

Grin
Цитат
Царство Небесно се създава от хора на път, meander.
Хора на път са пътници,а и скакалците също пътуват.Какво създават скакалците? Май пустини.Кога има миграции/пътуване?
Царството небесно се създава от хора които са си на мястото и работят.А там където се работи Земята е силна и плодородна.А откъдето минат първите Земята след тях е пустиня.Защо България е Земен рай,а другаде има пустини?
Статуетките от този тип са идоли,а какво е казано за идолите?Едно е да познаваш лично  някой и да го уважиш с паметта си,друго е да му направиш статуетка и да му се молиш.Вуду техниките не са ли подобни? Или така ми се струва?А паметниците какво са?
Можеш ли да ми кажеш защо някои етноси които са паразити са толкова плодовити? И от каде им идва плодовитостта при положение че нещата в  женското са други.Трябва да събере достатъчно енергия със труд и тогава да роди или прероди.Глей вече 15 год. раждат.Нормално ли е или вече имат проблеми с плоденето си и им пада възраста на която могат да се плодят.И доколко може да падне и после какво.
Ти си жена би трябвало да можеш да отговориш?
А и боговете не са ли в царството небесно.Ако са кои ги пуска там щом те не го създават?
 Cool
П.п. А яга мисля че е жена която е тръгнала по пътя на магиите,в момента е пълно с такива.Нормално Жена по пътя на труда женския постига отваряне на това което е в нея и става осъзната.И не се налага да прави магии а всичко я слуша и и помага.Виждал съм жена която се е развила по правилата и какво може.А жена която се развива правилно не е като тая на статуята.

Не. Човека не пътува, защото е  от вида на скакалците, meander. Макар миграциите и за човеците и за други видове често да са продиктувани от едни и тоже  събития. Дори и за маймуната не е проблем да създаде поселище. Ала за да знаеш каква земя да поселиш, първом следва да я обходиш. Прото-българските племена доста са обходили и не на една територия са битували организирано, което се доказва от множеството заемки из много култури (езикови, битови, административни, култови, и др, свързани с календара и най-общо връзката земя-небе и пр.), разпрострени в един огромен периметър, в територията на някои от които - да, има пустини сега.

Другото на което исках да ти обърна внимание е, че представата ти за идол е изопачена. Идола е "представа" за нещо. Представа, която не би могла да бъде изчерпателна, поради ограничеността на едно или дори дозина субективни мнения. А статуетката изобразява всеки от женските признаци оголемен, подчертан, защото заявява силата на жизнената енергия. Понеже дори в библейски смисъл Ева означава живот. И, когата се казва, че Ева е отделена от Адам се има предвид, че жизнения принцип е въплътен, изваден навън. Т.е изявените жизнени признаци символизират жизнената енергия. А идол, култ и представа за женското имаш ти, защото заявяваш, че виждаш ли, ти си виждал жена, която била, каквато ти си представяш, че трябва да бъде, на базата на твоите културни особености. Понеже културата моделера представите, чрез насаждането им, което си е чисто идолизилане или поклоничество, точно каквото е модата. С една забележка. Че може да се предвиди развитието на вида, а следователно и израстването или деградацията на неговите предпочитания, защото по естество те изхождат от нуждите. Затова и изкуствено се насаждат модели за подражания, та да може по обратен ред, да склонят и променят нуждите... От там и модела.
Активен
Страници: 1 ... 12 13 [14] 15 16 17   Нагоре
  Изпечатай  

Отиди на: